X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olanta wrote:
    U mnie dokladnie tak samo. Pierwsza po punkcji standardowo, a drugiej nie widać. Testy tak samo negatywne. Pisalam nawet do dr, odp zeby jeszcze trochę zaczekać a jeśli nic się nie wydarzy to przyjechac na wizytę. Także daje sobie czas do poniedziałku.


    To mnie uspokoilas trochę :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytri89 wrote:
    Hej! Dziękuje za odpowiedz! Właśnie tez nie byłam zbyt dociekliwa bo właściwie nie wiedziałam o co pytać. To on musi wiedzieć co robi. Ale nie usłyszałam od niego nigdy rady co powinnismy wprowadzić w życie oprócz wizyt w klinice 🤷‍♀️ Mój partner ma średnią morfologię i zapytał ze może to od okazyjnego alkoholu, a dr stwierdził ze musiałby beczki pic i tak jest i koniec nie da się noc zrobić. Gdzie w internecie roi się od informacji na temat poprawy morfologii.

    P. S Trzymam mocno kciuki!

    No właśnie u Ab lepiej nie rozmawiać o leczeniu przez internet, jest na to chyba uczulony.
    U nas były fatalne wyniki nasienia i tez podczas wizyty zapytaliśmy czy można to poprawić i jak ? Odpowiedział tak, że prawie pod stół wpadłam. Po prostu on nie zapisuje złotych rad na poprawę nasienia, tylko działamy z takim jakie jest i on robi wszystko, zeby z tymi kiepskimi wynikami się udało. Nam się udało, teraz tez do niego chcemy wrócić po rodzeństwo.
    Powodzenia 🙏🏻❤️

    Zielona_, Kaach lubią tę wiadomość

  • AniaaaM Koleżanka
    Postów: 58 26

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luluiza wrote:
    No właśnie u Ab lepiej nie rozmawiać o leczeniu przez internet, jest na to chyba uczulony.
    U nas były fatalne wyniki nasienia i tez podczas wizyty zapytaliśmy czy można to poprawić i jak ? Odpowiedział tak, że prawie pod stół wpadłam. Po prostu on nie zapisuje złotych rad na poprawę nasienia, tylko działamy z takim jakie jest i on robi wszystko, zeby z tymi kiepskimi wynikami się udało. Nam się udało, teraz tez do niego chcemy wrócić po rodzeństwo.
    Powodzenia 🙏🏻❤️


    Te Jego taktyki na nie, chyba nie zawsze się sprawdzają 🤷‍♀️ u Nas udało się naturalnie,

  • Miśka01 Przyjaciółka
    Postów: 167 32

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki widzę, że dużo z Was bierze prenatal uno, przy mutacjach genu mthfr czy dr. pozwolił Wam brać te witaminy? Prenatal uno zawiera też zwykły kwas foliowy. Mi dr mówił, że przy mutacjach zwykły kwas odkłada się w organizmie i go zatruwa. Też kupiłam prenatal i nie biorę. Dałyście mi do myślenia...

  • Kaach Autorytet
    Postów: 1058 1155

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka01 wrote:
    Kobietki widzę, że dużo z Was bierze prenatal uno, przy mutacjach genu mthfr czy dr. pozwolił Wam brać te witaminy? Prenatal uno zawiera też zwykły kwas foliowy. Mi dr mówił, że przy mutacjach zwykły kwas odkłada się w organizmie i go zatruwa. Też kupiłam prenatal i nie biorę. Dałyście mi do myślenia...
    Mi AB zalecił wcześniej brałam pregne start, ale tabletki w wakacje psuły się i pęczniały, a AB mowil, że pregna i prenatal to to samo tam jest chyba mieszany kwas foliowy. A do tego jeszcze folate ze swansona.

    preg.png
    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️
    05.05.21 Pola 🌈😍
    3x CB 2023
    08.23 naturalny cud 🤰♂️
  • Martynkowo Autorytet
    Postów: 992 981

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka01 wrote:
    Kobietki widzę, że dużo z Was bierze prenatal uno, przy mutacjach genu mthfr czy dr. pozwolił Wam brać te witaminy? Prenatal uno zawiera też zwykły kwas foliowy. Mi dr mówił, że przy mutacjach zwykły kwas odkłada się w organizmie i go zatruwa. Też kupiłam prenatal i nie biorę. Dałyście mi do myślenia...
    Ja brałam uno do 13 tc, a teraz duo. Można brać, a tez mam mutacje :).

    13 lipca 2020 transfer ☘️
    6 dpt beta 43,51
    8 dpt beta 128,8
    15 dpt beta 2278

    10.08.2020 jest ❤️😍
    Na zimowisku :
    ❄️❄️❄️❄️❄️

    Chłoniak hodgkina - remisja
    01.2023 - naturals

    Wygrałam z chłoniakiem i niepłodnością 👧👦 ♥️
  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdaa90 wrote:
    Trzymam kciuki ✊🏼 Kiedy testujesz ?
    W zaleceniach po 10 dniach i to wypada 13 stycznia, nie, nie przesądna nie jestem ale przy poprzedniej pozytywnej becie testowałam w 11 albo 12 dniu więc testujemy 15 ;)

    Magdaa90, Gaja88, Madzia9106 lubią tę wiadomość

  • Figga Ekspertka
    Postów: 158 156

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magnetisme wrote:
    Ja byłam ostatnio na wizycie po długiej przerwie i dr sam zlecił to co uważał za słuszne. Na własną rękę nic nie badałam. Weź tylko gruby portfel 🙈 poza badaniami z krwi dr pobrał wymazy i cytologię. Wyszło prawie tysiaczka plus wizyta 🙀
    OMG 😯 tyle kasy??🙈 Na szczęście mamy mrożaczki jeszcze,ale te koszty powalają 🙊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2021, 19:09

  • Sysii Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka01 wrote:
    Kobietki widzę, że dużo z Was bierze prenatal uno, przy mutacjach genu mthfr czy dr. pozwolił Wam brać te witaminy? Prenatal uno zawiera też zwykły kwas foliowy. Mi dr mówił, że przy mutacjach zwykły kwas odkłada się w organizmie i go zatruwa. Też kupiłam prenatal i nie biorę. Dałyście mi do myślenia...

    Też mam mutacje, i też zażywać Prenatal Uno plus folate ze Swansona.

    Tez mialam obawy czy brac🤷🏻‍♀️

    :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa38 wrote:
    W zaleceniach po 10 dniach i to wypada 13 stycznia, nie, nie przesądna nie jestem ale przy poprzedniej pozytywnej becie testowałam w 11 albo 12 dniu więc testujemy 15 ;)
    To podziwiam za wytrwałość bo ja bym nie wytrzymała 😅 testy już robiłam od 5dpt 🙉

  • Angel9306 Przyjaciółka
    Postów: 237 30

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelerynka12 wrote:
    Ja też się leczyłam u dr A B, osobiście zmieniłam klinikę, dr A B nie wierzy w immunologie, z resztą ja pozostali lekarze w klinice, a chciałam pójść w tym kierunku po nieudanych transferach i w innej się udało

    A można wiedzieć gdzie i u jakiego lekarza się udało? 🙂

    07.18 IUI :(
    09.18 I procedura krótki protokół , mamy 2 zarodki :(
    Zmiana kliniki
    01.19 II procedura długi protokół mamy 1 zarodek prawidlowo genetyczny
    03.19 (9 tc) 💔:(
    06.19 III procedura, badania NGS
    07.19 transfer :( -złe przyrosty bety. Zbyt mały pęcherzyk (7tc).
    12.19 transfer :( ciąża biochemiczna
    05.20 transfer :( ciąża biochemiczna
    10.20 transfer :( ciąża biochemiczna
    01.21 4dc rysa endometrium
    03.21 histeroskopia
    04.21 transfer :( ciąża biochemiczna
  • Malina1984 Koleżanka
    Postów: 55 39

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka01 wrote:
    Hej dziewczyny 😊 Którego dnia cyklu miałyście biopsje endometrium , żeby wyznaczyć okienko implantacyjne?

    W 16 dc. Właśnie dzisiaj miałam biopsja 🙂

  • Cytri89 Koleżanka
    Postów: 34 10

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka01 wrote:
    Kobietki widzę, że dużo z Was bierze prenatal uno, przy mutacjach genu mthfr czy dr. pozwolił Wam brać te witaminy? Prenatal uno zawiera też zwykły kwas foliowy. Mi dr mówił, że przy mutacjach zwykły kwas odkłada się w organizmie i go zatruwa. Też kupiłam prenatal i nie biorę. Dałyście mi do myślenia...

    Ja dostałam na mutacje wit B12 i kwas foliowy ze Solgara 🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2021, 18:11

    Endometrioza, mutacja Mthfr

    1 ivf (❄️❄️❄️❄️, po PGS ❄️)
    10dpt beta-0
  • Sysii Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytri89 wrote:
    Ja dostałam na mutacje wit B12 i kwas foliowy ze Swansona 🤷‍♀️

    Hey,

    Mozna wiedziec do ktorego lekarza chodzisz I jaka to witamina B12 zwykla czy metylowana?

    :)
  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdaa90 wrote:
    To podziwiam za wytrwałość bo ja bym nie wytrzymała 😅 testy już robiłam od 5dpt 🙉
    Powiem tak, może nie powinnam, ale przy drugiej ciąży nie ma już takiej nerwówki i spiny. Wytrwale czekamy :) przy pierwszym i drugim podejściu myślałam, że zwariuje tak ten czas wolno płynął. Za pierwszym razem u Ż zrobiłam betę w 7 dpt i wyszła bliska 0, lekarz kazał odstawić leki i tak zrobiłam. Później zaczęłam czytać, że niektóre kliniki każą robić bety dopiero w 14 dpt i za drugim i kolejnym razem czekaliśmy dłużej.

    Magdaa90 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa38 wrote:
    Powiem tak, może nie powinnam, ale przy drugiej ciąży nie ma już takiej nerwówki i spiny. Wytrwale czekamy :) przy pierwszym i drugim podejściu myślałam, że zwariuje tak ten czas wolno płynął. Za pierwszym razem u Ż zrobiłam betę w 7 dpt i wyszła bliska 0, lekarz kazał odstawić leki i tak zrobiłam. Później zaczęłam czytać, że niektóre kliniki każą robić bety dopiero w 14 dpt i za drugim i kolejnym razem czekaliśmy dłużej.
    Tak przy drugim dziecku jest trochę inaczej ale chyba uległam presji forum i dlatego robiłam. Kolejnym razem czekam do bety.
    Trzymam kciuki żeby u Was się udało !
    Ja niestety zaczynam „zabawę” od nowa od dzisiaj

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny orientujecie się ile czeka się na wyniki w HCP? W taki normalny dzień, nie weekend czy święto. Jak oddam krew koło 10 to po jakim czasie mogę się spodziewać wyników hormonow?

  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdaa90 wrote:
    Tak przy drugim dziecku jest trochę inaczej ale chyba uległam presji forum i dlatego robiłam. Kolejnym razem czekam do bety.
    Trzymam kciuki żeby u Was się udało !
    Ja niestety zaczynam „zabawę” od nowa od dzisiaj
    My mieliśmy ostatni zdrowy zarodek i po prostu nie mogliśmy go tak zostawić. Więcej procedur nie będzie. Przeszłam 3 i mam dość i psychicznie i fizycznie i finansowo ;) Trzymam kciuki :)

    Magdaa90, Madzia9106 lubią tę wiadomość

  • Madzia9106 Koleżanka
    Postów: 48 59

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam zapytanie czy któraś z Was mroziła nadprogramowe komórki pobrane podczas punkcji. Jutro mam punkcje, a ze względu na to że to pierwsza procedura mogą zapłodnić tylko 6. Nie wiem co z pozostałymi, czytałam ze komórka z rozmnożenia może nie nadawać się do zapłodnienia później. Wczoraj na wizycie dr B mi powiedział że mam 14 pęcherzyków i jeszczej akieś mniejsze które mogą dobić, i mam przemyśleć temat . Pomożecie? Doradzicie?

  • Nowanadzieja Przyjaciółka
    Postów: 96 29

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia9106 wrote:
    Cześć dziewczyny, mam zapytanie czy któraś z Was mroziła nadprogramowe komórki pobrane podczas punkcji. Jutro mam punkcje, a ze względu na to że to pierwsza procedura mogą zapłodnić tylko 6. Nie wiem co z pozostałymi, czytałam ze komórka z rozmnożenia może nie nadawać się do zapłodnienia później. Wczoraj na wizycie dr B mi powiedział że mam 14 pęcherzyków i jeszczej akieś mniejsze które mogą dobić, i mam przemyśleć temat . Pomożecie? Doradzicie?


    Szczerze, bardzo ciężki temat, mi dr A. B mówił, żenię poleca mrożenia bo są później gorszej jakość te komórki, nie tylko mi, natomiast są też takie dziewczyny, którym poleca, więc jak z tym jest to nie wiem do dnia dzisiejszego, czy dokyor ma dwie opinie na ten temat czy jak 🤷‍♀️

    Madzia9106 lubi tę wiadomość

    Synek - 35 +4 tc 24.11.2020.
‹‹ 2544 2545 2546 2547 2548 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ