X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Sysii Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 00:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaach wrote:
    Prenatal Uno możesz brać też brałam do tego folate ze swansona. Brałam też jak Jasiaa metylokobalamine bo miałam niską b12, ale po suplementacji przez jakies pół roku odstawiliśmy bo była tak wysoka :p także to lepiej sprawdzić czy brać tak samo D3 warto sprawdzić :).
    Ja jestem u AB, a nie pamiętam jak jest u Pani doktor, ale warto mieć na uwadze, że gdyby Wam się udało to od pozytywnego testu odstawić dostinex, a najlepiej pisać do Pani doktor i spytać :). Powodzenia

    @Kaach
    Moj wynik B12 to 91 pml/L Widełki to(25.1-165.0)
    Myślisz, że to ok?
    Wysłałam wyniki do Pani Dr , ale jeszcze nie odpisała?
    Narazie biore jak zalecila🤷🏻‍♀️

    Odnośnie mutacji i Prenatal Uno czy to ma znaczenie jesli sie bierze te witaminy czy jest homo czy hetero?
    Bo ja mam homo , a PAI hetero.
    Rowniez biore folate Swansona i B12 metylokobalamine .

    Miałam jeszcze H. PYLORII ale juz przeleczona

    Dziekuje za sugestie co do leku Dostinex😉

    :)
  • Sysii Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasiaaa wrote:
    Lilak, ja miałam biopsje endo ale wszystko było ok. Pewnie któraś z dziewczyn pomoże.

    Kaach, badanie poziomy b12 chyba jest dość ważne. Ja miałam poziom badany wiele razy i korygowania dawka była. I d3 tak samo.

    Jeszcze wiele osób poleca badać kariotyp. Uważam że warto.

    Sysii a stopkę możesz wpisać w ustawieniach konta. 3 zakładka społeczność i w miejscu twój podpis na forum
    @jasiaa co do stopki to chyba tylko na kompie moge to zrobić tak , bo na telefonie nic takiego nie widzę, albo jestem.za ciemna zeby to zrobić 🙈🤷🏻‍♀️

    :)
  • Muzyna Ekspertka
    Postów: 127 135

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilak1992 wrote:
    Tak i to spore. Ciekawa jestem tylko jak moje endometrium da radę do tego czasu...
    A teraz na jakim etapie jesteś?
    Jak długo czeka się za wynikiem?

    2017 IV Syn naturalnie CC
    2018 IV początek starań o drugie
    2019 V MedArt
    Badanie nasienia ok
    2019 VI stymulacje i naturalne starania
    2019 IX inseminacja
    2020 III punkcja: 6 zarodków (nie zbadane)
    2020 V transfer 5.1.1.☹️
    7dpt beta 56|9dpt beta 54|11dpt beta 47
    2020 VI transfer 3.1.1. ☹️
    7dpt beta 50|9dpt beta 124,31|13dpt beta 365,67|16dpt beta 520,90|18dpt beta 366,55
    2020 XII transfer 3.1.1. ok genetycznie ☹️
    7dpt <0,1
    3.03.2021 transfer 3.1.1.
    7dpt beta 108,6|9dpt bta 422,5|13dpt beta 2232
    29dpt ❤️
  • Kora88 Autorytet
    Postów: 935 280

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysii wrote:
    @Kora dziekuje za wsparcie.
    Podpowiedź mi proszę, gdzie mam wejść zeby pod moimi postami tez zapisać moja historię, tzn kiefy mialam np transfer, jakie mam.mutacje itp.
    Z góry bardzo dziękuję bo nie mam pojecia jak to zrobic
    Menu po prawej na górze jak jesteś zalogowana -> ustawienia -> zakładka z ludzikami „społeczność” :)
    Ja robię akurat z komórki i taki mam widok :) poszperaj tam chwile, też kiedyś szukałam :)

    Starania od 2017, Medart od grudnia 2019
    8.08 transfer
    7dpt: beta 45
    9dpt: beta 136
    11dpt: beta 263
    13dpt: beta 595
    6t2d❤️♀️
    202104274956.png
  • Nowa25 Koleżanka
    Postów: 120 17

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamutek12 wrote:
    Cześć dziewczyny, ja nam pytanie czy dr K jest jakiś stały kontakt w ciąży???, czekałam dwa dni na odpowiedź sms, ok rozumiem doktor ma dużo pacjentek, i dostałam odpowiedź, że mam iść do dr A B, ktory mało wytłumaczyl, w sumie zrobił usg i tyle 🤷‍♀️, trochę mnie to wkurzyło, bo w ciąży to trochę inna sytuacja niż pidczas starań.


    No niestety tak to wygląda u dr K jeżeli chodzi o ciąże, bardzo lubię Panią dr, ale w pierwszej ciąży miałam podobnie, i się zawiodłam, Pani doktor mnie o
    przekazywala od dr Kru do A B ,czasem aby uzyskać odpowiedź na sms kontakt przez Panie z rejestracji, ale ie jestem pierwsza i ostatnia osoba, która tak ma, dużo dziewczyn i tym pisało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2021, 09:17

  • Angel9306 Przyjaciółka
    Postów: 237 30

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilak1992 wrote:
    Hej!
    Ja tez biorę ubi i glutation, dr K nie kazała mi robić badan PAI ale za to kazała już brać folian i metyloksantyny wit. B
    Mam wyniki już biopsji endo, przesunięte okno implantacyjne AŻ o 3 dni ! Dr K mowila, ze jestem jej druga pacjentka z takim przesunięciem okna.
    Jakie u Was były wyniki biopsji? Czy ustalenie okna coś wniosło/ zmieniało?

    Ja miłam ale na estrofenie, okienko przesunięte o 2 dni u dr AB. Niestety nic to nie pomogło kolejna Cb była
    A ty na jaki leku na wzrost endometrium podchodziłaś do biobsji ?

    07.18 IUI :(
    09.18 I procedura krótki protokół , mamy 2 zarodki :(
    Zmiana kliniki
    01.19 II procedura długi protokół mamy 1 zarodek prawidlowo genetyczny
    03.19 (9 tc) 💔:(
    06.19 III procedura, badania NGS
    07.19 transfer :( -złe przyrosty bety. Zbyt mały pęcherzyk (7tc).
    12.19 transfer :( ciąża biochemiczna
    05.20 transfer :( ciąża biochemiczna
    10.20 transfer :( ciąża biochemiczna
    01.21 4dc rysa endometrium
    03.21 histeroskopia
    04.21 transfer :( ciąża biochemiczna
  • Angel9306 Przyjaciółka
    Postów: 237 30

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilak1992, mam jeszcze pytania miłaś kiedyś przed transferem ryse w 4 dc ? 🤔

    07.18 IUI :(
    09.18 I procedura krótki protokół , mamy 2 zarodki :(
    Zmiana kliniki
    01.19 II procedura długi protokół mamy 1 zarodek prawidlowo genetyczny
    03.19 (9 tc) 💔:(
    06.19 III procedura, badania NGS
    07.19 transfer :( -złe przyrosty bety. Zbyt mały pęcherzyk (7tc).
    12.19 transfer :( ciąża biochemiczna
    05.20 transfer :( ciąża biochemiczna
    10.20 transfer :( ciąża biochemiczna
    01.21 4dc rysa endometrium
    03.21 histeroskopia
    04.21 transfer :( ciąża biochemiczna
  • Starając się 1 Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel9306 wrote:
    Lilak1992, mam jeszcze pytania miłaś kiedyś przed transferem ryse w 4 dc ? 🤔


    Czesc, ja to miała teraz, dr K zaproponowała, u mnie niestety nie pomogło, pod tym względem, że 3cykl walczymy aby endonetrium uroslo 🤷‍♀️, szczerze jestem trochę podłamana, dr K mówiła, że niestety zawsze trzeba się liczyć z możliwymi powikłaniami, ale jak teraz już w ogólnie nie będzie rosło tonie wiem co zrobię 😪, to już moja 2 procedura i miał być 5 transfer

  • Lilak1992 Ekspertka
    Postów: 260 75

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel9306 wrote:
    Ja miłam ale na estrofenie, okienko przesunięte o 2 dni u dr AB. Niestety nic to nie pomogło kolejna Cb była
    A ty na jaki leku na wzrost endometrium podchodziłaś do biobsji ?

    Cyclo-progynova plus estrofem. Rysy nie Miałam w 4 dc. Rysę chyba się robi, jeśli endometrium jest za grube? Tak mi się wydaje🧐
    U mnie problem jest w druga stronę, endometrium zazwyczaj jest cienkie.

    Angel9306 lubi tę wiadomość

  • Lilak1992 Ekspertka
    Postów: 260 75

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muzyna wrote:
    A teraz na jakim etapie jesteś?
    Jak długo czeka się za wynikiem?

    Wynik około 2 tygodni. Teraz jestem na stymulacji cyclo- progynova plus estrofem.

  • Angel9306 Przyjaciółka
    Postów: 237 30

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starając się 1 wrote:
    Czesc, ja to miała teraz, dr K zaproponowała, u mnie niestety nie pomogło, pod tym względem, że 3cykl walczymy aby endonetrium uroslo 🤷‍♀️, szczerze jestem trochę podłamana, dr K mówiła, że niestety zawsze trzeba się liczyć z możliwymi powikłaniami, ale jak teraz już w ogólnie nie będzie rosło tonie wiem co zrobię 😪, to już moja 2 procedura i miał być 5 transfer

    Też się obawiam tych komplikacji...🙁
    A miłaś kiedyś wyzaczane okienko implatacyjne u dr K?

    A na jakich lekach na wzrost endometrium podchodziłaś do transferu ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2021, 10:49

    07.18 IUI :(
    09.18 I procedura krótki protokół , mamy 2 zarodki :(
    Zmiana kliniki
    01.19 II procedura długi protokół mamy 1 zarodek prawidlowo genetyczny
    03.19 (9 tc) 💔:(
    06.19 III procedura, badania NGS
    07.19 transfer :( -złe przyrosty bety. Zbyt mały pęcherzyk (7tc).
    12.19 transfer :( ciąża biochemiczna
    05.20 transfer :( ciąża biochemiczna
    10.20 transfer :( ciąża biochemiczna
    01.21 4dc rysa endometrium
    03.21 histeroskopia
    04.21 transfer :( ciąża biochemiczna
  • Angel9306 Przyjaciółka
    Postów: 237 30

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilak1992 wrote:
    Cyclo-progynova plus estrofem. Rysy nie Miałam w 4 dc. Rysę chyba się robi, jeśli endometrium jest za grube? Tak mi się wydaje🧐
    U mnie problem jest w druga stronę, endometrium zazwyczaj jest cienkie.

    Rysa niby ma pomoc w implatacji ale czy tak faktycznie jest.. 🤔

    07.18 IUI :(
    09.18 I procedura krótki protokół , mamy 2 zarodki :(
    Zmiana kliniki
    01.19 II procedura długi protokół mamy 1 zarodek prawidlowo genetyczny
    03.19 (9 tc) 💔:(
    06.19 III procedura, badania NGS
    07.19 transfer :( -złe przyrosty bety. Zbyt mały pęcherzyk (7tc).
    12.19 transfer :( ciąża biochemiczna
    05.20 transfer :( ciąża biochemiczna
    10.20 transfer :( ciąża biochemiczna
    01.21 4dc rysa endometrium
    03.21 histeroskopia
    04.21 transfer :( ciąża biochemiczna
  • Mikka Autorytet
    Postów: 399 354

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa25 wrote:
    No niestety tak to wygląda u dr K jeżeli chodzi o ciąże, bardzo lubię Panią dr, ale w pierwszej ciąży miałam podobnie, i się zawiodłam, Pani doktor mnie o
    przekazywala od dr Kru do A B ,czasem aby uzyskać odpowiedź na sms kontakt przez Panie z rejestracji, ale ie jestem pierwsza i ostatnia osoba, która tak ma, dużo dziewczyn i tym pisało.


    U mnie było bardzo podobnie. Na początku ciazy super kontakt. Jak trafiłam do szpitala to sama się interesowala Prosiła o wyniki. Natomiast pod koniec ciazy zero kontaktu. Byłam juz po terminie porodu i nie wiedziałam co robic.... nawet dr Sz ku mojemu zdziwieniu mi pomógł i wystawił skierowanie do szpitala. Ja uwielbiam dr K ale jeśli się uda zajsc w druga ciąże od razu ide do dr Kru. Jeśli chodzi o ciąże i kontakt to dla mnie mistrz :) bylam u niego kilka razy jak mnie dr K odesłała bo niby miła jej nie byc a tak sie interesowal ze szok.. wysłał m ie do szpitala po wizycie pytał czy dojechalam...jak kilka dni sie nie odzywałam to pisał czy urodzilam itp itd:))

  • Nowa25 Koleżanka
    Postów: 120 17

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka wrote:
    U mnie było bardzo podobnie. Na początku ciazy super kontakt. Jak trafiłam do szpitala to sama się interesowala Prosiła o wyniki. Natomiast pod koniec ciazy zero kontaktu. Byłam juz po terminie porodu i nie wiedziałam co robic.... nawet dr Sz ku mojemu zdziwieniu mi pomógł i wystawił skierowanie do szpitala. Ja uwielbiam dr K ale jeśli się uda zajsc w druga ciąże od razu ide do dr Kru. Jeśli chodzi o ciąże i kontakt to dla mnie mistrz :) bylam u niego kilka razy jak mnie dr K odesłała bo niby miła jej nie byc a tak sie interesowal ze szok.. wysłał m ie do szpitala po wizycie pytał czy dojechalam...jak kilka dni sie nie odzywałam to pisał czy urodzilam itp itd:))


    No ja właśnie na dr Kru też się zawiodłam, ale to dłuższą historia, nie mniej teraz prowadzę ciąże u innego lekarza nie Medart, ale na transfer wróciłam do dr K.

  • Mikka Autorytet
    Postów: 399 354

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa 25
    możesz tak po krotce powiedziec cos więcej?
    Ja właśnie myślałem teraz o nim...
    Z jednej strony tez chcialabym po udanym transferze opuścić med art bo ciężko mi jezdzic mając małe dziecko ale w mojej miejscowości to nie ma pojęcia co to invitro

  • Lilak1992 Ekspertka
    Postów: 260 75

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak z ciekawości - jakiego lekarza polecacie na ciaze w Poznaniu?

  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa25 wrote:
    No niestety tak to wygląda u dr K jeżeli chodzi o ciąże, bardzo lubię Panią dr, ale w pierwszej ciąży miałam podobnie, i się zawiodłam, Pani doktor mnie o
    przekazywala od dr Kru do A B ,czasem aby uzyskać odpowiedź na sms kontakt przez Panie z rejestracji, ale ie jestem pierwsza i ostatnia osoba, która tak ma, dużo dziewczyn i tym pisało.

    Kurczę nie wiem od czego to zależy. Mnie nigdy nie odesłała do nikogo, a nie byłam jakimś chyba bardzo interesującym przypadkiem.. z drugiej strony nie miałam też nigdy awaryjnej sytuacji typu plamienie lub bardzo złe wyniki. Na odpowiedź na SMS czekałam 24 godziny, a później pisałam jeszcze raz że się przypominam i proszę o odpowiedź. Pisała też do mnie sama z siebie przed CC czy wszystko ok i aktualne.

    Ale pamiętam że w połowie ciąży byłam wkurzona bo często przekładano mi wizyty, np o 2-3 dni. A wiecie jaka to tortura psychiczna.
    A z trzeciej strony były przekładane, a nie byłam odsyłana do Kru.
    Nie wiem.

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • Nowa25 Koleżanka
    Postów: 120 17

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka wrote:
    Nowa 25
    możesz tak po krotce powiedziec cos więcej?
    Ja właśnie myślałem teraz o nim...
    Z jednej strony tez chcialabym po udanym transferze opuścić med art bo ciężko mi jezdzic mając małe dziecko ale w mojej miejscowości to nie ma pojęcia co to invitro


    To mogę napisać na priv, z dr Kru jest dobry kontakt fakt ale nie wiem czy On czasem trochę boi sie działać 🤷‍♀️ bardziej podejmuje decyzje wyczekiwania, zobaczmy co to bedzie niż konkret jak coś się dzieje

  • Nowa25 Koleżanka
    Postów: 120 17

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pom-pon wrote:
    Kurczę nie wiem od czego to zależy. Mnie nigdy nie odesłała do nikogo, a nie byłam jakimś chyba bardzo interesującym przypadkiem.. z drugiej strony nie miałam też nigdy awaryjnej sytuacji typu plamienie lub bardzo złe wyniki. Na odpowiedź na SMS czekałam 24 godziny, a później pisałam jeszcze raz że się przypominam i proszę o odpowiedź. Pisała też do mnie sama z siebie przed CC czy wszystko ok i aktualne.

    Ale pamiętam że w połowie ciąży byłam wkurzona bo często przekładano mi wizyty, np o 2-3 dni. A wiecie jaka to tortura psychiczna.
    A z trzeciej strony były przekładane, a nie byłam odsyłana do Kru.
    Nie wiem.


    U dr K jak są sytuację pilne w ciąży, ja raz miała krwawienie to nie ma szans aby Ciebie przyjęła, raczej ja tak miałam, pisała, że mam iść albo do dr Kru albo do A. B, czasem było przykro bo wiedziałam, że jest w ten dzień w klinice, ale ma dużo pacjentek więc coś za coś, dlatego wciazy zmieniłam lekarza 🙂

  • Sysii Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kora88 wrote:
    Menu po prawej na górze jak jesteś zalogowana -> ustawienia -> zakładka z ludzikami „społeczność” :)
    Ja robię akurat z komórki i taki mam widok :) poszperaj tam chwile, też kiedyś szukałam :)
    Dzięki Kora 🤗

    :)
‹‹ 2541 2542 2543 2544 2545 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ