Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • ipla Ekspertka
    Postów: 121 235

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggy wrote:
    Masz rację, ja też chciałabym się przenieść. Ale chyba jeszcze troszkę muszę tu być.
    Ja niestety jeszcze też...

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    37lat
    Starania od 2015
    2009 ciąża naturalna i córcia Ala
    AMH 0,93
    Torbiele jajników 2x operacje, brak jednego jajnika
    Od operacji nieregularne miesiączki
    Bardzo słaba jakość nasienia
    06.2019 Medart dr Ż
    Czerwiec stymulacja i pobrane 3 komórki
    3 się zapłodniły
    21.10 transfer blastki 5.1.1.
    2 blastki zamrożone
    7dpt beta 70,3 9dpt beta 230 14dpt 2643 16dpt 5369 18dpt 9364
    12.11 Bije serce naszego Maleństwa!❤🥰
  • Catlady Autorytet
    Postów: 4480 6166

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baileys wrote:
    Zdecydowanie dziewczyny szukajcie sobie lekarzy ze szpitali, gdzie chcecie rodzic. Te "uklady" Medartu to o kant doopy mozna rozbic, ja moge powiedziec na przykladzie Lutyckiej - dr Kru przyjazni sie niby z ordynatorem P, ale w praktyce dr P ma w glebokiem powazaniu zalecenia Kru😛 A na Polnej to ewidentnie nas nie lubią, bylam tam raz na ktg kontrolnym jak juz uplynal termin porodu, to patrzyli delikatnie mowiac wrogo na karte ciazy z Medartu😉
    No też mi to wszyscy dookoła powtarzają, że najlepiej jednak prowadzić ciążę u lekarza, który pracuje w szpitalu w którym planuje się rodzić. Tylko się jeszcze zastanawiam czy ma to znaczenie, jeśli mój lekarz pełni dyżur w danym szpitalu 1-2 razy w miesiącu? Czy lepiej do prowadzenia ciąży wybrać wtedy innego?

    Baby H. <3
    202205061770.png

    Baby T. <3
    202005301770.png

    🙋🏻‍♀️• MTHFR c.677C>T / MTHFR c.1298A>C układ heterozygotyczny; • Niedrożny prawy jajowód
    💁🏻‍♂️• Nekrospermia / brak ruchliwych plemników

    07.05.2019 - punkcja: 16 komórek, 12 zapłodnionych, 4 zarodki
    12.05.2019 - ET 5.1.1 ☹️
    05.06.2019 - FET odwołany (endo 6,6mm)
    14.08.2019 - FET 4.1.1 ☹️
    11.09.2019 - FET 4.1.1 😊
    7dpt - bhcg 13,3mlU/ml prog 33,28ng/ml; 9dpt - bhcg 46,03mlU/ml prog 45,37ng/ml; 11dpt - bhcg 120,9mlU/ml prog 49,25ng/ml; 15dpt - bhcg 1052mlU/ml prog 36ng/ml
    27dpt - mamy ❤️

    11.08.2021 - FET 3.2.1 😊
    5dpt - bhcg 12mlU/ml; 7dpt - bhcg 35mlU/ml prog 64ng/ml; 9dpt - bhcg 92mlU/ml prog 47ng/ml; 13dpt - bhcg 689mlU/ml; 15dpt - bhcg 1668 mlU/ml
    28dpt - mamy ❤️
  • Dalia90 Autorytet
    Postów: 1045 682

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tylko to, że nas nie lubią odczułam jak pierwszy raz dr Kru mnie wysłał na Polną i mnie nie przyjęli. Tam była wyjątkowo wredna baba. Teraz raczej nie, może temu, że jestem u profesora i nie strzeli sobie w kolano 😉. Ja chciałam rodzić w mniejszym szpitalu, 30km od mojego miasta, bo ogarniają i cukrzycę i nadciśnienie. Dopóki się nie posrało do końca z tym moim ciśnieniem... 🙄 Akurat na Kru nie mogę narzekać, bo robi co może, a z prowadzenia ciąży jestem zadowolona i doinformowana. No i polecił mi dobrych specjalistów - kardiologa i diabetologa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2019, 11:01

    9 V 2019 - transfer 5.1.1 NGS 🍀 7dpt beta 67 🥰
    5t5d - mamy serduszko 😍 🙏
    ❄️❄️❄️
    12.2019 - 👧🏼 ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Catlady wrote:
    No też mi to wszyscy dookoła powtarzają, że najlepiej jednak prowadzić ciążę u lekarza, który pracuje w szpitalu w którym planuje się rodzić. Tylko się jeszcze zastanawiam czy ma to znaczenie, jeśli mój lekarz pełni dyżur w danym szpitalu 1-2 razy w miesiącu? Czy lepiej do prowadzenia ciąży wybrać wtedy innego?

    Mysle, ze dyzur nie ma tu wiekszego znaczenia. Jesli masz lekarza z danego oddzialu i on Ci np. wypisze skierowanie na CC, to raczej jego koledzy nie beda tego kwestionowac i zmuszac Cie do porodu SN (jak to bylo w moim przypadku). To juz jest duza wartosc.

    Catlady lubi tę wiadomość

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7458 3584

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też byłam zadowolona z opieki dra Kru., ale jeśli jakimś cudem kiedyś zajdę w drugą ciążę, to poszukam lekarza pracującego w szpitalu. Samo prowadzenie ciąży to zbyt mało, powinnyśmy być prowadzone od początku do końca, bo teraz na samym finale, w najważniejszym momencie, zostajemy same i musimy zdać się na łaskę i niełaskę lekarzy, którzy nas nie znają. Hasło "MedArt" wywołuje wśród pracowników szpitala przy Polnej silną reakcję alergiczną z bólem dupy 🤭, ja drugi raz za tak życzliwe przyjęcie podziękuję.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2019, 11:19

    <a href="https://www.tickerfactory.com"><img src="https://www.tickerfactory.com/ezt/d/1;20729;104/st/20250730/e//dt/6/k/5ffd/preg.png"></a>
  • alexxandra_aa Autorytet
    Postów: 711 421

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny

    U mnie niestety kolejny antybiotyk. Najpierw był Dalacin C a teraz bactrim forte. Czy miałyście styczność z tym antybiotykiem? Jest bezpieczny ?

    Doktor tez przepisał mi Sanprobi ale mam vivomix i nie wiem czy brać to i to?

    Starania od lutego 2018r.
    30.05.2018 ocena drożności jajowodów (HyCoSy): P -, L +
    04.07.2018 IUI :(
    02.02.2019 IUI :(
    Punkcja- pobrano 12 komórek, 8 zapłodnionych, 4 zarodki
    23.09.2019 transfer 1 zarodka 5.1.1 :(
    20.10.2019 transfer 1 zarodka 5.1.1
    8dpt beta 97,5
    10 dpt beta 241,5 prog 82
    12 dpt beta 525
    15 dpt beta 1348
    19 dpt beta 8847, prog 178
  • alexxandra_aa Autorytet
    Postów: 711 421

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga25 wrote:
    bactrim forte to jest taki pół antybiotyk, najlzejszy z możliwych ogólnie, ALE mi wyleczyl w 2 trymestrze E - Coli bezpowrotnie 😀

    Dziękuje ❤️

    Starania od lutego 2018r.
    30.05.2018 ocena drożności jajowodów (HyCoSy): P -, L +
    04.07.2018 IUI :(
    02.02.2019 IUI :(
    Punkcja- pobrano 12 komórek, 8 zapłodnionych, 4 zarodki
    23.09.2019 transfer 1 zarodka 5.1.1 :(
    20.10.2019 transfer 1 zarodka 5.1.1
    8dpt beta 97,5
    10 dpt beta 241,5 prog 82
    12 dpt beta 525
    15 dpt beta 1348
    19 dpt beta 8847, prog 178
  • żabcia Przyjaciółka
    Postów: 91 97

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a na gbs dodatni co zapisują ? Caly czas nie mialam a teraz to wpadło. Jakas porażka z tym posiewem. Ciągle coś i nie mogę z tego wyjść.. piąty raz już mialam pobrany posiew od początku ciąży 😥🙈

    07.2019 ❄ zostań proszę! 7dpt- 40,3 9dpt- 83,3 13dpt 605,3 15dpt 1169🍀
    18 dpt - jest pęcherzyk z Zarodkiem
    33 dpt <3

    ibm28ribz5brh4if.png
  • Mikka Autorytet
    Postów: 403 359

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żabcia wrote:
    Dziewczyny a na gbs dodatni co zapisują ? Caly czas nie mialam a teraz to wpadło. Jakas porażka z tym posiewem. Ciągle coś i nie mogę z tego wyjść.. piąty raz już mialam pobrany posiew od początku ciąży 😥🙈


    O ile dobrze pamiętam to położna na szkole mówila że dodatni gbs nie należy się przejmować. To jest tylko informacja że podczas porodu muszą podać antybiotyk :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2019, 12:16

  • żabcia Przyjaciółka
    Postów: 91 97

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka wrote:
    O ile dobrze pamiętam to położna na szkole mówila że dodatni gbs nie należy się przejmować. To jest tylko informacja że podczas porodu muszą podać antybiotyk :)

    Hmm tylko do porodu mam jeszcze trochę czasu 😉 , to co nie leczą tego?

    07.2019 ❄ zostań proszę! 7dpt- 40,3 9dpt- 83,3 13dpt 605,3 15dpt 1169🍀
    18 dpt - jest pęcherzyk z Zarodkiem
    33 dpt <3

    ibm28ribz5brh4if.png
  • alexxandra_aa Autorytet
    Postów: 711 421

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żabcia wrote:
    Hmm tylko do porodu mam jeszcze trochę czasu 😉 , to co nie leczą tego?

    A po tych posiewach nic lekarz Ci nie przepisał?
    Ja mam drugi posiew i drugi antybiotyk już

    Starania od lutego 2018r.
    30.05.2018 ocena drożności jajowodów (HyCoSy): P -, L +
    04.07.2018 IUI :(
    02.02.2019 IUI :(
    Punkcja- pobrano 12 komórek, 8 zapłodnionych, 4 zarodki
    23.09.2019 transfer 1 zarodka 5.1.1 :(
    20.10.2019 transfer 1 zarodka 5.1.1
    8dpt beta 97,5
    10 dpt beta 241,5 prog 82
    12 dpt beta 525
    15 dpt beta 1348
    19 dpt beta 8847, prog 178
  • żabcia Przyjaciółka
    Postów: 91 97

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alexxandra_aa wrote:
    A po tych posiewach nic lekarz Ci nie przepisał?
    Ja mam drugi posiew i drugi antybiotyk już

    Pisalam ale nie odpisał. Czekam 😊

    07.2019 ❄ zostań proszę! 7dpt- 40,3 9dpt- 83,3 13dpt 605,3 15dpt 1169🍀
    18 dpt - jest pęcherzyk z Zarodkiem
    33 dpt <3

    ibm28ribz5brh4if.png
  • alexxandra_aa Autorytet
    Postów: 711 421

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ipla wrote:
    Ja niestety jeszcze też...

    Ipla a Ty blisko Sremu mieszkasz czy z uwagi na dobre opinie?
    Zaintrygowałaś mnie tym Sremem:)
    W Wejherowie moje kuzynki rodziły i większość koleżanek i były bardzo zadowolone:)
    Sama leżałam tam kilka razy na różnych oddziałach i zawsze opieka była dobra

    Starania od lutego 2018r.
    30.05.2018 ocena drożności jajowodów (HyCoSy): P -, L +
    04.07.2018 IUI :(
    02.02.2019 IUI :(
    Punkcja- pobrano 12 komórek, 8 zapłodnionych, 4 zarodki
    23.09.2019 transfer 1 zarodka 5.1.1 :(
    20.10.2019 transfer 1 zarodka 5.1.1
    8dpt beta 97,5
    10 dpt beta 241,5 prog 82
    12 dpt beta 525
    15 dpt beta 1348
    19 dpt beta 8847, prog 178
  • alexxandra_aa Autorytet
    Postów: 711 421

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żabcia wrote:
    Pisalam ale nie odpisał. Czekam 😊

    Ja ostatnio 3 dni czekałam aż mi doktor odpisze. A wcześniej reakcja była natychmiastowa.
    Sama od wczoraj do rejestracji próbowałam się dodzwonić i nic:) a jak dzisiaj pojechałam to tłum ludzi. Chyba trzeba się przyzwyczaić :)

    Starania od lutego 2018r.
    30.05.2018 ocena drożności jajowodów (HyCoSy): P -, L +
    04.07.2018 IUI :(
    02.02.2019 IUI :(
    Punkcja- pobrano 12 komórek, 8 zapłodnionych, 4 zarodki
    23.09.2019 transfer 1 zarodka 5.1.1 :(
    20.10.2019 transfer 1 zarodka 5.1.1
    8dpt beta 97,5
    10 dpt beta 241,5 prog 82
    12 dpt beta 525
    15 dpt beta 1348
    19 dpt beta 8847, prog 178
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baileys wrote:
    Mysle, ze dyzur nie ma tu wiekszego znaczenia. Jesli masz lekarza z danego oddzialu i on Ci np. wypisze skierowanie na CC, to raczej jego koledzy nie beda tego kwestionowac i zmuszac Cie do porodu SN (jak to bylo w moim przypadku). To juz jest duza wartosc.

    Oho, tu nie byłabym taka pewna, bo na przykład leżąc w świętej rodzinie same pielęgniarki mi mówiły że są lekarze i LEKARZE i niestety obie te grupy się średnio lubią - jeśli wybierzesz sobie na prowadzącego LEKARZA to rzeczywiście nikt nie podważy, natomiast jeśli wybierzesz lekarza to już różnie może być :)
    Tak naprawdę moim zdaniem dziś a szczególnie od nowego roku tylko wybór ordynatora na prowadzącego lub wybór prywatnej kliniki na poród gwarantuje ci cięcie - w innym wypadku na dwoje babka wróżyła niestety 🤷‍♀️

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • bdziągwa Autorytet
    Postów: 281 337

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek91 wrote:
    Oho, tu nie byłabym taka pewna, bo na przykład leżąc w świętej rodzinie same pielęgniarki mi mówiły że są lekarze i LEKARZE i niestety obie te grupy się średnio lubią - jeśli wybierzesz sobie na prowadzącego LEKARZA to rzeczywiście nikt nie podważy, natomiast jeśli wybierzesz lekarza to już różnie może być :)
    Tak naprawdę moim zdaniem dziś a szczególnie od nowego roku tylko wybór ordynatora na prowadzącego lub wybór prywatnej kliniki na poród gwarantuje ci cięcie - w innym wypadku na dwoje babka wróżyła niestety 🤷‍♀️
    Ale dziewczyny "straszycie" 😀 Ale tak serio ja też bije się z myślami nad zmianą...w czwartek mam wizytę u dr Kru i jeszcze z nim muszę pogadać jak widzi przebieg mojej ciąży....
    Kinga 25 pamiętam że Ty zmieniłaś na LEKARZA- przypomnisz nazwisko ?

    Synek wrzesień 2017 👱‍♂️
    4tpt mamy ❤❤
    Maj/Czerwiec 2020 👱‍♀️👱‍♂️
    [link=https://www.suwaczki.com/]p19u9jcgo6pk91ac.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2020, 19:43

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2020, 19:43

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bdziągwa wrote:
    Ale dziewczyny "straszycie" 😀 Ale tak serio ja też bije się z myślami nad zmianą...w czwartek mam wizytę u dr Kru i jeszcze z nim muszę pogadać jak widzi przebieg mojej ciąży....
    Kinga 25 pamiętam że Ty zmieniłaś na LEKARZA- przypomnisz nazwisko ?

    Leżałam w szpitalu św rodziny 2x po tygodniu i to są moje wnioski po prostu - z obserwacji i z rozmów z innymi dziewczynami :)
    Dodatkowo wpadł mi teraz w ręce artykuł niedawno jak to dziewczyny dzwonią prosto z izb przyjęć do jakiejś fundacji (nie pamiętam nazwy), ponieważ nie chcą im zrobić cesarek a z różnych przyczyn miały wskazania i nie są totalnie przygotowane psychicznie na poród silami natury. Taka polityka tego rządu 🤷‍♀️ masz ograniczyć liczbę cesarek i koniec kropka - pacjentka i jej komfort nas nie obchodzi.

    bdziągwa, diversik89 lubią tę wiadomość

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • antonna Autorytet
    Postów: 3741 2160

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak już jesteśmy w takim temacie to któraś wie (może Ty Imbirek) u kogo warto prowadzić ciążę ze Św. Rodziny? CHodzi mi o kogoś takiego, kto jest świetnym lekarzem (specjalista, ale do tego życzliwy, wszystko wytłumaczy itd.), ale zarazem LEKARZEM, którego tam słuchają xD I jest tam na tyle często, że może nawet odbierze poród heh

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2019, 14:01

    👧 2017
    👧 2021
    👶 2022
‹‹ 1876 1877 1878 1879 1880 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikrobiom intymny a infekcje - wakacyjny niezbędnik

Mikrobiom pochwy to złożony ekosystem mikroorganizmów, który pełni kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia intymnego. Jego zaburzenie może prowadzić do różnorodnych dolegliwości, które są szczególnie uciążliwe podczas podróży. W tym artykule przyjrzymy się, jak działa mikrobiom pochwy, jakie czynniki mogą go zaburzyć podczas wakacji, a wreszcie jak skutecznie chronić zdrowie intymne w trakcie podróżowania oraz kiedy warto sięgnąć po sprawdzone wsparcie z apteki.  

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ