X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady ivf u dr uczy cierpliwości więc raczej nie nastawiaj się na szybkie działanie ;) dr nie zrobi Ci na przykład transferu jeśli wszystko nie będzie idealnie, także jako że masz PCOS tak jak ja załóż sobie raczej że będziesz miała transfer z mrozaków... Oczywiście nie jest powiedziane że nie zrobi Ci świeżego ale to zależy jak będą wyglądać Twoje hormony i błona ;) ogólnie jeśli chcesz robić łyżeczkowanie to proponowałbym ci je zrobić przy okazji punkcji za jednym zamachem jak ja zawsze miałam, ale wtedy też podejmujesz świadomą decyzję że nie bierzesz świeżaka tylko mrozaka... U mnie ta decyzja była o tyle prostsza że zawsze w czasie stymulacji mi szaleje progesteron więc i tak od początku wiadomo, że świeżego transferu nie będzie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2017, 19:28

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • semi123 Koleżanka
    Postów: 84 19

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny :) myślę że od dziś mogę dołączyć do Medartowej społeczności, bo właśnie jestem po pierwszej wizycie u Pani doktor K. Ogólnie bardzo się cieszę że zdecydowałam się na ta klinikę mimo 2,5h jazdy, dzięki za wcześniejsze rady :) Plan działania bardzo mi się podoba, pani doktor wszystko wytłumaczyła i myślę LadyE że u Ciebie będzie podobnie więc już pisze. Mam endometrium częściowo polipowat e i dodatkowo torbiel prawdopodobnie endometrialna 2,5 cm. Na początku Pani dr mówiła o inseminacji ale z racji że wspomnieliśmy że jesteśmy gotowi na in vitro i z racji 3 krotnej refundacji leków plan zmienił się na in vitro. Od nowego cyklu mam brać tabletki antykoncepcyjne i umówić się na 21 dzień cyklu, następnie chyba 3 dnia cyklu mam zacząć stymulację. Z racji mojego Endo transfer będzie z mrożonego zarodka. Mniej więcej wyszło punkcja we wrześniu i przy ten okazji łyżeczkowanie oraz punkcja torbieli endometrialnej. Dostałam zalecenie zbadać homicysteine ( ważne dla Pani dr że w ich laboratorium ) oraz witaminę D, B12 i panel tarczycowy. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona empatia, tym że dostałam konkretny plan i może wreszcie nie będę tracić czasu. Mogłam zapytać o wszystko. Cieszę się, że coś rusza ale jednocześnie tak podświadomie boję się, że niedługo mogę być obdarta z nadziei.. Ogólnie co do endo polipowatego Pani dr mówi że to nie jest takie straszne, że miała wiele pacjentek i że łyżeczkowanie to najszybsza i najbardziej skuteczna droga.

    Lady_E lubi tę wiadomość

  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek No na takie działanie sie właśnie nastawiam. Raczej świezego transferu nie będę miała. Nastawiam się na pare mięsecy czekania na transfer :)

    Semi123 No to mamy bardzo podobna sytuację :) Ja będę pewnie jakieś 2 miesiące za toba bo 28 dopiero pierwsza wizyta u Pani dr. Potem antyki i cała reszta. Dobrze że piszesz bo mniej więcej wiem co będę miała :) A łyżeczkowanie będziesz miała w klinice tak? Wiesz jaki jest koszt mnie więcej ?

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • semi123 Koleżanka
    Postów: 84 19

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak w klinice :) Co bardzo mnie cieszy, że nie będę musiała szukać placówki i lekarzy którzy to zrobią i ich do tego przekonywać :) To i tak trudne decyzje więc fajnie że w medarcie dużo można zrobić od a do z :) Koszt im vitro to 6900, mrożenie 1500, transfer 1800 ( w naszym wypadku pierwszy z mrozakiem już w cenie 6900, dopiero nastepne płatne).

  • semi123 Koleżanka
    Postów: 84 19

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli chodzi o łyżeczkowanie to w sumie Pani dr nie mówiła jaki to koszt, jedyne to co napisałam zapisała nam na kartce.

  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    semi123 wrote:
    Tak w klinice :) Co bardzo mnie cieszy, że nie będę musiała szukać placówki i lekarzy którzy to zrobią i ich do tego przekonywać :) To i tak trudne decyzje więc fajnie że w medarcie dużo można zrobić od a do z :) Koszt im vitro to 6900, mrożenie 1500, transfer 1800 ( w naszym wypadku pierwszy z mrozakiem już w cenie 6900, dopiero nastepne płatne).
    Mam rozumieć że to koszty bez leków. Ja refundacji nie bede miała juz na puregon bo wykożystałam na IUI. Więc nam jeszcze jakieś 2 tys na leki dojda jak nie więcej...

    Noi nie wiem jaki koszt łyżeczkowania...

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • semi123 Koleżanka
    Postów: 84 19

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę że gdyby był jakiś znaczący to Pani dr by o tym wspomniała ? No niestety spore to pieniądze ale czego się nie robi żeby się udało.
    Mam jeszcze pytanie, wiecie może o co może chodzic, że na monitoringu 16 DC miałam endometrium aż 16 mm a dziś 22 dnia cyklu 10,5mm ? Biorę duphaston od 17 DC. Czy to tak fizjologicznie że w wyniku przemian ono trochę się zmniejsza czy może coś nie tak po tym łyżeczkowaniu kwietniowym i się cofa po owu ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Nas jest szansa na naturalne poczęcie ale ze wsparciem owulacji :)
    Z Waszego doświadczenia, zapisują leki takie jak do in vitro? Czy może jednak clo?

    Zastanawiam się co wtedy z refundacja leków jeśli zostały leki wykorzystane do prób naturalnych.
    Proszę o odp :)

  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Semi123, myślę że łyżeczkowanie będzie w cenie punkcji. W moim przypadku plan był taki, że dr Ż (w zastępstwie dr K) obejrzy endo podczas zabiegu i jak nie będzie ok, to zrobi łyżeczkowanie (co prawda nie zrobił, ale nie było też mowy o dodatkowych kosztach).

    Ja pierwszą wizytę u dr K miałam pod koniec sierpnia zeszłego roku. Teraz jestem na takim etapie, na jakim jestem, co mam nadzieję podziała pokrzepiająco :) Kilka pierwszych miesięcy zeszło na badaniach i leczeniu bakterii, ale i tak uważam, że szybko poszło. Też mam polipowate endo i w pierwszym cyklu po łyżeczkowaniu transfer dał nam malucha. Wam również życzę podobnie szybkiej historii. Trzymam kciuki!

    semi123, Lady_E lubią tę wiadomość

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • Jasiaaa Autorytet
    Postów: 411 212

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominique1995 wrote:
    U Nas jest szansa na naturalne poczęcie ale ze wsparciem owulacji :)
    Z Waszego doświadczenia, zapisują leki takie jak do in vitro? Czy może jednak clo?

    Zastanawiam się co wtedy z refundacja leków jeśli zostały leki wykorzystane do prób naturalnych.
    Proszę o odp :)

    Dominique, jeśli przysługuje Ci refundacja na puregon to są to tylko 3 cykle leczenia. I nie jest ważne na jakie cykle je wykorzystujesz.
    Ja juz na clo bylam i dla mnie propozycja Pani dr. to puregon.

    l22nej28tcppkg68.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasiaaa wrote:
    Dominique, jeśli przysługuje Ci refundacja na puregon to są to tylko 3 cykle leczenia. I nie jest ważne na jakie cykle je wykorzystujesz.
    Ja juz na clo bylam i dla mnie propozycja Pani dr. to puregon.

    A ta refundacja jest ogólnie na lek czy można 3 cykle puregonu 50j i 3 cykle 600j?
    Czy to tak nie działa?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2017, 22:22

  • semi123 Koleżanka
    Postów: 84 19

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To działa bardzo pokrzepiająco, ale nie dziękuję żeby nie zapeszyc :) Ja za nas wszystkie trzymam kciuki, oby więcej takich historii :)
    Mam jeszcze kilka pytań technicznych, może głupich ale jak to jest podczas stymulacji ? Czy coś boli, jakieś okropne samopoczucie ? I czy naprawdę można znacznie przytyć ? I czy jakoś szczególnie się przygotować ? Dostałam od Pani dr zalecenie brać omegamed
    omega med, maglek i Wit.D ale może coś jeszcze polecacie ? Póki co za kilka dni długie wakacje na których będziemy zbierać siły na walke.

  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W rozporządzeniu z lekami refundowanymi jest przy Puregonie tak:

    "Kontrolowana hiperstymulacja jajników u pacjentek w wieku poniżej 40 roku życia w celu uzyskania rozwoju mnogich pęcherzyków, rokujących uzyskanie prawidłowej odpowiedzi na stymulację jajeczkowania (hormon folikulotropowy - FSH poniżej 15 mlU/ml w 2-3 dniu cyklu lub hormon antymüllerowski - AMH powyżej 0,7 ng/ml (wg II standardu)), u których nie stwierdza się wcześniejszych, niedostatecznych odpowiedzi na stymulację owulacji oraz bez nawracających poronień z tym samym partnerem- refundacja do 3 cykli; Brak owulacji u pacjentek w wieku poniżej 40 roku życia, u których nie uzyskano odpowiedzi po zastosowaniu cytrynianu klomifenu, rokujących uzyskanie prawidłowej odpowiedzi na stymulację jajeczkowania(hormon folikulotropowy - FSH poniżej 15 mlU/ml w 2-3 dniu cyklu lub hormon antymüllerowski - AMH powyżej 0,7 ng/ml (wg II standardu)) – refundacja do 3 cykli"

    Wygląda więc, że faktycznie nie ma znaczenia, jaki to będzie cykl (naturalny, IUI, IVF). Szkoda więc wykorzystać jedną refundację przy niewielkiej dawce leku. Refundowane jest 300 i 600 j.m., a wątpię, by tyle zastosowano do naturalnego cyklu (ja miałam kiedyś stymulację Clo + 75 j.m. Gonalu). Ale może warto zapytać lekarza?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2017, 22:33

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabrysia111 wrote:
    W rozporządzeniu z lekami refundowanymi jest przy Puregonie tak:

    "Kontrolowana hiperstymulacja jajników u pacjentek w wieku poniżej 40 roku życia w celu uzyskania rozwoju mnogich pęcherzyków, rokujących uzyskanie prawidłowej odpowiedzi na stymulację jajeczkowania (hormon folikulotropowy - FSH poniżej 15 mlU/ml w 2-3 dniu cyklu lub hormon antymüllerowski - AMH powyżej 0,7 ng/ml (wg II standardu)), u których nie stwierdza się wcześniejszych, niedostatecznych odpowiedzi na stymulację owulacji oraz bez nawracających poronień z tym samym partnerem- refundacja do 3 cykli; Brak owulacji u pacjentek w wieku poniżej 40 roku życia, u których nie uzyskano odpowiedzi po zastosowaniu cytrynianu klomifenu, rokujących uzyskanie prawidłowej odpowiedzi na stymulację jajeczkowania(hormon folikulotropowy - FSH poniżej 15 mlU/ml w 2-3 dniu cyklu lub hormon antymüllerowski - AMH powyżej 0,7 ng/ml (wg II standardu)) – refundacja do 3 cykli"

    Wygląda więc, że faktycznie nie ma znaczenia, jaki to będzie cykl (naturalny, IUI, IVF). Szkoda więc wykorzystać jedną refundację przy niewielkiej dawce leku. Refundowane jest 300 i 600 j.m., a wątpię, by tyle zastosowano do naturalnego cyklu (ja miałam kiedyś stymulację Clo + 75 j.m. Gonalu). Ale może warto zapytać lekarza?



    Oczywiście ze będę pytać lekarza ale zawsze wizyty maja u mnie tyle emocji ze zawsze czegoś zapomnę:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabrysia111 wrote:
    W rozporządzeniu z lekami refundowanymi jest przy Puregonie tak:

    "Kontrolowana hiperstymulacja jajników u pacjentek w wieku poniżej 40 roku życia w celu uzyskania rozwoju mnogich pęcherzyków, rokujących uzyskanie prawidłowej odpowiedzi na stymulację jajeczkowania (hormon folikulotropowy - FSH poniżej 15 mlU/ml w 2-3 dniu cyklu lub hormon antymüllerowski - AMH powyżej 0,7 ng/ml (wg II standardu)), u których nie stwierdza się wcześniejszych, niedostatecznych odpowiedzi na stymulację owulacji oraz bez nawracających poronień z tym samym partnerem- refundacja do 3 cykli; Brak owulacji u pacjentek w wieku poniżej 40 roku życia, u których nie uzyskano odpowiedzi po zastosowaniu cytrynianu klomifenu, rokujących uzyskanie prawidłowej odpowiedzi na stymulację jajeczkowania(hormon folikulotropowy - FSH poniżej 15 mlU/ml w 2-3 dniu cyklu lub hormon antymüllerowski - AMH powyżej 0,7 ng/ml (wg II standardu)) – refundacja do 3 cykli"

    Wygląda więc, że faktycznie nie ma znaczenia, jaki to będzie cykl (naturalny, IUI, IVF). Szkoda więc wykorzystać jedną refundację przy niewielkiej dawce leku. Refundowane jest 300 i 600 j.m., a wątpię, by tyle zastosowano do naturalnego cyklu (ja miałam kiedyś stymulację Clo + 75 j.m. Gonalu). Ale może warto zapytać lekarza?



    Oczywiście ze będę pytać lekarza ale zawsze wizyty maja u mnie tyle emocji ze zawsze czegoś zapomnę:(

  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie, zapytasz gdy przyjdzie do wypisywania recepty. Ja też na wizytach ciągle o czymś zapominałam

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabrysia111 wrote:
    Spokojnie, zapytasz gdy przyjdzie do wypisywania recepty. Ja też na wizytach ciągle o czymś zapominałam

    Wiem wiem :) ale martwię się ze wyskoczy mi z jakimiś mega drogimi tabletkami :(
    A Nasz plan to 2-3 cykle z naturalnym staraniem, 2-3 inseminacje i potem in vitro.
    Wiadomo, jestem na początku drogi ale martwię się ze nie podołam finansowo :(

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadza sie łyżeczkowanie jest w cenie punkcji ja tak miałam .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominique1995 wrote:
    Wiem wiem :) ale martwię się ze wyskoczy mi z jakimiś mega drogimi tabletkami :(
    A Nasz plan to 2-3 cykle z naturalnym staraniem, 2-3 inseminacje i potem in vitro.
    Wiadomo, jestem na początku drogi ale martwię się ze nie podołam finansowo :(
    To poproś o tańsze leki . Z tego co ja wiem Pani dr K mówi że CLO to ZŁO a akurat na mnie działa najlepiej . Ale jest jeszcze letrazol wiec jest w czym wybierać . Jeśli chodzi o Puregon kiedyś dr przepisywała maksymalne dawki jakie mogła i to chyba były 3 albo 4 opakowania Puregonu 600j . Wiec na małe dawki starczy w świat .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • semi123 Koleżanka
    Postów: 84 19

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, moja homicysteina to 18 przy normie do 13,9. Wiecie może co dalej ?:)

‹‹ 543 544 545 546 547 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ