X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ladybirth wrote:
    Campari a jak Twoje włosy? :) Ja juz mam nieźle przeswity ;) Wypadają Ci jeszcze bardziej po porodzie? Kiedy skończyłas clexane?ja już nie stosuje 3 tyg ale włosy nadal lecą.
    Clexane skończyłam 10 dni po porodzie. Włosów prawie nie mam... na pewno wyleciała więcej niż połowa, pierwszy raz usłyszałam u fryzjera, że włosy mam cienkie :-(. Po porodzie zaczęły lecieć jakby mniej, ale przez moment, teraz wypadają nadal.

    r9bzabd.png
  • ladybirth Autorytet
    Postów: 443 115

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Campari a bierzesz coś na to? Ponoc Vitapil mama jest dobry, specjalny dla kobiet karmiących. Mi dr Zak nie pozwolił brać żadnych suplementów, jedynie szampony i wszelkie produkty do wcierania ale efektów brak. A powiedz mi czy po porodzie byłaś jeszcze u ginekologa czy takiej wizyty się nie stosuje?

  • ladybirth Autorytet
    Postów: 443 115

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aina hemoglobine mam niska ale doktorek mówił ze jak na kobietę w ciąży to jest ok. Jestem na granicy normy. Myślisz ze to anemia? Brałas coś na to? Doktorek tez kazal mi żelazo zbadać ale zapas miałam. Chyba sobie powtórzę następnym razem przed wizyta.

  • ajda Ekspertka
    Postów: 192 92

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ainaa Ty przed każdą wizytą robiłaś mocz? O kurczę ja jeszcze ani razu go nie skontrolowałam a zaczęłam 11 tydzień :( jak ostatnio dr zapytałam czy coś jeszcze powinnam zrobić czy wszystko mamy to spojrzał w monitor, posprawdzał i powiedział, że póki co wszystko mamy...

    Lady czy Ty też kontrolowałaś mocz?

    ajda
  • Ainaa Autorytet
    Postów: 1246 357

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam sporą anemie, już dawno dużo poniżej normy, cyt. dr "Wyniki tragiczne!" :/ wiec ruszyliśmy z końskimi dawkami żelaza. Obecnie mam żelazo odstawione, bo miałam je ponad normę - ewidentny problem z przyswajaniem. Ważne, że w 3 trymestrze krew już rozrzedzona jest i anemia nie postępuje, ale i tak za dobrze nie jest.

    Po porodzie chyba po 6 tygodniach jest jakaś standardowa kontrola.

    Aina
  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ladybirth wrote:
    Campari a bierzesz coś na to? Ponoc Vitapil mama jest dobry, specjalny dla kobiet karmiących. Mi dr Zak nie pozwolił brać żadnych suplementów, jedynie szampony i wszelkie produkty do wcierania ale efektów brak. A powiedz mi czy po porodzie byłaś jeszcze u ginekologa czy takiej wizyty się nie stosuje?
    Biorę nadal witaminy dla mam, nic nie wcieram bo zwyczajnie czasu i sił brak. Na wizycie byłam po 6 tygodniach od porodu- i to była moja ostatnia wizyta w Medart. To co się tam teraz dzieje to jakiś koszmar, na wizytę musiałam umawiać się z panią dr bo przebić się przez rejestrację gorzej niż na nfz

    r9bzabd.png
  • Ainaa Autorytet
    Postów: 1246 357

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajda, mi dr zlecił mocz chyba na 2 wizycie, potem po dwóch miesiącach nie pamiętam teraz czy On mi zlecił znowu, czy ja sama już zrobiłam. Ja być może jestem przewrażliwiona, ale badanie moczu możne wykazać cukier, białko... a to ważne w ciąży, no a samo badanie i tanie i bezbolesne. Ja się borykam z głęboką anemią, dlatego sama dla siebie chciałam ją kontrolować, a przy okazji siusiu też. Staram się mieć badania zrobione raz w miesiącu (morfologia, mocz). Teraz robiłam 14 stycznia i... chyba to były moje ostatnie badania przed porodem.

    Aina
  • kiciakocia Autorytet
    Postów: 823 346

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym estrofemem jest różnie. Ja np mam za 3 dni odstawić całkiem czyli w 8 tc. Też jestem po crio

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja dziś też musiałam robić te wszystkie wirusowe i mąż też musi zrobić. Punkcja w środę ale najpewniej transferu nie będzie bo tak obrodzilam, że dr boi się hiperki (o ile będzie w ogóle co transferowac). Czy ja już teraz mogę sobie jakoś pomóc? Mam izolat białka, mam go pić cżycia to dopiero po punkcji ma znaczenie?

    Antonna jak Twój brzuch? Jak zarodki? I ktoś wie jak zarodeczki iwonn?

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • ajda Ekspertka
    Postów: 192 92

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak Ci ten mocz wychodził? Dzisiaj już nie dam rady ale jutro musze oddać do badania ten mocz, ale się teraz zdenerwowałam :(

    ajda
  • MAGEDU Znajoma
    Postów: 29 18

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ainaa wrote:
    Ja również prowadzę ciąże u dr Żaka i jestem zadowolona. Ciąża po IVF jest specyficzna, ja np. po CRIO na cyklu sztucznym brałam do końca I trymestru estrofem, który w ciąży jest zakazany i już nie raz czytałam, jak dziewczyny zmieniały gina, a on natychmiast kazał odstawić ten lek, a bez niego można utracić ciążę na cyklu sztucznym. Fakt, że u dr Żaka sama pilnuje, aby zrobić co wizyta morfologie i mocz, zleca rzadko badania, a lepiej choćby ten mocz kontrolować, no i też co wizytę warto zapytać, czy jakieś badania trzeba w danym tygodniu zrobić (np. usg prenatalne, połówkowe, krzywa cukrowa, cytologia, GBS), czy leki zmieniamy, czy coś odstawiamy.
    Dr Żak bada szybko, nie meczy dzidzi usg. No i, rozumiem, że genetyczne na NFZ, pytanie, czy na Polnej mają tak dobry i dokładny sprzęt, jakim dysponuje dr Szymanski, bo prowadząc ciąże u dr Żaka te 3 badania genetyczne (prenatalne, połówkowe i to w około 30 tc) ma się u dr Szymańskiego, który pod tym względem jest chyba najlepszym lekarzem w Wielkopolsce (do tego ma rewelacyjny sprzęt), wiele osób spoza kliniki na te 3 usg sie do niego umawia. Wiem, że wizyty, badania są drogie, my przeszliśmy 4 IVF w Medarcie, wiec łatwo policzyć, ile nas to kosztowało, a kokosów nie zarabiamy, ale mimo tego te 8 miesięcy postanowiliśmy zostać w Medart. A i jeszcze jedno, być możne tylko ja, ale mam wrażenie, że dr Żak bardzo troszczy się o maluszka i o mamusie - naprawdę dobrze się czuję pod Jego opieką, a to jest ważne.
    hej
    dzięki za opinie - kurcze, trochę mi namieszałyście w głowie :)
    a jaki jest koszt tych badań genetycznych w MedArt u dr Szymańskiego?

  • Ainaa Autorytet
    Postów: 1246 357

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ajda - nic się nie martw i w ogóle nie stresuj. Ja do tej pory miałam mocz idealny za każdym razem i tego Tobie życzę. Wyniki moczu mogą się pogarszać, ale na późniejszym etapie ciąży, gdzie mogą świadczyć o cukrzycy, czy zatruciu ciążowym. W Twoim tc wg mnie wszystko będzie pięknie.

    MAGEDU - koszt jednego badania (a są trzy) u dr Szymańskiego to 300 zł, plus ewentualne PAPPA (to chyba kosztuje około 160 zł).

    Aina
  • ajda Ekspertka
    Postów: 192 92

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Ainaa trochę mnie pocieszyłaś :)

    Ainaa lubi tę wiadomość

    ajda
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Dziewczyny ja dziś też musiałam robić te wszystkie wirusowe i mąż też musi zrobić.

    Ile Cię te badania kosztowały? Zastanawiam się czy też to dostaniemy...

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • iwonn Ekspertka
    Postów: 222 92

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po rozmowie z doktorkiem. Na razie mamy 3 zarodki. I modle sie zeby sie utrzymaly do srody!!!!

    Ainaa lubi tę wiadomość

    ponad 3 lata starań
    3 IUI
    11/2016 I IVF 4.12 transfer 4aa i 3ba cb
    01/2017 II IVF 25.01 transfer 4AB :(
    dwie blastki zamrożone
    18.03.2017 crio 2 blastki cb
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabrysia 390 zł w medart. Mąż ma kilka mniej do zrobienia.

    Iwonn kciuki!!

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anakonda wrote:
    o widzisz dziękuje :) Zawsze to ułatwienie jak czegoś szukam :)
    Możesz też klikać w następną stronę na górze. Przełączanie stron na dole nie działa, ale na górze jest oki (choć trzeba dojechać z powrotem na samą górę, co jest upierdliwe) :)

    MalaHD ja dziś jeszcze nie dostałam info odnośnie zarodków. Brzuch boli znacznie mniej, już prawie normalnie, tylko żołądek mnie boli, może to od leków? I waga już też nie wzrosła, ani obwód.

    My też musieliśmy zrobić te wirusowe badania (+ grupa krwi), ale póki co nie mam wszystkich wyników. Mam nadzieję, że Alab nie zapomniał o nich. Ja nawet nie wiem jakie badania mi robili, bo nie dostałam do ręki skierowania.

    iwonn trzymam kciuki za zarodki !!!!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 14:07

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • ladybirth Autorytet
    Postów: 443 115

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajda ja też na początku ciąży moczu nie badałam, dopiero później. Akurat dorwalo mnie lekkie zapalenie pęcherza wiec zrobiłam mocz i na tej podstawie doktorek dał mi jakieś leki. Ogólnie mocz tez robie na własną rękę, dr głównie bazuje na badaniach krwi. Przy okazji sobie zrób i możesz spojoknie przed każdą wizyta robić. Koszt chyba z 7zl a zawsze będziesz spokojniejsza.

    Ainaa lubi tę wiadomość

  • ladybirth Autorytet
    Postów: 443 115

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magedu ja jestem zadowolona z prowadzenia ciąży u doktorka, on się troszczy o swoje pacjentki. Zdarzało się ze sam mi smsa napisał na drugi dzień,np jak nas widział ze czekamy do Dr Szymańskiego czy wszystko ok. Fakt ze trzeba pilnować badan bo o mojej glukozie zapomniał ;) Co do badań to NFZ za darmo ale ja też wolałam do Szymańskiego. To są ważne badania. Masz jeszcze czas żeby się zastanowić. Ja nie mialam swojej lekarki a Ty masz więc wiadomo ze jest dylemat.

    Ainaa lubi tę wiadomość

  • Nika8686 Autorytet
    Postów: 359 223

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też prowadzę ciąże u Żaka, póki co jestem zadowolona ale faktycznie lepiej go pytać o badania bo on czasem zapomina o krwi czy moczu. Jak mówi mało na usg też zapytać czy się dobrze coś widzi albo czy to jest łożysko czy tam coś :)

    Żak badał mi też szyjkę ale na "zlecenie" sam nie proponował a to ważne by się nie skracała.

    Ja w pierwszym trymestrze złapałam zapalenie pęcherza i zapisał mi Monural w saszetce do rozpuszczania, pomogło po dobie.

    Teraz przed każdą wizytą robie morfologię, glukoze i mocz badanie ogólne, APPT i INR tak co dwie wizyty.

    W ciąży podobno normą są podwyższone leukocyty ja mam trochę ponad norme i w krwi i w moczu ale Żak twierdzi, że to jest ok.

    Do Szymańskiego też chodzę tanio nie jest ale przynajmniej wszytsko w 1 miejscu i opinie ma dobre.


    Ainaa lubi tę wiadomość

    961lwn15y3w1u452.png
    21.09.16 Beta 87- 8dpt
    21.01.16 Aniołek 9 tc <3


‹‹ 311 312 313 314 315 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ