X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2016, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba nie, bo wykraczają poza normy - jedne są sporo ponad, a jedne sporo pod normą ;-) Zobaczymy, zadzwonię dziś, zapytam, czy już mam wszystkie wyniki (bo nie pamiętam co mi robili, a babka w recepcji mówiła, że jak nie będę pewna, czy wszystko mam, to mam ją zapytać i mi sprawdzi ;)) i jeśli będą wszystkie to spróbuję się umówić na rewizytę i zobaczymy co powie, bo tak jak już wcześniej gdzieś pisałam, jeśli mi da jakieś tam leki to spoko, mogę brać, ale jeśli uprze się na szczepienia to nie mam pojęcia co zrobimy - mam jednak nadzieję, że mnie ta trudna decyzja ominie ;-)

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 20 października 2016, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MedA sama bym nie wiedziała co zrobić mam nadzieje że nie będziecie musieli tych trudnych decyzji podejmować .Choć jestem ciekawa co powie Ci Paśnik i czy te cytokiny odpowiadają za cb u Ciebie .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2016, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2016, 20:52

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2016, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczepienia są tematem chyba jeszcze bardziej kontrowersyjnym niż in vitro, tyle tylko, że dotyczy raptem garstki ludzi, dlatego nie jest o tym głośno ;-) Po pierwsze w wielu krajach szczepienie limfocytami innej osoby jest zabronione, po drugie Polskie Towarzystwo Ginekologiczne nie poleca tej metody, a po trzecie nawet sami immunolodzy spierają się czy szczepienia faktycznie mają sens - można tu wspomnieć zmarłego Grygę, który, mimo, iż sam był immunologiem, był przeciwny szczepieniom, bo badania pokazały, że w grupie kontrolnej i w grupie po szczepieniach odsetek ciąż był taki sam. Ponadto jest to podobno zabieg bardzo bolesny, który rozwala ci tak naprawdę układ immunologiczny - niby tylko na pół roku, ale nie wiadomo, jak w przyszłości. Szczepienie może ci przenieść choroby niewykryte (jeszcze) u męża, może zaognić jeszcze bardziej sytuację i może cię uczulić... Także jakoś taką odczuwam niechęć, ale jeszcze w razie czego porozmawiam o tym zarówno z dr K jak i wysłucham argumentów dr Paśnika i zobaczymy kto bardziej mnie przekona ;-)

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 20 października 2016, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja słyszałam od koleżanki która była na szczepieniach to dziewczyny wychodziły w bandazach na rękach wymiotowaly mdlaly więc nie jest to obojętne dla naszego organizmu wiadomo każdy inaczej reaguje . Ale moja znajoma chciała uciekać . Na szczęście w miarę zniosła szczepienie . Została jej 1 dawka .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • We Ekspertka
    Postów: 264 82

    Wysłany: 20 października 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mam pytanie do dziewczyn już w ciąży, czy dalej prowadzi was Pani lub Pan doktor? I co jaki czas macie wizyty?

    Starania od 2013r.
    w MedArcie od 08.2016 - problemy z nasieniem

    Ciąża naturalna 10.03 - 926 mlU/ml - termin Listopad 2017
    Córka październik 3260g.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2016, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dla mnie to jest już za duża ingerencja w moje zdrowie i zastanawiam się czasem kiedy postawić granicę, żeby nie skończyło się tak, że w końcu uda mi się zajść w ciążę i urodzić, ale już nie zdążę zobaczyć jak moje dziecko kończy szkołę, czy bierze ślub, bo okaże się, że wszystko co teraz zrobiłam odbije mi się czkawką za kilka/kilkanaście lat. I jeszcze gdyby było udowodnione, że tak szczepienia, mimo powikłań, które za sobą niosą pomagają to spoko, ale jak sami immunolodzy mają wątpliwości czy stosować tę metodę to się zaczynam bardzo nad tym zastanawiać ;-)

  • AnaC Przyjaciółka
    Postów: 91 49

    Wysłany: 20 października 2016, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzę do dr Żaka i mam wizyty co 2-3 tygodnie. Na szczegółowe badania dr odsyła do dr Szymańskiego tj ok 12 tc badania prenatalne, ok 20-22tc badania polowkowe i ok 28- 30tc badania ed. Ale lekarza można zmienić nie trzeba jeździć do kliniki.☺

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 20 października 2016, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wizyt to ja też zastanawiałam się i doszłam do wniosku zależy od tego jak ciąża by przebiegała . Ale w 1 trym chciałabym kontynuować u Pani dr ale co dalej to nie wybieram aż tak .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2016, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To też chyba zależy gdzie chciałabyś rodzić, bo jeśli gdzieś tam u siebie to lepiej mieć lekarza miejscowego, bo na przykład u nas w mieście, bardzo źle cię traktują jak się lekarza ma z Poznania a do nich przyjeżdża rodzić ;-) Ale inna sprawa, że tu u mnie to nieliczni się decydują rodzić, zdecydowana większość jedzie na Polną - wszystkie babki z rodziny i znajome rodziły na Polnej.

  • We Ekspertka
    Postów: 264 82

    Wysłany: 20 października 2016, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiałam się właśnie, jeśli by się wszystko udało, jak z tymi wizytami, bo co 2 tygodnie ciężko byłoby mi dojeżdżać, ale z drugiej strony człowiek wie przynajmniej z jakim specjalistą ma do czynienia.
    No ale najpierw musi się udać procedura, ale dzięki za info :)

    Starania od 2013r.
    w MedArcie od 08.2016 - problemy z nasieniem

    Ciąża naturalna 10.03 - 926 mlU/ml - termin Listopad 2017
    Córka październik 3260g.
  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 20 października 2016, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zostałam w medart, tyle, że my mamy blisko i to tak siłą rozpędu. Wizyty co 4 tyg plus w międzyczasie kontrola szyjki. Szczegółowe badania u Szymańskiego. AnaC-często masz wizyty u Żaka.

    r9bzabd.png
  • Ainaa Autorytet
    Postów: 1246 357

    Wysłany: 20 października 2016, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w ciazy zostaliśmy u dr Zaka, wizyty mamy co 3 -4 tygodnie plus dr Szymański w 12, 20 i 30 (plus minus oczywiście) tc.

    Aina
  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 20 października 2016, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie dziś Szymański wkurzył, ech. No nie pasuje mi ten gość.

    r9bzabd.png
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 20 października 2016, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Campari wrote:
    Mnie dziś Szymański wkurzył, ech. No nie pasuje mi ten gość.
    Coś się stało ? Czy ogólnie Cię zdenerwował?

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Ainaa Autorytet
    Postów: 1246 357

    Wysłany: 20 października 2016, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Campari, co się stało? On jest specyficzny, chyba trudny w kontakcie, u nas początek był gorszy, ale na połówkowych był znacznie przyjemniejszy.

    Aina
  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 20 października 2016, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie jest mega niekontaktowy i czuję się u niego jak zbędny dodatek do mojego brzucha :-/ . Z resztą moj mąż też go nie lubi. A dziś coś mu w badaniu nie pasowało, nie wytłumaczył co, mimo, że pytałam, zlecił badania laboratoryjne w taki sposób, jakby podważał kompetencje pani doktor i kazał przyjść za 2tyg. Jakoś wyszłam zniesmaczona.

    r9bzabd.png
  • ladybirth Autorytet
    Postów: 443 115

    Wysłany: 20 października 2016, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Campari ja też nie czułam się komfortowo u dr Szymańskiego. Jest jakiś dziwny. Juz na początku wizyty prosił żebym się nie odzywała i nie zdawała pytań. Płacąc za wizytę raczej inaczej sobie to wyobrazam. Mój mąż też miał takie odczucia. Niby fachowcem jest dobrym i to najważniejsze ale wrażenia dobrego nie zrobił.

  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 20 października 2016, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, przykre, że ktoś ma też takie odczucia, ale cieszę się, że nie jestem sama z tym.

    r9bzabd.png
  • ladybirth Autorytet
    Postów: 443 115

    Wysłany: 20 października 2016, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We, te wizyty co 2 tyg są tylko na początku. Później już są tak co 4tyg. Ja akurat jestem u dr Żaka. Tez myślałam że ciążę będę prowadzić gdzie indziej ale szybko zmieniłem zdanie jak dopadła mnie hiperka ;) pewnie 'zwykly' lekarz nawet nie wiedziałby co ze mną zrobić. Teraz nie żałuję i zostane z nim do końca. Poza tym to duży komfort kiedy w razie dolegliwości można napisać smsa, poradzić się czy wysłać jakieś wyniki mmsem.

‹‹ 161 162 163 164 165 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ