X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • AniaaaM Koleżanka
    Postów: 58 26

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanadzieja dr A B jest ciężko pod tym względem i niestety w takich sytuacjach nie dojdzie się jakie ma zdanie, to samo jest z Luteina i Lutinuis, jednym dziewczyna mówi, że dla Niego nie ma znaczenia czy to czy to, jak chcą przejść na tańsza luteine, natomiast innym, że nie do końca 12 tc Lutinuis, potem przechodzą na luteinę 🤷‍♀️🤷‍♀️🤦‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2021, 13:32

  • Cytri89 Koleżanka
    Postów: 34 10

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynkowo wrote:
    Medart to prywatna klinika wiec na pewno nie.

    Invimed tez, a jednak mieli przez ostatnie lata 🤷‍♀️

    Endometrioza, mutacja Mthfr

    1 ivf (❄️❄️❄️❄️, po PGS ❄️)
    10dpt beta-0
  • Cytri89 Koleżanka
    Postów: 34 10

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie koleżanki
    możecie mi opisać jak wyglada biopsja endometrium? Jeszcze nie byłam na wizycie po nieudanej procedurze ivf, ale A B wspominał ze będzie trzeba zrobić jak się nie uda 🤷‍♀️

    Endometrioza, mutacja Mthfr

    1 ivf (❄️❄️❄️❄️, po PGS ❄️)
    10dpt beta-0
  • Zielona_ Ekspertka
    Postów: 209 269

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja mam dziś jednak gorszy dzień...
    Rano dostałam info, że dwa badane zarodki są nieprawidłowe genetycznie. Badamy jeszcze dwa - ostatnie, bo tylko 4 udało się wyhodować z 9 zapłodnionych komórek i jeśli też będą nieprawidłowe to pas..
    Niby byłam na to gotowa, ale jakoś tak przykro. Trzymajcie kciuki proszę, nadzieja w tych dwóch ostatnich maluchach.

    Manis, Dominisia883, Madżka89 lubią tę wiadomość

    Starania od 05.2019

    Od 07.2020 w MedArt Poznań
    Kwalifikacja do in vitro
    Dieta bezglutenowa, podwyższone hormony tarczycy, reszta wyników w normie
    Mąż - kryptozoospermia

    10.2020 - rozpoczęcie podejścia do pierwszej procedury IFV
    AMH - 6,95
    Punkcja 21 grudnia 2020 - pobrano 14 komórek
    Zamrożono 4x ❄️❄️❄️❄️ - po badaniu NGS 1 poprawny genetycznie (6AA)
    ----> Walka z za małym endo
    03.2021 histeroskopia, scratching -> wynik idealny, wyznaczone okno implantacyjne
    21.04.2021 transfer na naturalnym
  • Malina1984 Koleżanka
    Postów: 55 39

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytri89 wrote:
    Drogie koleżanki
    możecie mi opisać jak wyglada biopsja endometrium? Jeszcze nie byłam na wizycie po nieudanej procedurze ivf, ale A B wspominał ze będzie trzeba zrobić jak się nie uda 🤷‍♀️

    Doktor robi biopsje u siebie w gabinecie. Wszystko trwa około 10 min. Przed biopsją robi USG, potem zakłada wziernik i pobiera materiał do badania. Do przyjemnych zabiegów to nie należy, ale spokojnie bez znieczulenia można wytrzymać. Na koniec wypisuje skierowanie na badanie histopatologiczne pobranego materialu i z pojemniczkiem idziesz do recepcji, oddajesz, płacisz 250 zł za wizytę plus 100 zł za badanie i czekasz na wyniki około 2-3 tyg.

    Cytri89 lubi tę wiadomość

  • Cytri89 Koleżanka
    Postów: 34 10

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona_ wrote:
    Dziewczyny, ja mam dziś jednak gorszy dzień...
    Rano dostałam info, że dwa badane zarodki są nieprawidłowe genetycznie. Badamy jeszcze dwa - ostatnie, bo tylko 4 udało się wyhodować z 9 zapłodnionych komórek i jeśli też będą nieprawidłowe to pas..
    Niby byłam na to gotowa, ale jakoś tak przykro. Trzymajcie kciuki proszę, nadzieja w tych dwóch ostatnich maluchach.


    Zielona, trzymaj się! Rozumiem co czujesz bo u nas tez po 16 zapłodnionych jajkach zostały 4 ❄️❄️❄️❄️ I okazało ze tylko jeden jest Ok. Teraz już wiem, że tak po prostu jest i trzeba próbować do skutku! Będzie dobrze! Jeszcze jest nadzieja!

    Zielona_ lubi tę wiadomość

    Endometrioza, mutacja Mthfr

    1 ivf (❄️❄️❄️❄️, po PGS ❄️)
    10dpt beta-0
  • Nowanadzieja Przyjaciółka
    Postów: 96 29

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaaaM wrote:
    Nowanadzieja dr A B jest ciężko pod tym względem i niestety w takich sytuacjach nie dojdzie się jakie ma zdanie, to samo jest z Luteina i Lutinuis, jednym dziewczyna mówi, że dla Niego nie ma znaczenia czy to czy to, jak chcą przejść na tańsza luteine, natomiast innym, że nie do końca 12 tc Lutinuis, potem przechodzą na luteinę 🤷‍♀️🤷‍♀️🤦‍♀️


    OMG🤦‍♀️🤦‍♀️, ja już nie będę nic więcej pisać...

    Synek - 35 +4 tc 24.11.2020.
  • Lena 87 Ekspertka
    Postów: 205 113

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona_ wrote:
    Dziewczyny, ja mam dziś jednak gorszy dzień...
    Rano dostałam info, że dwa badane zarodki są nieprawidłowe genetycznie. Badamy jeszcze dwa - ostatnie, bo tylko 4 udało się wyhodować z 9 zapłodnionych komórek i jeśli też będą nieprawidłowe to pas..
    Niby byłam na to gotowa, ale jakoś tak przykro. Trzymajcie kciuki proszę, nadzieja w tych dwóch ostatnich maluchach.

    Trzymaj się i pamiętaj,że do szczęścia wystarczy jeden i mam nadzieję,że chociaz jeden z tych dwoch bedzie tym szczesliwym😊Trzymam kciuki ✊✊✊

    Zielona_, Manis lubią tę wiadomość

  • Magda 26 Ekspertka
    Postów: 178 88

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Ja tez jestem po puncji pobrano mi 16 komorek z czego 6 mi zamrożono a drugie 6 poddano zapłodnieniu.I w sumie na dzien dzisiejszy jest tylko 3 prawidlowe zarodki z czego poddajemy 2 do badań.Mam nadzieje ze beda zdrowe i beda czekały na mnie...najgorszy to ten czas oczekiwania..powodzenia dziewczyny może ten rok bedzie dla nas szcześliwy...

    Zielona_, Madzia9106 lubią tę wiadomość

    Magda26
  • Magda 26 Ekspertka
    Postów: 178 88

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena 87 wrote:
    Tak jak pisze Nowanadzieja,bardzo ciężki temat.Nam bardzo polecał mrożenie komórek bo twierdzil,ze po co znowu brać duże dawki puregonu i wogole jak można wykorzystać te zamrozone komorki i nic nie wspominał o tym,że po rozmrozeniu mogą byc słabszej jakości więc zamrozilismy.Sama jestem ciekawa czy tak jest.A pytaliscie doktora co On o tym myśli czy faktycznie są słabsze?
    Hej
    Tak ja własnie pytałam czy nie beda gorsze od tych swieżych. To powiedzial ze nie i to nie wpływa pozniej na dalszy wzrost i jakość ja tez zamrazałam bo chyba kolejnej stymulacji bym nie wytrzymała .

    Magda26
  • Pelerynka12 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel9306 wrote:
    A można wiedzieć gdzie i u jakiego lekarza się udało? 🙂


    Na się udało w Gamecie Gdyni i co ciekawe bez badania zarodkow, w Medart badaliśmy i ciąży brak

  • Manis Ekspertka
    Postów: 156 61

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona_ wrote:
    Dziewczyny, ja mam dziś jednak gorszy dzień...
    Rano dostałam info, że dwa badane zarodki są nieprawidłowe genetycznie. Badamy jeszcze dwa - ostatnie, bo tylko 4 udało się wyhodować z 9 zapłodnionych komórek i jeśli też będą nieprawidłowe to pas..
    Niby byłam na to gotowa, ale jakoś tak przykro. Trzymajcie kciuki proszę, nadzieja w tych dwóch ostatnich maluchach.
    Trzymam kciuki ❤ ja na pierwszym usg miałam 6 lub 9 jajeczek, także szału nie ma . Myślałam że będzie więcej. No ale cóż, jak będzie dobrze to w przyszłym tygodniu punkcja.

    Zielona_ lubi tę wiadomość

  • Promieniowanie Przyjaciółka
    Postów: 82 74

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda 26 wrote:
    Hej dziewczyny.
    Ja tez jestem po puncji pobrano mi 16 komorek z czego 6 mi zamrożono a drugie 6 poddano zapłodnieniu.I w sumie na dzien dzisiejszy jest tylko 3 prawidlowe zarodki z czego poddajemy 2 do badań.Mam nadzieje ze beda zdrowe i beda czekały na mnie...najgorszy to ten czas oczekiwania..powodzenia dziewczyny może ten rok bedzie dla nas szcześliwy...
    Hej, dlaczego badasz dwa zarodki, a trzeciego nie?

  • Zielona_ Ekspertka
    Postów: 209 269

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, jesteście kochane!
    Manis wrote:
    Trzymam kciuki ❤ ja na pierwszym usg miałam 6 lub 9 jajeczek, także szału nie ma . Myślałam że będzie więcej. No ale cóż, jak będzie dobrze to w przyszłym tygodniu punkcja.
    To ja trzymam mocno kciuki za Twoje jajeczka! Nie martw się na zapas, nie ilość a jakość ma znaczenie. Jak znosisz stymulację? Ja miałam mega delikatną, a niestety dopadła mnie hiperka i nie ukrywam, że czułam się fatalnie - oboje z mężem stwierdziliśmy, że drugi raz tego nie przechodzimy.. podziwiam te kobiety które się decydują wielokrotnie - są wielkie!

    Starania od 05.2019

    Od 07.2020 w MedArt Poznań
    Kwalifikacja do in vitro
    Dieta bezglutenowa, podwyższone hormony tarczycy, reszta wyników w normie
    Mąż - kryptozoospermia

    10.2020 - rozpoczęcie podejścia do pierwszej procedury IFV
    AMH - 6,95
    Punkcja 21 grudnia 2020 - pobrano 14 komórek
    Zamrożono 4x ❄️❄️❄️❄️ - po badaniu NGS 1 poprawny genetycznie (6AA)
    ----> Walka z za małym endo
    03.2021 histeroskopia, scratching -> wynik idealny, wyznaczone okno implantacyjne
    21.04.2021 transfer na naturalnym
  • Zielona_ Ekspertka
    Postów: 209 269

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promieniowanie wrote:
    Hej, dlaczego badasz dwa zarodki, a trzeciego nie?
    Możliwe, że tak jak ja ze względu na koszty. 2 zarodki to 5 tys, 3 to już 8500

    Magda 26 lubi tę wiadomość

    Starania od 05.2019

    Od 07.2020 w MedArt Poznań
    Kwalifikacja do in vitro
    Dieta bezglutenowa, podwyższone hormony tarczycy, reszta wyników w normie
    Mąż - kryptozoospermia

    10.2020 - rozpoczęcie podejścia do pierwszej procedury IFV
    AMH - 6,95
    Punkcja 21 grudnia 2020 - pobrano 14 komórek
    Zamrożono 4x ❄️❄️❄️❄️ - po badaniu NGS 1 poprawny genetycznie (6AA)
    ----> Walka z za małym endo
    03.2021 histeroskopia, scratching -> wynik idealny, wyznaczone okno implantacyjne
    21.04.2021 transfer na naturalnym
  • Magda 26 Ekspertka
    Postów: 178 88

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promieniowanie wrote:
    Hej, dlaczego badasz dwa zarodki, a trzeciego nie?
    Zdecydowalismy ze narazie badamy tylko dwa to jest koszt 5tys. A jesli bys chciala zbadac 3-4 to juz wiecej kasy . a w sumie z tych zapolodnionych 6 sztuk tylko 3 zostały..mam nadzieje ze sa zdrowe .

    Zielona_ lubi tę wiadomość

    Magda26
  • Magda 26 Ekspertka
    Postów: 178 88

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona_ wrote:
    Możliwe, że tak jak ja ze względu na koszty. 2 zarodki to 5 tys, 3 to już 8500
    Czyli tez badałas dwa zarodki...kurde najgorsze sa te koszty ale z drugiej strony mam nadzieje ze nie wazne sa az tak te koszty oby wynik byl pozytywny.A juz mialas wynik badania genetycznego??

    Magda26
  • Zielona_ Ekspertka
    Postów: 209 269

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda 26 wrote:
    Czyli tez badałas dwa zarodki...kurde najgorsze sa te koszty ale z drugiej strony mam nadzieje ze nie wazne sa az tak te koszty oby wynik byl pozytywny.A juz mialas wynik badania genetycznego??

    tak kochana, dziś dostałam - niestety oba złe... badamy pozostałe dwa i trzymamy kciuki, żeby któryś był ok. Jeśli nie to raczej odpuszczamy, co ma być to będzie. Trzymam kciuki żeby u Ciebie wszystko było pozytywnie <3

    Magda 26 lubi tę wiadomość

    Starania od 05.2019

    Od 07.2020 w MedArt Poznań
    Kwalifikacja do in vitro
    Dieta bezglutenowa, podwyższone hormony tarczycy, reszta wyników w normie
    Mąż - kryptozoospermia

    10.2020 - rozpoczęcie podejścia do pierwszej procedury IFV
    AMH - 6,95
    Punkcja 21 grudnia 2020 - pobrano 14 komórek
    Zamrożono 4x ❄️❄️❄️❄️ - po badaniu NGS 1 poprawny genetycznie (6AA)
    ----> Walka z za małym endo
    03.2021 histeroskopia, scratching -> wynik idealny, wyznaczone okno implantacyjne
    21.04.2021 transfer na naturalnym
  • Magda 26 Ekspertka
    Postów: 178 88

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona_ wrote:
    tak kochana, dziś dostałam - niestety oba złe... badamy pozostałe dwa i trzymamy kciuki, żeby któryś był ok. Jeśli nie to raczej odpuszczamy, co ma być to będzie. Trzymam kciuki żeby u Ciebie wszystko było pozytywnie <3
    Zobaczysz te nastepne dwa beda ok. :):)ja tez sie boje bo niby tak duzo tych komorek ,pozniej podzielilo sie tez 5 a w sumie zostalo tylko 3 szt.Tez chodzisz do AB??

    Zielona_ lubi tę wiadomość

    Magda26
  • Zielona_ Ekspertka
    Postów: 209 269

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda 26 wrote:
    Zobaczysz te nastepne dwa beda ok. :):)ja tez sie boje bo niby tak duzo tych komorek ,pozniej podzielilo sie tez 5 a w sumie zostalo tylko 3 szt.Tez chodzisz do AB??

    Byle jeden - to już będzie sukces! U mnie pobrali 14 komóre, 9 zapłodnili, 6 sie rozwijało, na końcu zostały 4. No zobaczymy co to będzie.
    Ja chodzę do dr K :)

    Starania od 05.2019

    Od 07.2020 w MedArt Poznań
    Kwalifikacja do in vitro
    Dieta bezglutenowa, podwyższone hormony tarczycy, reszta wyników w normie
    Mąż - kryptozoospermia

    10.2020 - rozpoczęcie podejścia do pierwszej procedury IFV
    AMH - 6,95
    Punkcja 21 grudnia 2020 - pobrano 14 komórek
    Zamrożono 4x ❄️❄️❄️❄️ - po badaniu NGS 1 poprawny genetycznie (6AA)
    ----> Walka z za małym endo
    03.2021 histeroskopia, scratching -> wynik idealny, wyznaczone okno implantacyjne
    21.04.2021 transfer na naturalnym
‹‹ 2546 2547 2548 2549 2550 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ