X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Angel9306 Przyjaciółka
    Postów: 237 30

    Wysłany: 1 stycznia 2021, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona_ wrote:
    Chyba do 4 albo 6.01:)

    Dziewczyny ile czekaliście na wyniki badań genetycznych zarodków?

    Dziekuje za informacje. 🙂
    Myślałam że będzie dłużej

    Teraz czeka się za wynikiem około 1-2 tyg

    07.18 IUI :(
    09.18 I procedura krótki protokół , mamy 2 zarodki :(
    Zmiana kliniki
    01.19 II procedura długi protokół mamy 1 zarodek prawidlowo genetyczny
    03.19 (9 tc) 💔:(
    06.19 III procedura, badania NGS
    07.19 transfer :( -złe przyrosty bety. Zbyt mały pęcherzyk (7tc).
    12.19 transfer :( ciąża biochemiczna
    05.20 transfer :( ciąża biochemiczna
    10.20 transfer :( ciąża biochemiczna
    01.21 4dc rysa endometrium
    03.21 histeroskopia
    04.21 transfer :( ciąża biochemiczna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2021, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figasmakiem wrote:
    Dziewczyny, czy wiecie jak klinika działa 06.01? Czy AB normalnie przyjmuje ?:)
    Tak :) ja mam wizytę 6.01 u AB

  • Sysii Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich,

    Ciesze sie ,ze trafiłam tutaj do Was
    Opiszę po krótce moja historię.

    Nigdy sie nie zabezpieczalam, o ciaze staram się dobre 7 lat.
    Z racji tego , ze mieszkam w Irlandii lecze sie tutaj u tak zeszło te parę lat poniewaz zmieniała lekarzy co jakiś czas - każdy twierdził, ze z nami wszystko w porządku i ciaza bedzie w najbliższym czasie, ale jak się okazuje ciazy nie ma.
    Ostatni lekarz powiedział nam żebyśmy spróbowali IVF , bo ona juz nie ma na nas pomysłu, a skoro z nami wszystko ok to uda się ot tak.
    Poszlismy do kliniki niepłodności, gdzie z marszu zaproponowano nam IVF.
    Szczerze to myslamam., ze zaczną szukać przyczyny , ale tak się nie stało.
    Podchodzilismy do Ivf w październiku 2019 i lekarz do nas mówi, ze na swieta bede w ciazy- tak sie jednak nie stalo.
    Pobrano 6 komorek , 3 sie zaplodnily w 5 dobie(blastki)
    Do crio transferu podeszlismy w lutym 2020- niestety tez sie nie udlo.
    Po rozmowie lekarz stwierdził. Że jak ostatnie się nie uda to proponuje KD😳
    Rozumiem jesli bym miala robione badania, ale żadnych nie miałam.poza hormonami , drożnościa.
    Od tamtego czasu odpuscilismy, bo przestalam wierzyc tutejszym lekarza, którzy nie robią nic zeby sprawdzic co jest przyczyna braku ciazy , dodam że z partnerem wszystko ok.
    Dodam , ze kuzynka tez zmagała sie z niepłodności w 12 lat i pomogła jej doktor z Medartu.
    Postanowiłam spróbować w Polsce leczenia bo te konowaly tutaj musza sie jeszcze duzo nauczyc!
    Lekarz zlecił mi badania i wyszło, ze mam PAI hetero i MTHFR 677 homo.
    Mam zażywać acard , a jeśli się uda to od pozytywnego testu Clexane, plus oczywiscie witaminy ( metylowane ze względu na mutacje)
    Do tego podwyższona prolaktyna i tsh ktore przy staraniach musi być poniżej 2 , ale kto w Irlandii by na to wpadł dla nich wszystko ze mna w porządku.
    Biorę leki i może stanie się cud.
    Przez to , ze jest ten pieprzony virus nie jestem w stanie dotrzeć do Pl i czekam aż to wszystko sie skonczy i będę mogła jechać do Dr na dalsza diagnostyke bo dzieki niej mam jakiś punkt zaczepienia , ze jednak cos jest nie tak.

    Przepraszam jeśli to wszystko co napisalam.wyda się komuś zbyt chaotyczne, ale to mój pierwszy post tutaj na grupie.

    Zycze wszystkim staraczka upragnionych dwoch kresek nowym roku 🤞🤞

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2021, 11:27

    :)
  • Jasiaaa Autorytet
    Postów: 411 212

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Sysii,
    Fajnie że napisałaś. Tutaj dziewczyny są bardzo pomocne, opowiadają swoje historię i dają wielkie wsparcie.
    Mi to forum dużo pomogło. Nawet gdy często się nie udzielałam do dawało sporo spokoju psychicznego. Co jest istotne.
    Długi czas się staraliśmy sami, potem za pomocą "zwyklego" lekarza i potem przyszedł czas ma klinikę. Mąż zaczął sporo czytać i znalazł Medart I panią dr K.
    Jestem cały czas u niej i twierdze, że mimo sporej odległości do Poznania warto u niej się leczyć.
    Ma dobre podejście. Dużo tłumaczy. Ostatecznie nie udało nam się zajść za pomocą medycyny.
    Nie chciało się udać. Jednak pewnego dnia stał się cud i jestem w ciąży. Mimo to nie wyobrażam sobie iść teraz do innego lekarza. Mam wielkie zaufanie do Medart. A wydaje się, że zaufanie do lekarza to bardzo dużo.
    Przepraszam, że tak się rozpisałam.

    Trzymam kciuki i życzę powodzenia w staraniach.

    Niech ten rok z liczbą 21 będzie szczęśliwy dla Was wszystkich.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2021, 15:36

    Kaach, Lena 87 lubią tę wiadomość

    l22nej28tcppkg68.png
  • Sysii Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasiaaa wrote:
    Cześć Sysii,
    Fajnie że napisałaś. Tutaj dziewczyny są bardzo pomocne, opowiadają swoje historię i dają wielkie wsparcie.
    Mi to forum dużo pomogło. Nawet gdy często się nie udzielałam do dawało sporo spokoju psychicznego. Co jest istotne.
    Długi czas się staraliśmy sami, potem za pomocą "zwyklego" lekarza i potem przyszedł czas ma klinikę. Mąż zaczął sporo czytać i znalazł Medart I panią dr K.
    Jestem cały czas u niej i twierdze, że mimo sporej odległości do Poznania warto u niej się leczyć.
    Ma dobre podejście. Dużo tłumaczy. Ostatecznie nie udało nam się zajść za pomocą medycyny.
    Nie chciało się udać. Jednak pewnego dnia stał się cud i jestem w ciąży. Mimo to nie wyobrażam sobie iść teraz do innego lekarza. Mam wielkie zaufanie do Medart. A wydaje się, że zaufanie do lekarza to bardzo dużo.
    Przepraszam, że tak się rozpisałam.

    Trzymam kciuki i życzę powodzenia w staraniach.

    Niech ten rok z liczbą 21 będzie szczęśliwy dla Was wszystkich.

    Jasiaaa ogromnie Wam gratuluję.
    Jestem wdzięczna Panii Dr K. , ze pokierowala nas w ten sposob.
    Możesz napisac cos wiecej , co stosowaliscie , ze Wam sie udalo?
    Ja juz nie wiem co myśleć, bo kiefys myslalam.,ze jak naturalnie sie nie uda to IVF to tyljo formalność, ale niestety tak sie nie stalo:(

    Życzę dużo zdrowka🤞🤗

    :)
  • Kora88 Autorytet
    Postów: 935 280

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysii Fajnie, że napisałaś, dziewczyny są tu rzeczywiście bardzo pomocne. Co kilka głów to nie jedna. Poruszane tematy od medycznych po te związane z emocjami. Rzeczywiście ciężko teraz z dotarciem tutaj, ale to pewnie kwestia czasu. Cierpliwość to jedno z najbardziej kojarzących mi się słów z Invitro.
    🍀✊🏻

    Sysii lubi tę wiadomość

    Starania od 2017, Medart od grudnia 2019
    8.08 transfer
    7dpt: beta 45
    9dpt: beta 136
    11dpt: beta 263
    13dpt: beta 595
    6t2d❤️♀️
    202104274956.png
  • Jasiaaa Autorytet
    Postów: 411 212

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysii wrote:
    Jasiaaa ogromnie Wam gratuluję.
    Jestem wdzięczna Panii Dr K. , ze pokierowala nas w ten sposob.
    Możesz napisac cos wiecej , co stosowaliscie , ze Wam sie udalo?
    Ja juz nie wiem co myśleć, bo kiefys myslalam.,ze jak naturalnie sie nie uda to IVF to tyljo formalność, ale niestety tak sie nie stalo:(

    Życzę dużo zdrowka🤞🤗

    Dziękuję Ci bardzo.
    Dr K robi dużo badań. Dzięki temu można dużo więcej się dowiedzieć.
    Ja pamiętam jak robiliśmy w klinice inseminacje i słyszałam ile pary zostawiają pieniędzy za IVF. Myślałam wtedy, że Jezu ile trzeba przeżyć żeby wywalczyć ten cud, psychicznie i finansowo. Wtedy nie myślałam, że czeka nas to samo.
    I miałam tak samo jak Ty. Myślałam, że IVF już musi się udać. Mieliśmy 2 procedury i bez efektu.

    A jeśli chodzi o nasz sukces to sama nie wiem. Braliśmy ubiquinol i glutation. Ja leki na tarczyce. Plus bromergon na prolaktyne. I wiadomo witaminy.
    W lipcu mieliśmy ostatni transfer. I po tym daliśmy sobie spokój. Stwierdziliśmy że może w październiku w przyszłym roku wrócimy do kliniki, żeby zrobić kolejną procedurę z badaniem zarodków itd.
    Jednak cykl, który zaczął się 17 września okazał się szczęśliwy.

    Podobno lekarze z kliniki twierdza, że ubiquinol i glutation daje super efekty. Od dłuższego czas zalecają te suplementy i Pani dr opowiadała, że coraz więcej par zachodzi w naturalne ciąża kiedy nawet medycyna nie pomagała. Nie mają badań w tym temacie ale obserwują postępy.

    Nie wiem co pomogło. Czy wolna głowa, czy suplementy, czy pogodzenie się z tym że odpuszczamy przynajmniej na jakiś czas. W końcu wrzesnia mąż miał zdarzenie drogowe. Facet w niego wjechał i na całe szczęście nic mu się nie stało, ale samochód nowo kupiony zniszczony. Może też to. Trochę było przez to innych myśli w głowie. Albo też wynormowany organizm do transferu w lipcu.

    Tak jak pisze Kora, cierpliwość to podstawa plus pozytywne nastawienie i zaufanie do lekarza.

    Trzymam za Was kciuki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2021, 19:21

    Sysii lubi tę wiadomość

    l22nej28tcppkg68.png
  • Sysii Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kora88 wrote:
    Sysii Fajnie, że napisałaś, dziewczyny są tu rzeczywiście bardzo pomocne. Co kilka głów to nie jedna. Poruszane tematy od medycznych po te związane z emocjami. Rzeczywiście ciężko teraz z dotarciem tutaj, ale to pewnie kwestia czasu. Cierpliwość to jedno z najbardziej kojarzących mi się słów z Invitro.
    🍀✊🏻
    @Kora dziekuje za wsparcie.
    Podpowiedź mi proszę, gdzie mam wejść zeby pod moimi postami tez zapisać moja historię, tzn kiefy mialam np transfer, jakie mam.mutacje itp.
    Z góry bardzo dziękuję bo nie mam pojecia jak to zrobic

    :)
  • Sysii Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasiaaa wrote:
    Dziękuję Ci bardzo.
    Dr K robi dużo badań. Dzięki temu można dużo więcej się dowiedzieć.
    Ja pamiętam jak robiliśmy w klinice inseminacje i słyszałam ile pary zostawiają pieniędzy za IVF. Myślałam wtedy, że Jezu ile trzeba przeżyć żeby wywalczyć ten cud, psychicznie i finansowo. Wtedy nie myślałam, że czeka nas to samo.
    I miałam tak samo jak Ty. Myślałam, że IVF już musi się udać. Mieliśmy 2 procedury i bez efektu.

    A jeśli chodzi o nasz sukces to sama nie wiem. Braliśmy ubiquinol i glutation. Ja leki na tarczyce. Plus bromergon na prolaktyne. I wiadomo witaminy.
    W lipcu mieliśmy ostatni transfer. I po tym daliśmy sobie spokój. Stwierdziliśmy że może w październiku w przyszłym roku wrócimy do kliniki, żeby zrobić kolejną procedurę z badaniem zarodków itd.
    Jednak cykl, który zaczął się 17 września okazał się szczęśliwy.

    Podobno lekarze z kliniki twierdza, że ubiquinol i glutation daje super efekty. Od dłuższego czas zalecają te suplementy i Pani dr opowiadała, że coraz więcej par zachodzi w naturalne ciąża kiedy nawet medycyna nie pomagała. Nie mają badań w tym temacie ale obserwują postępy.

    Nie wiem co pomogło. Czy wolna głowa, czy suplementy, czy pogodzenie się z tym że odpuszczamy przynajmniej na jakiś czas. W końcu wrzesnia mąż miał zdarzenie drogowe. Facet w niego wjechał i na całe szczęście nic mu się nie stało, ale samochód nowo kupiony zniszczony. Może też to. Trochę było przez to innych myśli w głowie. Albo też wynormowany organizm do transferu w lipcu.

    Tak jak pisze Kora, cierpliwość to podstawa plus pozytywne nastawienie i zaufanie do lekarza.

    Trzymam za Was kciuki.

    @Jasiaaa
    Tez biore leki na tarczyce(letrox) i na prolaktyne dostinex, acard na moje mutacje.

    Oprócz tego ubiqinol i glutation rowniez wiec dajesz nadzieje🤗

    Powiedzcie mi jedno czy przy moich mutacjach Mthfr i PAI moge brac prenatal Uno bo tam też jest zwykły kwas foliowy?

    Ściskam wszystkich bardzo cieplo

    :)
  • Jasiaaa Autorytet
    Postów: 411 212

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam te same mutacje.
    Brałam aspirine cardio a teraz acard.
    Prenatal Uno cały czas brałam i jeszcze metylokobalamine i folate.
    Nie pamiętam jaki kwas jest w prenatal Uno, ale wiem że brałam to i jeszcze dodatkowo te kolejne witaminy.

    l22nej28tcppkg68.png
  • Lilak1992 Ekspertka
    Postów: 260 75

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Ja tez biorę ubi i glutation, dr K nie kazała mi robić badan PAI ale za to kazała już brać folian i metyloksantyny wit. B
    Mam wyniki już biopsji endo, przesunięte okno implantacyjne AŻ o 3 dni ! Dr K mowila, ze jestem jej druga pacjentka z takim przesunięciem okna.
    Jakie u Was były wyniki biopsji? Czy ustalenie okna coś wniosło/ zmieniało?

  • Kaach Autorytet
    Postów: 1058 1155

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysii wrote:
    @Jasiaaa
    Tez biore leki na tarczyce(letrox) i na prolaktyne dostinex, acard na moje mutacje.

    Oprócz tego ubiqinol i glutation rowniez wiec dajesz nadzieje🤗

    Powiedzcie mi jedno czy przy moich mutacjach Mthfr i PAI moge brac prenatal Uno bo tam też jest zwykły kwas foliowy?

    Ściskam wszystkich bardzo cieplo
    Prenatal Uno możesz brać też brałam do tego folate ze swansona. Brałam też jak Jasiaa metylokobalamine bo miałam niską b12, ale po suplementacji przez jakies pół roku odstawiliśmy bo była tak wysoka :p także to lepiej sprawdzić czy brać tak samo D3 warto sprawdzić :).
    Ja jestem u AB, a nie pamiętam jak jest u Pani doktor, ale warto mieć na uwadze, że gdyby Wam się udało to od pozytywnego testu odstawić dostinex, a najlepiej pisać do Pani doktor i spytać :). Powodzenia

    preg.png
    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️
    05.05.21 Pola 🌈😍
    3x CB 2023
    08.23 naturalny cud 🤰♂️
  • Jasiaaa Autorytet
    Postów: 411 212

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilak, ja miałam biopsje endo ale wszystko było ok. Pewnie któraś z dziewczyn pomoże.

    Kaach, badanie poziomy b12 chyba jest dość ważne. Ja miałam poziom badany wiele razy i korygowania dawka była. I d3 tak samo.

    Jeszcze wiele osób poleca badać kariotyp. Uważam że warto.

    Sysii a stopkę możesz wpisać w ustawieniach konta. 3 zakładka społeczność i w miejscu twój podpis na forum

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2021, 22:08

    l22nej28tcppkg68.png
  • Lilak1992 Ekspertka
    Postów: 260 75

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasiaaa wrote:
    Lilak, ja miałam biopsje endo ale wszystko było ok. Pewnie któraś z dziewczyn pomoże.

    Kaach, badanie poziomy b12 chyba jest dość ważne. Ja miałam poziom badany wiele razy i korygowania dawka była. I d3 tak samo.

    Jeszcze wiele osób poleca badać kariotyp. Uważam że warto.

    Sysii a stopkę możesz wpisać w ustawieniach konta.


    A kariotyp jest konieczny/ wskazany jeśli mamy dobre zarodki?
    Dr K mówiła, ze skoro zarodki są prawidłowe genetycznie to nie ma sensu badać kariotypu bo wiadomo, ze jest dobrze ?

  • Muzyna Ekspertka
    Postów: 127 135

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilak1992 wrote:
    Hej!
    Ja tez biorę ubi i glutation, dr K nie kazała mi robić badan PAI ale za to kazała już brać folian i metyloksantyny wit. B
    Mam wyniki już biopsji endo, przesunięte okno implantacyjne AŻ o 3 dni ! Dr K mowila, ze jestem jej druga pacjentka z takim przesunięciem okna.
    Jakie u Was były wyniki biopsji? Czy ustalenie okna coś wniosło/ zmieniało?
    To teraz jak kolejny transfer to z "opóźnieniem"?tak to rozumiem..
    Ja mam mieć za tydzień biopsję, dr K też mi mówiła o tym oknie implantacyjnym, że rzadko, ale się zdarza. do tego łyżeczkowanie i próba oczyszczania i rozszerzenia blizny po CC. Dzisiaj na USG było "widać" starą krew, i nawet dr zasugerowała że może to "wypycha"zarodki..

    2017 IV Syn naturalnie CC
    2018 IV początek starań o drugie
    2019 V MedArt
    Badanie nasienia ok
    2019 VI stymulacje i naturalne starania
    2019 IX inseminacja
    2020 III punkcja: 6 zarodków (nie zbadane)
    2020 V transfer 5.1.1.☹️
    7dpt beta 56|9dpt beta 54|11dpt beta 47
    2020 VI transfer 3.1.1. ☹️
    7dpt beta 50|9dpt beta 124,31|13dpt beta 365,67|16dpt beta 520,90|18dpt beta 366,55
    2020 XII transfer 3.1.1. ok genetycznie ☹️
    7dpt <0,1
    3.03.2021 transfer 3.1.1.
    7dpt beta 108,6|9dpt bta 422,5|13dpt beta 2232
    29dpt ❤️
  • Jasiaaa Autorytet
    Postów: 411 212

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilak1992 wrote:
    A kariotyp jest konieczny/ wskazany jeśli mamy dobre zarodki?
    Dr K mówiła, ze skoro zarodki są prawidłowe genetycznie to nie ma sensu badać kariotypu bo wiadomo, ze jest dobrze ?

    Wydaje się że racja. Jak zarodki są prawidłowe to to jest najważniejsze.
    Nam sama dr K nawet nie zalecala robić kariotypu.

    l22nej28tcppkg68.png
  • agulla1 Autorytet
    Postów: 422 189

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny w nowym roku życzę wszystkim owocnych starań 🥰mam pytanie otórz mam uszkodzony gen i nie mogę jeść produkty z laktozą i glutenu porazdzcie jaki mogę brać kwas foliowy chodzi mi o nazwę i jakie jeszcze pomocne suplementy ? Dziękuję za odpowiedź

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2021, 14:12

    9 lat starań
    MEDART 2019
    1 procedura
    Punkcja 23.08.2019
    1 - Transfer 28.08.2019 zarodek 1.1.1 💕❤😘
    05.09.2019 bhcg 8dpt 1.2 mlU/ml😥
    2 - Transfer 22.09.2019
    zarodek 1.1.1 💕❤😘
    30.09.2019 bhcg 8dpt 1.2 mlU/ml😥
    Od 01.10.2019 przerwa w staraniach przez jakiś czas 😥😣😪
    2 procedura
    Punkcja październik 2020
    1-transfer 1.2.1 ❤💕😘
    25.10.2020 bhcg 9.2mlU/ml🙂
    27.10.2020 bhcg 10.4mlU/ml
    Odstawienie leków😪😪
    Przerwa aż do teraz ...
    INVIMED 2021
    pełna nadziei
    punkcja 16.09.2021
    22.09.2021
    Mamy❄❄ 3bb I 4bb
    18.10.2021 TRANSFER
    Dwóch zarodków 😘❤🍀🍀
    28.10.2021
    Beta bhcg 1.18 mlU/ml😪
    punkcja 27.12.2021
    02.01.2022 Dwa zarodki 2cc I 2cd odrzucone 😪😪😪
  • Lilak1992 Ekspertka
    Postów: 260 75

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muzyna wrote:
    To teraz jak kolejny transfer to z "opóźnieniem"?tak to rozumiem..
    Ja mam mieć za tydzień biopsję, dr K też mi mówiła o tym oknie implantacyjnym, że rzadko, ale się zdarza. do tego łyżeczkowanie i próba oczyszczania i rozszerzenia blizny po CC. Dzisiaj na USG było "widać" starą krew, i nawet dr zasugerowała że może to "wypycha"zarodki..

    Tak i to spore. Ciekawa jestem tylko jak moje endometrium da radę do tego czasu...

  • Sysii Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilak1992 wrote:
    Hej!
    Ja tez biorę ubi i glutation, dr K nie kazała mi robić badan PAI ale za to kazała już brać folian i metyloksantyny wit. B
    Mam wyniki już biopsji endo, przesunięte okno implantacyjne AŻ o 3 dni ! Dr K mowila, ze jestem jej druga pacjentka z takim przesunięciem okna.
    Jakie u Was były wyniki biopsji? Czy ustalenie okna coś wniosło/ zmieniało?

    Moze , dlatego ze ja nigdy nie byłam w ciazy, a PAI niby uniemozliwia zagniezdzenie zarodka

    :)
  • Kasia0490 Koleżanka
    Postów: 35 7

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysii wrote:
    Moze , dlatego ze ja nigdy nie byłam w ciazy, a PAI niby uniemozliwia zagniezdzenie zarodka


    PAI jest łagodna mutacja, kto takie teorie opowiada, że uniemożliwia??? Ja zaszłam w ciążę na samym acard bez Clexany przy tej mutacji i ciaza donoszona.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2021, 00:02

‹‹ 2540 2541 2542 2543 2544 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ