X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Mikka Autorytet
    Postów: 399 354

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asas35 wrote:
    Witajcie dziewczyny :). Chciałabym do Was dołączyć ponieważ widzę ze forum to ogromna baza wiedzy. Wracamy z mężem do medart po 6 latach. Mamy coreczke z pierwszego in vitro dzięki doktorowi Ż. Jestem do niego umówiona na pierwsza wizytę na piątek. Jesteście w stanie mniej więcej określić jak długo trwa cała procedura? Dodam ze moje wyniki jak dotąd były w porządku. Mąż ma słabe nasienie. Za pierwszym razem nie brałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych tylko od razu wystartowaliśmy. Liczę na to ze tym razem tez tak będzie, ale pewnie doktor zleci jakieś badania. Orientujecie się jakie na początek? Może sama powinnam coś zrobić? Pozdrawiam i trzymam kciuki za Was wszystkie


    Na pewno hormony w 3 dniu cyklu kiedy będzie planowany transfer:)

    Posiewy itp:)

    Ja sama to bym zrobila ba pewno tsh ft3 i ft4 bo jeśli coś jest nie tak to już wcesniej będziesz mogła zaczac brac leki :)

    Macie zamrożone zarodki czy wszystko od nowa?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2021, 15:21

  • Asas35 Przyjaciółka
    Postów: 95 52

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedz. Wszystko od nowa niestety. Za pierwszym razem mieliśmy dwa zarodki i oba zostały podane, został z nami jeden nasza córeczka. Wtedy zarodki były hodowane do 3 doby, teraz widzę ze do 5 i bardzo się tego boję, bo jakos wydaje mi się ze w naturalnym środowisku mają większe szanse. Zobaczymy jak to będzie. Na wizytę jadę w 29 dc, mam nadzieję ze będziemy mogli szybko wystartować.

  • Magnetisme Przyjaciółka
    Postów: 85 34

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asas35 wrote:
    Witajcie dziewczyny :). Chciałabym do Was dołączyć ponieważ widzę ze forum to ogromna baza wiedzy. Wracamy z mężem do medart po 6 latach. Mamy coreczke z pierwszego in vitro dzięki doktorowi Ż. Jestem do niego umówiona na pierwsza wizytę na piątek. Jesteście w stanie mniej więcej określić jak długo trwa cała procedura? Dodam ze moje wyniki jak dotąd były w porządku. Mąż ma słabe nasienie. Za pierwszym razem nie brałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych tylko od razu wystartowaliśmy. Liczę na to ze tym razem tez tak będzie, ale pewnie doktor zleci jakieś badania. Orientujecie się jakie na początek? Może sama powinnam coś zrobić? Pozdrawiam i trzymam kciuki za Was wszystkie

    Ja byłam ostatnio na wizycie po długiej przerwie i dr sam zlecił to co uważał za słuszne. Na własną rękę nic nie badałam. Weź tylko gruby portfel 🙈 poza badaniami z krwi dr pobrał wymazy i cytologię. Wyszło prawie tysiaczka plus wizyta 🙀

  • Cytri89 Koleżanka
    Postów: 34 10

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Mam pytanie odnośnie Dr AB. Czy któraś z Was do niego chodzi/ła?
    Jestem po 1 ivf i pojawiają się wątpliwości. Do tej pory nie zwracałam uwagi na to że dr nie jest rozmowny. Niestety w trakcie pierwszej procedury zaskoczyło nas wiele dodatkowych kosztów o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia (koszt rozmrażania, zamrażania itp.). Teraz bogatsi o doświadczenie wiemy czego się spodziewać, tylko pytanie, czy jesteśmy w dobrych rękach 🤷‍♀️
    Może któraś z Was jest tez po ivf u AB?

    Endometrioza, mutacja Mthfr

    1 ivf (❄️❄️❄️❄️, po PGS ❄️)
    10dpt beta-0
  • Marysia089 Ekspertka
    Postów: 238 309

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,
    Jak stosujecie acard i magnez ? Cały czas i w jakiej dawce/dobę?
    Czy ktoś bierze tez monokoncentrat ananasa ?

  • Lumiko Autorytet
    Postów: 668 310

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia089 wrote:
    Hej Dziewczyny,
    Jak stosujecie acard i magnez ? Cały czas i w jakiej dawce/dobę?
    Czy ktoś bierze tez monokoncentrat ananasa ?

    Podczas staran acard 75 stosowałam codziennie 1x na noc ....a podczas przygotowań do transferu ,dr dopiero zaleciła po transferze.
    Co do magnezu,to pytałam dr czy mogę,powiedziała,że tak i stosowałam zgodnie z ulotka mniej więcej...tzn jeśli np w magneb6 max dawka dla dorosłego jest chyba 6 na dzień ja brałam chyba 4 na dzień (po 2 X2)🙂

    Z tego co pamiętam to magnez w odstępie czasowym od kawy,bo kawa wypłukuje,ale dokładnie nie pamiętam.
    Monokoncentratu nie stosowalam...ale na pewno nie zaszkodzi😉
    Powodzenia😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2021, 23:00

    Marysia089 lubi tę wiadomość

    Starania naturalne styczeń 2017

    Medart - 20.03.2019
    Punkcja 16.12.2019 r. -1 prawidłowy zarodek
    Transfer ❄️ 5.1.1 w dniu 23.10.2020 r.

    7 dpt Beta. 46.2
    11 dpt. Beta. 310,60
    14 dpt. Beta. 1.195
    18 dpt. Beta 6.840
    22 dpt. Beta. 22.006
    26 dpt. Beta 53.940

    27 dpt 💓 i chłopak

    atdcanli6zykm8lv.png
  • Kaach Autorytet
    Postów: 1059 1161

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia089 wrote:
    Hej Dziewczyny,
    Jak stosujecie acard i magnez ? Cały czas i w jakiej dawce/dobę?
    Czy ktoś bierze tez monokoncentrat ananasa ?
    Ja brałam monokoncentrat czy pomogło nie wiem, ale się udało ;). Po transferze brałam go 2x1 ( tak chyba na opakowaniu jest) przez 5-6 dni. Acard brałam i biorę, a przed transferem magnezu nie brałam, ale po już tak bo skurcze w łyżkach mnie łapały.

    Cytri89 ja jestem u AB co do kosztów nam wszystko rozpisał, prosiłam o to bo na wizycie jestem tak zestresowana, że pewnie bym połowy zapomniała 🙈. I ogólnie zgadzały się z tym co mówił były większe, ale też miałam transfer przesuwany.
    Dla mnie dr AB jest bardzo dobrym lekarzem i od początku mu ufam pomógł mi bardzo w trudnych chwilach więc ja polecam. No i fakt, że mogę mu pisać sms jak tylko coś się dzieje to duży plus, ale to chyba do wszystkich można tam pisać :). Zawsze też możesz lekarza zmienić bez problemu.

    Cytri89, Marysia089 lubią tę wiadomość

    preg.png
    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️
    05.05.21 Pola 🌈😍
    3x CB 2023
    08.23 naturalny cud 🤰♂️
  • Miśka01 Przyjaciółka
    Postów: 167 32

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 03:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😊 Którego dnia cyklu miałyście biopsje endometrium , żeby wyznaczyć okienko implantacyjne?

  • AniaaaM Koleżanka
    Postów: 58 26

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytri89 wrote:
    Hej dziewczyny,

    Mam pytanie odnośnie Dr AB. Czy któraś z Was do niego chodzi/ła?
    Jestem po 1 ivf i pojawiają się wątpliwości. Do tej pory nie zwracałam uwagi na to że dr nie jest rozmowny. Niestety w trakcie pierwszej procedury zaskoczyło nas wiele dodatkowych kosztów o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia (koszt rozmrażania, zamrażania itp.). Teraz bogatsi o doświadczenie wiemy czego się spodziewać, tylko pytanie, czy jesteśmy w dobrych rękach 🤷‍♀️
    Może któraś z Was jest tez po ivf u AB?


    Ja się leczyłam i nie polecam dr A. B, jak coś to mogę na priv, ale u mnie podobna sytuacja jak opisywały dziewczyny stronę wcześniej

  • Muzyna Ekspertka
    Postów: 127 135

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka01 wrote:
    Hej dziewczyny 😊 Którego dnia cyklu miałyście biopsje endometrium , żeby wyznaczyć okienko implantacyjne?
    Mi będzie wypadać 20dc

    2017 IV Syn naturalnie CC
    2018 IV początek starań o drugie
    2019 V MedArt
    Badanie nasienia ok
    2019 VI stymulacje i naturalne starania
    2019 IX inseminacja
    2020 III punkcja: 6 zarodków (nie zbadane)
    2020 V transfer 5.1.1.☹️
    7dpt beta 56|9dpt beta 54|11dpt beta 47
    2020 VI transfer 3.1.1. ☹️
    7dpt beta 50|9dpt beta 124,31|13dpt beta 365,67|16dpt beta 520,90|18dpt beta 366,55
    2020 XII transfer 3.1.1. ok genetycznie ☹️
    7dpt <0,1
    3.03.2021 transfer 3.1.1.
    7dpt beta 108,6|9dpt bta 422,5|13dpt beta 2232
    29dpt ❤️
  • Pelerynka12 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytri89 wrote:
    Hej dziewczyny,

    Mam pytanie odnośnie Dr AB. Czy któraś z Was do niego chodzi/ła?
    Jestem po 1 ivf i pojawiają się wątpliwości. Do tej pory nie zwracałam uwagi na to że dr nie jest rozmowny. Niestety w trakcie pierwszej procedury zaskoczyło nas wiele dodatkowych kosztów o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia (koszt rozmrażania, zamrażania itp.). Teraz bogatsi o doświadczenie wiemy czego się spodziewać, tylko pytanie, czy jesteśmy w dobrych rękach 🤷‍♀️
    Może któraś z Was jest tez po ivf u AB?


    Ja też się leczyłam u dr A B, osobiście zmieniłam klinikę, dr A B nie wierzy w immunologie, z resztą ja pozostali lekarze w klinice, a chciałam pójść w tym kierunku po nieudanych transferach i w innej się udało

    Angel9306 lubi tę wiadomość

  • Marysia089 Ekspertka
    Postów: 238 309

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka01 wrote:
    Hej dziewczyny 😊 Którego dnia cyklu miałyście biopsje endometrium , żeby wyznaczyć okienko implantacyjne?

    W 24 dc :)

  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytri89 wrote:
    Hej dziewczyny,

    Mam pytanie odnośnie Dr AB. Czy któraś z Was do niego chodzi/ła?
    Jestem po 1 ivf i pojawiają się wątpliwości. Do tej pory nie zwracałam uwagi na to że dr nie jest rozmowny. Niestety w trakcie pierwszej procedury zaskoczyło nas wiele dodatkowych kosztów o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia (koszt rozmrażania, zamrażania itp.). Teraz bogatsi o doświadczenie wiemy czego się spodziewać, tylko pytanie, czy jesteśmy w dobrych rękach 🤷‍♀️
    Może któraś z Was jest tez po ivf u AB?
    Ja jestem u AB. Za pierwszym razem nam się u niego udało, mamy synka🙂, za drugim razem niestety nie, i teraz jestem po transferze i czekamy na betę. Ja na niego narzekać nie mogę, ale ja nie jestem zbyt dociekliwa, to on się zna i on działa 🙂

  • Gaja88 Autorytet
    Postów: 1400 1385

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytri89 wrote:
    Hej dziewczyny,

    Mam pytanie odnośnie Dr AB. Czy któraś z Was do niego chodzi/ła?
    Jestem po 1 ivf i pojawiają się wątpliwości. Do tej pory nie zwracałam uwagi na to że dr nie jest rozmowny. Niestety w trakcie pierwszej procedury zaskoczyło nas wiele dodatkowych kosztów o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia (koszt rozmrażania, zamrażania itp.). Teraz bogatsi o doświadczenie wiemy czego się spodziewać, tylko pytanie, czy jesteśmy w dobrych rękach 🤷‍♀️
    Może któraś z Was jest tez po ivf u AB?

    Hej, ja trafiłam do dr AB po zmianie kliniki i nie mogę powiedzieć złego słowa. Mi nie przeszkadza to, że sam z siebie mało mówi, jak zadasz konkretne pytanie to na każde odpowie i Ci wszystko dokładnie wytłumaczy. Na smsy odpisuje zawsze i szybko reaguje gdy coś się dzieje, całą ciążę też u niego prowadziłam. Ale ja myślę, że jeśli masz wątpliwości czy jesteś w dobrych rękach i nie masz do niego zaufania to warto skonsultować się z innym lekarzem w klinice, ze zmianą lekarza podobno nie ma problemu. :)

    starania od 2015 r. , PCOS, endometrioza II st, Hashimoto, IO, morfo 1-4 %, AMH- 3,6
    2018-2019 - 2 IUI, 3 procedury, 3 transfery- :( :( :( laparoskopia i histeroskopia
    zmiana kliniki
    4 IMSI - 01.2020 r.
    1 transfer - 5.05.2020 - blastka 5.1.1
    beta 7dpt - 49,3 mlU/ml; 9dtp - 155,6 mlU/ml; 13dpt - 875,6 mlU/ml; 15dpt - 1450 mlU/ml, 30dpt <3
    2 transfer - 25.02.2022 - blastka 5.1.1 - :(
    3 transfer - 24.03.2022, 10 tc 💔😭
    4 transfer - :(
  • Gaja88 Autorytet
    Postów: 1400 1385

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa38 wrote:
    Ja jestem u AB. Za pierwszym razem nam się u niego udało, mamy synka🙂, za drugim razem niestety nie, i teraz jestem po transferze i czekamy na betę. Ja na niego narzekać nie mogę, ale ja nie jestem zbyt dociekliwa, to on się zna i on działa 🙂

    Trzymam kciuki :)

    Nowa38 lubi tę wiadomość

    starania od 2015 r. , PCOS, endometrioza II st, Hashimoto, IO, morfo 1-4 %, AMH- 3,6
    2018-2019 - 2 IUI, 3 procedury, 3 transfery- :( :( :( laparoskopia i histeroskopia
    zmiana kliniki
    4 IMSI - 01.2020 r.
    1 transfer - 5.05.2020 - blastka 5.1.1
    beta 7dpt - 49,3 mlU/ml; 9dtp - 155,6 mlU/ml; 13dpt - 875,6 mlU/ml; 15dpt - 1450 mlU/ml, 30dpt <3
    2 transfer - 25.02.2022 - blastka 5.1.1 - :(
    3 transfer - 24.03.2022, 10 tc 💔😭
    4 transfer - :(
  • Cytri89 Koleżanka
    Postów: 34 10

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa38 wrote:
    Ja jestem u AB. Za pierwszym razem nam się u niego udało, mamy synka🙂, za drugim razem niestety nie, i teraz jestem po transferze i czekamy na betę. Ja na niego narzekać nie mogę, ale ja nie jestem zbyt dociekliwa, to on się zna i on działa 🙂


    Hej! Dziękuje za odpowiedz! Właśnie tez nie byłam zbyt dociekliwa bo właściwie nie wiedziałam o co pytać. To on musi wiedzieć co robi. Ale nie usłyszałam od niego nigdy rady co powinnismy wprowadzić w życie oprócz wizyt w klinice 🤷‍♀️ Mój partner ma średnią morfologię i zapytał ze może to od okazyjnego alkoholu, a dr stwierdził ze musiałby beczki pic i tak jest i koniec nie da się noc zrobić. Gdzie w internecie roi się od informacji na temat poprawy morfologii.

    P. S Trzymam mocno kciuki!

    Nowa38 lubi tę wiadomość

    Endometrioza, mutacja Mthfr

    1 ivf (❄️❄️❄️❄️, po PGS ❄️)
    10dpt beta-0
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa38 wrote:
    Ja jestem u AB. Za pierwszym razem nam się u niego udało, mamy synka🙂, za drugim razem niestety nie, i teraz jestem po transferze i czekamy na betę. Ja na niego narzekać nie mogę, ale ja nie jestem zbyt dociekliwa, to on się zna i on działa 🙂
    Trzymam kciuki ✊🏼 Kiedy testujesz ?

    Nowa38 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy po punkcji wydłużył Wam się cykl?
    Pierwsza miesiączka po punkcji po 10 dniach a teraz czekam i czekam. Dzisiaj 29dc i nawet nie czuje by coś miało się pojawić.
    standardowo cykle około 25/26 dni. Ostatnio przed stymulacja cykle 21,16 dni stad tez może zaniepokojenie...
    Testy negatywne.

  • Zielona_ Ekspertka
    Postów: 209 269

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figasmakiem wrote:
    Dziewczyny, czy po punkcji wydłużył Wam się cykl?
    Pierwsza miesiączka po punkcji po 10 dniach a teraz czekam i czekam. Dzisiaj 29dc i nawet nie czuje by coś miało się pojawić.
    standardowo cykle około 25/26 dni. Ostatnio przed stymulacja cykle 21,16 dni stad tez może zaniepokojenie...
    Testy negatywne.

    Ja dostałam nawet trochę wcześniej niż zazwyczaj, (w 25 dniu, a cykle ma z reguły długie) ale miałam tylko jedną punkcję więc zupełnie nie mam porównania..

    Starania od 05.2019

    Od 07.2020 w MedArt Poznań
    Kwalifikacja do in vitro
    Dieta bezglutenowa, podwyższone hormony tarczycy, reszta wyników w normie
    Mąż - kryptozoospermia

    10.2020 - rozpoczęcie podejścia do pierwszej procedury IFV
    AMH - 6,95
    Punkcja 21 grudnia 2020 - pobrano 14 komórek
    Zamrożono 4x ❄️❄️❄️❄️ - po badaniu NGS 1 poprawny genetycznie (6AA)
    ----> Walka z za małym endo
    03.2021 histeroskopia, scratching -> wynik idealny, wyznaczone okno implantacyjne
    21.04.2021 transfer na naturalnym
  • Olanta Przyjaciółka
    Postów: 71 68

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figasmakiem wrote:
    Dziewczyny, czy po punkcji wydłużył Wam się cykl?
    Pierwsza miesiączka po punkcji po 10 dniach a teraz czekam i czekam. Dzisiaj 29dc i nawet nie czuje by coś miało się pojawić.
    standardowo cykle około 25/26 dni. Ostatnio przed stymulacja cykle 21,16 dni stad tez może zaniepokojenie...
    Testy negatywne.

    U mnie dokladnie tak samo. Pierwsza po punkcji standardowo, a drugiej nie widać. Testy tak samo negatywne. Pisalam nawet do dr, odp zeby jeszcze trochę zaczekać a jeśli nic się nie wydarzy to przyjechac na wizytę. Także daje sobie czas do poniedziałku.

    Figasmakiem lubi tę wiadomość

    Starania od 2016
    11.2017 - Medart
    04.2018 - I ivf --> 4 ❄❄❄❄ - 1 zdrowy
    06.2018 - transfer 🙂
    02.2019 - zdrowa Córeczka ❤
    09.2020 - starania o rodzeństwo
    10.2020 - II ivf --> 1❄
‹‹ 2543 2544 2545 2546 2547 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ