X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Metformina - od nowa, dla mniej i bardziej doświadczonych
Odpowiedz

Metformina - od nowa, dla mniej i bardziej doświadczonych

Oceń ten wątek:
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 13 listopada 2016, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to inna para kaloszy. Ja mam podobnie i zarówno gin jak i diabetolog potwierdzili konieczność stosowania diety i mety. No nie jest to najprzyjemniejsze. Mnie dzisiaj przez cały dzień zarówno chciało się potwornie jeść, jak i sama myśl o konkretnej potrawie mnie obrzydzała.

    Kaska1985 - termin tuż tuż, trzymam kciuki!

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2016, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny.

    Na ten czas mam na czczo glukozę i insulinę.
    Wskaźnik HOMA IR = 1,4.

    W przyszłym tygodniu idę robić krzywą.

    Ale pytanie mam dotyczące mojego wyniku: czy według Was byłby on podstawą do włączenia mety?
    I przez kogo: gina, diabetologa, internisty?

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 14 listopada 2016, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja juz w szpitalu jutro ciecie :). Dziewczyny tez PCOS jest wskazaniem do brania metforminy nawet jesli wyniki insuliny i glukozy sa ok.

    Alisa sa kalkulatory w necie tego wskaźnika i sie od razu swieci na czerwono czy to norma czy nie norma.

    AniaŁ123 lubi tę wiadomość

    zem3i09kl173cczw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2016, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaska1985 wrote:
    Alisa sa kalkulatory w necie tego wskaźnika i sie od razu swieci na czerwono czy to norma czy nie norma.

    faktycznie, świecił się na czerwono.

    Powodzenia Ci życzę - ja po dwóch cc jestem :-)

    Kaska1985 lubi tę wiadomość

  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 14 listopada 2016, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki, Kaska1985!
    U mnie się HOMA-IR nie świecił, co potwierdza brak IO. No ale - jak to lekarz stwierdził - mam wyrzuty insuliny. Dieta nie zaszkodzi. Już wcześniej zwracałam szczególną uwagę na to, co jem, ale teraz to już superszczególną.

    Kaska1985 lubi tę wiadomość

    gannkw7i858ouu0g.png
  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 16 listopada 2016, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaska1985 wrote:
    No ja juz w szpitalu jutro ciecie :). Dziewczyny tez PCOS jest wskazaniem do brania metforminy nawet jesli wyniki insuliny i glukozy sa ok.

    Alisa sa kalkulatory w necie tego wskaźnika i sie od razu swieci na czerwono czy to norma czy nie norma.

    Kasiu co słychać?jak się czujesz i jak maluszek?

    nika77
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2016, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2018, 13:08

  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 18 listopada 2016, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można odstawić. Niektórzy lekarze ordynują odstawienie po 12 t.c. Ja nie mam IO ani PCOS, a też dostałam ten lek ze względu na wyrzuty insuliny. Nie wiem, jak jest po odstawieniu, bo wciąż to przyjmuję. Ja się nad tym nie zastanawiałam. Miałam podejście, że skoro to może pomóc w zajściu, to w to wchodzę.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2016, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2018, 13:08

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 19 listopada 2016, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaserum, czy lekarz przepisał Ci też dietę? To jest równie ważne przy mecie i problemach z insuliną. Dietą można skoki insuliny wyregulować i wtedy po jakimś czasie metę odstawić. Skok masz ewidentnie za duży bo cukier po 2h masz poniżej poziomu wyjściowego i to blisko granicy hipoglikemii (<70). Ja mam podobną sytuację, dlatego przestrzeganie diety i jedzenie regularnie, szczególnie śniadań, jest bardzo istotne.*

    Kasiu, widzę śliczne zdjęcie maluszka w Twojej ikonce, gratulacje! Mam nadzieję że się dobrze czujecie i że już jesteście w domu :)

    *smrody dydaktyczne załączam bo są autorstwa diabetologa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2016, 09:52

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 19 listopada 2016, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie Homa ir wyszedl 17,4.... takze ten tegez

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2016, 10:09

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Nimia Koleżanka
    Postów: 76 13

    Wysłany: 20 listopada 2016, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a wiecie co mi się zdarzyło... jak pierwszy raz robiłam krzywą to od razu po badaniu przeszłam, na próbę 1 miesiąc, na dietę bez cukru, bez białej mąki i bez nabiału.
    Wyniki przed dietą:

    g: 87 98 80 (nie powinien spadać poniżej wyjściowego?)
    i: 7 89,7 45,8

    a po diecie zrobiłam jedynie cukier na czczo i wyszedł 102 ! :D Do dzisiaj jest to zagadka kryminalna dlaczego... zgrzeszyłam raz zjadając płotkę w panierce i suszone owoce u wujka i to grubo ponad tydzień przed badaniem.

    Teraz czekam na rozpiskę diety od dietetyczki i zrobię sobie badania przed rozpoczęciem... ciekawe co będzie ;D

    niedoczynność Hashimoto, PCOS, IO
    '85, starania od września 2011...
    d600a17edc96a58a32fbf409cc727b21.png
  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 21 listopada 2016, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaska1985 wrote:
    No ja juz w szpitalu jutro ciecie :)

    Kasiu wszystkiego najlepszego dla Was <3 Maluszek niech zdrowo rośnie !!!:)
    Pozdrawiam gorąco. GRATULACJE:) oczywiście dla Taty również;)

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 22 listopada 2016, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ze starego tematu o metforminie posypało się sporo ciąż. A w naszym topiku na razie posucha? Czas to chyba zmienić :-)

    gannkw7i858ouu0g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2018, 13:08

  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 22 listopada 2016, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam kiedyś ginekolog, która odradzała mi jakiekolwiek leki i mówiła o "wyluzowaniu". Jak jestem na co dzień wyluzowana, to wtedy mi najbardziej ciśnienie skakało, a i prolaktyna pewnie też.
    Ja nie mam IO, wszystkie badania w normie, a biorę różne medykamenty, bo chcę działać, a nie siedzieć z założonymi rękami i czekać na cud. Ale każdy ma swój charakter i swój zegar biologiczny.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2018, 13:08

  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 22 listopada 2016, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem dobrze jest mieć się do czego przyczepić, bo wiadomo, z czym walczyć. Poza tym są też inni lekarze. Ja już nawet nie jestem w stanie zliczyć, u ilu byłam. A i tak na koniec decyzję podejmuję ja. Czy zaufam, a jeśli tak, to komu. Wychodzę z założenia, że warto skonfrontować opinie. A także zrobić badania, których lekarz nie zlecił - nie zaszkodzi.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2018, 13:08

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 27 listopada 2016, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dzięki za gratulacje :), my sie ogarniamy, jeszcze walczymy z żółtaczka po szpitalu. Powiem wam ze ciąża w porównaniu do juz posiadania dzieciątka to okres zupełnie bezstresowy :). Jak sobie pomyśle ile sie w ciazy stresowałam... teraz dopiero jest życie :).

    Jak u was? Owulacje sa? Ten wyrzut insuliny spory po 2 godzinach... a jaki wskaźnik Homa? Ja zawsze byłam przeciwna stymulacji owulacji plus metformine, albo jedno albo drugie. Ale tu z forum jedna dziewczyna tak zaszła. I wyluzowanie...oj tak. Ja wyluzowałam w szczęśliwym cyklu wiec napewno cos w tym jest.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2016, 09:08

    zem3i09kl173cczw.png
‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ