X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Mikka Autorytet
    Postów: 399 354

    Wysłany: 6 września 2021, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna92 wrote:
    Mi się udało ruszyć w sprawie badań NGS i nieprawidłowości w Medart 🙂 mam nadzieję, że w końcu ktoś się za to weźmie i za uświadamianie,ciekawe ile jeszcze jest takich przypadków, gdzie lekarze mówili aby odstawić leki aż tych ciąż miały szanse urodzić się zdrowe dzieci 🤔


    A Ty mialas taki przypadek? Ja zaszłam w ciążę, z nieprawidłowym i też sie caly czas zastanawiałam czy oby na pewno on był zły.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2021, 08:18

  • Abi Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 6 września 2021, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka wrote:
    A Ty mialas taki przypadek? Ja zaszłam w ciążę, a nieprawidłowym i też sie caly czas zastanawiałam czy oby na pewno on był zły.
    Mikka miałaś transfer nieprawidłowego zarodka wg nadań NGS?

  • Abi Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 6 września 2021, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mega i Jotes wchodzicie z partnerem do sali przygotowań. Tam się przebierasz w niebieski mundurek😁 jest zakładany wenflon, rozmowa z położna i anestezjologiem. Jak jesteś gotowa to przechodzisz do pokoju zabiegowego gdzie jest anestezjolog i położna. Tam idziesz sama bez partnera. Kładziesz się na łóżku podają narkozę i zasypiasz. W tym czasie partner idzie oddać nasienie. Budzisz się w pierwszej sali i tam już czeka partner. Przychodzi położna, sprawdza czy wszystko ok i po dłuższej lub krótszej chwili ( zależnie jak się wybudzasz i czujesz) wychodzisz do domku. W międzyczasie przychodzi lekarz i Ci mówi ule pobrano jajeczek. Mówi ze masz dzwonić i będą Cię informować. Podaje receptę na leki i mówi jak jes stosować. I generalnie tyle.

    Zapomniałam napisać ze badaliśmy 2 zarodki i wyszły nieprawidłowe ale nie wiem co i jak bo nie rozmawiałam z nikim o nich

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2021, 08:23

    Megu lubi tę wiadomość

  • Adju Ekspertka
    Postów: 245 373

    Wysłany: 6 września 2021, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jotes wrote:
    Hej Dziewczyny, jak to jest przy punkcji, na tą sale wchodzicie Same? Czy partner jest z Wami po punkcji? Ile lezalyscie w klinice?

    Badalyscie genetycznie zarodki przy pierwszej próbie?


    Ja jestem u dr Ż, potwierdzam co dziewczyny piszą, jest specyficzny, ale znam osobiście kobiety które zaszły u niego w ciążę i mam do niego zaufanie
    Z punkcja jest tak jak piszą dziewczyny. Ja nastawiłam się niezbyt pozytywnie, nawet na fotelu przed punkcja drżały mi ręce ze strachu, ale zaraz podali lek na zaśnięcie i po obudzeniu byłam już wyluzowana. Ogólnie miło wspominam punkcję :)

    My badaliśmy zarodki przy pierwszym podejściu.

    Megu lubi tę wiadomość

    on: azoo, hashimoto
    ona: amh 2,64 ng/ml, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G homozygota, MTHFR heterozygota

    2020
    ❌ 3 x IUI AID beta 0,1

    2021 1IVF AID
    ➡️ 06: punkcja, transfer odroczony (badania NGS)
    ❌ 10: transfer blastki 5.1.1, 7dpt beta 0,16
    ➡️ 12: biopsja endometrium CD138 - brak komórek stanu zapalnego
    🍀 12: transfer blastki 3.1.1 ✊✊✊


    ➡️ 3 ❄️ prawidłowe (5.1.1, 3.1.1, 2.1.1), 3 ❄️ nieprawidłowe po NGS, 1 ❄️ niezbadany (2.1.1)

    ckaiyx8dlqtl83kl.png
  • Mikka Autorytet
    Postów: 399 354

    Wysłany: 6 września 2021, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi wrote:
    Mikka miałaś transfer nieprawidłowego zarodka wg nadań NGS?

    Nie nie..m mialam po prostu świeży transfer a wynik dostałam pozniej

  • Abi Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 6 września 2021, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka wrote:
    Nie nie..m mialam po prostu świeży transfer a wynik dostałam pozniej
    Aaa złe zrozumiałam 🤦🏼‍♀️ Przepraszam 😔

    My badaliśmy 2 jedyne jakie dotrzymały do 6 doby i wyszły nieprawidłowe. Zrobiliśmy nasze kariotypy i są ok. O wynikach NGS nic nie wiem bo nie rozmawiałam z lekarzem i właściwie nie wiem co jest nie tak 😔

    Na początku się załamałam i powiedziałam ze koniec. Ale im dłużej myśle i czytam to każdy mówi żeby spróbować jeszcze raz. Bo na podstawie pierwszego procesu wyciągną wnioski i zmodyfikuje może coś i drugi będzie dobrze. Sama nie wiem 😔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2021, 08:28

  • Catlady Autorytet
    Postów: 4477 6161

    Wysłany: 6 września 2021, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też punkcję fajnie wspominam, jest tak jak dziewczyny opisują. Wszystko przebiega w miłej atmosferze.

    My nie badaliśmy zarodków.

    Martyna92, a z ciekawości jakie kroki podjęłaś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2021, 08:37

    Baby H. <3
    202205061770.png

    Baby T. <3
    202005301770.png

    🙋🏻‍♀️• MTHFR c.677C>T / MTHFR c.1298A>C układ heterozygotyczny; • Niedrożny prawy jajowód
    💁🏻‍♂️• Nekrospermia / brak ruchliwych plemników

    07.05.2019 - punkcja: 16 komórek, 12 zapłodnionych, 4 zarodki
    12.05.2019 - ET 5.1.1 ☹️
    05.06.2019 - FET odwołany (endo 6,6mm)
    14.08.2019 - FET 4.1.1 ☹️
    11.09.2019 - FET 4.1.1 😊
    7dpt - bhcg 13,3mlU/ml prog 33,28ng/ml; 9dpt - bhcg 46,03mlU/ml prog 45,37ng/ml; 11dpt - bhcg 120,9mlU/ml prog 49,25ng/ml; 15dpt - bhcg 1052mlU/ml prog 36ng/ml
    27dpt - mamy ❤️

    11.08.2021 - FET 3.2.1 😊
    5dpt - bhcg 12mlU/ml; 7dpt - bhcg 35mlU/ml prog 64ng/ml; 9dpt - bhcg 92mlU/ml prog 47ng/ml; 13dpt - bhcg 689mlU/ml; 15dpt - bhcg 1668 mlU/ml
    28dpt - mamy ❤️
  • Martyna92 Koleżanka
    Postów: 58 11

    Wysłany: 6 września 2021, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Catlady wrote:
    Ja też punkcję fajnie wspominam, jest tak jak dziewczyny opisują. Wszystko przebiega w miłej atmosferze.

    My nie badaliśmy zarodków.

    Martyna92, a z ciekawości jakie kroki podjęłaś?

    Nikomu pistoletu do głowy nie przykładałam, z forum Fb znam jeszcze dwie osoby, jak kiedyś były pytania czy badań zarodki, One też same są ciekawe czy faktycznie u osób całkowicie zdrowych, bez obciążenia chorobami genetycznymi jest możliwość aby było aż tak dużo nieprawidłowych zarodkow, plus moja dobra koleżanka co też w pierwszej procedurze miała nieprawidłowe, aby genetyk do oceniła, też nie o to chodzi, że jestem jakimś wrogiem czy coś, tylko według mnie takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, albo zapewniona konsultacja z genetykiem która przedstawia fakty w oparciu też o badania rodziców i jak ktoś chce badac spoko niech bada i po takiej rozmowie podejmuje decyzje, każdy jest wolnym człowiekiem, natomiast te badania nie kosztują tysiąca, tylko kilkanaście tysięcy i trochę to jest dla mnie na zasadzie jak z bankowaniem krwi pępowinowej, też słyszałam opinie, że jest to naciagactwo, co innego sytuacja gdy są nieprawidłowe kariotypy, choroby genetyczne w rodzinie itd itp.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2021, 08:57

  • Abi Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 6 września 2021, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby są możliwe nieprawidłowości w liczbie chromosomów zarodka które nie są dziedziczone po rodzicach i występują jako spontaniczne błędy. Mimo prawidłowych kariotypow rodziców mogą pojawić się przypadkowe mutacje u zarodka

    My badaliśmy bo mój wiek wskazuje na to ze może coś być nie tak i z kim rozmawiałam to każdy poleca. Bo w większości przypadków nieprawidłowy zarodek się nie implantuje i transfer się powtarza i powtarza i nie jest to tez korzystne dla kobiety. Niby 7 na 10 zarodkow w naturze jest nieprawidłowych ale my nawet o tym nie wiemy bo nie dochodzi do ciąży. Te które jakimś cudem się zaimplantuja to rozwijają się z wada genetyczna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2021, 09:26

  • Martyna92 Koleżanka
    Postów: 58 11

    Wysłany: 6 września 2021, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi wrote:
    Niby są możliwe nieprawidłowości w liczbie chromosomów zarodka które nie są dziedziczone po rodzicach i występują jako spontaniczne błędy. Mimo prawidłowych kariotypow rodziców mogą pojawić się przypadkowe mutacje u zarodka

    My badaliśmy bo mój wiek wskazuje na to ze może coś być nie tak i z kim rozmawiałam to każdy poleca. Bo w większości przypadków nieprawidłowy zarodek się nie implantuje i transfer się powtarza i powtarza i nie jest to tez korzystne dla kobiety. Niby 7 na 10 zarodkow w naturze jest nieprawidłowych ale my nawet o tym nie wiemy bo nie dochodzi do ciąży. Te które jakimś cudem się zaimplantuja to rozwijają się z wada genetyczna.

    Tutaj troszkę nie o to chodzi, przebadany genetycznie zarodek, obejmuje tylko auneoploidie chromosomalne, nie znaczy, że nie wystapuja inne wady w tym zarodku jak i dziecko urodzi się zdrowe 🤷‍♀️, dwa poddany był ten sam zarodek badaniu w dwóch różnych klinikach, jedna określiła na całkowicie prawidłowy, kolejna nieprawidłowy, pytanie jak te badania są wykonywane i jaka mamy gwarancję, że, wynik jest miarodajny, nikt nie da 100 % gwarancji, że zarodek nie zostanie uszkodzony podczas badania, i chyba to co jest najważniejsze wiele zarodkow ulega naprawie samoistnej,ale każdy podejmuje sam decyzję

  • Abi Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 6 września 2021, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna92 wrote:
    Tutaj troszkę nie o to chodzi, przebadany genetycznie zarodek, obejmuje tylko auneoploidie chromosomalne, nie znaczy, że nie wystapuja inne wady w tym zarodku jak i dziecko urodzi się zdrowe 🤷‍♀️, dwa poddany był ten sam zarodek badaniu w dwóch różnych klinikach, jedna określiła na całkowicie prawidłowy, kolejna nieprawidłowy, pytanie jak te badania są wykonywane i jaka mamy gwarancję, że, wynik jest miarodajny, nikt nie da 100 % gwarancji, że zarodek nie zostanie uszkodzony podczas badania, i chyba to co jest najważniejsze wiele zarodkow ulega naprawie samoistnej,ale każdy podejmuje sam decyzję

    A to przepraszam nie byłam w temacie. Tak myślałam ze chodziło o coś w ten deseń ale nie mogłam odszukać Waszej konwersacji. Sama mam metlik w głowie przez te badania i nie byłam przekonana do tego żeby je robić. Ale strach wygrał i zleciliśmy. Szukałam nawet takich przypadków czy po badaniach nieprawidłowych ktoś transferować takie zarodki ale chyba nikt nie miał takiego przypadku. Strach zwycięża i przekonanie ze badanie powinno wskazywać prawidłowy wynik.

  • Jotes Autorytet
    Postów: 254 620

    Wysłany: 6 września 2021, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi<3 myślicie ze jest tak samo że partner albo osoba towarzyszącą może wejść jeśli się korzysta z nasienia dawcy? Czy wtedy kobieta wchodzi sama?Tylko tego się obawiam, że będę musiała być sama przed i po,reszta brzmi bardzo sympatycznie:D

    c55fflw1cmuhfltb.png


    AMH 1,5
    MTHFR C677 układ homozygotyczny
    Pai-1 układ heterozygotyczny

    05.2021 IUI 🍷
    07.2021 IUI 🍷

    Podchodzimy do IVI

    15.09.2021 stymulacja start!
    26.09. 2021 Punkcja! Pobrano 4 komórki. Jedna komórka prawidłowo zapłodniona.
    1.10 Transfer! Kropuś 4.1.1 jest już że mna <3, 7dpt beta 0.4 :(
    Zmiana kliniki i leków.
    25.11 stymulacja start!
    1. 12 podgląd kurnika: 9 pęcherzykow 🍀🍀🍀
    6.12 Punkcja! Pobrano 8 komórek 💪 zaplodniono 5.
    11.12 transfer! Kropuś 4.1.1 ze mną <3
    Mamy 3 mrozaczki! 2x 3.1.1 1x 3.1. 2 ❤️
    5dpt ⏸️
    6dpt beta 33, 9dpt 169, 12dpt 880, 16dpt 4688, 20dpt 13 tyś ❤️
    23dpt 2mm człowieka i serduszko ❤️
  • Adju Ekspertka
    Postów: 245 373

    Wysłany: 6 września 2021, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jotes wrote:
    Dzięki za odpowiedzi<3 myślicie ze jest tak samo że partner albo osoba towarzyszącą może wejść jeśli się korzysta z nasienia dawcy? Czy wtedy kobieta wchodzi sama?Tylko tego się obawiam, że będę musiała być sama przed i po,reszta brzmi bardzo sympatycznie:D
    Tak, oczywiście :) My korzystaliśmy z nasienia dawcy i mąż musiał być ze mna, bo trzeba było jeszcze podpisać dokumenty.

    on: azoo, hashimoto
    ona: amh 2,64 ng/ml, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G homozygota, MTHFR heterozygota

    2020
    ❌ 3 x IUI AID beta 0,1

    2021 1IVF AID
    ➡️ 06: punkcja, transfer odroczony (badania NGS)
    ❌ 10: transfer blastki 5.1.1, 7dpt beta 0,16
    ➡️ 12: biopsja endometrium CD138 - brak komórek stanu zapalnego
    🍀 12: transfer blastki 3.1.1 ✊✊✊


    ➡️ 3 ❄️ prawidłowe (5.1.1, 3.1.1, 2.1.1), 3 ❄️ nieprawidłowe po NGS, 1 ❄️ niezbadany (2.1.1)

    ckaiyx8dlqtl83kl.png
  • Kasia0490 Koleżanka
    Postów: 35 7

    Wysłany: 6 września 2021, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jotes wrote:
    Dzięki za odpowiedzi<3 myślicie ze jest tak samo że partner albo osoba towarzyszącą może wejść jeśli się korzysta z nasienia dawcy? Czy wtedy kobieta wchodzi sama?Tylko tego się obawiam, że będę musiała być sama przed i po,reszta brzmi bardzo sympatycznie:D

    Troszeczkę poprawie, nie nastawiaj się, że przyjedzie lekarz po punkcji do Ciebie, zarówno u mnie jak u jeszcze innych dziewczyn nikogo nie było 😉, info następnego dnia.

  • Jotes Autorytet
    Postów: 254 620

    Wysłany: 6 września 2021, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adju wrote:
    Tak, oczywiście :) My korzystaliśmy z nasienia dawcy i mąż musiał być ze mna, bo trzeba było jeszcze podpisać dokumenty.

    Hm, to jeszcze dopytam :) myślicie że dokumenty można podpisać wcześniej np w syt kiedy partner w czasie punkcji lub transefu będzie np w delegacji?

    c55fflw1cmuhfltb.png


    AMH 1,5
    MTHFR C677 układ homozygotyczny
    Pai-1 układ heterozygotyczny

    05.2021 IUI 🍷
    07.2021 IUI 🍷

    Podchodzimy do IVI

    15.09.2021 stymulacja start!
    26.09. 2021 Punkcja! Pobrano 4 komórki. Jedna komórka prawidłowo zapłodniona.
    1.10 Transfer! Kropuś 4.1.1 jest już że mna <3, 7dpt beta 0.4 :(
    Zmiana kliniki i leków.
    25.11 stymulacja start!
    1. 12 podgląd kurnika: 9 pęcherzykow 🍀🍀🍀
    6.12 Punkcja! Pobrano 8 komórek 💪 zaplodniono 5.
    11.12 transfer! Kropuś 4.1.1 ze mną <3
    Mamy 3 mrozaczki! 2x 3.1.1 1x 3.1. 2 ❤️
    5dpt ⏸️
    6dpt beta 33, 9dpt 169, 12dpt 880, 16dpt 4688, 20dpt 13 tyś ❤️
    23dpt 2mm człowieka i serduszko ❤️
  • Adju Ekspertka
    Postów: 245 373

    Wysłany: 6 września 2021, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jotes wrote:
    Hm, to jeszcze dopytam :) myślicie że dokumenty można podpisać wcześniej np w syt kiedy partner w czasie punkcji lub transefu będzie np w delegacji?
    Zapytaj jeszcze swojego lekarza, ale myśle ze nie powinni robić problemu :)

    on: azoo, hashimoto
    ona: amh 2,64 ng/ml, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G homozygota, MTHFR heterozygota

    2020
    ❌ 3 x IUI AID beta 0,1

    2021 1IVF AID
    ➡️ 06: punkcja, transfer odroczony (badania NGS)
    ❌ 10: transfer blastki 5.1.1, 7dpt beta 0,16
    ➡️ 12: biopsja endometrium CD138 - brak komórek stanu zapalnego
    🍀 12: transfer blastki 3.1.1 ✊✊✊


    ➡️ 3 ❄️ prawidłowe (5.1.1, 3.1.1, 2.1.1), 3 ❄️ nieprawidłowe po NGS, 1 ❄️ niezbadany (2.1.1)

    ckaiyx8dlqtl83kl.png
  • Mikka Autorytet
    Postów: 399 354

    Wysłany: 6 września 2021, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adju wrote:
    Zapytaj jeszcze swojego lekarza, ale myśle ze nie powinni robić problemu :)
    Można:)

  • Megu Koleżanka
    Postów: 56 9

    Wysłany: 6 września 2021, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia0490 wrote:
    Troszeczkę poprawie, nie nastawiaj się, że przyjedzie lekarz po punkcji do Ciebie, zarówno u mnie jak u jeszcze innych dziewczyn nikogo nie było 😉, info następnego dnia.

    A kto robił Tobie punkcję?

  • 19Aga89 Koleżanka
    Postów: 83 4

    Wysłany: 6 września 2021, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2022, 19:52

    Aguś93 lubi tę wiadomość

  • Adju Ekspertka
    Postów: 245 373

    Wysłany: 6 września 2021, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    19Aga89 wrote:
    Hej dziewczyny,
    Może któraś potrzebuje, mam na sprzedaż

    Clexane 80
    Clexane 60
    Luteina podjęzykowa50 mg 3x 30 tabl
    Luteina dopochwowa 100mg 3blistry x 15szt
    Lutinus 100mg 22szt +aplikator
    Cyclogest 400mg 14szt.
    Euthyrox N 25 opakowanie 50tabl i 63 tabl

    Puregon 300
    Gonapeptyl
    Chętna na clexane 60 i lutinus. Wysłałam zaproszenie do przyjaciółek :)

    on: azoo, hashimoto
    ona: amh 2,64 ng/ml, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G homozygota, MTHFR heterozygota

    2020
    ❌ 3 x IUI AID beta 0,1

    2021 1IVF AID
    ➡️ 06: punkcja, transfer odroczony (badania NGS)
    ❌ 10: transfer blastki 5.1.1, 7dpt beta 0,16
    ➡️ 12: biopsja endometrium CD138 - brak komórek stanu zapalnego
    🍀 12: transfer blastki 3.1.1 ✊✊✊


    ➡️ 3 ❄️ prawidłowe (5.1.1, 3.1.1, 2.1.1), 3 ❄️ nieprawidłowe po NGS, 1 ❄️ niezbadany (2.1.1)

    ckaiyx8dlqtl83kl.png
‹‹ 2679 2680 2681 2682 2683 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ