X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dostałam puregon 600 ale po 75 jednostek i w poniedziałek kontrola.
    W środku sa 3 igły ale rozumiem ze za każdym razem się zmienia, czy nie ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obowiazkowo sie zmienia, igly sa jednorazowe

  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominique1995 wrote:
    Hej, dostałam puregon 600 ale po 75 jednostek i w poniedziałek kontrola.
    W środku sa 3 igły ale rozumiem ze za każdym razem się zmienia, czy nie ?
    Tak zmienia sie reszte musisz dokupić w aptece.

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam detektora od 8tc i od razu złapałam. W sumie to mnie uratował bo jak byłam we Włoszech to miałam lekkie plamienie co mi się nigdy nie zdarzyło więc dostałam zawału i już się pakowałam żeby wracać do domu. Ale jakoś sobie wmówiłam, że leki mam, serduszko biję prawidłowo a lekarz i tak nic więcej nie zrobi więc musi być wszystko ok.

    Ja też nie myślałam, że się uda, zapisałam się na maraton, zapłaciłam. W niedzielę miałam startować a w czwartek beta pozytywna ;)

    Ja chyba igły do puregonu kupowałam w medarcie. W ogóle to został mi pen, myślicie, że to się może komuś przydać czy każdy dostaje swój?

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam sporo igieł do Puregonu gratis. Trzeba po nie podjechać do zachodniego Poznania. Ja wsiadam właśnie do samolotu, ale moja mama jest w temacie więc wyda. Nie ma przeciwwskazań do lotu po transferze, ale do jazdy rowerem tak.

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już po pierwszej dawce :) obejrzałam filmik na yt żeby zobaczyć jak to się robi.
    Igieł mam 6 ale jeszcze nie wiem ile dni będę stymulowana ale to najwyżej w medarcie kupię.
    Zawsze jest tak ze trzeba gotówka płacić za leki ?

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, tylko za refundowane płacisz gotówką, za Ovitrelle będziesz już mogła płacić kartą ;) a na prolutex/lutinus po transferze bierz receptę. Nie kupuj w Medarcie bo przepłacisz - w klinice po 200 zł w aptekach taniej, tzn.dziewczyny ci powiedzą w jakiej aptece w pń masz kupić bo ja kupuję u siebie ;)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała a my właśnie tego jednego znajdujemy od razu a drugiego szukamy od 4 dni i cisza, ale jakiś taki spokój mam i intuicja mi mówi żeby się tym nie przejmować więc o dziwo mnie to nie rusza że malucha nie ma bo wierzę że gdzieś tam jest, szczególnie że w niedzielę widziałam go na usg jak fikał więc po prostu nie lubi być podsluchiwany chyba ;) a nawet jeśli jego serduszko przestało by bić to i tak nie mamy opcji żeby cokolwiek z tym zrobić więc czekam spokojnie do usg u dr Sz.

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie przestalo bic, Gluptasku, po prostu się chowa jakoś za braciakiem i tyle ;)

    Imbirek91 lubi tę wiadomość

  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tak z innej beczki. Jeden czy dwa zarodki? Co myślicie? Ile wy brałyście? mamy mega dylemat... do ivf jeszcze trochę ale to nie daje mi spokoju...

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady ja brałam 3 razy po jednym a za czwartym mąż się uparl na dwa. Ale przyjął się jeden :) Ja odetchnelam z ulga a mąż był zawiedziony że nie będzie bliźniaków :)

    Lady_E lubi tę wiadomość

    1JyDp2.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady przytaczałam tu ostatnie badania ktore mówią że jak podawać dwa to tylko takie same, nie jeden słabszy a jeden mocniejszy bo zmniejsza się szansa na zagnieżdżanie. A z kolei jak ja kiedyś rozmawiałam z dr na ten temat to mówiła, że nie ma znaczenia czy weźmiesz jednen czy dwa bo póki co badania wskazują że szanse są podobne więc tak naprawdę to wasza decyzja, którą sami musicie podjąć, nikt wam nie pomoże bo nie ma twardych danych za ani przeciw ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2017, 21:14

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bralam 2x2, przy nieudanym transferze rzeczywiscie jeden byl "mocniejszy", przy udanym oba takie same, został z nami jeden.

    Marzyłam o blizniakach, jednak po fakcie ta pojedyncza ciąża jest chyba dla mnie, Panikary, lepsza ;) patrząc na to ile ryzyka jest dookoła, to ja ze swoim podejściem przy bliźniaczej dostalabym pier*olca ;)

  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek91 wrote:
    Dziewczyny miała z was któraś kombinację leków duomox przez 10 dni 2x dziennie, sanprobi 2x dziennie przez 20 dni i globulki z kwasem bornym co 2 dzień? Bo dr mi przysłała dziś recepty, lecę zaraz do apteki (mam nadzieję że te globulki mi zrobią) ale zastanawiam się czy ten zestaw jest skuteczny ;)
    Nie wiem jaką bakterię mam, bo p. Iza nie dała mi kodu do odbioru posiewu z pochwy więc dowiem się dopiero na wizycie co się przypałętało plus jeszcze te bakterie w posiewie moczu...i ciekawa jestem czy czeka mnie już takie skakanie z tymi antybiotykami do końca ciąży czy jest szansa, że ten zestaw zadziała chociaż na czas jakiś? ;)
    Mam dokladnie taki zestaw lekow teraz kropka w kropke nazwe bakterii moge podac Ci jutro jak zerkne. Pani dr chyba faktycznie ma "mody" na rozwiazania, albo daje to co sie sprawdza :)

    Imbirek91 lubi tę wiadomość

    bv5tg9v.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam 5AA i 5BB i jeden sobie ładnie rośnie w brzuszku :)

    Imbirek91 lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 04:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam za pierwszym podejście podane dwa zarodki różne, bo tak chcieliśmy i oba się przyjęły ale genetycznie to nie były te.. Ale do kolejnego transferu mamy tylko jednego, więc zobaczymy jak się potoczą nasze dalsze losy...

    Dzięki dziewczyny za pogaduchy na temat l4, na pewno będę z niego korzystać bo nie będę ryzykować, najwyżej mnie zwolnią ;)
    Już sobie mówię są w życiu sprawy ważne i ważniejsze :) I tego się trzymam!

    Imbirek niezła furaa dla Twoich Maleństw :)

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza to chyba nie zależy od rodzaju bakterii w takim razie tylko po prostu - pojawia się coś i dr zapisuje standardowe leki :) Zobaczymy czy pomogą w takim razie. A orientujecie się może, czy można brać sanprobi razem z antybiotykiem? W senie że jem sobie śniadanko i do śniadanka łykam obie tabletki? Czy muszę je rozdzielić?

    Mada no mam nadzieję, że będziemy mieli okazję śmigać takim wózkiem po wsi, ale do porodu jeszcze kupa czasu - chociaż stuknęła mi połowa ciąży w środę - 18 tydzień zaczęłam, a cesarkę najpóźniej będę miała w 36 tc :) Ile bym dała żeby te następne 18 tygodni wytrwać!

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek, Sanprobi można brać niezależnie od innych leków czy posiłków. To ponoć jeden z najlepszych probiotyków. Spokojnie możesz łykać razem :) Ja tak brałam

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! Dzięki za odpowiedź :) Bo mi najbardziej pasuje łączne branie w tym stosie witamin, które biorę :) szczególnie, że szczerze mówiąc nie bardzo mam ochotę na jedzenie więc rano jem jakiś jogurcik, później koło 10-11 śniadanie, jakiś owoc, większy posiłek obiadowy (aczkolwiek nie zawsze to jest obiad, najczęściej jakieś kanapki coś) i w zasadzie wieczorem znów jogurt (ew.lody, ale od słodyczy w sumie mnie też odrzuciło :)). Póki co wyniki mam dobre, dzieciaki rosną więc myślę, że im wystarczy to jem, a od 20 tc może mi się zwiększy apetyt :)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do igieł sama osobiście do Medartu przekazałam sporo igieł a wy piszecie że je sprzedają ! Chyba troszkę przeginaja!
    Imbirek ja biorę zawsze 1h po sanprobi i nigdy nie łączę z antybiotykiem który mi zaraz zabije te bakterie. Mój dr od jelit zawsze powtarzał by nie łączyć. Niby enterol można łączyć ale nie mam zaufania . Co do probiotykow to są lepsze od sanprobi ale kosztują 50 zł mają więcej szczepów bakterii nazwę podam jak zajrzę do lodówki :)

    Edit ten probiotyk to vivomixx bodajże

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2017, 10:47

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
‹‹ 554 555 556 557 558 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ