X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anakonda wrote:
    E co chcesz od kibelków? Przynajmniej masz gdzie się podmyć przy @ . A może są po to by każda pacjentka przed się wypolerowała haha nie a tak serio to bardzo to przydatny gadżet :)

    Kibelki są extra, nawet chciałam taki w domu zamontować ale najprostszy model kibelko-bidetu kosztuje kilka tysięcy. Szok :D

    Imbirek91, anakonda lubią tę wiadomość

    1JyDp2.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziewczyny ciężaróweczki, nie wiem czy wiecie o warsztatach "bezpieczny maluch"? Ja się zapisałam do Pń na 12 września bodajże - nie wiem jaka będzie jakość tych zajęć, ale jak za darmoszkę to czemu nie skorzystać, a może dowiem się akurat czegoś co w przyszłości uratuje życie/zdrowie dzieci :)
    http://www.bezpiecznymaluch.pl/o-warsztatach.html

    dżdżownica, gabrysia111 lubią tę wiadomość

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominique1995 wrote:
    A można wiedzieć co się w jajnikach nie podobało dr ?

    Ja nie mam PCOS ale jajniki wyglądają bardzo podobnie, mam za dużo antralnych które ruszyły jak szalone i jedne przeszkadzały drugim dojrzeć. Ale baba się uparla i robiliśmy. Wyszły z tego tylko 3 komórki ale 2 blastki więc nienajgorzej. Drugą procedurę robiliśmy już bez przerwy.

    Podgrzewana klapa jest extra :D

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dżdżownica wrote:
    Gratuluję :) super wiadomości :)
    Ja idę do dr Kruszynskiego na usg III trymestru więc super ze jest taki dokładny :)

    A czemu nie do Żaka?

  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mada29 wrote:
    A czemu nie do Żaka?

    Bo Żak nie robi tych usg prenatalnych. Na pierwszym genetycznym i II trymestru byłam i dr Sz. ale On jest teraz na urlopie. A tak to co 3 tygodnie chodzę do Żaka na wizyty kontrolne.

    1JyDp2.png
  • kiciakocia Autorytet
    Postów: 823 346

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a Kruszyński ma certyfikat do wykonywania badań genetycznych?

  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek, dobrze kojarzę, że Tobie Pani dr odstawiała Duphaston, bo jest syntetyczny? Mi cały czas kazała brać i wczoraj na wizycie dr Kruszyński kazał mi to nadal kontynuować. Zastanawiam się więc, o co chodzi...

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Były 3 pęcherzyki ale 2 komórki wyszły dziś. Efekt uboczny narkozy, ból gardła już 7mą godzinę. Jednak wybrałam świeży transfer i dr B zapisał od dziś na 4 dni Metypred i Unidox. Steryd wyjaśnił na błonę zadziałała, ale jak? Antybiotyk profilaktycznie rozumiem po nakłuciu.

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi nie, dr odstawiła dupka z uwagi na chłopaków ;) nie wiem dokładnie jak to działa ale mówiła że jak się okaże że są chłopcy to trzeba odstawić dupka i mogę brać tylko naturalny progesteron ;)

    Alberta moja przyjaciółka która leczy się napro też czasem dostaje steryd na błonę, bo niby są jakieś badania, że podany w jakimś tam czasie okołoowulacyjnym u niektórych pacjentek podbudowuje endo. Ale ja to bardziej bym tu się nastawiała na to, że jak robisz świeży transfer to żeby organizm nie odrzucił zarodka ;) tylko wtedy te 4 dni to za mało... Sama nie wiem! Musisz dr dopytać ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2017, 17:54

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Imbirek, aczkolwiek wolałabym to jednak odstawić... Jedno opakowanie na 5 dni - kupę forsy mnie to kosztuje... :/

    Alberta, ja przed punkcją brałam lek przeciwzapalny Piroxicam, bo niby są jakieś badania, że to pomaga w zagnieżdżeniu. Być może ten steryd na podobnej zasadzie?

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiciakocia wrote:
    a Kruszyński ma certyfikat do wykonywania badań genetycznych?

    A III trymestru to chyba nie jest genetyczne.

    1JyDp2.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek91 wrote:
    Gabi nie, dr odstawiła dupka z uwagi na chłopaków ;) nie wiem dokładnie jak to działa ale mówiła że jak się okaże że są chłopcy to trzeba odstawić dupka i mogę brać tylko naturalny progesteron ;)

    Alberta moja przyjaciółka która leczy się napro też czasem dostaje steryd na błonę, bo niby są jakieś badania, że podany w jakimś tam czasie okołoowulacyjnym u niektórych pacjentek podbudowuje endo. Ale ja to bardziej bym tu się nastawiała na to, że jak robisz świeży transfer to żeby organizm nie odrzucił zarodka ;) tylko wtedy te 4 dni to za mało... Sama nie wiem! Musisz dr dopytać ;)

    Imbirek to z powodu wady która może wystąpić u chłopców jeśli mama bierze za dużo progesteronu. Bo mogą jaderka nie zstapic do moszny, to się chyba spodziectwo nazywa.

    1JyDp2.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi mój dr też mówił, że prolutex do końca 12tc a lutke do 16 a biorę nadal i nie wien jak długo jeszcze będę brała.

    Alberta trzymam kciuki! Jutro będzie wiadomo czy się zaplodnily?

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O widzisz dżdżownica dzięki za wyjaśnienie ;)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam, że generalnie nadmiar progesteronu może doprowadzić do wad układu moczowego, a dodatkowo u chłopców to, o czym napisała dżdżownica. Tylko wiecie, ani Pani dr, ani Pan dr nie zalecali zbadania poziomu progesteronu, więc chyba zrobię to na własną rękę. Czy na wyniku znajdę normy dla poszczególnych etapów ciąży?

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znajdziesz, ja właśnie wczoraj robiłam aczkolwiek dupek ci i tak nie wyjdzie w badaniu więc w zasadzie to takie zakłamane...

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek91 wrote:
    Znajdziesz, ja właśnie wczoraj robiłam aczkolwiek dupek ci i tak nie wyjdzie w badaniu więc w zasadzie to takie zakłamane...
    Ale jeśli naturalnego będzie wysoka wartość, to może być sugestia, że Dupka można odstawić :)

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • Lena1 Przyjaciółka
    Postów: 76 24

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno mnie tu nie było, ale wszystko czytam. U nas wszystko w porządku, mdłości w końcu się skończyły.
    Dopadło mnie natomiast jakieś paskudne zapalenie pęcherza, dzisiaj to co 10 minut w toalecie. :( Kupiłam Neo-furaginum, spożywam żurawinę i wodę z cyytryną, macie jakieś inne sprawdzone metody? Nie myślałam, że to może być tak okropne schorzenie:( cały czas chce się do toalety :(

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabrysia111 wrote:
    Ale jeśli naturalnego będzie wysoka wartość, to może być sugestia, że Dupka można odstawić :)
    To też racja ;) ja dziś w końcu podejmuję kolejną próbę rezygnacji z jednego prolutexu - zobaczymy jak organizm zareaguje ;) dr mi mówiła że jak odstawię dupka to mam brać 4x2 luteinę podjęzykową i mogę zrezygnować z jednego zastrzyku ale nie mogłam się do tej luteiny przyzwyczaić i zaczęłam od jednej porcji, we wtorek dwie wczoraj trzy i dziś w końcu dobiłam do tych 4x2 ;)
    Lena powinnaś zrobić posiew i odezwać się do dr a tak na szybko to mi chociaż troszeczkę pomagały zawsze nasiadowki w misce z ciepłą wodą, ale to też nie jest rozwiązanie na dłuższą metę :/ tylko posiew i leki od dr, chyba że po furaginie ci szczęśliwie przejdzie!

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • Iskiereczka81 Debiutantka
    Postów: 14 4

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam wczoraj na monitoringu u dr K. Pekly 3 pecherzyki. Od dzis dupastron i cos na e, plus clexane. Poza tym musimy z mezem przeleczyc grzybice. Bardzo bym chciala, zeby udalo sie nam i choc jedna komorka sie zaplodnila

‹‹ 546 547 548 549 550 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zrozumieć swoje ciało w każdym momencie cyklu menstruacyjnego. Poznaj nieoczywiste objawy przed okresem!

Większość kobiet doświadcza różnego rodzaju objawów fizycznych i emocjonalnych podczas ostatniej fazy cyklu menstruacyjnego. Warto wiedzieć, że nie tylko nietypowe bóle głowy, uczucie zmęczenia czy wzmożona podatność na infekcje mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ