X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 30 lipca 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas mialo na pewno koło tygodnia ale mój mąż ma super nasienie, dużo ponad średnia normę więc te kilka plemników wybrać to nie był problem

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 30 lipca 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr B odpisał mimo niedzieli, że od 2-5 dni. Dr Ż radził 3 dniowe. Dziękuję Wam.

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 30 lipca 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogali wrote:
    33 lata :/ wiek wiadomo tez ma wplyw... ale rowniez (a moze przedewszystkim) poziom hormonu AMH (im nizszy tym pewnie gorsze komoreczki), genetyka itd.

    Ja tez 33 ;)

    1JyDp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2017, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanko,
    Jaka jest różnica między długim a krótkim protokołem? Od czego zależy wybór ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_E wrote:
    Dziewczyny pytanko. Czy u mas w klinice po punkcji dają L4? Jak tak to na ile? Mam mały problem z pracą i wiem ze nie moge wziac wolnego z dnia na dzień.

    Mi chcieli dać po punkcji L4 bez problemu ale nie chciałam. Wolałam po transferze i Pani w recepcji mówiła, że może dać do 15 dni :) bo w maju ja chciałam do 31.05 a dała do 30.05 bo transfer miałam 16.05 i się nie załapałam.

  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 30 lipca 2017, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No chciałabym do bety mieć L4 bo mam pracę 12h na nogach fizyczną wiec innego wyjscia nie mam

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2017, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_E wrote:
    No chciałabym do bety mieć L4 bo mam pracę 12h na nogach fizyczną wiec innego wyjscia nie mam

    To weź tyle ile można. Ja po punkcji dobrze sie czułam i mialam wtedy nocki wiec wolnego brać nie musiałam a po transferze to juz wzięłam by sobie niczego nie zarzucić bo też mam pracę fizyczną.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2017, 15:22

  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 30 lipca 2017, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki będę brała na pewno ile się da. A możecie powiedzieć mi coś o diecie? Jak na razie odstawiła. Cukier, kofeinę, pszenicę i nabiał ze względu na Pcos. Mogę coś wiecej zrobic?

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • Mogali Znajoma
    Postów: 29 0

    Wysłany: 30 lipca 2017, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominique1995 wrote:
    Mam pytanko,
    Jaka jest różnica między długim a krótkim protokołem? Od czego zależy wybór ?

    -długi - polega na tym, ze przed koncem cyklu poprzedzajacego wlasciwa stymulacje dostaje sie zastrzyk z DECAPEPTYLU blokujacego przysadke, potem sie 3eka na okres... w 3 dniu cyklu USG + badanie ESTRADIOLU i PROGESTERONU i jak jest OK za3yna sie stymulacje PUREGONEM. (+tylko jeden zastrzyk - lek moze wywolac 3-4 miesieczna menopauze jesli sie nie uda) ale Dr.ZAK wywoluje MIESIACZKE i przechodzi sie na anty i zaczyna sie przygotowanie do kolejnej stymulacji lub kriotransferu
    - krotki -od pierwszego dnia cyklu robi sie zastrzyk z Gonapeptylu (to samo dzialanie co Dacapeptyl - blokuje przysadke) w 3 dniu USG + badanie ESTRADIOL i PROGESTERON i jesli jest OK zaczyna sie stymulacja PUREGONEM i do konca do dnia poprzedzajacego zastrzyk z Ovitralle robi sie rowniez zastrzyki z Gonapeptylu.
    O protokole decyduje lekarz na podstawie problemu pary.

    Mogali
  • Mogali Znajoma
    Postów: 29 0

    Wysłany: 30 lipca 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie pytanie... czy ktoras z was badala sobie homocysteine??? Jesli tak to jakie mialyscie wyniki??? I czy udalo sie ktorejs z was zajsc w ciaze pomimo wyniku na poziomie powyzej 12????

    Mogali
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 31 lipca 2017, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie krótki protokół był na samym Puregonie bez Gonapeptylu . Od 3dc Puregon zaczęłam potem ok 3 dni przed końcem stymulacji Cetrotide dostałam żeby nie popękały jajeczka . Ale z tego co widzę w MedArt raczej tego nie stosują .
    Ja homocysteinę mam na poziomie 8-9 więc nie pomogę . W zasadzie miałam jakieś 1,5 roku temu i chyba bym musiała powtórzyć .

    PS witam nowe koleżanki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2017, 06:49

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Iskiereczka81 Debiutantka
    Postów: 14 4

    Wysłany: 31 lipca 2017, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogali musisz zbic homocysteine. Najlepiej dziala sok z buraka i witaminy metylowane b6, b12,kwas foliowy.

    Witam sie. Jestem pacjentka Dr KP:-) u mnie cykl na puregonie, wczoraj zastrzyk z ovitrelle. Ja mialam homocysteine 10. Ponoc najlepiej jak jest kolo 5. Tez mam pytanie po ilu godzinach po ovitrelle najlepiej wspolzyc?

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 31 lipca 2017, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskiereczka jak staracie się naturalnie to najlepiej i dziś i jutro :) Ogólnie powinny pęknąć koło 36h po podaniu, ale wiadomo - może być wcześniej, może być później. Dr zaproponowała ci wybranie się jutro na podgląd czy pęcherzyk(i) pękł(y)?

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • Iskiereczka81 Debiutantka
    Postów: 14 4

    Wysłany: 31 lipca 2017, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek na podglad mam isc w czwartek. Dr sugerowala starac sie jutro rano i wieczorem. Tylko u nas z ranem to nigdy nie wiadomo bo mamy juz jednego szkraba.
    U mnie byly 3 pecherzyki i doktor wspomniała o mozliwosci ciazy mnogiej. Staram sie podchodzic ze spokojem bo przeciz nic z tego moze nie wyjsc. Ogolnie bardzo dobrze zareagowalam na puregon w najmniejszej dawce. Jednak u mnie wszystko

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 31 lipca 2017, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To starajcie się tak jak dr kazała ;) możecie dziś, jeśli nie jesteś pewna czy rano dacie radę i jutro wieczorem ;) generalnie jeśli będzie miało się udać to się uda chocbyście tylko dziś działali, bo jednak plemniki też tak od razu nie umierają ;)
    Alberta jak hsg?

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 31 lipca 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskiereczka ja jak starałam się naturalnie z pomocą leków to dr kazał współżyć rano i wieczorem . I wtedy to był nasz ostatni raz kiedy mi kazano współżyć rano nigdy wiecej tym bardziej ze oboje pracujemy i było przed pracą godz 4;30 :/ . Jestem też zdania czy wieczorem czy rano jeden czort byle była ochota. A czy się uda nigdy nie wiadomo .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 31 lipca 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak a propos kiedy najlepiej...przypomniało mi się, wiecie kiedy my zmajstrowaliśmy Pawcia? Kiedy wcale nie mieliśmy tego robić ;-) full spontan na przekór wszystkiemu.
    Moje kciuki niezmienne dziewczynki, trochę z ukrycia, trochę z boczku :-)

    Ainaa, gabrysia111, Imbirek91, Mada29, Alberta lubią tę wiadomość

    r9bzabd.png
  • Mogali Znajoma
    Postów: 29 0

    Wysłany: 31 lipca 2017, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja mialam starania na naturalnym cyklu... przy slabych nasieniach meza to Doktor Ż. tez sugerowal... rano i wieczorem... przy czym powiedzial... ze jak nie ma mozliwosci wieczorem to mozna poprzedniego dnia... ze jak ma sie udac to sie uda... i te pare godzin roznicy nie robi... mozna tez w poludnie... jesli nie da rady rano... ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2017, 17:45

    Mogali
  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 31 lipca 2017, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pięć minut trwało HSG w wykonaniu dr Ż, tak się spieszył, że uszczypnął mnie wziernikiem, aż krzyknęłam ał, ale bez przeprosin. Jest na to za dumny i pewny siebie. Dr B obsługiwał USG. Nie ma polipów, cysta Nabota spora. Nie usuwa się jej, dr B zapytany odparł, że było warto wykonać HSG. Naprawdę ekspresowa procedura za 700 zł. Byłam na ketonalu więc nie wiem czy zaćmił ból czy go nie ma. Sporo wypływa bezbarwnej cieczy jak woda godzinę po. Jutro mam USG nr 5.

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • Iskiereczka81 Debiutantka
    Postów: 14 4

    Wysłany: 31 lipca 2017, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alberta dobrze, ze wszystko czysto. Przynajmniej nie musisz na histeroskopie isc. A swoja droga co ma duma do kultury.
    Jesli nie masz zrostow to hsg nie boli. Ja mialam zrosty i plakalam z bolu.

    Anakonda my tez pracujemy i tez bysmy musieli o 5.00 rano. Albo wyskocze na luncz z pracy ;-)

‹‹ 541 542 543 544 545 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ