X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominique1995 wrote:
    Wiem wiem :) ale martwię się ze wyskoczy mi z jakimiś mega drogimi tabletkami :(
    A Nasz plan to 2-3 cykle z naturalnym staraniem, 2-3 inseminacje i potem in vitro.
    Wiadomo, jestem na początku drogi ale martwię się ze nie podołam finansowo :(

    Dominique jeśli mogę coś poradzić to przemyl czy robić inseminacje. Jeśli nie uda się naturalnie na cyklu stymulowanym to inseminacja nie zwiększa znacząco szans.
    Ja miałam 4 przed in vitro i uważam że to strata czasu i pieniędzy.

    1JyDp2.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja bym powiedziała jeszcze inaczej niż dżdżownica - jeśli macie problem z nasieniem to darujecie sobie naturalne starania bo po prostu szkoda waszej kasy, a nasienie pod IUI jest odpowiednio przygotowywane więc minimalnie zwiększa szansę bardziej niż naturalne starania, ale jeśli nie w nasieniu leży problem to proponowałabym zrobić właśnie tak jak mówi dżdżownica, ale to wszystko zależy z czym macie problem :) Jeśli jakiś poważniejszy to w ogóle darowałabym sobie tych 6 cykli przed ivf, najwyżej może 2 i jak się nie uda to od razu ivf... Skoro już i tak jesteście zdecydowani na ivf. A dr nie przepada za robieniem IUI na innym leku niż Puregon, bo jak z nią rozmawiałam to sama mi mówiła, że ma wybór - albo dać Puregon (gdzie ludzie do IUI sobie normlanie za niego płacą, bo są małe dawki) albo dać gorsze leki, za którymi za bardzo nie jest :)

    dżdżownica lubi tę wiadomość

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzę do dr Ż. Według niego nasienie jest za dobre do in vitro dlatego mamy te kilka cykli próbować naturalnie.
    Co do iui to szczerze mówiąc jestem mało przekonana ale nie wiem jak dr podejdzie do tego ze po naturalnych staraniach już od razu ivf

  • semi123 Koleżanka
    Postów: 84 19

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki dziewczyny ze Was zameczam, ale czy wiecie może gdzie mogę wykonać badanie w kierunku mutacji MTHFR ? Czytam o tym i o tej homocysteinie i wychodzi że 18 to dużo :( trochę się przestraszyłam, zgodnie z zaleceniami wysłałam wyniki badań Pani dr mmsem, wiecie może czy ona odpisuje z jakimiś zaleceniami ? Czy jak nie odpisze to poprostu stosować się do poprzednich zaleceń i normalnie jechać na wizytę ? Bo obawiam się że przez ten wynik może się nie udać zacząć procedury w najbliższych miesiacach..

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominique dr raczej nie będzie miał problemu że nie chcecie robić IUI :)

    Semi dr nie jest przekonana do badań genetycznych (ja nie badałam mimo sporej homocysteiny) ale zrób sobie dla własnego spokoju to MTHFR - zrobisz to wszędzie z tym, że tam chyba koło 14 dni się czeka za wynikiem :) Tzn. nie wiem gdzie mieszkasz bo u mnie w mieście w diagnostyce pobierają badania genetyczne, ale muszę ich dzień wcześniej poinformować, żeby miały probówki odpowiednie, bo te do genetyki są podobno drogie, ale jak mieszkasz w dużym mieście to bez problemu od ręki ci to zrobią :) A wit. b12 i kwas foliowy badałaś? Bo dr jeszcze ci to zleci przy wysokiej homocysteinie. I czeka cię suplementacja właśnie wit. B12 i być może inny kwas foliowy :)
    Mysza jest ostatnio specjalistką od homocysteiny więc jak przeczyta to ci pewnie coś bliżej napisze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2017, 10:57

    Dominique1995 lubi tę wiadomość

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominique1995 wrote:
    Ja chodzę do dr Ż. Według niego nasienie jest za dobre do in vitro dlatego mamy te kilka cykli próbować naturalnie.
    Co do iui to szczerze mówiąc jestem mało przekonana ale nie wiem jak dr podejdzie do tego ze po naturalnych staraniach już od razu ivf

    To będzie Wasza decyzja. Nam mówił że możemy zrobić iui albo od razu in vitro po dwóch cyklach naturalnych. My się głupio bronilismy przed in vitro ale nie mieliśmy wyboru. W ciągu pół roku mężowi tak się pogorszyły wyniki że musieliśmy z biopsji jądra pobierać.

    1JyDp2.png
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Semi, a masz potwierdzenie, że ten mms dotarł? Bo moje mmsy niemal nigdy nie docierały do Pani dr, więc możesz spróbować przepisać wyniki i wysłać jako sms (tylko tak moje wiadomości docierają)

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też wysyłam zawsze wyniki jako sms :) Aczkolwiek dr coraz częściej nie odpisuje na smsy więc też mnie zdziwi jak dostała ale nie odpowiedziała... wtedy można jej jeszcze raz wysłać lub próbować przez recepcję :)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dżdżownica wrote:
    To będzie Wasza decyzja. Nam mówił że możemy zrobić iui albo od razu in vitro po dwóch cyklach naturalnych. My się głupio bronilismy przed in vitro ale nie mieliśmy wyboru. W ciągu pół roku mężowi tak się pogorszyły wyniki że musieliśmy z biopsji jądra pobierać.
    W poniedziałek mam wizytę i o wszystkim z dr porozmawiam :) o ile nie zapomnę o niczym :p

  • semi123 Koleżanka
    Postów: 84 19

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jeśli do jutro Pani dr nie odpisze to wyślę SMS, dziękuję dziewczyny :) tak badałam też Wit. B12 oraz D i wszystko ok.. czyli nie jestem sama z wyższą homocysteina :)

  • aura Koleżanka
    Postów: 41 12

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    semi123 wrote:
    To jeśli do jutro Pani dr nie odpisze to wyślę SMS, dziękuję dziewczyny :) tak badałam też Wit. B12 oraz D i wszystko ok.. czyli nie jestem sama z wyższą homocysteina :)

    nie jestes, ja tez mialam ponad 18 i kwas foliowy <22. Na pewno bedziesz musiala brac B12 i kwas foliowy metylowane. Pij sok z buraka, ja w ponad miesiac obnizylam homocysteine w ten sposob do 8,5

  • semi123 Koleżanka
    Postów: 84 19

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :) kupuje dzisiaj sok z buraka, rezygnuje z mięsa i kupię te witaminy :)

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym na cykl ze staraniami naturalnymi wzięła lek na 100% i refundację zostawić sobie na ewentualne ivf.

    Mthfr zbadasz w diagnostyce. Ale ja musialam przyjsc w jakiś określony dzień tygodnia więc warto przedzwonic do labu i zapytać

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała też bym zrobiła tak jak ty, ale z drugiej strony nie wiadomo jak długo jeszcze będzie jakakolwiek refundacja - dlatego też bym nie przeciągała tych starań naturalnych, bo Wam refundacja koło nosa może przejść - w końcu potrzeba na 500+, mieszkanie plus i jeszcze parę innych programów rządowych i skąd na to niby mają brać? A listy refundacyjne pojawiają się co 3 czy 4 msc? Więc dziś Puregon jest refundowany, a od następnej listy może już nie być - szczególnie, że wszystkie metody wspierania rozrodu poza kalendarzykiem to ZŁO! :/

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Alab gdzie jest w Poznaniu ? Jest w Gnieźnie też orientuje się któraś? Pani dr pisała mi smsa o mutacji i czy miałam homocysteine badana . Mutacje mam ale homocysteine mam stara i dr kazała w Alabie zrobić badanie . Wiecie miło się zrobiło mi że dr po takiej przerwie jeszcze mnie pamięta :)

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anakonda https://www.alablaboratoria.pl/punkty?provience=wielkopolskie_15&city=&szukaj=SZUKAJ :) z tego co widzę w Gnieźnie nie ma niestety, a najlepiej jak sobie podjedziesz do HCP (bo wtedy jesteś nieuzależniona od godziny kiedy przybędziesz) albo zrób sobie przy okazji wizyty i tak nie będziesz od razu działać więc zdążysz unormować, szczególnie, że chcesz czekać na wyniki mrl :)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nic pewnie czeka mnie wycieczka do Poznania . Czekam aż dr odpisze bo pytałam o leki i zobaczymy . Po ile jest homocysteina w Alabie ?

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Iskiereczka81 Debiutantka
    Postów: 14 4

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja robilam homocysteine w diagnostyce i pani dr nic nie mowila, ze lepiej alab.

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dr napisała żebym to badanie wykonała w Alab . Ja wcześniej też w diagnostyce robiłam ale moze coś się pozmieniało . Leki pozmieniane czekamy na wizytę i od jutra BG :( jeszcze dzisiaj piwko wypiję :)

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek91 wrote:
    Mała też bym zrobiła tak jak ty, ale z drugiej strony nie wiadomo jak długo jeszcze będzie jakakolwiek refundacja - dlatego też bym nie przeciągała tych starań naturalnych, bo Wam refundacja koło nosa może przejść - w końcu potrzeba na 500+, mieszkanie plus i jeszcze parę innych programów rządowych i skąd na to niby mają brać? A listy refundacyjne pojawiają się co 3 czy 4 msc? Więc dziś Puregon jest refundowany, a od następnej listy może już nie być - szczególnie, że wszystkie metody wspierania rozrodu poza kalendarzykiem to ZŁO! :/



    No tak, zastanawiamy się kiedy wykorzystać refundację a faktycznie może jej nie być.
    U mnie ivf jeśli bedzie to listopad/ grudzień

‹‹ 544 545 546 547 548 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak odróżnić w ciąży zdrowe symptomy od tych niepokojących?

Przeczytaj jakich objawów i dolegliwości możesz spodziewać się będąc w ciąży. Które z nich są normalnymi symptomami ciąży a których nigdy nie powinnaś ignorować i które powinny skłonić Cię do konsultacji z lekarzem.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ