X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anakonda dobra, to będę brała osobno :) A sanprobi już zakupiłam więc zużyję, a później się zobaczy, może kupię ten o którym ty piszesz :)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sanprobi jest bezglutenowy- stąd pewnie dr akurat ten przepisuje :)

    (z tego co wiem sama jest BG i bez laktozowa)

    bv5tg9v.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taaa Mysza, szczerze, to tylko czekam kiedy będzie mi chciała laktozy też zakazać :) Bo takie podchody robi i jeśli teraz coś pójdzie nie tak to sądzę, że i z laktozą będę musiała się pożegnać więc mam nadzieję, że chłopaki się urodzą mimo tego strasznego mleka krowiego które przyjmuję w różnych postaciach - generalnie mleka jako mleka nie lubię, ale produkty mleczne konsumuję :)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanko dot. refundacji lekow.
    Jeśli wykorzystam 3 refundację puregonu to już mi się żadna refundacja nie należy ? Czy mogę dostać na np. Menopur?
    W Medarcie chyba tylko ten puregon jest ale np. w klinice Bocian w Białymstoku dają Menopur właśnie i Cetrotide.

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominique1995 wrote:
    Mam pytanko dot. refundacji lekow.
    Jeśli wykorzystam 3 refundację puregonu to już mi się żadna refundacja nie należy ? Czy mogę dostać na np. Menopur?
    W Medarcie chyba tylko ten puregon jest ale np. w klinice Bocian w Białymstoku dają Menopur właśnie i Cetrotide.
    Tylko 3 refundacje bez względu na lek . Cetrotide to nie lek do stymulacji ma on na celu nie pękanie pęcherzyków na krótkim protokole strasznie szczypał i rumień się po nim robił. Ale jak zauważyłaś w naszej klinice króluje Puregon .

    Anatolka lubi tę wiadomość

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiem wam jeszcze że jak na początku BG było ok tak później coraz gorzej moje jelita zaczęły pracować. Podczas przerwy wróciłam do jedzenia wszystkiego i jest lepiej . Wiem że dr będzie kazała mi wrócić na dietę i już się obawiam co to będzie.

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa to szkoda :( ale dziękuje za odpowiedz :)

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominique tylko tak jak mówiłam, ściągaj lek do końca :) Bo tam jest więcej niż 300/600 jednostek :)
    Dlatego mówiłam, że lepiej zastanowić się nad kupnem teraz tego puregonu normalnie jak masz taką małą dawkę a refundację zostawić na ivf gdzie możesz mieć dawkę leku od 150 nawet do 450... Ale może Wam się teraz uda i nie będziecie potrzebowali więcej leków ;)

    EDIT:
    Anakonda myślałam, że ty już wróciłaś na BG, bo tak mi się gdzieś obiło o oczy, ale to widocznie coś sobie wymyśliłam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2017, 11:27

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivomixx też chyba jest bezglutenowy bo gastroenterolog go przepisała synowi jak przeszedł na dietę BG żeby się szybciej jelita odbudowaly.

    1JyDp2.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To czy ja igły kupiłam czy dostałam do puregonu tego niestety nie pamiętam więc nie chce poszerzać nie sprawdzonych informacji :P wiem tyle, że miałam je z kliniki.

    Ja brałam po jednym ale ja mam 156cm i wagę sprzed ciąży 46-48kg więc ja kompletnie się nie nadaje na bliźniaki. Tym bardziej jestem wkurzona, że mam 2 na jednej słomce mrożone. Jak wezmę jeden to co z tym drugim się stanie? Blastki już chyba nie można ponownie mrozic? Ale nadal mam nadzieję, że nie będę musiala z nich korzystać :)

    Oststnio był jakiś program w tv, że jak ktoś nie ma celiakii ani nietolerancji absolutnie nie powinien przechodzić na bg bo może się sam nabawic nietolerancji.
    Co do laktozy to są twarozki, jogurty, mleka itp bezlaktozowe. Ogolnodostepne, smaczne, niewielka różnica między tymi z laktoza. Gorzej z dodatkami do wszystkiego.

    Olka w końcu dała o sobie znać <3 co prawda to są takie subtelne pukniecia, że ledwi zauważalne ale nie da się już tego pomylić z jelitami :)

    gabrysia111, a88, aura, Alberta, Mysza1986, antonna lubią tę wiadomość

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała to super, że córa się ujawniła :)
    A wiem, że są rzeczy bezlaktozowe, no ale bez przesady - zaraz się okaże, że staraczki mogą jeść tylko biomarchewkę i to jeszcze wyhodowaną w swoim ogródku na krowim łajnie, bo wszystko inne szkodzi :)

    MalaHD lubi tę wiadomość

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marchewki nie wolno bo witamina A hehe :P

    No pewnie nie dajmy się zwariowac mimo wszystko każda z nas tutaj finalnie zrobiłaby wszystko byle tylko urodzić zdrowe dziecko. Nawet jeśli mialaby zbierać krowie placki na nawóz :P ja bym się nawet w nich wytarzala gdyby to miało pomóc.

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to ja z kolei próbuję zachować resztki zdrowego rozsądku :) Tym bardziej, że pójdziesz do innego lekarza i on ci przedstawi zupełnie inną wizję świata i leczenia. Akurat u nas w klinice mają na tapecie tę dietę bg, skuteczność w ciążach też mają, ale skoro to byłyby taki przełom w medycynie to każdy lekarz od leczenia niepłodności powinien zalecać taką dietę :) Ale ogólnie tego glutenu też nie jem, pierzgę piłam, wszystkie zalecone przez dr witaminy łykam, ale tak się zastanawiałam kiedy byłaby granica po której bym powiedziała, że nie no to to już przesada jest :)
    Moja przyjaciółka miała ograniczyć mąki, cukry i nabiał ale nie wyszło jej za bardzo - mimo, że silną wolę ma - bo to jednak strasznie komplikuje życie, szczególnie jak się robi coś więcej niż tylko stara o dziecko :) A to nie były ograniczenia związane np. z celiakią, czy nietolerancją laktozy, tylko też związane ze staraniami o dziecko na zasadzie - a może pomoże :)

    Zastanawiałam się w ogóle jak długo będę ciągnąć tę bg jak mimo diety nie uda mi się zajść w ciążę - udało się po powiedzmy pół roku, ale nie wiem, czy na przykład jeśli musiałabym podjeść do następnej stymulacji to czy bym nie rzuciła tego w diabły - ja wielka miłośniczka makaronów :) tzn. myślałam o tym, żeby rzucić i ewentualnie zrobić po jakimś czasie przeciwciała (bo genetycznie tylko badałam celiakię) i wtedy podejmować decyzję co dalej, bo żałuję że tych przeciwciał nie zrobiłam łącznie z genetyką, ale wtedy jeszcze na forum tak nie szalała dyskusja na ten temat, dr kazała zrobić genetykę więc skąd mogłam wiedzieć o jakiś przeciwciałach dodatkowych :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2017, 12:26

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy ktoras jest obecnie lub bedzie niedlugo na antykach (Logest)? Moge oddac prawie cale opakowanie.

    Mam tez puregon (zostala mi1 dawka 100 z 300). Nic wielkiego, ale zawsze jesli ktos nie ma refundacji, to kilka groszy w kieszeni

  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki, znalazłam serduszko :) Obejrzałam filmik w sieci i wygląda na to, że to to. Nie spodziewałam się, że tak nisko muszę szukać. Łezka się w oku zakręciła...

    MalaHD, anakonda, a88, Mada29, Alberta, dżdżownica, Mysza1986, antonna lubią tę wiadomość

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek91 wrote:
    Dominique tylko tak jak mówiłam, ściągaj lek do końca :) Bo tam jest więcej niż 300/600 jednostek :)
    Dlatego mówiłam, że lepiej zastanowić się nad kupnem teraz tego puregonu normalnie jak masz taką małą dawkę a refundację zostawić na ivf gdzie możesz mieć dawkę leku od 150 nawet do 450... Ale może Wam się teraz uda i nie będziecie potrzebowali więcej leków ;)

    EDIT:
    Anakonda myślałam, że ty już wróciłaś na BG, bo tak mi się gdzieś obiło o oczy, ale to widocznie coś sobie wymyśliłam :)
    Ano widzisz miałam od 1 sierpnia Ale jakoś mi nie wychodzi :/

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi tak, tak niziutko :) ten którego znajduję jest bardzo, bardzo nisko :)
    Super! Gratuluję!

    gabrysia111 lubi tę wiadomość

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anakonda wrote:
    Ano widzisz miałam od 1 sierpnia Ale jakoś mi nie wychodzi :/


    A wcale się nie dziwię! :) Ale trzymam za ciebie kciuki, żeby się udało przejść :)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • We Ekspertka
    Postów: 264 82

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam małe pytanie, suplementujecie DHA? Jeśli tak to w jakich ilościach? Bo ja cały czas biorę po 250 i zastanawiam się czy nie trzeba więcej ?

    Starania od 2013r.
    w MedArcie od 08.2016 - problemy z nasieniem

    Ciąża naturalna 10.03 - 926 mlU/ml - termin Listopad 2017
    Córka październik 3260g.
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We, czytałam, że nawet do 1000mg można (np. przy zagrożeniu przedwczesnego porodu), ja sama zdecydowałam się od 18tc na 500mg, nie konsultowałam tego z lekarzem. Gdzieś czytałam, że przy niskim spożyciu ryb 500mg w ciąży

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2017, 13:21

    l22ntv73m8tqf2yc.png
‹‹ 555 556 557 558 559 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ