X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Metformina - od nowa, dla mniej i bardziej doświadczonych
Odpowiedz

Metformina - od nowa, dla mniej i bardziej doświadczonych

Oceń ten wątek:
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 27 listopada 2016, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, możecie napisać (każda z osobna) od kiedy bierzecie metforminę i jaką dawkę?

  • kaasik Koleżanka
    Postów: 143 14

    Wysłany: 27 listopada 2016, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 22 września 2015 metformax 500 2xdziennie
    po miesiącu brania 1 ciąża - sukces na chwilę
    biorę caly czas

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2016, 16:12

    Aniołek [*] 12.2015 8tc
    Córeczka [*] 09.2016 10tc
    IO, hashi, niedobór VitD
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 27 listopada 2016, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Kaasik.

  • Nimia Koleżanka
    Postów: 76 13

    Wysłany: 27 listopada 2016, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    30 maja - 27 września (1x500 popołudniu + 1x750 xr wieczorem)

    przerwa na chwilę, bo się zgapiłam z wizytą u lekarza i receptą :/

    i od 17 października (3x500)

    niedoczynność Hashimoto, PCOS, IO
    '85, starania od września 2011...
    d600a17edc96a58a32fbf409cc727b21.png
  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 27 listopada 2016, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 20.08.2016 Formetic 500 2 x dziennie
    W pierwszym miesiącu brania ciąża biochemiczna, biorę nadal, za tydzień chcę zrobić badanie kontrolne krzywej cukrowej

    A ja mam pytanie do wszystkich dziewczyn biorących metforminę, czy stosujecie dietę przy IO?czy i jakie zauważyłyście u siebie zmiany od kiedy bierzecie metę?

    Jeśli o to chodzi, to mu jak na razie udało się zrzucić 5 kg (bez ćwiczeń, ale staram się nie jeść białego pieczywa, ciemne już jem, ale staram się nie dużo, nie jem makaronów i innych produktów mącznych, nie używam cukru - tak zalecił mi endokrynolog), już 2 cykl nie miałam plamień przed @, owulacje zazwyczaj czułam, więc w tej kwestii nie za wiele się zmieniło.
    .....................................................................................
    Hashimoto, IO

    nika77
  • Nimia Koleżanka
    Postów: 76 13

    Wysłany: 28 listopada 2016, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nika, ja zredukowałam cukier prawie do zera, chleb ciemny, makarony tylko czasem i zawsze pełnoziarniste, a od dzisiaj jestem na diecie IO ułożonej przez dietetyka.

    Schudłam 2 kg (ale to nie wiem czy od mety czy tych modyfikacji w diecie)

    Pierwszy cykl z metą mi się pochrzanił i przedłużył, za to kolejne jak w zegarku, tylko mam wrażenie, że krócej pojawia się śluz. No i najgorsze, że już w momencie owulacji zaczynają się plamienia i trwają dosyć długo, potem czysto i po kilku dniach miesiączka.

    Dodatkowo podczas miesiączki "bolą mnie nery", po miesiączce jak ręką odjął, potem w okolicach owulacji bolą znowu przez parę dni i spokój. Sama miesiączka mniej obfita i mniej bolesna (yay!).

    To tyle co się dopatrzyłam :)

    niedoczynność Hashimoto, PCOS, IO
    '85, starania od września 2011...
    d600a17edc96a58a32fbf409cc727b21.png
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 28 listopada 2016, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Ja zaczynam szósty cykl z metforminą. Biorę glucophage 1500 XR na noc. Mam dietę o niskim IG oraz liczę kalorie. Gubię kilogramy, ale to chyba głównie przez codzienne biegunki. Myślałam, że sama metformina rozwiąże moje problemy, ale pewnie nie, skoro przez pięć miesięcy się nie udało. Dodam, że nie mam IO.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 28 listopada 2016, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny,

    pytałam, bo przyznam szczerze, że miałam chwile zwątpienia.Metę traktowałam jako złoty środek,przekonana że się uda, a tu klops. Tyle się naczytałam, że wielu kobietom się udawało z metfrominą szybko zajść, że uwierzyłam.
    Biorę od czerwca, pilnuję tego co jem, insulina spadła mi bardzo ładnie.

    Przyznaję że ostatnio sobie odpuściłam z jedzeniem (mówiąc sobie,że skoro się nie udaje to nie ma sensu..takie chwilowe zwątpienie )
    Wracam na dobre tory, u mnie zero cukru, mąki, białego pieczywa, staram się jeść rzeczy o niskim IG,choć jestem tylko człowiekiem :)

    Widzę, ze z naszego grona kaasik bierze najdłużej

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 29 listopada 2016, 03:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzymisie, a jakie badania jeszcze robiłaś? Drożność jajowodow, nasienie etc?

    zem3i09kl173cczw.png
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 29 listopada 2016, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzymisie wrote:
    Dzięki Dziewczyny,

    pytałam, bo przyznam szczerze, że miałam chwile zwątpienia.Metę traktowałam jako złoty środek,przekonana że się uda, a tu klops. Tyle się naczytałam, że wielu kobietom się udawało z metfrominą szybko zajść, że uwierzyłam.
    Biorę od czerwca, pilnuję tego co jem, insulina spadła mi bardzo ładnie.

    Przyznaję że ostatnio sobie odpuściłam z jedzeniem (mówiąc sobie,że skoro się nie udaje to nie ma sensu..takie chwilowe zwątpienie )
    Wracam na dobre tory, u mnie zero cukru, mąki, białego pieczywa, staram się jeść rzeczy o niskim IG,choć jestem tylko człowiekiem :)

    Widzę, ze z naszego grona kaasik bierze najdłużej
    Ja doszłam do wniosku, że trzeba szukać przyczyny. Najwyraźniej insulina nią nie jest u mnie. W sumie nie wiem do końca, dlaczego miałaby być, skoro nie mam IO. Podobnie stymulacje owulacji - skoro mam regularne własne owu, to też pewnie ta stymulka nie pomoże. W tym tygodniu wizyta, podczas której będę ustalać, co dalej. Zwłaszcza że ta meta mi zdecydowanie nie służy.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 30 listopada 2016, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea, kiedy masz wizytę u lekarza?

  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie. Meta zostaje, mimo że bardzo mi utrudnia życie. Natomiast mam jakiś punkt zaczepienia, bo estradiol w peak plus siedem miałam w dolnej części normy i lekarz postanowił go wspomóc żelem. Jeszcze nie wiem, co to, wykupię po południu.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • Nimia Koleżanka
    Postów: 76 13

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja daję mecie czas do polowy kwietnia, jak nic z tego to przechodze na samo odzywianie dla IO :P jeszcze zbieram kaske na sonoHSG (gin polecila mi Lublin, ale moze znacie cos sprawdzonego w Wwa?) i badanie wrogosci sluzu i posiew na chlamydie i spolke...

    Meza to za chiny ludowe do lekarza nie zaciagne, nawet na badania z krwi nie ma co liczyc.

    niedoczynność Hashimoto, PCOS, IO
    '85, starania od września 2011...
    d600a17edc96a58a32fbf409cc727b21.png
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimia wrote:
    Meza to za chiny ludowe do lekarza nie zaciagne, nawet na badania z krwi nie ma co liczyc.
    To Ty się faszerujesz lekami, a nawet nie wiecie, czy nasienie jest okay? To badanie powinno być zrobione zanim kobieta rozpocznie jakiekolwiek leczenie.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • Nimia Koleżanka
    Postów: 76 13

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarka powiedziała, że jakbym była zakonnicą to i tak mete pewnie by mi dała, więc się zgodziłam.

    niedoczynność Hashimoto, PCOS, IO
    '85, starania od września 2011...
    d600a17edc96a58a32fbf409cc727b21.png
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimia, bierzesz nie od wczoraj mete i nadal masz skutki uboczne? Aż tak źle znosisz te tabletki?
    Co do miejsca z sono to nie doradze. Na nfz nie dasz rady tego zrobić?
    Podobno meta działa lepiej u kobiet z nadwagą. Tak słyszałam. Nie wiem jak u Ciebie z BMI.


    Bea co z tym Twoim estradiolem? Ile Ci wyszło w badaniu?

  • Nimia Koleżanka
    Postów: 76 13

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero od niedawna mam znowu ubezpieczenie NFZ, więc nie wiem jak to wygląda, musiałabym się znowu wkręcić w system :) jakoś prostsze wydaje mi się zrobić prywatnie :P

    Większość skutków ubocznych mety miałam przez pierwsze 1,5 miesiąca... potem już o nich zapomniałam, i teraz po tej przerwie w braniu w drugim miesiącu nowego brania sporadycznie wróciły, może to przez tą przerwę...

    No u mnie BMI całkiem spoko 22,2 chociaż i tak mam jeszcze zjechać ze 3 kilo, bo PCO (przy tym schorzeniu podobno redukcja wagi o 5-10% dużo pomaga, zobaczymy, przy okazji diety IO na bank te kilka kilo sobie pójdzie)

    niedoczynność Hashimoto, PCOS, IO
    '85, starania od września 2011...
    d600a17edc96a58a32fbf409cc727b21.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ wrote:
    To Ty się faszerujesz lekami, a nawet nie wiecie, czy nasienie jest okay? To badanie powinno być zrobione zanim kobieta rozpocznie jakiekolwiek leczenie.

    Święte słowa.

    zem3i09kl173cczw.png
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzymisie wrote:
    Nimia, bierzesz nie od wczoraj mete i nadal masz skutki uboczne? Aż tak źle znosisz te tabletki?
    Co do miejsca z sono to nie doradze. Na nfz nie dasz rady tego zrobić?
    Podobno meta działa lepiej u kobiet z nadwagą. Tak słyszałam. Nie wiem jak u Ciebie z BMI.


    Bea co z tym Twoim estradiolem? Ile Ci wyszło w badaniu?
    Nie mam w tej chwili wglądu do wyniku, ale norma jest bodajże od 55 jednostek w f.l., a ja miałam 65. Niby w normie, ale mam wspomagać.

    A co do skutków ubocznych mety, to ja mam od pięciu miesięcy biegunki codziennie. Do tego się nie da przyzwyczaić. A lekarz mówi, że ma jeszcze pomysłów na dwa lata leczenia. Nie wyobrażam sobie kolejnych dwóch lat w ten sposób.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, podzielę się z Wami moimi wynikami, które mnie powaliły:(
    Myślałam, teraz już wiem, że głupio myślałam, że meta brana już trzy miesiące, podziała, że jeśli nawet nie uda mi się zajść w ciążę, to przynajmniej wyniki będą dużooo lepsze, co będzie świadczyło, że meta działa.A jest dupa blada!!!
    Moje wyniki po trzech miesiącach brania Formeticu są dowalające!!!Nic a nic nie drgnęło, żeby było lepiej, więc jeśli jest tak, jak mówił mi endokrynolog, że za duży wyrzut insuliny zaburza owulację, to jak ja mam do cholery, zajść w ciążę?wiem, wiem, że dietę stosowałam połowicznie, że chleba nawet ciemnego, ziarnistego, nie powinnam, że małych słodkich przekąsek też za cholerę nie powinnam.Ale czy to możliwe, żeby Formetic na mnie nie działał w ogóle?Czy u Was przy IO meta poprawiała wyniki, czy stosujecie dietę przy IO czy tylko bierzecie metę?
    Moje wyniki są następujące, napiszę jak było i jak jest:

    w sierpniu było: teraz jest:
    glukoza na czczo - 92,2 91,8
    po obciążeniu
    po 1 godz
    120,7 118,8
    po 2 godz
    92,3 92,5

    insulina
    na czczo
    6,0 7,0
    po 1 godz
    52,5 69,5
    po 2 godz
    48,9 38,4

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2016, 00:08

    nika77
‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ