X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o L4 ja je po prostu dam kierownikowi i tyle jak sie spyta co jest powiem sprawa osobista. Jak chce niech mnie zwialnia. Nie zarabiam mało ale tej pracy załowac nie będę. Mój mąż pracuje u wujka więc problemów z wolnym na punkcje itp problemu nie będzie tym bardziej że wujek wie o naszych staraniach.
    Dla mnie akurat dziecko jest wazniejsze od pracy. A na jakieś 2-3 podejścia nas stać więc nie będe sie przejmować pracą w tej sytuacji :)

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co do L4... Absolutnie nie chcę straszyć, bo to naprawdę najbardziej zależy od szefa. Ja poprzednią pracę straciłam przez starania i zwolnienia lekarskie. Co prawda nie udowodnię, ale nie wierzę w takie przypadki, jaki miał miejsce u mnie. To był jednak idiota i w sumie wyszło mi na dobre :) Dlatego trudno doradzić, bo wszystko zależy od atmosfery w pracy. Wtedy to był mały przedsiębiorca, teraz korporacja i zmiana o 180 stopni (przełożony poznał całą prawdę i nawet mi kibicował). Życzę takiej pracy.

    Imbirek, ja dziś kupiłam detektor... Zastanawiałam się wiele tygodni czy chcę, ale od 2 dni czuję ciągnięcie na dole po prawej, nie wiem czy coś się rozciąga czy może to od rwy kulszowej, ale stwierdziłam, że detektor mnie uspokoi. Wiem, że zdania są podzielone, ale chyba na tym etapie ciąży już nie powinnam mieć większych problemów ze znalezieniem pulsu. Spróbujemy, jak dotrze paczka :)

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady więc właśnie mówię, że wszystko zależy od sytuacji, w której człowiek się znajduje :) Niemniej uważam, że jak podporządkuje się wszystko chęci posiadania dziecka to gorzej z tym zajściem niż jak się ma jakieś życie "poza staraniami" :) ja na przykład za chwilę wyląduję w łóżku i mimo, że mam masę książek do przeczytania, mogę sobie jakieś seriale ogarnąć a w późniejszym okresie będę robić generalne porządki przed pojawieniem się maluchów to już się obawiam o swoją psychikę - jestem pewna, że za dużo będę myśleć i wsłuchiwać się w siebie... dobrze, że usg mam co 2 tygodnie więc mniej więcej na bieżąco sprawdzam co u dzieci :)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabrysia111 wrote:

    Imbirek, ja dziś kupiłam detektor... Zastanawiałam się wiele tygodni czy chcę, ale od 2 dni czuję ciągnięcie na dole po prawej, nie wiem czy coś się rozciąga czy może to od rwy kulszowej, ale stwierdziłam, że detektor mnie uspokoi. Wiem, że zdania są podzielone, ale chyba na tym etapie ciąży już nie powinnam mieć większych problemów ze znalezieniem pulsu. Spróbujemy, jak dotrze paczka :)

    Gabi, ja z tym detektorem też się wzbraniałam i wzbraniałam :) Ale dziewczyny pisały, że sprawdza się jak w późniejszych ciążach nie czują ruchów czas jakiś więc mówię, a kit - kupię i używam od poniedziałku :) Co prawda miałam go już w czwartek, ale stwierdziłam, że żeby nie panikować spróbujemy znaleźć serducha dopiero po wizycie u dr :) A że w niedzielę nie zdążyliśmy to poniedziałek był naszym dniem zero :)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o to podporządkowanie to zgadzam się nie dobrze jest wszystko ustawiać po starania. Juz to przeszkiśmy przez ostatnie 4 lata. Był moment że każda sytuacja była pod ''dziecko''. Teraz jest inaczej. Nie myślimy tak o tym. Żyjemy tak żeby było nam dobrze. Np zbieramy na wakację marzą nam sie teraz Seszele. Kasa idzie na Seszele i nie myslimy o tym że nie wiadomo czy polecimy bo dziecko. My sie nastawiamy że polecimy ale gdybyśmy zaszli to kasa na Seszele pójdzie na wypasiony wózek :p Myslę że z każdym rokiem dorastaliśmy do pewnych decyzji....

    Imbirek91 lubi tę wiadomość

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę się zgodzić z tym, że ukierunkowanie myśli gdzie indziej pomaga. Nam się udało akurat wtedy, gdy remontowaliśmy nowy dom i przeprowadzaliśmy się do niego. Nawet do Pani dr mówiłam w dniu transferu, że pierwszy raz starania nie są najważniejszą rzeczą zajmującą moją głowę :) Może przesąd z tym "odpuszczaniem sobie", ale uważam, że coś w tym jest :)

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek, a żel do detektora to w aptece później dokupię?

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabrysia111 wrote:
    Muszę się zgodzić z tym, że ukierunkowanie myśli gdzie indziej pomaga. Nam się udało akurat wtedy, gdy remontowaliśmy nowy dom i przeprowadzaliśmy się do niego. Nawet do Pani dr mówiłam w dniu transferu, że pierwszy raz starania nie są najważniejszą rzeczą zajmującą moją głowę :) Może przesąd z tym "odpuszczaniem sobie", ale uważam, że coś w tym jest :)
    Tak myslę że nasz remont kuchni jednak odbędzie się kiedy bede miała transfer :) Mielismy poczekać do wiosny ale chyba zrobimy szybciej :p

    gabrysia111 lubi tę wiadomość

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabrysia111 wrote:
    Imbirek, a żel do detektora to w aptece później dokupię?

    Ja właśnie kupiłam sobie żel do usg przy okazji zakupu witamin w gemini, ale sądzę, że w innych aptekach dostaniesz bez problemu :) I w ogóle dziewczyny mówią, że działa na oliwkę, ale żel do usg 0,5l kosztuje 3 zł więc kupiłam sobie żel :)

    gabrysia111 lubi tę wiadomość

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • Inezblack Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dziewczyny czy któraś z Was stosuje Puregon do stymulacji?

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inezblack w zasadzie każda z nas stosowała/stosuje ;)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inezblack Dokladnie chyba każda stosowała lub stosuje puregon :)

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny miała z was któraś kombinację leków duomox przez 10 dni 2x dziennie, sanprobi 2x dziennie przez 20 dni i globulki z kwasem bornym co 2 dzień? Bo dr mi przysłała dziś recepty, lecę zaraz do apteki (mam nadzieję że te globulki mi zrobią) ale zastanawiam się czy ten zestaw jest skuteczny ;)
    Nie wiem jaką bakterię mam, bo p. Iza nie dała mi kodu do odbioru posiewu z pochwy więc dowiem się dopiero na wizycie co się przypałętało plus jeszcze te bakterie w posiewie moczu...i ciekawa jestem czy czeka mnie już takie skakanie z tymi antybiotykami do końca ciąży czy jest szansa, że ten zestaw zadziała chociaż na czas jakiś? ;)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek, nie pocieszę niestety... Ja miałam taki zestaw i jak były 4 bakterie, tak nadal są... Ale ja te bakterie leczę nieskutecznie od prawie roku, więc to chyba moja "uroda" :/

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie tak mi się kojarzyło że ty walczysz z niedobrymi wynikami posiewu, ale to jesteś calutką ciążę na antybiotyku?

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Streptococcus agalactiae, Klebsiella pneumoniae, Escherichia coli, Enterococcus species (i to wszystkie w dużych lub bardzo dużych ilościach), za to brak Lactobacillus species :/

    Na razie w czasie ciąży miałam antybiotyk raz (przełom czerwca / lipca), czekam teraz na info od Pana dr co z tym posiewem z początku sierpnia robimy. Najgorsze jest to, że ja źle reaguję na amoksycylinę (uczulenie, szczególnie po pierwszej tabletce) - jedyny antybiotyk, na który wszystkie te cholery są wrażliwe. Nie wiem, może też trochę z tego powodu antybiotyk nie daje rady, bo organizm go źle toleruje...

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężarówki i nie tylko, jeśli jeszcze nie wiecie o tych nowych przepisach (ja do dziś nie wiedziałam): http://www.mamaprawnik.pl/do-lekarza-bez-kolejki/
    Szczególnie przydatne jeśli chodzi o lekarzy specjalistów

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podaję newsa prosto po wizycie, bo zaraz znowu zbiorę opiernicz, ze się nie odzywam ;)

    Pappa wykazalo ryzyko mniejsze niz 1:20000 i chociaz to tylko statystyka i cyferki, to fajnie widziec takie cyferki ;)

    dżdżownica, gabrysia111, Mada29, Imbirek91, MalaHD, Alberta, Bella93, Mysza1986 lubią tę wiadomość

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi ja właśnie nie wiem co tam mi siedzi poza tym że w moczu mam to pierwsze co wymieniłaś zaczęłam już brać ten antybiotyk plus sanprobi od dziś a jutro będę miała te globulki i zobaczymy. Na następną wizytę u Pani dr (za msc) mam znów zrobić całe badania więc posiew moczu również zrobię (chociaż dr nie zleca mi tego,ale jak już zanoszę ten mocz to niech badają całościowo) i z pochwy pewnie też mi zrobi wymaz żeby sprawdzić czy po antybiotykach się coś zmieniło i zobaczymy ;) wiem że większość ciężarnych ma jakieś tam świństwa bo taka specyfika ciąży ale ciekawa tylko jestem tego czy będziemy ładować ciągle antybiotyk czy dr zrobi przerwę i za jakiś czas znów zaleci tabsy...
    P.s. Znów nie znaleźliśmy detektorem malucha nr 2 ;( pierwszego mam pod pępkiem, ale na dole na dole, a ten drugi tak jakby ukrywał się gdzieś za moją tętnicą ale paskudnik jeden nie chce się ujawnić ;( ale nie panikuję bo temu pierwszemu serducho bije jak dzwon więc wierzę że temu drugiemu też ale albo nie potrafimy go odszukać albo po prostu się chowa/serce mu wolniej bije przez to mylimy je z moją tętnicą. Jakoś tak spokojna jestem więc poczekamy do wizyty u dr Sz i się wszystko okaże. Zresztą nie pójdę do lekarza, bo "nie mogę znaleźć serduszka detektorem" bo jednak to nie jest sprzęt rekomendowany przez lekarzy ani nawet przez polskie towarzystwo ginekologiczne ;)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek, jestem przekonana, że wszystko jest w porządku. Z pewnością przy dwójce trudniej odpowiednio wcelować.

    Jeśli chodzi o bakterie i ich leczenie, to w czerwcu Pani dr mi powiedziała coś w tym stylu, że z moimi bakteriami pediatra by ją zabił, jeśli nie dawałaby raz na 2-3 miesiące antybiotyku. Oczywiście do tego sprawdzanie kontrolne posiewów.

    Imbirek91 lubi tę wiadomość

    l22ntv73m8tqf2yc.png
‹‹ 553 554 555 556 557 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ