X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Metformina

Oceń ten wątek:
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 18 marca 2016, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No juz po :). Ale Kasiu cos mi sie pokickalo. Ja myslalam, ze nie wiadomo co zobacze, a gin mnie na ziemie sprowadzil. Gin powiedzial, ze absolutnie za wczesnie na zarodek a juz na pewno nie na serduszko, ale sprawdzmy co tam widac. No i jest i on - pecherzyk ciazowy o wymiarze 5,9 mm :). W macicy, tam gdzie ma byc, obraz macicy, jajnikow, szyjka, wszystko pieknie :). Ja sie wystraszylam, ze puste jajo etc, ale lekarz mi powiedzial, ze wszystko jest absolutnie wporzadku, ze sam pecherzyk widac dopiero przy becie ok 1500-2000, a struktur zarodka jeszcze za wczesnie. One powinny sie pojawic w obrazie usg za ok tydzien i moze tez, ale niekoniecznie, bijace serduszko. Na podstawie przyrostu bety lekarz wykluczyl puste jajo. Oszacowal ciaze na 20 dni od momentu zaplodnienia i tak dokladnie jest - dzisiaj mija 21 dni od owulacji :). Powiedzial, ze u mnie sprawa jest o tyle skomplikowana, bo mam dlugie cykle. Wiec liczac od daty ostatniej miesiaczki to jest 6 tydzien, ale defacto jest to 5, bo owulacje mialam w drugiej polowie cyklu.
    Zalozylam kalendarz na belly i belly tez pokazuje, ze bijace serduszko z zarodkiem moze dopiero pod koniec przyszlego tygodnia.
    Zaniepokoil sie lekarz tylko tym tsh, mowil ze dobrze by bylo jakby spadlo do 2.5, ale przyznal, ze w zasadzie on sie na hormonach tarczycy nie zna i zebym zaufala prowadzacemu endokrynologowi skoro ten twierdzi, ze ft4 jest wysokie i mam duzo tyroksyny dla zarodka.
    Takze nie pozostaje mi nic innego jak czekac do przyszlego Wielkiego Piatku i kolejnej wizyty. Lekarz powiedzial, ze jak zobaczy zawiazek zarodka to wtedy da mi tez skierowanie na cala reszte potrzebnych badan.

    zem3i09kl173cczw.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 18 marca 2016, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze, ze odczuwasz spokoj :). Ja tez sie dzisiaj tak poczulam, jeszcze przed wizyta. Rosnie Ci beta to i piersi zaczynaja bardziej doskwierac :).
    Acha, zwiekszyl mi tez luteine do 2x2 tabletki dziennie.

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 19 marca 2016, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Ty bierzesz lutke podjezykowa tak? Super że jest pecherzyk. Za tydzień który będziesz miała tc? Ja mam wizytę w 5t6d. A na jakim poziomie masz ft4 w przeliczeniu na % ?
    A dziś mam mniej bolesne piersi,rano jakby lekkie mdlosci ale być może mi się tylko wydawalo bo późno wstalam i bylam po prostu glodna. W nocy śpię jak dziecko tylko wstaję na siku.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 19 marca 2016, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha pytalas o tą metę? Jak dlugo brać?

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 19 marca 2016, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was miala plamienia przy Metforminie?

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 19 marca 2016, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, ft4 mam na poziomie 110% jesli patrzac na norme dla kobiet ciezarnych. Endo mowi, ze ono z tygodnia na tydzien bedzie spadac w miare jak plod bedzie pobieral coraz wiecej tyroksyny. Mam sie teraz nie martwic wg niego, ale tez skontrolowac jeszcze ft3.
    Ja tez dzisiaj mialam mdlosci lekkie, ale raczej przez luteine ktora na noc wzielam i tez z glodu :). Luteine podjezykowo biore. Moj gin kazal sie stosowac do rad prowadzacego endokrynologa a skoro ten mowi, ze mam mete stopniowo odstawiac, to mam sie go sluchac. Endo mowil, ze juz moge zaczac zmniejszac dawki, ale jakos nie moge sie przemoc...

    U mnie Kasiu trudno okreslic ktory to tydzien bo ja mialam owu w 17/18 dc. Wg lekarza ciaza ma 20 dni liczac od momentu zaplodnienia, czyli jestem juz teraz w 6 tc. Mialam @ ostatni raz 9 lutego.
    Bedzie dobrze Kasiu z Twoja ciaza :), powtarzasz jeszcze bete?

    Daktylek, ja nie mialam plamien. Co mi dokuczalo, to plamienia po wspolzyciu zawsze po owulce, ale one byly i przed meta. Po mecie zaobserwowalam, ze @ sie wydluzyla lekko,w. Sensie konczyla sie plamieniami tak do 8 dc. Ale to raczej przez endometrioze, ktora coraz bardziej mi sie dawala we znaki. Wg wszystkich endo metformina moze tylko pomoc, nigdy zaszkodzic.

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 19 marca 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam ft4 na poziomie 70% hmmm czyli metę już zmniejszać? Ty bierzesz Siofor 2x500? Bo zapomniałam :-) czyli glu na noc? Ja boję się odstawić póki co,chyba stopniowo do 12tc będę brać. Mam nadzieję że szkody nie narobie...

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 19 marca 2016, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To masz dobre ft4, ale musisz kontrolowac czy nie zabardzo spada. Maluch bedzie coraz wiecej hormonu od Ciebie zabieral.
    Ja biore rano i po poludniu. Biore Glucophage. Chyba bede robila tak, ze na poczatek co drugi dzien bede brala podwojna dawke, potem co trzeci etc, az zejde do 1 tabletki. I stopniowo odstawie. Zobaczymy jak wyjdzie glukoza, bo zakladam, ze w pakiecie pierwszych badan lekarz zleci i glukoze.

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 19 marca 2016, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie miałaś wyniki krzywej sprzed ciąży?

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 19 marca 2016, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy przy metformine można mieć znieczulenie u dentysty? Na ulotce jest info o znieczuleniu ogólnym tylko że wtedy trzeba przerwać...

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 19 marca 2016, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kas, mialam nie tak zle. Glukoza 93, po godz chyba 110, po dwoch 120 albo 130, nie pamietam. Insulina byla natomiast 11, po godz 57, po 2 byla 47. Wskaznik homa 2.5.

    Daktylek, dentystki sie zapytaj. Oni wiedza jakie sa interakcje, bynajmniej powinni.

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 19 marca 2016, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu ja też miałam homa 2,49 z tym że więcej miałam po 1h i 2h natomiast cukier po 2h tylko 104.

    Boję się czy meta nie spowoduje jakichś wad.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2016, 16:59

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 19 marca 2016, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 18:24

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 19 marca 2016, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę.siofor.2x500. Tak pomyslalam o ryzyki wad bo w sumie badań oficjalnych nie ma? Dziwne że za granicą lek w ciąży można brać. A Ty jaką dawkę bierzesz?

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 20 marca 2016, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 18:24

    daktylek lubi tę wiadomość

  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 20 marca 2016, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella a odstawilas metę w konkretnym wskazaniu czy przypadkowo? Chodzi mi o te przerwę w 6tc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2016, 10:21

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 20 marca 2016, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella zgadzam sie, jak ma byc zdrowe to bedzie. Ostatnio mi pani w laboratorium powiedziala ze jej corka w 3 ciazy sie fatalnie czula i sie okazalo ze to tarczyca i zanim sie przebadala i wziela leki to pare dobrych tygodni minelo a dziecko sie urodzilo zdrowe. A my od razu myslimy, ze jak pochodzimy z kiepskim TSH pare dni to bedzie poronienie. Jak ma byc to bedzie, niezaleznie od wynikow badan tak mysle.
    Mi lekarz powiedzial ze wysilek fizyczny to narazie nie. Chociaz wam powiem, ze jak w kazdym cyklu uwazalam tak w tym na maxa sie meczylam, a to przeprowadzka, a to konie wlasnie, i nic sie nie stalo. Tak sobie tlumacze ze ciaza silna jest skoro te moje wygibasy jej nie wydalily :). Zobaczymy jak bedzie dalej.
    Jeszcze mojego chlopaka gardlo boli najgorsze wlasnie to, ze mozna sie zarazic nawzajem, ale jak on mial infekcje z goraczka juz po implantacji, o czym jeszcze nie wiedzialam, to kurowalam sie wit C 500 % dziennej dawki i nic mnie nie wzielo. Odpukac teraz.
    Kas, na calym swiecie kobiety w ciazy biora ten lek i nic im nie jest. Nie prowadzi sie badan nad kobietami w ciazy, wszelkie badania i klasyfikacja lekow pozniej do tych grup A, B itd to badania na zwierzetach. Ale skoro w PL endo rozmawiaja o tym zeby ten lek w koncu wprowadzic dla babek w ciazy... Ja nie zamierzam tak odstawiac, zaczne stopniowo po 8 tyg kiedy najwieksze niebezpieczentwo mija i po 12- 13 moze juz calkiem. Z reszta, ja wam powiem ze juz po zaplodnieniu to raz bralam druga tabletke a raz nie a to ze wzgledu na to, ze mialam duzo spotkan ze znajomymi gdzie pilysmy winko, piwo etc. :). Wtedy bralam tylko jedna dziennie :).

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 20 marca 2016, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tą tarczyca to masz rację,dużo dziewczyn dowiaduje się przy pierwszych badaniach ok.8,9tc że coś jest nie tak,wizyta też nie zawsze jest od razu i zazwyczaj wszystko dobrze się kończy. My mamy ten komfort że jesteśmy pod kontrolą od samego początku. Jakie pieczywo jecie przy IO?

    Co do mety też zamierzam brać do 12tc i stopniowo odstawić. Mam tylko nadzieję że ciąża się utrzyma i lekarz ją potwierdzi.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 20 marca 2016, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi kiedys endo powiedzial, ze bardziej niebezpieczne od niedoczynnosci tarczycy jest nadczynnosc. To grozi bezposrednio obumarciem plodu. A niedoczynnosc to czasami obserwuje sie wady juz u urodzonych dzieci, ktorych matki nie leczyly w ciazy niedoczynnosci. Zazwyczaj te dzeci maja od malego problem z tarczyca, sa niespokojne, poddenerwowane, moga wystapic jakies opoznienia rozwoju. Ja sie boje o to moje ft4, mam za duzo tyroksyny. Ale skoro lekarz powiedzial, ze ft4 bedzie stopniowo spadac w miare jak plod bedzie coraz wiecej hormonu pobieral to chyba tak bedzie.
    A faktycznie mamy ten komfort ze sie leczymy od poczatku, wiele kobiet roni ciaze bo nie wie, ze ma problemy, Ty chyba tez mialas Kasiu dopiero pierwszy raz wykryta IO po poronieniu w 6 tc? Tak sobie mysle, ze robimy juz wszystko co mozemy... Ja mam jeszcze ten problem z nerkami, ale statystycznie ujmujac kobiety z moim schorzeniem donosza ciaze bez problemow i rodza zdrowe dzieci, bez uszczerbku w nerkach lub z minimalnym pogorszeniem sie funkcji nerek. Ide do nefrologa we wtorek, w poniedzialek wszelkie badania, morfologia, rozmaz, plytki krwi, mocz, kreatynina, potas, im szybciej tym lepiej.

    Kasiu bedzie dobrze :), trzymam kciuki za Twoja wizyte :). Moja kolejna w piatek, gdzie juz powinien byc zarodek i byc moze bijace serduszko :)

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 20 marca 2016, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o IO dowiedzialam się po poronieniu. Mam nadzieję że w środę gin już coś zobaczy na monitorze. Mam jeszcze miesniaka macicy2x2cm na tylnej ścianie podobno nieszkodliwy hm

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

‹‹ 55 56 57 58 59 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ