X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • ajda Ekspertka
    Postów: 192 92

    Wysłany: 10 października 2016, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich :) od dłuższego czasu przyglądam się wpisom na tym forum i postanowiłam się ujawnić :) staramy się o dzieciątko od 5 lat bez rezultatów. Trafiłam do dr Żaka na początku sierpnia po wszystkich badaniach ustalilismy że około 3 cykle robimy naturalnie ze stymulacjami a potem INV. Nastawiłam się bardzo pozytywnie, cykl przebiegał prawidłowo nie miałam tylko śluzu więc zdecydowaliśmy się na inseminacje (5 inseminacji miałam na polnej u innego lekarza, ale podobno całe cykle tam były złe) Po tych wszyskich lekach jakie brałam czułam się fatalnie i z kazdym dniem czułam, że miesiączka przyjdzie - Tak się też stalo :( kolejna nieudana próba! po otarciu łez w 3 dc pojechałam do dr żeby zacząć kolejną stymulacje i niestety USG pokazało, że wyszły mi 2 torbiele bo nie wszystkie pęcherzyki nie pękły. Razem tych torbieli mam 3 bo jedna już od 10 lat jet ze mną... :( Dr zapisał mi antykoncepcje i stwierdził że to sie wchlonie, dzisiaj mam wizyte, której bardzo się boję... Obawiam się że to sie mogło mimo wszystko nie wchłonąć :( A dobija mnie jeszcze fakt tak jak piszecie, że lekaza teraz długo nie będzie :( Pozdrawiam Was wszystkie i trzymam kciuki, żeby każdego dnia choć jedna z Was pisała tu cudowną wiadomość że jest w CIĄŻY, że beta rośnie... :)

    ajda
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2016, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katariiinkaa wrote:
    MedA, dwa dni antykow przecież nie robia nie wiem jakiej różnicy :*
    Spokojnie :)
    Musimy tez zrozumiec lekarzy. Należy im sie urlop, a nie jesteśmy jedynymi pacjentkami w tej klinice :)
    Łatwiej komuś wziac kilka antykow więcej i ta osobe przełożyć niz odmówić wizyte osobie na stymulacji, sama kiedys musialam wziasc tydzien dluzej antyki bo byl taki scisk ze prosili mnie zebym odstapila komus miejsce wiec rozumiem co znaczy przedluzyc antyki mimo niechęci, ale musimy troche ludzkich odruchow miec :)
    Wszystkie jedziemy na tym samym wózku, musimy ustąpić pierwszeństwa stymulujacym sie :)
    Weź kilka oddechow i.nie denerwuj sie na Pania dr :*

    Kata łatwo ci powiedzieć, ale u Ciebie mimo ciąży pozamacicznej i usunięcia jajowodów więcej się dzieje niż u mnie, bo dr za każdym razem mnie trzyma na antykach a ty praktycznie lecisz raz za razem, np. wy z anakondą po punkcji w której nie było transferu dostałyście od razu anty, a mnie trzymała najpierw bez sensu na duphastonie przez 14 dni i dopiero potem anty :/ Wkurza mnie, że od marca miałam tylko dwa transfery, bo wszystko się ciągnie jak falki z olejem. A dodatkowo prosiłam, żeby mnie przyjęła teraz przed urlopem przez co nie zatykałabym kolejki zaraz po urlopie, ale nie chciała mnie przyjąć. Tak, kończy mi się cierpliwość, bo zawsze, ale to zawsze się do niej dostosowywałam, nie wymyślałam jak mi dzwoniły, że wizytę mam mieć za 2h (przez co musiałam zwalniać się z pracy) zamiast za 5h i ustawiali mi wizyty na jakieś chore godziny dlatego teraz chciałabym, żeby mnie przyjęła. Zobaczymy co odpisze, bo 1-2 dni antykoncepcji więcej nie robią mi różnicy, ale tydzień już zdecydowanie tak.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2016, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ajda wrote:
    Witam wszystkich :) od dłuższego czasu przyglądam się wpisom na tym forum i postanowiłam się ujawnić :) staramy się o dzieciątko od 5 lat bez rezultatów. Trafiłam do dr Żaka na początku sierpnia po wszystkich badaniach ustalilismy że około 3 cykle robimy naturalnie ze stymulacjami a potem INV. Nastawiłam się bardzo pozytywnie, cykl przebiegał prawidłowo nie miałam tylko śluzu więc zdecydowaliśmy się na inseminacje (5 inseminacji miałam na polnej u innego lekarza, ale podobno całe cykle tam były złe) Po tych wszyskich lekach jakie brałam czułam się fatalnie i z kazdym dniem czułam, że miesiączka przyjdzie - Tak się też stalo :( kolejna nieudana próba! po otarciu łez w 3 dc pojechałam do dr żeby zacząć kolejną stymulacje i niestety USG pokazało, że wyszły mi 2 torbiele bo nie wszystkie pęcherzyki nie pękły. Razem tych torbieli mam 3 bo jedna już od 10 lat jet ze mną... :( Dr zapisał mi antykoncepcje i stwierdził że to sie wchlonie, dzisiaj mam wizyte, której bardzo się boję... Obawiam się że to sie mogło mimo wszystko nie wchłonąć :( A dobija mnie jeszcze fakt tak jak piszecie, że lekaza teraz długo nie będzie :( Pozdrawiam Was wszystkie i trzymam kciuki, żeby każdego dnia choć jedna z Was pisała tu cudowną wiadomość że jest w CIĄŻY, że beta rośnie... :)

    Witaj kochana!
    Trzymam kciuki, żeby torbiele się wchłonęły! Daj znać po wizycie ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2016, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2016, 20:47

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2016, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczymy, na razie nic nie odpisała, ostatnio mi odpisała po 24h więc poczekam do jutra, jeszcze jej i tak będę wyniki wysłać wieczorem i się okaże co zadecydowała...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2016, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny widzę, że wszystkim nie na rękę ten urlop, no ale cóż odpoczynek im się należy ;)
    Ja leczę się u dr Żaka, u niego chyba nie ma takiego problemu z wizytami, dlatego Ajda nie przejmowałabym się za bardzo.
    Mi przez urlop odpadnie jeden cykl, ale w sumie nie koliduje to z leczeniem, bo jestem na antybiotyku i od listopada zaczynam długi protokół. Boję się tylko, że potem wypadną święta i nici z transferu jeszcze w tym roku.
    Czy wiecie jak funkcjonuje klinika w okresie około świątecznym?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2016, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2016, 20:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2016, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania robię na własną rękę wszystkie, bo np. kariotypów po pierwszej próbie mi nie kazała robić, a teraz stwierdziła, że jednak mam zrobić, ale na szczęście miałam je wcześniej zrobione, bo sama dla siebie chciałam zrobić - gdyby nie to, to 6 tygodni czekania na wyniki... Teraz zrobiłam mężowi genetykę jeszcze brakującą i wyniki powinny być zaraz po 1 listopada a swoją genetykę zrobię w przyszłym tygodniu (bo krócej się czeka), jeśli immunolog ze mnie nie zedrze mega dużo kasy, chociaż i tak jestem przygotowana na ok. 2 tys ;-)
    A w sumie nie wiem co ona chce dalej ze mną zrobić, bo z smsów wynikało, że nie ma pomysłu więc nie wiem, czy już doszła do jakiś wniosków i ma plan, czy nie, dlatego nie chciała mnie przyjąć wcześniej ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 października 2016, 14:04

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2016, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2016, 20:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2016, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi napisała tylko, że musi się zastanowić i od tej pory cisza, dlatego chciałam się z nią spotkać, żeby pogadać co dalej ;-) Myślałam, że jak urlopuje, to urlopuje i nie będzie pod telefonem, chociaż akurat i tak nie miałabym po co do niej pisać, jak na anty jestem i myślę, że jednak większość pacjentek wrzuciła na antykoncepcję, dlatego po powrocie będzie miała taki szał.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2016, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2016, 20:04

    MedA lubi tę wiadomość

  • Neyta Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 10 października 2016, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny.Czytam forum i śledzę Wasze historie. Jestem właśnie przed pierwszą wizytą w Medarcie. Od kilku lat staramy się z mężem o dzidziusia. Mam zdiagnozowaną endometriozę IV st., miałam torbiel na jajniku, która została laparoskopowo usunięta, dodatkowo mój mąż ma problemy z nasieniem. W zeszłym tygodniu odebraliśmy wyniki HSG niestety nie okazały się zbyt dobre :( Mój lekarz polecił mi Dr Żaka i właśnie do niego umówiłam się na pierwszą wizytę. Mam nadzieję, że będzie w stanie nam pomóc i że to dobry wybór. Jestem zdecydowana na INF. Wizyta dopiero za miesiąc. Pozdrawiam was wszystkie i mocno trzymam kciuki za dzidziulki. Mam nadzieję, że każdej z nas się uda.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2016, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neyta witamy - widzę, że coraz więcej nowych twarzy się pojawia ;-)
    Odnośnie dr Żaka to ci za wiele nie powiem, w każdym razie pewnie czeka cię jeszcze trochę badań przed IVF, chociażby posiewy, ale to wszystko ci pobierze na pierwszej wizycie, przejrzy wasze wyniki i zaproponuje działanie. Jedyne co możesz sobie wcześniej zbadać to AMH, przyda ci się, jeśli po 1 listopada będzie jeszcze refundacja leków ;-) Bo AMH jest potrzebne, żeby ci wypisał leki do stymulacji IVF ze zniżką.

  • We Ekspertka
    Postów: 264 82

    Wysłany: 10 października 2016, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Albo hormon FSH jeśli się dobrze orientuje bo według wskazań objętych refundacją FSH lub AMH

    Starania od 2013r.
    w MedArcie od 08.2016 - problemy z nasieniem

    Ciąża naturalna 10.03 - 926 mlU/ml - termin Listopad 2017
    Córka październik 3260g.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2016, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak fsh lub amh, mi nie kazał robić AMH,ale zrobię sobie co by nie siedzieć bezczynnie podczas tego urlopu.
    Neyta ja leczę się u doktora od kwietnia po poronieniu i póki co nie mam zastrzeżeń, jest konkretny. Na pewno jeśli o coś zapytasz otrzymasz odpowiedź, ale sam z siebie dr dużo nie mówi, chyba że przedstawia plan działania wtedy stara się precyzyjnie dostosować wypowiedź.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 października 2016, 15:17

  • Neyta Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 10 października 2016, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za rady, do wizyty jeszcze miesiąc.Oby przedłużyli refundację leków ;)

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 10 października 2016, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MedA a ja Ciebie doskonale rozumiem . W końcu jesteś jej pacjentką od dawna a nie od tygodnia . Rozumiem że chciałabyś wiedzieć co dalej tym bardziej przy 3 cb nie jesteś zwykłą pacjentką Ja bym naciskała na wizytę bo przez czas brania anty możesz porobić badania a tak kolejny miesiąc czekania . A zadzwoń moze do recepcji i moze znajdą termin powiedz że Ci bardzo zależy .


    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 10 października 2016, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A witam nowe dziewczyny :)

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2016, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2016, 20:47

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2016, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2016, 20:04

‹‹ 150 151 152 153 154 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ