X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Macierzyństwo- Kraków
Odpowiedz

Macierzyństwo- Kraków

Oceń ten wątek:
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 7 marca 2020, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    U Miro. Wzięłam pakiet, który wtedy kosztował 9800 zł i w tym zawierały się wszystkie wizyty i badania od momentu rozpoczęcia stymulacji aż do ostatniego transferu. Teraz już chyba za transfery płaci się oddzielnie.

    Rozumiem, że pakiet pewnie nie obejmuje leków do stymulacji (nie mam już refundacji)?
    Co się w ogóle zawiera w pakiecie? Sorki ale jestem zielona

  • Kiki31 Ekspertka
    Postów: 166 243

    Wysłany: 7 marca 2020, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2020, 12:12

    Sylwia Sylwia, pscolka lubią tę wiadomość

    w4sq9jcg9oocj0lo.png
  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 7 marca 2020, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Rozumiem, że pakiet pewnie nie obejmuje leków do stymulacji (nie mam już refundacji)?
    Co się w ogóle zawiera w pakiecie? Sorki ale jestem zielona
    W Macierzyństwie nie obejmuje leków, ale w Artvimedzie mają pakiet z lekami. Jeśli nie masz refundacji, to może warto byłoby tam zrobić IVF.
    Na stronach obu klinik masz cenniki i opis co się w nich zawiera. Zajrzyj i przelicz, co Ci się bardziej opłaca.

    Paulina12345 lubi tę wiadomość

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • Kiki31 Ekspertka
    Postów: 166 243

    Wysłany: 7 marca 2020, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    W Macierzyństwie nie obejmuje leków, ale w Artvimedzie mają pakiet z lekami. Jeśli nie masz refundacji, to może warto byłoby tam zrobić IVF.
    Na stronach obu klinik masz cenniki i opis co się w nich zawiera. Zajrzyj i przelicz, co Ci się bardziej opłaca.


    Kahanka, jaki koszt ogólny w Artvimedzie do IVF? Duża różnica? Ja nie zrobiłam rozeznania i żałuję.

    w4sq9jcg9oocj0lo.png
  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 7 marca 2020, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki31 wrote:
    Kahanka, jaki koszt ogólny w Artvimedzie do IVF? Duża różnica? Ja nie zrobiłam rozeznania i żałuję.
    Dopiero będę zaczynać w Artvi, więc Ci jeszcze nie powiem, ale jak wstępnie liczyłam, to powinno wyjść ciut taniej, niż w Macierzyństwie. Wszystko zależy ile będzie zarodków i ew. transferów. Moja dr mi powiedziała, że do pierwszego transferu powinnam się zmieścić w 8 tyś. Zobaczymy.

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • Sylwia Sylwia Autorytet
    Postów: 3174 3183

    Wysłany: 7 marca 2020, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki31 wrote:
    W pakiecie "Skuteczne..." nie ma wizyt po punkcji do transferu. Nie wiem jak ma być skuteczne bez tego. Ale nie skomentuję... Są różne przypadki, pewnie jedna pacjentka ma 2-3 wizyty do transferu inne nie mogą od razu i leczenie trwa dłużej. Zapewne z tego to wynika i się zabezpieczają. Bardzo polecam warsztaty z embriologiem w Macierzyństwie, pokazują klinikę od środka i wszystko tłumaczą. Tu ogromny plus za otwartość i taką możliwość. Mniejszy stres jak już wiesz jak to wygląda "od kuchni" :)
    Nam za procedure wyszło ponad 20 tys, swoje zrobiły leki - trochę się cenią, dodatkowo włączaliśmy w to mrożenie nasienia. Teraz dalsze koszty, bo bylam na sztucznym i ciągle muszę brać leki. U mnie po punkcji były chyba 3 wizyty przed transferem, wszystko płatne. Taki ich haczyk.
    Też polecam warsztaty. Dużo rozjaśniają, szczególnie mężom, którzy nie mają tyłu informacji z forum na temat procedury. 😉

    atdc9vvjubcfojyx.png
    2015 r. - Rozpoczęcie starań, oligozoospermia ekstremalna - Novum, od 2019 Macierzyństwo,
    17.12.2019 r. ICSI, punkcja
    16.01.2020 r. Crio Blastusia 3.1.1.
    6 dpt - bhcg 16,2
    25 dpt jest ♥️
    Mamy jeszcze❄️❄️❄️ 3.1.2., 4.1.1., 4.2.3.
  • Kiki31 Ekspertka
    Postów: 166 243

    Wysłany: 7 marca 2020, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia Sylwia wrote:
    Nam za procedure wyszło ponad 20 tys, swoje zrobiły leki - trochę się cenią, dodatkowo włączaliśmy w to mrożenie nasienia. Teraz dalsze koszty, bo bylam na sztucznym i ciągle muszę brać leki. U mnie po punkcji były chyba 3 wizyty przed transferem, wszystko płatne. Taki ich haczyk.
    Też polecam warsztaty. Dużo rozjaśniają, szczególnie mężom, którzy nie mają tyłu informacji z forum na temat procedury. 😉


    Mój mąż jest oszołomiony ogromem wiedzy, na temat powstawania "nowego życia" :D I mówi, że poznał sporo trudnych słów do scrabbli jak np. implantacja, progesteron :D

    A tak poważnie, to zauważyłam, że im mniej wie, tym mniej się stresuje. A ja go zasypuję ciągle jakimiś nowościami. Jest ogromnym wsparciem i oszalałabym bez niego, ale muszę się nauczyć, żeby nie przenosić mojego lęku na niego, bo to nam nie pomoże w niczym. Jak jest z Waszymi połówkami?

    Sylwia Sylwia lubi tę wiadomość

    w4sq9jcg9oocj0lo.png
  • Kiki31 Ekspertka
    Postów: 166 243

    Wysłany: 7 marca 2020, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy korzystałyście z pomocy terapeuty w Krakowie i możecie kogoś polecić?

    w4sq9jcg9oocj0lo.png
  • Sylwia Sylwia Autorytet
    Postów: 3174 3183

    Wysłany: 7 marca 2020, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki31 wrote:
    Mój mąż jest oszołomiony ogromem wiedzy, na temat powstawania "nowego życia" :D I mówi, że poznał sporo trudnych słów do scrabbli jak np. implantacja, progesteron :D

    A tak poważnie, to zauważyłam, że im mniej wie, tym mniej się stresuje. A ja go zasypuję ciągle jakimiś nowościami. Jest ogromnym wsparciem i oszalałabym bez niego, ale muszę się nauczyć, żeby nie przenosić mojego lęku na niego, bo to nam nie pomoże w niczym. Jak jest z Waszymi połówkami?
    Mój jest ostoją spokoju...czasami to aż irytujące😉Wszystko widzi w różowych barwach i dla niego nie ma że "się nie da". Widziałam, że przeżywał moje zastrzyki i później hiperke i trochę obwiniał się za to 😔 Całą procedurę bardzo mnie wdpierał, a ten jego spokój był wtedy bardzo potrzebny. Raz tylko widziałam u niego przerażenie i strach, jak zaczęłam krwawić i wiózł mnie do szpitla.

    atdc9vvjubcfojyx.png
    2015 r. - Rozpoczęcie starań, oligozoospermia ekstremalna - Novum, od 2019 Macierzyństwo,
    17.12.2019 r. ICSI, punkcja
    16.01.2020 r. Crio Blastusia 3.1.1.
    6 dpt - bhcg 16,2
    25 dpt jest ♥️
    Mamy jeszcze❄️❄️❄️ 3.1.2., 4.1.1., 4.2.3.
  • Kiki31 Ekspertka
    Postów: 166 243

    Wysłany: 7 marca 2020, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia Sylwia wrote:
    Mój jest ostoją spokoju...czasami to aż irytujące😉Wszystko widzi w różowych barwach i dla niego nie ma że "się nie da". Widziałam, że przeżywał moje zastrzyki i później hiperke i trochę obwiniał się za to 😔 Całą procedurę bardzo mnie wdpierał, a ten jego spokój był wtedy bardzo potrzebny. Raz tylko widziałam u niego przerażenie i strach, jak zaczęłam krwawić i wiózł mnie do szpitla.

    Mój jest podobny, tylko widzę, że im bardziej się martwię tym jego optymizm słabnie. Dlatego zastanawiam się nad terapią, żeby swoje lęki jakoś ujarzmić i porozmawiać z kimś z zewnątrz. W Macierzyństwie jest pani psycholog ale terminy były 2 miesiące. Teraz żałuję, że się nie zapisałam...

    w4sq9jcg9oocj0lo.png
  • Andziak Przyjaciółka
    Postów: 117 264

    Wysłany: 7 marca 2020, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jestem nowa w temacie i mam pytanie jak długo trwa przygotowanie do rozpoczęcia procedury? Owulacje mam prawidłowo, hormonalnie też wszystko ok, cykle prawidłowo jedynie gorsze nasienie ale póki co próbowaliśmy inseminacji i nic a chciałabym wiedzieć ile czasu mniej więcej mija do pierwszego transferu 😉

  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 7 marca 2020, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andziak wrote:
    Cześć dziewczyny. Jestem nowa w temacie i mam pytanie jak długo trwa przygotowanie do rozpoczęcia procedury? Owulacje mam prawidłowo, hormonalnie też wszystko ok, cykle prawidłowo jedynie gorsze nasienie ale póki co próbowaliśmy inseminacji i nic a chciałabym wiedzieć ile czasu mniej więcej mija do pierwszego transferu 😉
    Nikt Ci nie powie ile, bo to zależy od wielu czynników. Same badania wstępne to co najmniej 2 tygodnie, bo tyle się czeka na niektóre wyniki. Zapisz się na pierwszą wizytę w klinice, to się dowiesz co i jak.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2020, 20:55

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2020, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy faktycznie za mrożenie każdego kolejnego zarodka to 400 zl?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2020, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kahanka- Czy mogę zapytać co Cię skłoniło do wyboru Artvimedu?

  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 8 marca 2020, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agika88 wrote:
    Kahanka- Czy mogę zapytać co Cię skłoniło do wyboru Artvimedu?
    Z Macierzyństwa nie byłam zadowolona, więc chciałam zmienić, a tak się składa, że lekarka, do której chodziłam do Klinki Krakowskiej na PZU przyjmuje w Artvi, więc postanowiłam u niej zrobić IVF.

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • Kiki31 Ekspertka
    Postów: 166 243

    Wysłany: 8 marca 2020, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agika88 wrote:
    Dziewczyny czy faktycznie za mrożenie każdego kolejnego zarodka to 400 zl?


    AGIKA tak, za mrożenie 5 blastek wyszło 2300 zł. (700+4×400). Plus zamroziłam oocyty, do 15 chyba sztuk za 1100 zł ma rok.

    w4sq9jcg9oocj0lo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2020, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    Z Macierzyństwa nie byłam zadowolona, więc chciałam zmienić, a tak się składa, że lekarka, do której chodziłam do Klinki Krakowskiej na PZU przyjmuje w Artvi, więc postanowiłam u niej zrobić IVF.
    Piszesz o dr K? Jak Ona się ustosunkowuje do immunologii
    ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2020, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki31 wrote:
    AGIKA tak, za mrożenie 5 blastek wyszło 2300 zł. (700+4×400). Plus zamroziłam oocyty, do 15 chyba sztuk za 1100 zł ma rok.
    Cena za mrożenie to jakiś kosmos.

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 8 marca 2020, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    Z Macierzyństwa nie byłam zadowolona, więc chciałam zmienić, a tak się składa, że lekarka, do której chodziłam do Klinki Krakowskiej na PZU przyjmuje w Artvi, więc postanowiłam u niej zrobić IVF.

    U kogo bylas przed Artvi?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2020, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz będę miała 4 procedurę i jak wiadomo koniec refundacji leków... trzeba będzie kombinować żeby dostać je jak najtaniej.

‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ