X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że wczoraj było sześć 4-blastomerowych :)

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elonve z jajnikow chomika chinskiego jednorazowo na tydzien. Albo Puregon syntetyzowane DNA. Co obstawiacie?
    Co do antagonistow zeby nie pekaly pecherzyki wiem o trzech Gonapeptyl, Orgalutran oraz Cetrorelix. Czy ktoras studiowala co je rozni, ktory lepszy?

    Pytanie techniczne, czy dziala u Was opcja przeczytaj wszystkie posty jednej osoby? Na Ipadzie u mnie nie.
    Czytam Wasze historie jak najciekawsza powiesc, bardzo czasochlonne po jednej stronie i gubie sie w Bohaterkach.

    Dziekuje z gory za odpowiedzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2017, 23:18

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam decapeptyl na wyciszenie a w krótki. Żeby nie pedały cetrotide . Wiesz po to są żeby pęcherzyki nie pekły to zależy od lekarza który zastosuje .
    Co do czytania to ja mam tylko 1 stronę później pokazuje mi błąd:(

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeden decapeptyl pobudza wydzielanie FSH i LH, dlugie podawanie wycisza.
    Chodzi mi o opcje po kliknieciu na Nick osoby i czytaj wszystkie posty tej osoby. U mnie nie dziala. Tak samo na stronie nasz bocian nie dziala czytaj opinie o klinikach.

    Anakonda kiedy masz wizyte u pani dr?

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie działa na Ipadzie-klikam w nick i pojawiają się posty danej osoby. Anakonda-ten błąd da się ominąć-w pasku adresowym trzeba podmienić ,,ręcznie" nr strony.

    r9bzabd.png
  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alberta a próbowałaś w innej przeglądarce?

    r9bzabd.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeglądanie postów działa, tylko musicie klikać w następną stronę na górze, a nie na dole. Ten błąd mnie strasznie irytuje.

    Alberta jeden Decapeptyl też blokuje wydzielanie FSH i LH.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2017, 20:46

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh Pani dr znalazła czas na smsa do mnie w niedzielę, prawie o 23 :) Mamy nadal sześć zarodków, dwa mają po 8 blastomerów, a cztery po 9 blastomerów. Póki co transfer jest aktualny, ale jutro jeszcze mam się zważyć i zmierzyć i zrobić badania krwi.

    iwonn lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwonn, Antonna trzymam kciuki, piszcie co dalej.
    Campari dziekuje, inna przegladarka rozwiazala problem.

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Campari wspanialy pamietnik. Lzy mi naplynely- sprobujemy znowu bo ja na tym etapie.
    Czyli Pawelek jest cudem natury po dwoch swiezych i dwoch crio bez efektu?
    Czy caly czas bylas u dr BKP?

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alberta wrote:
    Jeden decapeptyl pobudza wydzielanie FSH i LH, dlugie podawanie wycisza.
    Chodzi mi o opcje po kliknieciu na Nick osoby i czytaj wszystkie posty tej osoby. U mnie nie dziala. Tak samo na stronie nasz bocian nie dziala czytaj opinie o klinikach.

    Anakonda kiedy masz wizyte u pani dr?
    Ja miałam jeden na wyciszenie , chyba mylisz z gonapeptylem ;)
    Jeśli chodzi o czytanie postów jeden osoby to ja mam tylko 1 stronę tzn ostatnie ileś tam postów a jak próbuje przejść na kolejną stronę to mi błąd wyskakuje .
    Wizyta już w środę, mam nadzieję ze tym razem dojdzie do crio .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Campari wrote:
    U mnie działa na Ipadzie-klikam w nick i pojawiają się posty danej osoby. Anakonda-ten błąd da się ominąć-w pasku adresowym trzeba podmienić ,,ręcznie" nr strony.
    o widzisz dziękuje :) Zawsze to ułatwienie jak czegoś szukam :)

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • MAGEDU Znajoma
    Postów: 29 18

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny :)
    witam po weekendzie i na wstępie życzę udanego tygodnia :)
    trochę rozmawialiśmy z mężem na temat prowadzenia ciąży przez dr Ż - macie z tym jakieś doświadczenia?
    Na pewno do końca I trymestru będę chodzić do Niego, ale dalej? nie wiem.
    Mam koleżankę ginekolożkę-endokrynolożkę któa ma swój gabinet i pracuje na Polnej. Jest spoko, może nie ma takiego stażu jak dr Ż bo jest sporo młodsza, ale ma super podejście do pacjentów. I ogromnym plusem jest to, że z racji pracy na Polnej wszelkie badania (prenatalne, genetyczne itp.) mogę mieć robione za free właśnie w szpitalu (mam skończone 35 lat, więc koszty pokrywa NFZ). Co o tym sądzicie? Mąż ma mieszane uczucia, ja również nie wiem sama.

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magedu ja do dr Żaka nie chodzę ale powiem tak , że ja 1 trymestr napewno w klinice bym została a później, zależy jak będzie ciąża przebiegała. Prawda jest taka że chciałabym mieć lekarza który wykona mi cc ( nie mogę rodzic siłami natury że względu na wcześniejsze operacje ) i czuć opiekę. Tu na miejscu mam takiego lekarza i wiem że mogę liczyć. Jeśli znajoma jest ginekolożka i da się na NFZ to może korzystaj z usług i jednego i drugiego lekarza . Chyba że znajoma za wizyty też kasuje. Jeszcze masz czas na zastanowienie

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alberta wrote:
    Campari wspanialy pamietnik. Lzy mi naplynely- sprobujemy znowu bo ja na tym etapie.
    Czyli Pawelek jest cudem natury po dwoch swiezych i dwoch crio bez efektu?
    Czy caly czas bylas u dr BKP?
    Tak, cały czas byłam u pani dr, choć były chwile zwątpienia- chyba też i jej, co jeszcze zrobić. Miałam 2 procedury ze świeżym transferem i 1 crio. A Pawelek tak, sam zdecydował się pojawić. Choć być może wysłuchała nas Czarna Madonna z Montserrat (nie, nie jestem przesadnie religijna, ale fakt również tej metody spróbowałam podczas starań). Jest cudem, a wręcz cudakiem, który się właśnie wije przy cycku;-)
    Mam nadzieję, że pamietnik choć trochę doda wiary i siły :-)

    Alberta lubi tę wiadomość

    r9bzabd.png
  • kiciakocia Autorytet
    Postów: 823 346

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAGEDU czy ta dr to K.W-O?
    Co do prowadzenia ciąży również miałam dylematy, ale ja np nie odważę się odstawić Clexane a u dr brałam do samego.końca. Prawda jest taka, że rzadko który lekarz to zapisuje a ja widziałam co się działo przy próbie odstawienia i nie zaryzykuję. Poza tym tylko Polną biorę pod uwagę jako szpital

  • ladybirth Autorytet
    Postów: 443 115

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magedu ja prowadzę ciążę u dr Żaka. Bałam się iść gdzie indziej bo wiem ze początki ciąży po IVF są specyficzne. Zwykle lekarze nie przepisuje np clexane a u nas to w zasadzie standard. Poza tym mnie dopadła hiperka i zwykły lekarz pewnie też nie wiedziałby co z tym zrobić. Dlugo czekalismy na ta ciaze i zdecydowalismy ze w Medart bedzie nam najlepiej ja prowadzić- poki co nie zaluje. Z resztą ja nie miałam zaufanego lekarza, którego Ty masz więc pewnie gdybym miała swoją ginekolozke której mogłabym zaufać i znalaby moja historie przenioslabym się do niej po I trymestrze.

  • ladybirth Autorytet
    Postów: 443 115

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Campari a jak Twoje włosy? :) Ja juz mam nieźle przeswity ;) Wypadają Ci jeszcze bardziej po porodzie? Kiedy skończyłas clexane?ja już nie stosuje 3 tyg ale włosy nadal lecą.

  • Ainaa Autorytet
    Postów: 1246 357

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również prowadzę ciąże u dr Żaka i jestem zadowolona. Ciąża po IVF jest specyficzna, ja np. po CRIO na cyklu sztucznym brałam do końca I trymestru estrofem, który w ciąży jest zakazany i już nie raz czytałam, jak dziewczyny zmieniały gina, a on natychmiast kazał odstawić ten lek, a bez niego można utracić ciążę na cyklu sztucznym. Fakt, że u dr Żaka sama pilnuje, aby zrobić co wizyta morfologie i mocz, zleca rzadko badania, a lepiej choćby ten mocz kontrolować, no i też co wizytę warto zapytać, czy jakieś badania trzeba w danym tygodniu zrobić (np. usg prenatalne, połówkowe, krzywa cukrowa, cytologia, GBS), czy leki zmieniamy, czy coś odstawiamy.
    Dr Żak bada szybko, nie meczy dzidzi usg. No i, rozumiem, że genetyczne na NFZ, pytanie, czy na Polnej mają tak dobry i dokładny sprzęt, jakim dysponuje dr Szymanski, bo prowadząc ciąże u dr Żaka te 3 badania genetyczne (prenatalne, połówkowe i to w około 30 tc) ma się u dr Szymańskiego, który pod tym względem jest chyba najlepszym lekarzem w Wielkopolsce (do tego ma rewelacyjny sprzęt), wiele osób spoza kliniki na te 3 usg sie do niego umawia. Wiem, że wizyty, badania są drogie, my przeszliśmy 4 IVF w Medarcie, wiec łatwo policzyć, ile nas to kosztowało, a kokosów nie zarabiamy, ale mimo tego te 8 miesięcy postanowiliśmy zostać w Medart. A i jeszcze jedno, być możne tylko ja, ale mam wrażenie, że dr Żak bardzo troszczy się o maluszka i o mamusie - naprawdę dobrze się czuję pod Jego opieką, a to jest ważne.

    Aina
  • Ainaa Autorytet
    Postów: 1246 357

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady, a ja nadal na clexane, a włosy już dawno przestał wypadać, ale... morfologia się poprawiła, u mnie to było ewidentnie od anemii. Jaką masz hemoglobinę?

    Aina
‹‹ 310 311 312 313 314 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ