X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyn, przechodzę dzisiaj totalny kryzys. Mam ochotę to wszystko rzucić w cholerę! Byliśmy wczoraj na wizycie, bo rozpoczął się nowy cykl, od którego mieliśmy zacząć przygotowania do crio, ponieważ z powodu wysokiego poziomu progesteronu w dniu podania ovitrelle nie mogliśmy podejść do świeżego transferu. Pani doktor zrobiła USG, przepisała leki i wydała nam kartę informacyjną dot. punkcji i zapłodnienia. Przeglądam te papierzyska dzisiaj i widzę, że przeprowadzono zabieg "IVF-ICSI". Napisałam do pani dr, żeby wyjaśniła mi co to znaczy. W odpowiedzi dostałam informację, że jest to mikromanipulacja, czyli bezpośrednie podanie plemnika do komórki jajowej. Byłam mocno zdziwiona, bo wcześniej nie podejmowaliśmy rozmów na ten temat, wydawało mi się że skoro główną przyczyną jest niedrożność jajowodów, to pozwolimy plemnikom "powalczyć" o drogę do komórki jajowej i zrobimy normalne IVF. Cała ta procedura jest mocno przytłaczająca, czuje się jak nafaszerowana medykamentami małpka w zoo, a nie jak kobieta która ma zostać mamą! Na zadane pytanie czy to nie przyszli rodzice powinni podjąć decyzję o tym, jaką metodę zapłodnienia wybieramy (zwłaszcza że nie dyskutowaliśmy o tym) dostałam odpowiedź, że nie ma o czym dyskutować jak komórka jajowa jest złej jakości (?!). To mnie mocno zbiło z tropu, bo przecież udało nam się uzyskać blastocysty 4x5AA i 2x4AA. Spytałam panią dr czy możliwe zatem jest uzyskanie blastocyt w tej klasie z komórek złej jakości, dostałam odpowiedź, że tak po poziom progestronu na to wskazywał i wobec naszych watpliwości co do procedury mamy ustalić z innym ośrodkiem kwestię przeniesienia zarodków i że zostanie nam zwrócony koszt niewykonanego transferu, a wszystkie dalsze kwestie omawiać z dr. Żakiem, który jest kierownikiem kliniki.

    Jestem na prawdę zszokowana taką postawą :(
    Sądziłam raczej, że w gestii lekarza jest wyjaśnianie i rozwiewanie wątpliwości....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2016, 16:30

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha przepraszam ale trochę nie rozumiem twojego postu ! Jesteś zła że zapłodniono metodą icsi a nie klasycznym ivf ? A gdyby było tak że przy klasycznym nie byłoby co transferować to miałabyś pretensje ale odwrotne . Skoro nie ustalałas tego wcześniej z Panią doktor to nie dziw się że zapładniali dokładniejszą metoda . Zresztą zrobili to dla was byście mieli zarodki i to jak najlepszej klasy .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie jak my byliśmy zieloni w temacie za pierwszym razem, to z nami też nikt nie rozmawiał o metodzie i z dokumentów po dowiedzieliśmy się, że mieliśmy icsi. Tylko u nas złe nasienie, ale fakt jest faktem, że nie informują sami z siebie i mam wrażenie, że robią icsi ,,w standardzie". Ale zadziwiona jestem postawą pani dr, że odpowiedź na pytanie to od razu ,,do widzenia" :-/

    r9bzabd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniecha mam wrażenie, że reagujesz trochę histerycznie właśnie ze wzg.na hormony, które przyjmujesz, chociaż tak jak campari jestem zdziwiona postawą pani dr, ale też nie rozumiem, dlaczego, skoro zależało wam na zwykłym in vitro to ty nie poruszyłaś tego tematu? W ogóle chyba w każdej klinice już teraz w standardzie jest ICSI...i śmiem twierdzić, że gdybyś nie miała ICSI to też byś nie miała zarodków na kilka procedur, zresztą teraz już i tak jest po ptakach więc się ciesz, że masz zarodki na 3 do 6 transferów - szczerze zazdroszczę!

  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my właśnie, jak już pierwszy szok minął, to stwierdziliśmy, że przecież nie zrobili nam tego na złość. Wiec dokładnie, trzeba się cieszyć, niejedna dziewczyna marzy o tylu zarodkach i jednocześnie szansach.

    r9bzabd.png
  • Nika8686 Autorytet
    Postów: 359 223

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domcia23 wrote:
    Gratulacje ;-)
    Moj ma bardzo malo plemnikow. I tylko proponuja invitro. Dla mnie to ostatecznosc. Chcemy sprubowac inseminacji ale nie chca dac zadnych lekow na wzrost plemnikow. Sa takie bo czytam duzo w internecie i pomogaja. Narazie sama daje mu witaminy i probuje go przekonac do rzucenia palenia i zeby nie pil piwka


    Hej na poprawę parametrów nasienia polecam Fertilman Plus. Jestem pacjentką Żaka i przygotowuje się do pierwszej stymulacji. Mój M. miał słabą morfologię najpierw 0% Invimed, 4% po lekach Polna, obecnie ponad 9 % badanie u Żaka po roku suplementacji Fertilman Plus odstawieniu piwa (zawiera estrogeny) i zmianie diety (dużo warzyw, owoców, oliwy z oliwek, ryb).

    Liczę, że dzięki poprawie wyników w końcu się uda :)

    961lwn15y3w1u452.png
    21.09.16 Beta 87- 8dpt
    21.01.16 Aniołek 9 tc <3


  • AnnaNata. Autorytet
    Postów: 267 165

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też naszym problemem są tylko niegroźne jajowody ( w sumie ich brak bo zostaly usunięte przed procedurą z powodu obustronnych wodniakow ) i tez nie dyskutowalismy jaką metoda dopiero z dokumentacji wynikało ze mieliśmy przeprowadzone IVF-ICSI. Wydaje mi się ze stosowanie ICSI przez klinikę wynika jedynie z tego zeby zwiększyć skuteczność zaplodnionych komórek. Nie rozumiem dlaczego masz zale ze zastosowali "IVF-ICSI" zwlsszcza ze masz naprawde wysokiej klasy zarodki o ktorych nie jedna kobieta marzy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2016, 19:17

    I IVF - transfer 7.08. 1 blastka 5AA - 7dpt Beta - 52, 9dpt -120, 1.09. Mamy ❤ maluszka
    3 sniezynki
    30.04.17 synus 3464kg 58cm
  • AnnaNata. Autorytet
    Postów: 267 165

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tu z innej beczki ...moze u którejś z dziewczyn wystepowaly krwawienia i sie wypowie. Otoz wczoraj wieczorem aplikowalam lutinus ( palcem bo aplikatorem mi nie wygodnie) i zauwazylam troszeczkę jasniutkiej krwi na palcu, żadnych plamien na wkladce nie bylo. Rano gdzieś ok godziny 10 po opróżnieniu mialam caly papier przesiakniety żywą czerwona krwią i potem juz nie plamilam...strasznie się zdenerwowalam i zadzwoniłam do dr. oczywiście powiedział ze mam przyjechac. Wg dr. jestem w 5tc i 1 dni ciazy, widac pecherzyk ciazowy, nic poza tym bo zawczesniej. Z usg wynika ze krwawienie ustąpiły, zadnych krwiakow nie wykryto. Mam odpoczywać i w przyszły czwartek na USG. Miała może któraś z dziewczyn coś podobnego? Nie ukrywam że ztrasznie się zdenerwowalam ze to poronienie ale z tego co wyczytalam to przy poronieniu wydalane jest jajko plodowe, czyli gdyby to bylo poronienie to nie był by widoczny pęcherzyk ciążowy na USG. Byle przetrwać jeszcze tydzień :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2016, 19:19

    I IVF - transfer 7.08. 1 blastka 5AA - 7dpt Beta - 52, 9dpt -120, 1.09. Mamy ❤ maluszka
    3 sniezynki
    30.04.17 synus 3464kg 58cm
  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam, może nie to samo, bo później niż Ty, rano się obudziłam i miałam na papierze żywą krew ze śluzem. Okazało się że to było coś spod kosmówki czy jakoś tak, nie wiem co dokładnie bo najważniejsze było dla mnie że nie zagraża. U Ciebie jest jeszcze bardzo wcześnie, i czasem na tym etapie zdarzają się krwawienia, może pękło jakieś małe naczynko. Pęcherzyk jest na swoim miejscu a za tydzień zobaczysz serduszko. Musisz być spokojna, choć wiem, że ciężko. Odpoczywaj, leż i staraj się nie martwić:-)

    AnnaNata. lubi tę wiadomość

    r9bzabd.png
  • Natu93 Autorytet
    Postów: 923 293

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po wizycie malenstwa mają:
    1. 87mm nt 2mm nb 4mm
    2. 74mm nt 1 mm nb obecne
    Nie wiem co to oznacza.

    Ogolnie mam przepisane magnez , witaminy pregnalplus, luteina dopochwowo oraz duphaston doustnie
    07.09. Kolejna wizyta

    Dzisiaj widzielismy jak ssaja kciuki swoje i jeden nam pomachal;)
    Super uczucie

    Bliźniaki <3
    Najprawdpodobniej Parka <3
  • AnnaNata. Autorytet
    Postów: 267 165

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem dobrej myśli ☺ zwlaszcza ze dr zaspokoil mnie i powiedział że jesteśmy na dobrej drodze.

    I IVF - transfer 7.08. 1 blastka 5AA - 7dpt Beta - 52, 9dpt -120, 1.09. Mamy ❤ maluszka
    3 sniezynki
    30.04.17 synus 3464kg 58cm
  • Ainaa Autorytet
    Postów: 1246 357

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniecha... ICSI to swietna metoda zwiekszajaca szanse, ja o nia błagałam od pierwszej wizyty :) na szczescie robią to chyba w standardzie!

    AnnaNata - to sie nerwów najadłas, współczuje, jednak najważniejsze, ze wszystko dobrze i Maluch jest na swoim miejscu, to teraz ze spokojem czekaj na serduszko :)

    Aina
  • Natu93 Autorytet
    Postów: 923 293

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wy wiecie czy becikowe przypada na kazde dziecko z osobna skoro mam blizniaki w brzuszku?
    I jak to wyglada w ubezpieczeniach grupowych typu pzu, axa itd. Wyplata za urodzenie dziecka ale nie wiem czy za jeden czy jesli blizniaki kazdy z osobna

    Bliźniaki <3
    Najprawdpodobniej Parka <3
  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natu, becikowe dostaniesz na każde dziecko o ile spełniasz warunki, ja mam ubezpieczenie grupowe w PZU i tam za bliźniaki dostaniesz dodatkowo 300 zł do kwoty podstawowej.

    r9bzabd.png
  • AnnaNata. Autorytet
    Postów: 267 165

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ainaa wrote:
    Agniecha... ICSI to swietna metoda zwiekszajaca szanse, ja o nia błagałam od pierwszej wizyty :) na szczescie robią to chyba w standardzie!

    AnnaNata - to sie nerwów najadłas, współczuje, jednak najważniejsze, ze wszystko dobrze i Maluch jest na swoim miejscu, to teraz ze spokojem czekaj na serduszko :)

    I to jak ...czekam niecierpliwie i szczerze wierzecze ze w przyszly czwartek uslysze serduszko maluszka.

    I IVF - transfer 7.08. 1 blastka 5AA - 7dpt Beta - 52, 9dpt -120, 1.09. Mamy ❤ maluszka
    3 sniezynki
    30.04.17 synus 3464kg 58cm
  • Domcia23 Ekspertka
    Postów: 602 66

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika8686 wrote:
    Hej na poprawę parametrów nasienia polecam Fertilman Plus. Jestem pacjentką Żaka i przygotowuje się do pierwszej stymulacji. Mój M. miał słabą morfologię najpierw 0% Invimed, 4% po lekach Polna, obecnie ponad 9 % badanie u Żaka po roku suplementacji Fertilman Plus odstawieniu piwa (zawiera estrogeny) i zmianie diety (dużo warzyw, owoców, oliwy z oliwek, ryb).

    Liczę, że dzięki poprawie wyników w końcu się uda :)

    Musi kiedys sie udac. Staramy sie juz 2.5 roku. Troche mnie to przeraża i męża też.:-(
    Zakupilam mezowi tabletki Parenton. Duzo pozytywnych komentarzy na ten lek i chcemy spróbować. Slyszeliscie może o takich tabletkach?

    Domcia
    ❤Nadal czekamy na Ciebie słoneczko
    Zamrożone nasienie 21.10.2015r.
    HSG 16.11.2015r.
    Kolejna wizyta u profesora 27.11.2015
    Po 6 tygodniach ponowne badanie nasienia po zastrzykach i witaminach. Wyniki znacznie sie poprawiły :-) 8.01.2016r.
    17.11.2016r. I IUI :-(
    5.02.2017r. II IUI:-(
  • ladybirth Autorytet
    Postów: 443 115

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domcia my się staramy 4 lata i jesteśmy już trochę po 30 wiec się nie stresuj :) są gorsze przypadki ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2016, 19:42

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    liloe mąż miał posiew robiony jakoś tydzień po moich wynikach u niego czysto było . mam nadzieje ze u mnie nie ma juz bakterii ale w sobotę zrobię posiew kontrolny więc się okaże .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Domcia23 Ekspertka
    Postów: 602 66

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ladybirth wrote:
    Domcia my się staramy 4 lata i jesteśmy już trochę po 30 wiec się nie stresuj :) są gorsze przypadki ;)
    Wiesz jak to jest.
    Wszyscy dookoła z brzuchem a ja nie. I to mnie drażni :-\

    Domcia
    ❤Nadal czekamy na Ciebie słoneczko
    Zamrożone nasienie 21.10.2015r.
    HSG 16.11.2015r.
    Kolejna wizyta u profesora 27.11.2015
    Po 6 tygodniach ponowne badanie nasienia po zastrzykach i witaminach. Wyniki znacznie sie poprawiły :-) 8.01.2016r.
    17.11.2016r. I IUI :-(
    5.02.2017r. II IUI:-(
‹‹ 85 86 87 88 89 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ