X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 1 października 2016, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haana wrote:
    Mi też kilka krostek wyszło, ale u mnie to taki standardzik w okolicach @.
    MonaLiza, nie myślałaś aby dorzucić do tego zestawu jeszcze metylowaną b6 i b12? Nie pamiętam jaką miałaś homocysteine.
    Aania31 ja byłam u genetyka, miałam takie zalecenie na wyniku aby to skonsultować.
    reni86 ja na razie z taką dużą dawkę nie będę kombinować, na razie rozpoczynam od 0,8 mg. Chcę przyzwyczaić stopniowo organizm. W planach mam za ok. 3 miesiące zmierzyć poziom kwasu foliowego i witamin b6 i b12 oraz homocysteine. Właśnie dlatego aby zobaczyć czy coś to działa, jaka dawka jest ok itp.
    Moja homocysteina 11,8. Tez chce zaczac brac te witaminy o ktorych wspominasz. Ale się czaję jescze i poki co zamowilam, dzis mi przyszedł folian solgar 0,4. I tak sie zastanawiam jak piszecie, ze lekarze zalecaja nieraz zwykly kwas 5mg, czy 15mg - po co? Skoro u nas sie nie wchlania to po co jeszcze wieksze dawki? nie rozumiem tego

    Chce zamowic sobie reszte witamin. Podsumowując ma to być B-12 METYLOKOBALAMINA i B6 koenzymatyczna ? B12 bierzecie 1000 czy 5000? Na co zwrócic uwagę kupując?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2016, 17:42

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • atat Autorytet
    Postów: 1337 937

    Wysłany: 2 października 2016, 01:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarze przepisują to 15mg zwykłego, bo jak mi jeden z nich wyjaśnił - z tak dużej ilości coś tam ma szansę się przyjąc. Pytałam go co z resztą? A on - no są badania, że reszta bedzie toksyczna... No to ja dziękuję.
    metylowany kwas takze obniza homocysteine.
    Nie ma sie co go bac, nie boicie sie 15 mg zwyklego a boicie 1mg metylowanego?
    Ja sobie kupiłam w zeszłym tygodniu na allegro 5000 mcg metylowanego kwasu foliowego - juz drugi miesiac bede brala taka dawke i zaraz ponownie zmierze poziom homocysteiny i kwasu. Zobaczymy co bedzie.

    ponad 5 lat starań
    2 poronienia
    MTHFR, BRCA1

    dqpri09kk3ufcjua.png
  • atat Autorytet
    Postów: 1337 937

    Wysłany: 2 października 2016, 01:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest tego sporo na allegro:

    http://allegro.pl/listing/listing.php?order=pd&string=metylowany+kwas+foliowy&bmatch=base-relevance-w2-uni-1-3-0812



    http://allegro.pl/listing/listing.php?order=pd&string=folian&bmatch=base-relevance-zdr-1-3-0905


    Tylko Solgar suma summarum drogo wychodzi. prawie 60zł za 0,4?

    ponad 5 lat starań
    2 poronienia
    MTHFR, BRCA1

    dqpri09kk3ufcjua.png
  • lily 333 Przyjaciółka
    Postów: 325 41

    Wysłany: 2 października 2016, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    atat a jaki miałaś poziom homocysteiny zanim zaszłaś w tą ciążę (w której obecnie jesteś)? Czy moja 7,6 jest według Ciebie ok do starań?

    mutacja C677T homozygota
  • atat Autorytet
    Postów: 1337 937

    Wysłany: 2 października 2016, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    7,6 jest super.
    Ja mialam 11,3 jak zaszlam w cyklu, w którym na zajście nikt mi nie dawał szans.

    ponad 5 lat starań
    2 poronienia
    MTHFR, BRCA1

    dqpri09kk3ufcjua.png
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 2 października 2016, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    atat a jaki lekarz mówił Ci, ze przy takiej homocysteinie nie zajdziesz? Ja mam obecnie 11,8. Dopiero od wczoraj zaczynam łykać metafolin. Musze jeszcze kupic B12 i B6.

    Odebrałam wyniki na Białko C i S . Podwyższone. Co to oznacza? Czekam jeszcze na przeciw beta 2 glikoproteinie.

    Białko S >130,4 % ( 60-130 %)
    Białko C 146,8 % (70-140 % )

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2016, 16:29

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • lily 333 Przyjaciółka
    Postów: 325 41

    Wysłany: 2 października 2016, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    atat no to działamy :-)

    mutacja C677T homozygota
  • lily 333 Przyjaciółka
    Postów: 325 41

    Wysłany: 2 października 2016, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czytałam, że homocysteina powinna być poniżej 8 i tak właśnie myślałam,że moja ok. Gin. też tak mówił,że ok. tylko nie ten do którego chodzę. Atat a czy teraz sprawdzałaś poziom homocysteiny?

    mutacja C677T homozygota
  • lily 333 Przyjaciółka
    Postów: 325 41

    Wysłany: 2 października 2016, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny za każdym razem jak wchodzę na to forum to cieszę się, że takie miejsce w sieci jest dla nas.

    mutacja C677T homozygota
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 2 października 2016, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    atat wrote:
    Lekarze przepisują to 15mg zwykłego, bo jak mi jeden z nich wyjaśnił - z tak dużej ilości coś tam ma szansę się przyjąc. Pytałam go co z resztą? A on - no są badania, że reszta bedzie toksyczna... No to ja dziękuję.
    metylowany kwas takze obniza homocysteine.
    Nie ma sie co go bac, nie boicie sie 15 mg zwyklego a boicie 1mg metylowanego?

    kwas foliowy nie jest odpowiedzialny tylko za obniżenie homocysteiny i to nie jest jego główne zadanie w naszym organizmie. podwyższona homocysteina może prowadzić do mikrozakrzepów i po to mamy ją obniżać prawda?
    Lekarze przepisują aż 15mg zwykłego kwasu bo w Polsce nie są prowadzone badania odnośnie wpływu kwasu metylowanego na orgaznizm (wiem że w zagranicznych artykułach piszą ze przy mutacji MTHFR należy brać tylko tą formę). Spotkałam się też z wieloma opiniami lekarzy że to taki "chwyt reklamowy" - ta forma metylowana. Dlatego ciekawa jestem jak Wasi lekarze argumentują przyjmowanie tak dużej dawki kwasu metylowanego. Bo wg mojego rozumowania to osobom bez MTHFR zaleca się przyjmowanie 0,4mg zwykłego kwasu, to dlaczego nam tej formy przyswajalnej aż 5mg? bo skoro forma metylowana się przyswaja w 100% to po co aż tak duże jej dawki? Podobno tez nadmiar kwasu foliowego się "wysikuje" - ale czy tego który się wchłonął też? czy tylko tego który krąży w nadmiarze we krwi? wiem też że wielu dziewczynom na dużych dawkach syntetycznego kwasu udało się szczęśliwie donosić ciąże i urodzić zdrowe dzieci. Przepraszam za taki mój wywód i mnóstwo pytań - może trafiłyście na mądrzejszych lekarzy bo ja jestem w kropce i nie wiem co robić:(

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2016, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pisałam już jakiś czas temu :) mam wyniki homocysteiny, czy wynik 9,2 jest w miarę ok i co oznacza? Dodam ze barazie nie biorę ani kwasu foliowego ani żadnych dodatkowych witamin z gr B :) a badanie było wykonane nie naczczo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2016, 20:13

  • lily 333 Przyjaciółka
    Postów: 325 41

    Wysłany: 3 października 2016, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reni moja gin. też tak twierdzi, że jej się wydaje, ę formy metylowane to "chwyt reklamowy"-dokładnie takich słów użyła . Inny gin. u którego byłam też mi zalecił zwykły. Genetyk też zwykły. Moja gin. powiedziła, że metylowany mogę dorzucić ale ze zwykłego mam absolutnie nie rezygnować. Jak też czytałam o kobietach, które były na zwykłych i im się udało. Kasiaas podobno do starań powinna wynosić poniżej 8

    reni86 lubi tę wiadomość

    mutacja C677T homozygota
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 3 października 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przesyam link do bloga, w ktrym objasnione jest dzialanie folianow i szkodliwosc syntetycznego kwasu. Mi wystarczy.. A lekarzy porzadnych, dobrych w Polsce niestety brakuje. Jak lekarz moze mowic, ze folian to chwyt reklamowy? Przeciez sa na to badania i tym powinien sie kierowac lekarz. Zreszta kiedys o wszystkich nowosiach sie tak mowilo - ze po co to itd. A teraz sa norma. Tak samo bedzie z folianami, za 50 lat :/ Wkurzam sie, ze czlowiek sam musi byc madrzejszy od lekarzy. Zreszta lekarzom tak naprawde zalezy na naszych chorobach.

    http://takeithealthy.blogspot.com/2016/08/chcesz-zajsc-w-ciaze-wystrzegaj-sie.html#more

    I tutaj link, w ktrym mowa o tym , ze foliany to troche pic na wode, ze wystarczy duzo zwyklego kwasu. Ale przy zwyklym wszystkie procesy zachodza duzo wolniej. Wiec po co dawac duze dawki zwyklego jak mozna uzyc folianu? Ja sobie juz wyrobilam zdanie na temat folianow i poki co zwyklego nie tykam.

    http://www.imma-polska.pl/mutacja-genu-mthfr/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2016, 13:19

    Phyllis lubi tę wiadomość

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2016, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część czy któraś z pań może polecić jakiegos ginekologa, który poprowadzi kobietę a później ciążę z tych które same się nie prowadzą..czyli takiej jak wszystkie tu. Mianowicie chodzi o ginekologa obeznanego z pacjentami z podejrzeniem zespołu antyfosfolipidowego i mutacjami MTHFR. Jak najbardziej jacyś profesorowie wchodzą w grę. Najlepiej Kraków- Katowice. Prywatnie jak najbardziej :)

  • lily 333 Przyjaciółka
    Postów: 325 41

    Wysłany: 5 października 2016, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć kasiaas. Ja mam homozygotę c677t. Obecnie od kilku dni staram się o dzidzie. Ja chodzę prywatnie do dr. Anny Jędrzejczak z Krakowa. Jak chcesz to Ci napisze zalecenia od niej.

    mutacja C677T homozygota
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2016, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj przyszły wyniki badań. "Nieznacznie wzrosło ryzyko łagodnej hiperhomocysteinemii". Poczytałam o tym i się załamałam. Za tydzień wizyta w klinice u ginekologa, do tego czasu może przyjdą wyniki kartiotypów - już się boję. Co badanie, to kolejne kwiatki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2016, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej jak super ze ktoś się odezwał z okolic, szczerze myslalam ze będzie bardzo ciężko :)
    Lilly 333 i jak ta Pani doktor fajna? Zna się na rzeczy? Tzn wiesz na tych mutacjach itd . Jak możesz będę bardzo wdzieczna za informację co Ci tam zalecila :) bo moja dotychczasowa otwarcie wczoraj przyznała że sie na tym nie zna..i w ogóle to ona zaleca mi folik 0,4..bez komenatarza

  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 5 października 2016, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To piszcie te zalecenia, bo malo ginow ma o tym pojecie. Ja w przyszlym tygodniu pojade do swojego gina z kliniki i pokaze mu swoje wyniki. Ciekawe co powie. Ale poki co i tak sama sobie biore folian 0,4, i przyswajalne formy B6 i B12.

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • lily 333 Przyjaciółka
    Postów: 325 41

    Wysłany: 5 października 2016, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiaas specjalista od mthr to ona nie jest. Ale jak usłyszłam, że coś wie (nie była w szoku co to takiego) to już było dobrze. Nie mogę powiedziec ze jest super specjalista bo tego nie wiem. Jako człowiek bardzo miła, empatyczna (ja takich lekarzy szukam). Zaleciła przed i w ciązy 15 mg kwasu (ona jest za zwykłym) jak zapytałam co sadzi o metylowanym to powiedziała ze mogę dorzucić ale ze zwykłych mam nie rezygnować, do tego akard 75, dorzuciłam femibion natal 1, witaminy b 6 i b12. A od pozytywnego testu mam clexane 0,4.

    mutacja C677T homozygota
  • lily 333 Przyjaciółka
    Postów: 325 41

    Wysłany: 5 października 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem, ze jest tu dużo kobiet co są przeciwne zwykłym, ale co lekarz to inna szkoła. Moja za zwykłymi, wiec zapytaj się jeszcze innych dziewczyn.

    mutacja C677T homozygota
‹‹ 21 22 23 24 25 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ