X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam w opisie mthfr c677t hetero
    ogólnie z zajściem problemów nie mam tylko ostatnie 2 z donoszeniem ;(
    serce bije ciąża żywa a później przestaje bić serduszko ...
    po przewertowaniu wątków na forum zaczynam jasno widzieć źródło problemu (oby) .. mąż ma plemniki ok.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pytanie moje brzmi czy:
    1. brać już fiolowy w formie metylo czy poczekać aż się unormuje stężenie
    2. dołożyć tmg czy poprzestać na b12 metylo b2 i b6?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha b6 mam zwykłą i się zastanawiam czy od razu nie kupić tego dr besta czy dokończyć co mam zrobić badania i wtedy dr best
    niedoczytalam że b6 też jesy w formie metylo :/ może zwykłym sobie nie zaszkodzę
    badania robiłam przez testdna i tam były wytyczne odnośnie badań itp.
    przed ginekologiem to genetyk mnie zbył trochę .. nie orientujecie się czy clexane jest konieczny? czy wystarczy acard? mam mieszane odczucia gdyż te zastrzyki nie wiem czy przy tej mutacji sa konieczne
    czytałam gdzieś w sieci że te ddimery podwyższone są połączone ze złym przetwarzaniem kwasu foliowego, fibrynogen mam ok, morfologia i crp też.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobermanica wrote:
    mam w opisie mthfr c677t hetero
    ogólnie z zajściem problemów nie mam tylko ostatnie 2 z donoszeniem ;(
    serce bije ciąża żywa a później przestaje bić serduszko ...
    po przewertowaniu wątków na forum zaczynam jasno widzieć źródło problemu (oby) .. mąż ma plemniki ok.
    A masz heparyne? myslisz ze to powodów ta mutacja? A jak masz homocysteine, kwas i b12? Ja mam homo c667 i homocystiena 6.

  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wrote:
    Mi lekarka kazala wziac heparyne zastrzyk przed lotem i to samo w druga stronę. Ja mam mutacje i lecialam bez zastrzyku, ale duzo chodziłam po samolocie i pilam duzo wody+winko wytrawne:)

    Ninkali, ale heparynę miałaś zaleconą na PAI, prawda? A Koleżanka pytała o MTHFR, wyłącznie.

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do wyrównania kwas przekroczony b12 w normie ale niska homo 9.5 (wklejalam kilka postów wyzej nie chce dublować) ... aczkolwiek obydwie poronione ciąże były na clexanie i nic to nie dało .. nie mam cech zakrzepicy (usg żył kończyn dolnych ok), podczas ostatniego poronienia wywiązała się przed narkoza dyskusja na temat clexanu i jego nadużywania w podawaniu (przy mthfr c667t hetero podobno clexane nie ma wielkiego znaczenia), nie wiem sama. Frustrujace to jest wszystko ;(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy witamina B6 jest także dostępna w formie metylowanej? Jeśli tak, to jaką polecacie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jest dostępna
    dziewczyny polecają tutaj cały b komplex z dr best

    AgnieszkaH lubi tę wiadomość

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobermanica wrote:
    jest dostępna
    dziewczyny polecają tutaj cały b komplex z dr best

    Potwierdzam, na mnie ten B complex bardzo dobrze działa, po 3 tygodniach homocystina powędrowała z 9,9 na 6,40 więc spory spadek.

    Dominikaaaaaa trochę dużo tego wszystkiego bierzesz, w prenatal uno jest 0,8 mg folianów do tego jeszcze 0,8 ze swawsona to w sumie już masz 1,6 mg a to bardzo duża dawka.
    Moim zdaniem dlatego Ci słabo spada homocysteina, jeśli masz sporo tych witamin to weź może do końca opakowań prenatal uno z b6 i b12 ale nie bierz już folianu i wtedy zobaczysz co się będzie działo.
    Niestety, żeby mieć prawidłowy poziom homocysteiny to trzeba próbować i sprawdzać efekty czy dana suplementacja na Ciebie dobrze działa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2018, 09:22

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    Czy witamina B6 jest także dostępna w formie metylowanej? Jeśli tak, to jaką polecacie?
    Aktywna B6 to inaczej P5P ja biorę ze Swansona.

    AgnieszkaH lubi tę wiadomość

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka to nie ja :) ja tylko b12 b2 i b6 na zbicie i dopiero zaczęłam zbijać. Pewnie chodzi o moją przedmówczynie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2018, 08:53

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zwyczajnie nie opłaca się kupować witamin solo tylko lepszy jest kompleks. Tam są dobrze skomponowane wszystkie witaminy z grupy B łącznie z folianem. Wspomniany już Doctor's Best B-compleks lub ten który ja biorę Jarrow B-RIGHT, oprócz niego mam 0,4mg Methylfolian też z Jarrow i TMG że Swansona na lepsze zbicie homo, bo po samych metylach słabo spadało

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobermanica wrote:
    lipcowka to nie ja :) ja tylko n12 b2 i b6 na zbicie


    Jej faktycznie Nicki macie podobne już poprawiam wpis ;) :)

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Małgonia Selina zapewne miała na myśli cały zestaw witamin B a nie tylko B12.
    Popatrz sobie na fully active B complex Doctor's BEST, tam w składzie masz metylowe postacie witamin B w tym folian, więc jeśli zdecydujesz się na ten B complex to razem z folianem z Solgara może być już za dużo kwasu foliowego.

    Pewnie jak już wyjem ten folian z solgara to chętnie skorzystam z takiej opcji wszystko w jednym, ale skoro już go mam to bym go chętnie zużyła, bo wydaje już takie krocie na suplementy, że nie stać mnie na marnację :p


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Dominikaaaaaa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipcowka86 bardzo Ci dziękuję. Skończyłam już prenatal uno i swansona od dzisiaj biorę dr best b complex. Może i na mnie zadziała tak jak na Was. Do tego dodam tmg może ruszy.

    Dominikaaaaaa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wam, jestem troszkę zielona w tym temacie, trafiłam w ten wątek poprzez wyszukiwarkę.. mianowicie mam wysoki poziom kwasu foliowego i nie mam pojęcia dlaczego.. zakres referencyjny to od 3,1 do 17,5 a ja mam 36. Co to może oznaczać i jakie ewentualnie mam jeszcze badania wykonać? Zażywam 2 razy dziennie INOFEM po 1 saszetce, zatem jest to 0,4 kwasu foliowego dziennie. Skąd może być taki wysoki poziom kf? Mam też dość wysoki poziom żelaza.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Polanka_ wrote:
    Cześć Wam, jestem troszkę zielona w tym temacie, trafiłam w ten wątek poprzez wyszukiwarkę.. mianowicie mam wysoki poziom kwasu foliowego i nie mam pojęcia dlaczego.. zakres referencyjny to od 3,1 do 17,5 a ja mam 36. Co to może oznaczać i jakie ewentualnie mam jeszcze badania wykonać? Zażywam 2 razy dziennie INOFEM po 1 saszetce, zatem jest to 0,4 kwasu foliowego dziennie. Skąd może być taki wysoki poziom kf? Mam też dość wysoki poziom żelaza.
    Widocznie zwykle formy Ci się nie wchłaniają tylko krążą w krwioobiegu. Zbadaj jeszcze homocysteine-na czczo i w labo gdzie badają krew na miejscu a nie wysyłają
    Może warto się przerzucić na metyle a formę żelaza też zmienić

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Selina za odpowiedź :) Ok, to zbadam w piątek homocysteinę. Żelaza w ogóle nie przyjmuję w tabletkach, nie wiem czemu jest wysoki poziom. A zażywając metyle to Inofem mam odstawić, tak?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podlaczam się .. przy podwyższonym kwasie foliowym (przez zwykły bo sie okazało ze nie wchłaniam) zażywać metylowy czy poczekać az spadnie i wtedy suplementować metylowym?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polanka tak, bezpieczniej odstawić inofem. Nie wiesz jaką masz forme mutacji (i czy w ogóle masz), ale jeśli chcesz by spadł możesz popijać zielona herbatę która go wypłukuje. Do zbicia potrzebny jest kompleks wit.z grupy B, folian i betaina
    Także Dobermanica suplementuj wszystkie metyle i za jakiś miesiąc sprawdź poziom kwasu i homocysteiny

‹‹ 149 150 151 152 153 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ