X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Metformina

Oceń ten wątek:
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 13 lutego 2014, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak wytrzymasz bez cukru przynajmniej tydzien to pozniej juz bedzie latwiej zobaczysz...i jeddz co kilka godzin to cukier w krwi nie ebdzie sie wahal i nie ebdzie ocoty na slodycze....

    weronika86 lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2014, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No własnie ja wczoraj mężowi mówiłam ze mam na chipsy ochotę, skwitował to tylko "żadnych chipsów" hihi, dobrze, ze mnie pilnuje, bo ja tylko te chipsy. Ale powiem Wam, ze jak faktycznie nie jem węgli to czuje się dobrze i Metformin nie daje mi tak popalić, więc jak wcześniej juz tu było napisane, ze jak pomysle o chipsach i o tym, ze znowu miałabym miec rewolucje żołądkowe to chipsom już dziękuję :)
    Ja uwieeeeelbiam piec, różności: ciasta, ciasteczka, torty, wszystko poprostu. Tylko, ze ja nie mam problemu z tym zeby tego nie jeśc, bo mnie cieszy jak inni jedza aż im uszy trzęsą :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2014, 16:56

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 14 lutego 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze ze ktos cie pilnuje..:) ale te chipsy najwiekszy syf jaki stworzyli z dala od wyciagnietej reki miej ;) jak moze ci smakowac proszek ziemniaczany wymieszany z posypka i starym olejem :P
    fuuuuu
    musze ci to obrzydzic dokumentnie :D

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 14 lutego 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też nie przepadam za chipsami, na szczęście :)
    ja bez metforminy czuję się wzdęta i boli mnie brzuch a do tego tyyle przypraw, ostatecznie wolę chrupki ale i to od święta.
    Monika dobrze masz że Cię mąż pilnuje. Mój do mnie mówi, po co ograniczasz tak wszystko do zera, przecież możesz sobie jedną czekoladkę zjeść, jogurcik albo posłodzić herbatę. I sama muszę pilnować siebie żeby mnie nie pokusiło.

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 14 lutego 2014, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie meza na codzien niestety ie ma...ale moj wspiera mnie w tym bardzo ilata u siebie by kupic rozne rzeczy nie za bardzo dostepne u nas i przywiez do Pl...Chanela zmierzylam sie dzisiaj i od 22stycznia mam 7cm mniej w pasie wiec dieta dziala....dziewczyny sie smieja ze jak zajde w ciaze to juz nie bede ubywac ale przybywac ehhehehe

    Chanela lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2014, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    To dobrze ze ktos cie pilnuje..:) ale te chipsy najwiekszy syf jaki stworzyli z dala od wyciagnietej reki miej ;) jak moze ci smakowac proszek ziemniaczany wymieszany z posypka i starym olejem :P
    fuuuuu
    musze ci to obrzydzic dokumentnie :D


    Dzięki kochana...tak sobie je teraz będę wizualizować :)

    Oj Chanela, to ja się ciesze jednak, ze mie mój pilnuje. Tzn. sama mu powiedziałam, ze jak będe maślane oczy robić do tych chipsów nieszczęsnych czy do żelków czy jakiegokolwiek słodycza to ma mnie upominać :) A ze to pamiętliwa bestia jest tak że na pewno mnie upilnuje :)

  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 14 lutego 2014, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój dostał ode mnie pudełko merci i jak na razie nie ciągnie mnie :))

    Kapturnica - moje gratulacje, strasznie się cieszę. Najważniejsze to widać efekty tej diety, bo masz siłę dalej w niej trwać. Ja niestety ciągle ta sama waga, chociaż czuję że takie "wzdęcie" mi minęło. Przemiana się poprawiła.

    Monika - w cięższych chwilach zapraszamy do nas, pomożemy przetrwać :)

    kapturnica lubi tę wiadomość

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 15 lutego 2014, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie masz racje Chanela jak widac efekty to az chce sie dalej to ciagnac...Mi przedewszystkim zalezy na wyregulowaniu tarczycy ,zmniejszeni wagi ciala no i w rezultacie byciu zdrowszym...
    Waga najwazniejsze ze nie wzrasta tylko spada , a z tym wlasnie byly najwieksze propblemy u mnie w ostatnich miesiacach zadna dieta nie pomagala :-/
    Od dzis dawke zwiekszam do 75tki zobaczymy jak moje samopoczucie.Po jakim czasie od brania lekow robilyscie sobie kontrolne tsh?bo tak myslalam ze moze po4tyg juz jakis rezultat powinien byc..

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2014, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki :) Ja mam TSH w normie i ogolnie wszystkie badania super poza cukrem i stad metofrmina. Dziewczyny, mnie sie udalo zrzucic prawie 4 kg, normlanie sukces to dla mnie jak olimiadowy. W tym tygodniu weglowodanow unikalam jak ognia. Jak zobaczylam wynik, to usmiech mam od ucha do ucha, i powiedziama ze mam w d*** chipsy i cukier, skoro takie wyniki widac. Wiem ze pozniej pewnie juz tak szybko i latwo waga nie bedze leciala w dol, ale co tam, kazdy kilogram bedzie wazny :) Dzis kupilam ocet jablkowy i juz jedna szklanka z woda za mna, mnie smakowalo :)

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 15 lutego 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Monika gratuluje spadku wagi....ja dzieki diecie i lekom mam rowne 5kg mniej dzis w dosc krotkim czasie takze ciesze sie strasznie i motywuje do dalszego dzialania jeszcze z 5 i wreszcie zaczne przypominac siebie sprzed roku...Ja ocet jablkowy nie wypije nie ma sily.,,,ale ocet jablkowy w kapsulkach juz przelkne i najczesciej kupowalam cidrex..

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 15 lutego 2014, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gratuluję dziewczyny spadku. Moja waga niestety w miejscu bo waha się raz kilogram w przód, raz w tył. Ale już lepiej się czuję więc mam nadzieję że waga to tylko kwestia czasu.
    Kapturnica gdzieś wyczytałam, że wyniki które robisz pokazują to co się działo miesiąc temu, więc może być jeszcze zbyt wcześnie. Ja będę robić pod koniec marca - do tego czasu czekam i walczę.

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 16 lutego 2014, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze bo wyczytalam ze laski robily juz po miesiacu od stosowania leku tsh i widzialy czy sa efekty...Dupy25zeta nie urywa to pewnie ja jako ciekawska zrobie po rownych 4tygodniach brania euthyrexu..reszte nie mas ensu to to dopierow kwietniu idac do endi.Skoro chanela my chudniemy i tobie sie uda!! ja sie zastanawiam czy zbyt szybko mi ta waga nie leci i za chwile to nie przybedze bo od tamtego piatku w 8dni mi 5kg polecialo..jem jakn jadlam nie chodze glodna zero jakichs efektow ubocznych zbyt duzej dawki leku czy cos, cukier idealnie w dolnej granicy,,Moze moja przemiana materii wstaje z podlogi??Oby bo nigdy jakies chucherko nie bylam ale znow wielorybem bylam jedynie koncem ciazy..a teraz?ehhh Byle spadek nastepowal to bedzie dobrze , nawet jak ciazy nie bedzie bedzie radocha ze na wiosne bede dobrze wygladac...Jakis optymistyczny watek zawsze bedzie...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2014, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela, ja przez pierwsze 3 tygodnie brania Matforminy nie schudłam nic a nic, ale też za bardzo węglowodanów nie ograniaczałąm. Właśnie od tego tygodnia zaczęłam i ta waga spadła.

    kapturnica, ja myśle, ze na początku może tak szybko waga spadać a później pewnie mniej. Mi lekarz powiedział, ze na poczatek 5-10 kg, i moze wted organizm się jakoś ruszy i zaciażę. Ogólnie do czasów licealnych (ochh kiedy to było), musiałabym zrzucić jakies 30 kg...A na razie cieszę się z tego co mi spadło, bo od jakichś 2-3 lat nie spadło mi nic, a wręcz rosło sobie po troszeczku. I masz rację, że nawet jak się teraz nie zaciąży to przynajmniej miło będzie wbić się w ciuszek rozmiar mniej :)
    Co do tego octu, to ja lubię kwasnie więc mi smakuje, ale skoro Ty nie lubisz to nie ma co się zmuszać :)

    Aha...ja też jestem ciekawsa więc pewnie gdyby moje TSH było złe to za 25 zł leciałąbym jak na skrzydłach po 4 tygodniach :) Ale nie namawiam Cię :)

    Miłej niedzieli dziewczyny, my jedziemy na obiad do siostry mojego męża, zaprosiła nas do jakiejś restauracyjki :) Strasznie ją lubię mimo że jest 9 lat młodsza :)

    Macierzanka:) lubi tę wiadomość

  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 16 lutego 2014, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! No to ja coś dodam na temat mojej "diety". Biorę metformine od roku.
    Nie objadam się, nie przesadzam z cukrem, Nie jem "świństw", zero przetworzonego, piję tylko wodę ( i kawę :) )czasem jem słodycze, bo przed @ mam na nie taką chcicę, że spod ziemi wykopię choćby kosteczkę czekolady. Jem tylko pełnoziarnisty chleb i to w małych ilościach (owszem nie pilnuję za bardzo tego, jak łączę produkty).

    Przechodząc do meritum, nie schudłam ani grama, wręcz od ostatnich 7 msc przytyłam 5kg!!! Dowiedziałam się o tym jak mnie niedawno endo zważył i zaczął leczyć podwyższone TSH. Mówicie, że to ma związek z niechudnięciem?

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 16 lutego 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macierzanka jak najbardziej. Mi doszło jeszcze ogromne zmęczenie i brak humoru. Fukałam na wszystkich. Tylko mi oprócz podwyższonego tsh wyszły p/ciała.

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 16 lutego 2014, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macierzanka:) wrote:
    Hej dziewczyny! No to ja coś dodam na temat mojej "diety". Biorę metformine od roku.
    Nie objadam się, nie przesadzam z cukrem, Nie jem "świństw", zero przetworzonego, piję tylko wodę ( i kawę :) )czasem jem słodycze, bo przed @ mam na nie taką chcicę, że spod ziemi wykopię choćby kosteczkę czekolady. Jem tylko pełnoziarnisty chleb i to w małych ilościach (owszem nie pilnuję za bardzo tego, jak łączę produkty).

    Przechodząc do meritum, nie schudłam ani grama, wręcz od ostatnich 7 msc przytyłam 5kg!!! Dowiedziałam się o tym jak mnie niedawno endo zważył i zaczął leczyć podwyższone TSH. Mówicie, że to ma związek z niechudnięciem?

    Jesli masz niedoczynnosc tarczycy to tycie jak i ogromne problemy ze zrzuceniem wagi to jej wina bo zaburzona jest przemiana materii.Jak zaczyna sie przyjmowac hormony pilnuje diety
    pilnuje mam na mysli patrzy co sie je to mozna schudnac..ale niestety samo podawanie hormonow i jedzenie wszystkiego co sie chce nie spowoduje spadku wagi wrecz jej przyrost, gdyz srednio o 500kcal musi osoba przy niedoczynnosci przyjmowac mniej w ciagu dnia niz przecietna zdrowa osoba by waga nie szla w gore, a co za tym idzie jak sie chce schudnac dieta 100kcal powinna byc jak najbardziej stosowana wtedy beda wyniki.Same leki nie zdzialaja cudow , niestety latwo jest przytyc ale zrzucic wage juz nie...Zero slodyczy to odstawa-cukier mozna zastapic suszonym owocem zdrowsze i mniej kaloryczne.We wszhystkim musi byc umiar

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 16 lutego 2014, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie nie ma przeciwciał, bo też robiłam, tylko TSH za wysokie.

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla dziewczyn, które na metforminie schudły. Ja niestety do nich nie należę. Biorę Siofor 500 x 2 już 11 miesięcy, w tym czasie ani grama w dół. Od miesiąca jestem dodatkowo na diecie o niskim IG, a konkretnie na diecie Montigniaca. Schudłam tylko 3 kilo,gdzie normalnie ludzie na początku bez metforminy chudną nawet po 10 kilo na mesiąc, więc Siofor u mnie nawet w połączeniu z dietą nie działa odchudzająco :) Smak Sioforu jest lepszy niż Metforminy czy Metformaxu, tamte są jakieś słone. Siofor łykam bez problemu do śniadania i kolacji i właściwie żadnych dolegliwości oprócz....no właśnie. Kilka razy po wypiciu lampki wina miałam straszliwą biegunkę, na początku doszukiwałam się przyczyny w tym co jadłam, ale to się powtarza i teraz jestem pewna, że ma to związek z metforminą. Alkohol+metformina=latanie do kibla co pięć minut (jeśli zdążysz :) )

  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 16 lutego 2014, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bea a jak u Ciebie z tarczycą? może dlatego miałaś problem? Metformina sama nie pomoże jak nie będziesz trzymać diety. Ja na razie po dwóch tygodniach mam kilogram mniej, ale od tygodnia w sumie wyeliminowałam wszystkie cukry, produkty mleczne i gluten.

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2014, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja od miesiąca jestem na diecie, i trzymam się ściśle, mimo to rewelacji nie ma. Ostatni raz robiłam TSH jakieś półtora roku temu było trochę powyżej 2, niby w normie, teraz w następnym cyklu mam zrobić komplet badań hormonalnych, bo mam tez PCO, więc zobaczę co wyjdzie.

‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ