X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2018, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 wrote:
    Hejka, mam pytanie apropo mutacji MTHFR oraz o długi lot samolotem (10 godzin) - zazywacie heparyne przed? Dodam, ze nie mialam zadnych wczesniejszych epizodow z zakrzepica... ktos cos?
    Ja takie loty miałam zanim sie dowiedziałam o polimorfizmie. MTHFR nie ma nic wspolnego z krzepliwością tylko PAI i Leiden bodajze
    Jesli masz stwierdzone PAI homo, to mozna poprosic lekarza o heparyne przed lotem.
    Ja zakładałam tylko podkolanówki uciskowe do samolotu

    Anna255 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2018, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka 84 wrote:
    Selinko, dzięki za swoje spostrzeżenia- tego potrzebowałam - ogranicze syntetyczny kwas i dołączę metyle - czy myslisz że folian 400 Solgara wystarczy (plus femibion 1 of course)? Pije sok z buraków póki co , bo to miałam pod ręką akurat, a chciałam zadziałać szybko. Trzymam kciuki za Twoje powodzenie
    masz mutacje homo czy hetero w MTHFR? Jesli homo, to nie bierz Femibionu, bo on ma mieszany sklad. Jesli chodzi o folian, to lepszy jest Swanson albo Jarrow Formulas, na jednej grupie duzo dziewczyn narzekało, ze po Solgarze miały złe wyniki

  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny:-) dawno mnie nie bylo na forum ale musialam odreagowac duzo emocji ( 2 kolejne poronienia :-(). Od marca znow wrocilismy do akcji, jestesmy po kolejnej inseminacji i aktualnie 4dpo. Mamy jeszcze jedna iui na NHS a potem ivf w sierpniu/wrzesniu mniej wiecej. Postaram sie Was z czasem nadrobic.

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 00:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toonney trzymam kciuki za powodzenie IUI :) ja testuje na dniach

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2018, 00:41

    Toonney lubi tę wiadomość

  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 wrote:
    Hejka, mam pytanie apropo mutacji MTHFR oraz o długi lot samolotem (10 godzin) - zazywacie heparyne przed? Dodam, ze nie mialam zadnych wczesniejszych epizodow z zakrzepica... ktos cos?

    Tak jak Selina napisała: MTHFR nie ma nic wspólnego z krzepliwością.

    Przy tej mutacji nie zaleca się heparyny, to problem z metylacją.

    Jezu.

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • juna Autorytet
    Postów: 1419 689

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Moje wyniki bez suplementacji:
    Homocysteina 7.01
    Wit. B12 487 (180-914)
    Kwas foliowy 9.61 (>5.9)
    Wyniki przy braniu inofemu:
    Homocysteina 6.96
    Kwas foliowy 19.46
    Wynika z tego, że nie przyswajam kwasu foliowego? Dobrze myślę? Te normy są dziwne.
    Postanowiłam zrobić pakiet z testdna i wyszła mi mutacja PAI-1 homo i A1298C hetero. Czy przy takich wynikach witamin mogę zacząć od brania B-complex? Te wyniki bez suplementacji wydają mi się całkiem ok i nie chciałabym przedobrzyć

    l22nmg7ydnf5539r.png

    Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

    07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

    ❄️❄️ Na zimowisku
  • Karolajna8919 Znajoma
    Postów: 30 7

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po dwóch poronieniach zatrzymanych. Zrobiłam badania, dziś dostałam wyniki: nieprawidłowe czynniki :
    - VR2 uklad heterozygotyczny
    -MTHFR MUTACJA C667T uklad homozygotyczmy
    - PAI 1 uklad heterozygotyczny

    Wiem że muszę iść z wynikami do dobrego genetyka ale jak myślicie mam szansę na zdrowe dzieciątko? Może któraś jest lub była w podobnej sytuacji ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolajna8919 wrote:
    Jestem po dwóch poronieniach zatrzymanych. Zrobiłam badania, dziś dostałam wyniki: nieprawidłowe czynniki :
    - VR2 uklad heterozygotyczny
    -MTHFR MUTACJA C667T uklad homozygotyczmy
    - PAI 1 uklad heterozygotyczny

    Wiem że muszę iść z wynikami do dobrego genetyka ale jak myślicie mam szansę na zdrowe dzieciątko? Może któraś jest lub była w podobnej sytuacji ?
    Przed wszystkim przykro mi z powodu utraty ciąż...
    Jak najbardziej masz szansę na zdrowe dziecko. Mutacje i polimorfizm to nie wyrok, nie musiały być też przyczyną poronień.
    Zapewne zostanie wdrożony Ci Acard i możliwe że folian+metyle z grupy B-to zależy od lekarza czy je uznaje czy nie. Niektórzy profilaktycznie dają też heparynę od owulacji lub potwierdzonej bety
    Badałaś homocysteinę?

    Klara Wysocka, Toonney lubią tę wiadomość

  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Toonney trzymam kciuki za powodzenie IUI :) ja testuje na dniach

    Trzymam kciuki za testowanie

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • Karolajna8919 Znajoma
    Postów: 30 7

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Przed wszystkim przykro mi z powodu utraty ciąż...
    Jak najbardziej masz szansę na zdrowe dziecko. Mutacje i polimorfizm to nie wyrok, nie musiały być też przyczyną poronień.
    Zapewne zostanie wdrożony Ci Acard i możliwe że folian+metyle z grupy B-to zależy od lekarza czy je uznaje czy nie. Niektórzy profilaktycznie dają też heparynę od owulacji lub potwierdzonej bety
    Badałaś homocysteinę?
    Nie nie robiłam jeszcze tego badania, ale rozumiem, że warto je wykonać przed wizytą u genetyka ? Ogólnie to powiedzcie mi czy muszę udać się do lekarza genetyka czy też wystarczy pójść z wynikami do ginekologa? Który lekarz przepisze leki i da zalecenia?

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny. przepraszam, jeśli temat już był kiedyś, ale przeczytanie 150 stron mnie przerasta na ten moment (co nie znaczy, że mnie kiedyś na czytanie tego wszystkiego nie weźmie), ale póki co potrzebuje pomocy w takiej małej kwestii.
    Zaopatrzyłam się już w folian solgara, teraz czas na witaminę B12 i jak się okazuje, pani farmaceutka nie była mi w stanie ze 100% pewnością wskazać, w którym preparacie jest B12 w tej metylowanej postaci. Czy ktoś by mi mógł podać jakiś konkretny specyfik?
    A słuchajcie co z Wit B6? ją też się jakoś suplementuje?
    Przepraszam, ze tak dopytuje, ale wizytę i gina mam dopiero 19 maja, a przez miesiąc to już można coś tam podziałać :)
    Z góry dziękuję


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolajna8919 wrote:
    Nie nie robiłam jeszcze tego badania, ale rozumiem, że warto je wykonać przed wizytą u genetyka ? Ogólnie to powiedzcie mi czy muszę udać się do lekarza genetyka czy też wystarczy pójść z wynikami do ginekologa? Który lekarz przepisze leki i da zalecenia?
    Chyba nie ma sensu do genetyka, mnie przynajmniej nic nowego nie powiedział. Sama zaczęłam brać suple i Acard, dużo czytałam w necie
    Zrób ta homocysteine przed wizytą u gina

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgonia tak, suplementuje się w postaci p-5-p bodajże. Najlepiej kupić kompleks wit. z grupy B np.z Doctor's Best albo Jarrow Formulas (przez internet albo niektóre sklepy z suplami dla sportowców) i tam jest wszystko łącznie z folianem

    Malgonia lubi tę wiadomość

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/c1555026ea57.jpg

    Rozumiem, ze takie cudo będzie ok?
    Póki co kupiłam już sam folian wiec teraz na spokojnie bee mogła szukać już takich wersji wszystko w jednym.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    Nowa mutantka się zgłasza.
    O mutacji dopiero wiem od niedawna (zrobiłam badania w trakcie 3 ciąży, którą i tak poroniłam). Pierwsza ciąża bez problemu - urodziłam zdrową córkę (niedługo sie okaże czy ma gen ten co ja). Witaminy standard w ciąży.
    Do kolejnych przygotowywałam się jak widać niepotrzebnie bo kwas foliowy zwykły mi szkodził. Tarczyca u mnie ok.
    Startuje z wynikami:
    kwas foliowy = 30,20 ng/ml (norma 4,60-18,70)

    Witamina B12 = 199,00cpg/ml (norma 197,00-771,00)
    Żelazo = 8,0 µmol/l (norma 5,8-34,5)
    Ferrytyna = 25,60 ng/ml (norma 13,00-150)
    Białko C, aktywność = 97,3% (norma 70-140)
    Homocysteina = 9,50 µmol/l

    suplementacja:
    b12 metyl
    b2 i b6
    barszczyk :)

    narazie nie biorę kwasu foliowego metyl bo chce zbić poziom - nie wiem czy dobrze robię

    w czwartek do ginekologa który zajmuje się takimi przypadkami (aczkolwiek clexane każdej pakuje ja mam wrażenie że mnie zaszkodził bo co go brałam równo 2 tygodnie to ciąża obumierała ... w pierwszej zero natomiast a córcia jest)

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgonia Selina zapewne miała na myśli cały zestaw witamin B a nie tylko B12.
    Popatrz sobie na fully active B complex Doctor's BEST, tam w składzie masz metylowe postacie witamin B w tym folian, więc jeśli zdecydujesz się na ten B complex to razem z folianem z Solgara może być już za dużo kwasu foliowego.

    Selina, Malgonia lubią tę wiadomość

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 wrote:
    Hejka, mam pytanie apropo mutacji MTHFR oraz o długi lot samolotem (10 godzin) - zazywacie heparyne przed? Dodam, ze nie mialam zadnych wczesniejszych epizodow z zakrzepica... ktos cos?
    Mi lekarka kazala wziac heparyne zastrzyk przed lotem i to samo w druga stronę. Ja mam mutacje i lecialam bez zastrzyku, ale duzo chodziłam po samolocie i pilam duzo wody+winko wytrawne:)

    Anna255 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do Was jakie leki najlepiej polecacie? Mi gin dal tylko femibionNatala1 i tyle, bo mam homocysteine w normie. A gin z konsultacji z testdna metafolian solgar. Na forum sa rozne opinie która firma...

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobermanica wrote:
    Witajcie,
    Nowa mutantka się zgłasza.
    O mutacji dopiero wiem od niedawna (zrobiłam badania w trakcie 3 ciąży, którą i tak poroniłam). Pierwsza ciąża bez problemu - urodziłam zdrową córkę (niedługo sie okaże czy ma gen ten co ja). Witaminy standard w ciąży.
    Do kolejnych przygotowywałam się jak widać niepotrzebnie bo kwas foliowy zwykły mi szkodził. Tarczyca u mnie ok.
    Startuje z wynikami:
    kwas foliowy = 30,20 ng/ml (norma 4,60-18,70)

    Witamina B12 = 199,00cpg/ml (norma 197,00-771,00)
    Żelazo = 8,0 µmol/l (norma 5,8-34,5)
    Ferrytyna = 25,60 ng/ml (norma 13,00-150)
    Białko C, aktywność = 97,3% (norma 70-140)
    Homocysteina = 9,50 µmol/l

    suplementacja:
    b12 metyl
    b2 i b6
    barszczyk :)

    narazie nie biorę kwasu foliowego metyl bo chce zbić poziom - nie wiem czy dobrze robię

    w czwartek do ginekologa który zajmuje się takimi przypadkami (aczkolwiek clexane każdej pakuje ja mam wrażenie że mnie zaszkodził bo co go brałam równo 2 tygodnie to ciąża obumierała ... w pierwszej zero natomiast a córcia jest)

    W sumie nie napisałaś którą masz mutację. Trochę za niską masz b12, kwas zdecydowanie za wysoki, i homocysteina powinna być przy staraniach na poziomie 6-8.

    Często czytałam o przypadkach gdzie dziewczyny pisały, że pierwsze dziecko urodziły bezproblemowo, a przy drugim były już problemy oraz o tym gen się właśnie aktywował przy drugiej ciąży. Sama jestem dziwnym przypadkiem, że ja mam Mthfr, a siostra która się urodziła jako pierwsza nie ma w ogóle mutacji.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Dominikaaaaaa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny jestem tutaj nowa może wy mi pomożecie zrozumieć co robię źle. Od marca wiem o mutacji mthfr obie mutacje heterozygotyczne. W marcu homocysteina 10.5 po konsultacji w poradni genetycznej przyjmowałam do kwietnia prenatal uno,folian swansona 800, metylowana Wit b6 swanson 40 mg, metylowana B12 1000 z aliness ( nie wiedziałam że w prenatal uno jest 1000 metylowanej B12 więc wychodzi na to że przyjmowałam 2000 jednostek) plus do tego sama zaczęłam brać TMG 2000 jesnostek. Wyniki ponownie zrobiłam po miesięcznej kuracji i wyszło 9.6... patrząc na wasze wyniki po miesięcznej kuracji to słabo mi spada i moje pytanie bazujac na waszym doświadczeniu czy macie pomysł dlaczego tak jest? Dodam że mam Synka z pierwszej ciąży a później były 3 poronienia i czas na badania które wyryły mutacje.

    Dominikaaaaaa
‹‹ 148 149 150 151 152 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ