X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Lluiza Debiutantka
    Postów: 15 7

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaaszkaa wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z Was do konca ciazy (od poczatku) brala no spe i relanium plus milion innych lekow i sumplementow? Czy w zwiazki z tym z maluszkiem bylo wszystko dobrze?


    http://www.wbc.poznan.pl/Content/249330/PDF/index.pdf
    Tutaj masz trochę teorii na ten temat.

  • Mikka Autorytet
    Postów: 399 354

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaaszkaa wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z Was do konca ciazy (od poczatku) brala no spe i relanium plus milion innych lekow i sumplementow? Czy w zwiazki z tym z maluszkiem bylo wszystko dobrze?


    Tak ja:) z maluszkiem wszystko dobrze :) miała asymetrie ale to raczej nie przed relanium... żadnego obniżonego ani wzmożonego napięcia nie było... w drugiej ciąży już nie mam tego strachu i jak tylko brzuch mi się napina od razu biorę:)

  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaaszkaa wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z Was do konca ciazy (od poczatku) brala no spe i relanium plus milion innych lekow i sumplementow? Czy w zwiazki z tym z maluszkiem bylo wszystko dobrze?
    Ja nie brałam, ale moja koleżanka przez całą ciążę musiała brać relanium plus nospe. Mała urodziła się z obniżonym napięciem mięśniowym, fizjo mówił, że bardzo możliwe, że przez te leki. ALE… były one niezbędne, aby donosiła ciąże do bezpiecznego momentu… a resztę wypracowała ćwiczeniami u fizjo i wszystko z jej córką jest już w jak najlepszym porządku 🙂

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • Mikka Autorytet
    Postów: 399 354

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez podeszłam do tego tak że najważniejsze donosić ciążę.... I z dwojga złego lepsze obniżone napięcie niż poród przedwczesny... choć tak naprawdę nigdy się nie dowiemy czy gdyby się nie brało No spy i relanium to obnizone napięcie i tak by było:)

  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam w ciąży sporo nospy, relanium głównie na końcówce i starłam się ograniczać. Moi chłopcy w normie z napięciem mięśniowym. Rozumiem obawy, też je miałam. Ale z dwojga złego wybrałam profilaktyczne zapobieganie przedwczesnym porodem.

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • JoasiaM Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 11 grudnia 2021, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aż musiałam założyć konto żeby tutaj napisać 😀
    A propo relanium i leków w ciąży. Ja niestety nie mogę powiedzieć nic dobrego.
    Mamy dziecko z takiej lekowej ciąży, niby były wskazane, chociaż nikt nie wie czy naprawdę.
    Mały po urodzeniu wszystko ok, 10 pkt, spokojne dziecko, ładnie jadł pił. Wtedy o napięciu tak nie było głośno, ale wiem ze u nas było prawidłowe. Problemy zaczęły się później, trochę nadpobudliwości, trochę trudne noce, potem podejrzenie ADHD, potem spektrum.. ogólnie sporo stresu. Każdy pytał o przebieg porodu, ale nikt o leki w ciąży. Do czasu jednego lekarza, wtedy dowiedziałam ze ze układ nerwowy dziecka w łonie matki dostaje tak kosmiczne dawki leków przez pępowinę ze aż trudno, żeby nie miało to skutków ubocznych w rozwoju.
    Relanium jest niestety jednym z tego zła. Brałam raz więcej raz mniej, do dzisiaj o tym myśle jakie było by moje dziecko bez tych leków w ciąży. Dlatego ja mówię nie, chcemy wrócić po drugie dziecko do kliniki ale widzę ze z lekami nic się nie zmieniło i dalej zapisują

  • Catlady Autorytet
    Postów: 4477 6161

    Wysłany: 11 grudnia 2021, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JoasiaM wrote:
    Aż musiałam założyć konto żeby tutaj napisać 😀
    A propo relanium i leków w ciąży. Ja niestety nie mogę powiedzieć nic dobrego.
    Mamy dziecko z takiej lekowej ciąży, niby były wskazane, chociaż nikt nie wie czy naprawdę.
    Mały po urodzeniu wszystko ok, 10 pkt, spokojne dziecko, ładnie jadł pił. Wtedy o napięciu tak nie było głośno, ale wiem ze u nas było prawidłowe. Problemy zaczęły się później, trochę nadpobudliwości, trochę trudne noce, potem podejrzenie ADHD, potem spektrum.. ogólnie sporo stresu. Każdy pytał o przebieg porodu, ale nikt o leki w ciąży. Do czasu jednego lekarza, wtedy dowiedziałam ze ze układ nerwowy dziecka w łonie matki dostaje tak kosmiczne dawki leków przez pępowinę ze aż trudno, żeby nie miało to skutków ubocznych w rozwoju.
    Relanium jest niestety jednym z tego zła. Brałam raz więcej raz mniej, do dzisiaj o tym myśle jakie było by moje dziecko bez tych leków w ciąży. Dlatego ja mówię nie, chcemy wrócić po drugie dziecko do kliniki ale widzę ze z lekami nic się nie zmieniło i dalej zapisują
    Joasia, a z ciekawości, jak dużo relanium brałaś w ciąży?

    Baby H. <3
    202205061770.png

    Baby T. <3
    202005301770.png

    🙋🏻‍♀️• MTHFR c.677C>T / MTHFR c.1298A>C układ heterozygotyczny; • Niedrożny prawy jajowód
    💁🏻‍♂️• Nekrospermia / brak ruchliwych plemników

    07.05.2019 - punkcja: 16 komórek, 12 zapłodnionych, 4 zarodki
    12.05.2019 - ET 5.1.1 ☹️
    05.06.2019 - FET odwołany (endo 6,6mm)
    14.08.2019 - FET 4.1.1 ☹️
    11.09.2019 - FET 4.1.1 😊
    7dpt - bhcg 13,3mlU/ml prog 33,28ng/ml; 9dpt - bhcg 46,03mlU/ml prog 45,37ng/ml; 11dpt - bhcg 120,9mlU/ml prog 49,25ng/ml; 15dpt - bhcg 1052mlU/ml prog 36ng/ml
    27dpt - mamy ❤️

    11.08.2021 - FET 3.2.1 😊
    5dpt - bhcg 12mlU/ml; 7dpt - bhcg 35mlU/ml prog 64ng/ml; 9dpt - bhcg 92mlU/ml prog 47ng/ml; 13dpt - bhcg 689mlU/ml; 15dpt - bhcg 1668 mlU/ml
    28dpt - mamy ❤️
  • JoasiaM Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 11 grudnia 2021, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No zawsze mi się wydawało że nie dużo, zawsze tabletkę kruszyłam na 4 bo miałam wrażenie ze mocno działa, generalnie czasem kilka dni do tygodnia raz chyba, a czasem BRdzo sporadycznie, tak czy inaczej pamiętam ze w każdym trymestrze coś brałam , plus nospa.
    Mijały lata moje koleżanki zachodziły w ciąże i tez plamily na początku, ale żaden ginekolog in relanium nie dawał, chyba tylko ten duphaston i może coś jeszcze, na mnie za relanium robiły wielkie oczy.. wiedziałam ze to nie jest normalna praktyka
    Jak patrzę na ich dzieci i moje to czuje ze leki mogły bardzo się przyczynić do tego jak jest teraz.
    Wiadomo walczymy o ciąże, ale o zdrowe dziecko chyba najbardziej

  • 91aga Ekspertka
    Postów: 154 58

    Wysłany: 12 grudnia 2021, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Synek mojej siostry również urodził się z obniżonym napięciem, a przez całą ciążę nie wzięła ani jednej tabletki no-spy czy też relanium. Wszystko wypracowali już u fizjoterapeuty. Wiec nie zawsze to wina leków.

    MedArt od 2019 r
    3 nieudane procedury in vitro
    06/2021 naturalny cud
    03/2022 córeczka
    11/2023 ciaza naturalna

    preg.png
  • Kaaszkaa Koleżanka
    Postów: 35 16

    Wysłany: 12 grudnia 2021, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiec wychdzi na to ze wszystko jest kwestia przypadku i po prostu trzymac kciuki do konca zeby bylo wszystko ok.
    Moja szwagierka tez ani no spy ani relanium a mlody problemu od poczatku, napiecie, neurologiczne, okulistyczne.
    Wychdzi na to ze cokolwiek robimy i tak nic nie zalezy od tego co robimy.

  • AniaaaM Koleżanka
    Postów: 58 26

    Wysłany: 12 grudnia 2021, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    91aga wrote:
    Synek mojej siostry również urodził się z obniżonym napięciem, a przez całą ciążę nie wzięła ani jednej tabletki no-spy czy też relanium. Wszystko wypracowali już u fizjoterapeuty. Wiec nie zawsze to wina leków.

    Pewnie, nawet niektórzy ginekolodzy, pediatrzy mają zdanie, iż każde dziecko urodzone ma lekkie problemy z napieciem mięśniowym, zaznaczam jest to opinia niektórych lekarzy, natomiast relanium brane przez większą część ciąży są lekko wygórowane, jasne bierzemy leki aby ciąże donosić, relanium jest tym lekiem który jest kontrowersyjny, zaleca się aby brać doraźnie, wiadomo jak są mocne medycznie wskazania to jak najbardziej, zawsze trzeba oszacować plusy i minusy, są badania naukowe, które potwierdzają, ze stężenie relanium u nowodka po urodzeniu jest wyższe niż u matki na podstawie badania włosów, okołoporodowe objawy to, depresja układu oddechowego, hipotonia, trudności z, ssaniem, zespół odstawienia, płaczliwość, do długotrwałych efektów zaburzenia psychorozwojowe, niestety lekarze nie mówią o ewentualnych skutkach ubocznych, ale to większość specjalistów.

  • aka Ekspertka
    Postów: 144 91

    Wysłany: 13 grudnia 2021, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. W tym tygodniu będę miał badanie sono hsg . Czy doktor AB wykonuje to badanie u siebie w gabinecie ? Jak to wszystko wyglada ?

    Starania od 2019 roku
    29 👩🏼
    IO, amh 4,02

    32 👱🏼
    morfologia 1%

    MedArt 2021
    Czerwiec 2022 start ivf
    08-06-2022. Punkcja 18 🥚🥚
    5 ❄️❄️❄️❄️❄️
    30-06-2022 transfer 🍀 ciąża biochemiczna
    01-08-2022 transfer 💔
    30-08-2022 biopsja endometrium ✅
    22-10-2022 transfer szczęśliwy ❤️
    28-11-2022 8tc serduszko przestało bić 💔💔
  • Catlady Autorytet
    Postów: 4477 6161

    Wysłany: 13 grudnia 2021, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aka wrote:
    Hej dziewczyny. W tym tygodniu będę miał badanie sono hsg . Czy doktor AB wykonuje to badanie u siebie w gabinecie ? Jak to wszystko wyglada ?
    To jest badanie drożności jajowodów? Bo już nie pamiętam. Jeśli tak to badanie jest wykonywane przez 2 lekarzy, mi wykonywał dr Ż i dr Sz i było w gabinecie u dr Sz. Całość trwała ok 10 minut (może nawet nie), jeden lekarz obsługuje aparat usg a drugi wprowadza aparaturę do macicy. Ból jak przy mocniejszej miesiączce, do przeżycia.
    Powodzenia!

    aka lubi tę wiadomość

    Baby H. <3
    202205061770.png

    Baby T. <3
    202005301770.png

    🙋🏻‍♀️• MTHFR c.677C>T / MTHFR c.1298A>C układ heterozygotyczny; • Niedrożny prawy jajowód
    💁🏻‍♂️• Nekrospermia / brak ruchliwych plemników

    07.05.2019 - punkcja: 16 komórek, 12 zapłodnionych, 4 zarodki
    12.05.2019 - ET 5.1.1 ☹️
    05.06.2019 - FET odwołany (endo 6,6mm)
    14.08.2019 - FET 4.1.1 ☹️
    11.09.2019 - FET 4.1.1 😊
    7dpt - bhcg 13,3mlU/ml prog 33,28ng/ml; 9dpt - bhcg 46,03mlU/ml prog 45,37ng/ml; 11dpt - bhcg 120,9mlU/ml prog 49,25ng/ml; 15dpt - bhcg 1052mlU/ml prog 36ng/ml
    27dpt - mamy ❤️

    11.08.2021 - FET 3.2.1 😊
    5dpt - bhcg 12mlU/ml; 7dpt - bhcg 35mlU/ml prog 64ng/ml; 9dpt - bhcg 92mlU/ml prog 47ng/ml; 13dpt - bhcg 689mlU/ml; 15dpt - bhcg 1668 mlU/ml
    28dpt - mamy ❤️
  • Aana Koleżanka
    Postów: 44 20

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny czy znacie jakiegoś endokrynologa na NFZ który bez oporów wystawia skierowania na badania . Poznań i okolice Przeźmierowa

    Ana 2020.
  • Kaaszkaa Koleżanka
    Postów: 35 16

    Wysłany: 17 grudnia 2021, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny. Gdzie dostane PROLUTEX?!

  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 17 grudnia 2021, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaaszkaa wrote:
    Dziewczyny. Gdzie dostane PROLUTEX?!
    Sprawdź na ktomalek, albo gdziepolek

    Klapouszek lubi tę wiadomość

  • kwiatkibratki Ekspertka
    Postów: 208 279

    Wysłany: 17 grudnia 2021, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaaszkaa wrote:
    Dziewczyny. Gdzie dostane PROLUTEX?!

    W całej Polsce na brakach ale koleżanka ostatnio kupowała w klinice- 200 zł/op.
    Można próbować szukać w mniejszych aptekach.

  • Kaaszkaa Koleżanka
    Postów: 35 16

    Wysłany: 17 grudnia 2021, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwiatkibratki wrote:
    W całej Polsce na brakach ale koleżanka ostatnio kupowała w klinice- 200 zł/op.
    Można próbować szukać w mniejszych aptekach.

    Wlasnie tyle telfonow ile ja dzis wykonalam i poddalam sie i wzielam z kliniki.

  • Agggusiaczek Przyjaciółka
    Postów: 71 43

    Wysłany: 17 grudnia 2021, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaaszkaa wrote:
    Dziewczyny. Gdzie dostane PROLUTEX?!
    Ja się zawsze we wszystkie leki, jakie miałam przepisane w klinice, zaopatrywalam w Aptece Wielkopolskiej w Posum przy rondzie Solidarności. Nigdy nie było problemów z dostępnością leków

  • kwiatkibratki Ekspertka
    Postów: 208 279

    Wysłany: 17 grudnia 2021, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agggusiaczek wrote:
    Ja się zawsze we wszystkie leki, jakie miałam przepisane w klinice, zaopatrywalam w Aptece Wielkopolskiej w Posum przy rondzie Solidarności. Nigdy nie było problemów z dostępnością leków

    Nie ma w Wielkopolskiej.
    Prolutex jest na brakach w całym kraju. Dostawy maja być dopiero po nowym roku, pesymistyczna wersja to marzec. Info z pierwszej ręki gdyż moja siostra jest farmaceutką.

‹‹ 2694 2695 2696 2697 2698 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ