X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Lena 87 Ekspertka
    Postów: 205 113

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak pisze Nowanadzieja,bardzo ciężki temat.Nam bardzo polecał mrożenie komórek bo twierdzil,ze po co znowu brać duże dawki puregonu i wogole jak można wykorzystać te zamrozone komorki i nic nie wspominał o tym,że po rozmrozeniu mogą byc słabszej jakości więc zamrozilismy.Sama jestem ciekawa czy tak jest.A pytaliscie doktora co On o tym myśli czy faktycznie są słabsze?

  • Lena 87 Ekspertka
    Postów: 205 113

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówił też,że bez sensu znowu robić punkcje i przy tym dodatkowy stres itd.Ale szczerze dziś chyba byśmy nie mrozili bo jeśli chodzi o koszty to wyjdzie pewnie to samo A może faktycznie świeże są lepszej jakości.Badz tu człowieku mądry 🤷‍♀️

  • Kaach Autorytet
    Postów: 1058 1155

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanadzieja wrote:
    Szczerze, bardzo ciężki temat, mi dr A. B mówił, żenię poleca mrożenia bo są później gorszej jakość te komórki, nie tylko mi, natomiast są też takie dziewczyny, którym poleca, więc jak z tym jest to nie wiem do dnia dzisiejszego, czy dokyor ma dwie opinie na ten temat czy jak 🤷‍♀️
    Nam też odradzał bo mówił, że koszty mrożenia są podobne do punkcji a świeże są lepsze 🤷🏼‍♀️. Teraz sama nie wiem co bym zrobiła bo z 6 zostały 2 zdrowe zarodki, a w tej chwili nie mamy już wcale. Nie wiem czy była to dobra decyzja.

    preg.png
    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️
    05.05.21 Pola 🌈😍
    3x CB 2023
    08.23 naturalny cud 🤰♂️
  • Magnetisme Przyjaciółka
    Postów: 85 34

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa38 wrote:
    Powiem tak, może nie powinnam, ale przy drugiej ciąży nie ma już takiej nerwówki i spiny. Wytrwale czekamy :) przy pierwszym i drugim podejściu myślałam, że zwariuje tak ten czas wolno płynął. Za pierwszym razem u Ż zrobiłam betę w 7 dpt i wyszła bliska 0, lekarz kazał odstawić leki i tak zrobiłam. Później zaczęłam czytać, że niektóre kliniki każą robić bety dopiero w 14 dpt i za drugim i kolejnym razem czekaliśmy dłużej.

    A ja się nie zgodzę. Mam już syna i marzę o tym żeby miał rodzeństwo. Marzę o tym tak samo jak marzyłam o nim i mam nawet wrażenie, że przeżywam to wszystko bardziej niż przy nim, mimo że nawet jeszcze nie doszło do transferu.

  • Lena 87 Ekspertka
    Postów: 205 113

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaach wrote:
    Nam też odradzał bo mówił, że koszty mrożenia są podobne do punkcji a świeże są lepsze 🤷🏼‍♀️. Teraz sama nie wiem co bym zrobiła bo z 6 zostały 2 zdrowe zarodki, a w tej chwili nie mamy już wcale. Nie wiem czy była to dobra decyzja.

    Jak pójdę na wizytę to mu powiem,że ma mi oddać 2 tysiące za mrożenie ponieważ nie uprzedził nas,że mrożone są słabsze 😋😜

    Cytri89 lubi tę wiadomość

  • Kamaaa Znajoma
    Postów: 21 4

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena 87 wrote:
    Tak jak pisze Nowanadzieja,bardzo ciężki temat.Nam bardzo polecał mrożenie komórek bo twierdzil,ze po co znowu brać duże dawki puregonu i wogole jak można wykorzystać te zamrozone komorki i nic nie wspominał o tym,że po rozmrozeniu mogą byc słabszej jakości więc zamrozilismy.Sama jestem ciekawa czy tak jest.A pytaliscie doktora co On o tym myśli czy faktycznie są słabsze?

    Hmm mi się wydaje, że skoro brałaś duże dawki puregonu to może nie było dobrej odpowiedzi organizmu na stymulację ? I przez to dr mówił żeby mrozić bo nie było gwarancji jak pójdzie przy kolejnych próbach ?

  • Nowanadzieja Przyjaciółka
    Postów: 96 29

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamaaa wrote:
    Hmm mi się wydaje, że skoro brałaś duże dawki puregonu to może nie było dobrej odpowiedzi organizmu na stymulację ? I przez to dr mówił żeby mrozić bo nie było gwarancji jak pójdzie przy kolejnych próbach ?


    Ja też brałam duże dawki,ale to jest dobierane do AMH i nie ma nic wspólnego z tym czy mrozić czy nie, moja koleżanka przy PCOS miska mniejsze dawki i też mówił, że nie.

    Synek - 35 +4 tc 24.11.2020.
  • Madzia9106 Koleżanka
    Postów: 48 59

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam 225 i 250 mam około 14 pęcherzyków, dr nie powiedział że są słabsze, to wyczytałam w necie. Pytając AB odpowiedział mi że jeśli będzie 5-6 nadprogramowych to lepiej zamrozić, ale chciałam poznać wasze opinię. Tymbardziej że nie mam już refundacji na leki.

  • Kamaaa Znajoma
    Postów: 21 4

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym Amh to jest dla mnie zagadka - miałam 1.5 a po roku suplementacji koenzymem Q10 skoczyło mi na 2.5 (badane w tych samych jednostkach ) ... I teraz czy to faktycznie jakośc jajeczek się polepszyła czy to jakoś sztucznie podwyższyły się wyniki? czy o co chodzi 🤷 Mi dr Z powiedzial na 1wizycie (jak miałam te 1.5),że mój problem leży w jajnikach że mam słabe jajeczka i mówił że ostatecznie proponuje KD jakby się nie udało bez owijania w bawelne .... Także miałam mega doła :/

  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magnetisme wrote:
    A ja się nie zgodzę. Mam już syna i marzę o tym żeby miał rodzeństwo. Marzę o tym tak samo jak marzyłam o nim i mam nawet wrażenie, że przeżywam to wszystko bardziej niż przy nim, mimo że nawet jeszcze nie doszło do transferu.
    No ja napisałam jak jest u mnie :)

  • Lena 87 Ekspertka
    Postów: 205 113

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamaaa wrote:
    Hmm mi się wydaje, że skoro brałaś duże dawki puregonu to może nie było dobrej odpowiedzi organizmu na stymulację ? I przez to dr mówił żeby mrozić bo nie było gwarancji jak pójdzie przy kolejnych próbach ?

    Oczywiście możesz mieć rację ale i tak uważam,że jeśli faktycznie tak jest,że po mrożenie są słabsze to powinien nam o tym powiedziec

  • Cytri89 Koleżanka
    Postów: 34 10

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysii wrote:
    Hey,

    Mozna wiedziec do ktorego lekarza chodzisz I jaka to witamina B12 zwykla czy metylowana?

    Sysii pomyliłam się - metylokobalamine 1000ug Solgara dokładnie. Chodzę do A B

    Endometrioza, mutacja Mthfr

    1 ivf (❄️❄️❄️❄️, po PGS ❄️)
    10dpt beta-0
  • Cytri89 Koleżanka
    Postów: 34 10

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a pytanie z innej paki, czy MedArt kiedykolwiek starał się o dofinansowanie z Urzędu Miasta na ivf? Będzie nowy program 2021-2024 i zastanawiam się czy Klinika ma szanse, ponieważ znaczenie ma tu procent sukcesu, skuteczność. Strona nie podaje statystyk Np z ubiegłych lat 🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2021, 18:23

    Endometrioza, mutacja Mthfr

    1 ivf (❄️❄️❄️❄️, po PGS ❄️)
    10dpt beta-0
  • Nowa25 Koleżanka
    Postów: 120 17

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytri89 wrote:
    Dziewczyny a pytanie z innej paki, czy MedArt kiedykolwiek starał się o dofinansowanie z Urzędu Miasta na ivf? Będzie nowy program 2021-2024 i zastanawiam się czy Klinika ma szanse, ponieważ znaczenie ma tu procent sukcesu, skuteczność. Strona nie podaje statystyk Np z ubiegłych lat 🤷‍♀️


    Niestety nie, jak kiedyś się pytałam to była odpowiedź, że im się nie chce w to bawić.

  • Martynkowo Autorytet
    Postów: 992 981

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytri89 wrote:
    Dziewczyny a pytanie z innej paki, czy MedArt kiedykolwiek starał się o dofinansowanie z Urzędu Miasta na ivf? Będzie nowy program 2021-2024 i zastanawiam się czy Klinika ma szanse, ponieważ znaczenie ma tu procent sukcesu, skuteczność. Strona nie podaje statystyk Np z ubiegłych lat 🤷‍♀️
    Medart to prywatna klinika wiec na pewno nie.

    13 lipca 2020 transfer ☘️
    6 dpt beta 43,51
    8 dpt beta 128,8
    15 dpt beta 2278

    10.08.2020 jest ❤️😍
    Na zimowisku :
    ❄️❄️❄️❄️❄️

    Chłoniak hodgkina - remisja
    01.2023 - naturals

    Wygrałam z chłoniakiem i niepłodnością 👧👦 ♥️
  • Lena 87 Ekspertka
    Postów: 205 113

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia9106 wrote:
    Cześć dziewczyny, mam zapytanie czy któraś z Was mroziła nadprogramowe komórki pobrane podczas punkcji. Jutro mam punkcje, a ze względu na to że to pierwsza procedura mogą zapłodnić tylko 6. Nie wiem co z pozostałymi, czytałam ze komórka z rozmnożenia może nie nadawać się do zapłodnienia później. Wczoraj na wizycie dr B mi powiedział że mam 14 pęcherzyków i jeszczej akieś mniejsze które mogą dobić, i mam przemyśleć temat . Pomożecie? Doradzicie?

    Powodzenia jutro😊✊

  • Nowa25 Koleżanka
    Postów: 120 17

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynkowo wrote:
    Medart to prywatna klinika wiec na pewno nie.


    Akurat to, że są prywatna klinika nie ma znaczenia

  • Sysii Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytri89 wrote:
    Sysii pomyliłam się - metylokobalamine 1000ug Solgara dokładnie. Chodzę do A B

    Dziekuje za odpowiedz:)

    Cytri89 lubi tę wiadomość

    :)
  • Manis Ekspertka
    Postów: 156 61

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na wczorajszej wizycie usg miałam chyba 9 pęcherzyków. Z czego jak powiedziała dr.K 6 myśli że będzie ok . To szału nie mam w porównaniu do niektórych z Was , . Ale może to wystarczy 😁

  • Madzia9106 Koleżanka
    Postów: 48 59

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, jestem po punkcji. Okazało się że AB pobrał 16 komórek, z tego 12 dojrzałych, 6 będą zapładniać, a 6 mrozić. Aż popłakałam się ze szczęścia :) teraz oby dalej szło pozytywnie :) ściskam.

    Cytri89, Magdaa90, Lena 87, Zielona_, Manis, Kaach, Aguś93, Magda 26, Madżka89 lubią tę wiadomość

‹‹ 2545 2546 2547 2548 2549 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ