Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 30 września 2016, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zygzak a to zalecenie gina?

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Zygzak Koleżanka
    Postów: 82 19

    Wysłany: 30 września 2016, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni tak.

    5 Aniołków (03.2012, 11.2015, 12.2016, 12.2017, 07.2020)
    Synek <3 08.2013
    Mutacja mthfr c677t homo, dodatnie p/ciała antykardiolipinowe, allo-mlr 0%, genotyp kir AA, choroba raynauda, hiperprolaktynemia czynnościowa, amh 9,77, pcos, insulinooporność
    AsthenoTeratozoospermia
  • lily 333 Przyjaciółka
    Postów: 325 41

    Wysłany: 30 września 2016, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny byłam u gin. i twierdzi, ze moja homocysteina ładna a kwas, że ponad norme to nie wielki problem. Teraz tylko jak myślicie gdybym zmniejszyła kwas z 15mg do 10mg i dołożyła 1 mg metylowanego czy nie byłobyb lepiej? Proszę bardzo o wasza opinie

    mutacja C677T homozygota
  • Zygzak Koleżanka
    Postów: 82 19

    Wysłany: 30 września 2016, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lily ja osobiście bym dorzucila metylowany (ale ja ogolnie jestem tylko za tą formą). Więc może niech poradzą dziewczyny, które biorą taki i taki kwas. Na angielskich stronach czytałam, że nie powinno się brać dwóch form jednocześnie- bo ze sobą konkurują (czy jakoś tak).
    A masz receptę na kwas 5 mg? Bo 10mg nie ma. Jest 5 i 15.

    5 Aniołków (03.2012, 11.2015, 12.2016, 12.2017, 07.2020)
    Synek <3 08.2013
    Mutacja mthfr c677t homo, dodatnie p/ciała antykardiolipinowe, allo-mlr 0%, genotyp kir AA, choroba raynauda, hiperprolaktynemia czynnościowa, amh 9,77, pcos, insulinooporność
    AsthenoTeratozoospermia
  • lily 333 Przyjaciółka
    Postów: 325 41

    Wysłany: 30 września 2016, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak mam na 5mg i mam brać 2x5mg dziennie

    mutacja C677T homozygota
  • lily 333 Przyjaciółka
    Postów: 325 41

    Wysłany: 30 września 2016, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zygzak dziękuje za opinie. z tego co wiem to dużo kobiet tak robi, że mieszają obie formy. Ja tez bo jak biorę 15mg do tej pory to też brałam femibion { nawet w samym nim są obie formy}.

    mutacja C677T homozygota
  • lily 333 Przyjaciółka
    Postów: 325 41

    Wysłany: 30 września 2016, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zygzak pisałaś, że masz synka. Czy przez tą mutacje urodzil się bez problemów? Zdrowy synuś? i CZy w ciąży nie wiedząc o mutacji jakoś specjalnie się suplementowałaś? Czy masz za sobą jakieś straty? I jaką masz dokładnie mutację?

    mutacja C677T homozygota
  • Zygzak Koleżanka
    Postów: 82 19

    Wysłany: 30 września 2016, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lily synek zdrowy. Będąc z nim w ciąży nie wiedzialam o mutacji (też mam homozygote c677t), zwykły kwas foliowy 0,4 +0,4 w witaminach brałam dopiero od około 7tc. Synka urodziłam w 2013. W marcu 2012 poroniłam w 8tc i w listopadzie 2015 w 10tc.
    W tym tygodniu robiłam cały pakiet badań na nadkrzepliwość, po drugim poronieniu wyszły mi podwyższone przeciwciała antykardiolipinowe.
    W razie ciąży mam brać clexane.

    5 Aniołków (03.2012, 11.2015, 12.2016, 12.2017, 07.2020)
    Synek <3 08.2013
    Mutacja mthfr c677t homo, dodatnie p/ciała antykardiolipinowe, allo-mlr 0%, genotyp kir AA, choroba raynauda, hiperprolaktynemia czynnościowa, amh 9,77, pcos, insulinooporność
    AsthenoTeratozoospermia
  • lily 333 Przyjaciółka
    Postów: 325 41

    Wysłany: 30 września 2016, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to tak jak ja 2005 córka, kwas też w dawce 0,4 dopiero brałam od 10 tyg. ciązy. A potem dwa poronienia. I ta sama mutacja

    mutacja C677T homozygota
  • lily 333 Przyjaciółka
    Postów: 325 41

    Wysłany: 30 września 2016, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny jak myślicie czy przy homocysteinie 7,6 (po półtora miesiąca przyjmowania femibion,, akard i miesiąc na 15 mg kwasu ) mogę zacząć się już starać?

    mutacja C677T homozygota
  • Zygzak Koleżanka
    Postów: 82 19

    Wysłany: 30 września 2016, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lily ja myślę, że możesz. Sama zaczęłam starania jak homocysteina wynosiła 8, na metylowanych witaminach spadła do 6,5. Teraz czekam znowu na wynik- ale będzie dopiero za 3 tygodnie.

    5 Aniołków (03.2012, 11.2015, 12.2016, 12.2017, 07.2020)
    Synek <3 08.2013
    Mutacja mthfr c677t homo, dodatnie p/ciała antykardiolipinowe, allo-mlr 0%, genotyp kir AA, choroba raynauda, hiperprolaktynemia czynnościowa, amh 9,77, pcos, insulinooporność
    AsthenoTeratozoospermia
  • lily 333 Przyjaciółka
    Postów: 325 41

    Wysłany: 1 października 2016, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zygzak a dlaczego musisz czekać 3 tyg.?

    mutacja C677T homozygota
  • Zygzak Koleżanka
    Postów: 82 19

    Wysłany: 1 października 2016, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akurat robiłam cały ten pakiet na nadkrzepliwość (na nfz) i homocysteine będę mieć razem z wszystkimi wynikami.
    Jak robiłam prywatnie to tydzień czekałam.

    5 Aniołków (03.2012, 11.2015, 12.2016, 12.2017, 07.2020)
    Synek <3 08.2013
    Mutacja mthfr c677t homo, dodatnie p/ciała antykardiolipinowe, allo-mlr 0%, genotyp kir AA, choroba raynauda, hiperprolaktynemia czynnościowa, amh 9,77, pcos, insulinooporność
    AsthenoTeratozoospermia
  • Madzik_6 Ekspertka
    Postów: 273 74

    Wysłany: 1 października 2016, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lily 333 wrote:
    dziewczyny jak myślicie czy przy homocysteinie 7,6 (po półtora miesiąca przyjmowania femibion,, akard i miesiąc na 15 mg kwasu ) mogę zacząć się już starać?
    Mozesz :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2016, 09:33

    2 IUI :-(
    Niskie AMH, MTHFR, Hiperprolaktynemia
    IVF - czerwiec :-(
    23.05.2017 moje szczęście przyszło na świat :*
  • Madzik_6 Ekspertka
    Postów: 273 74

    Wysłany: 1 października 2016, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak macie mutacje c677t homo, to macie przy tym CC, CT, czy TT?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2016, 09:36

    2 IUI :-(
    Niskie AMH, MTHFR, Hiperprolaktynemia
    IVF - czerwiec :-(
    23.05.2017 moje szczęście przyszło na świat :*
  • lily 333 Przyjaciółka
    Postów: 325 41

    Wysłany: 1 października 2016, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co ja się orientuje (mam nadzieję , że dobrze) to TT jest gdy ma się homocygote przy c667t a CC jest przy tej drugiej mutacji. Tej której ja nie mam ale kojarze , ze nie które dziewczyny tu maja

    mutacja C677T homozygota
  • Zygzak Koleżanka
    Postów: 82 19

    Wysłany: 1 października 2016, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy homo jest TT.
    Przy hetero wydaje mi się, że jest CT, a przy prawidłowych dwóch allelach CC- ale mogę się mylić.

    5 Aniołków (03.2012, 11.2015, 12.2016, 12.2017, 07.2020)
    Synek <3 08.2013
    Mutacja mthfr c677t homo, dodatnie p/ciała antykardiolipinowe, allo-mlr 0%, genotyp kir AA, choroba raynauda, hiperprolaktynemia czynnościowa, amh 9,77, pcos, insulinooporność
    AsthenoTeratozoospermia
  • Madzik_6 Ekspertka
    Postów: 273 74

    Wysłany: 1 października 2016, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam homo przy c677t ale CC, przy a1298c hetero AC

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2016, 10:08

    2 IUI :-(
    Niskie AMH, MTHFR, Hiperprolaktynemia
    IVF - czerwiec :-(
    23.05.2017 moje szczęście przyszło na świat :*
  • Zygzak Koleżanka
    Postów: 82 19

    Wysłany: 1 października 2016, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzik_6 wrote:
    Ja mam homo przy c677t ale CC, przy a1298c hetero AC
    Nie chce Cie wprowadzać w błąd ale chyba cc oznacza brak mutacji.
    Nie wiem czy moge wkleić tutaj link do innego forum, tam jest odpowiedź (skasuje najwyżej) http://www

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2016, 11:46

    5 Aniołków (03.2012, 11.2015, 12.2016, 12.2017, 07.2020)
    Synek <3 08.2013
    Mutacja mthfr c677t homo, dodatnie p/ciała antykardiolipinowe, allo-mlr 0%, genotyp kir AA, choroba raynauda, hiperprolaktynemia czynnościowa, amh 9,77, pcos, insulinooporność
    AsthenoTeratozoospermia
  • Madzik_6 Ekspertka
    Postów: 273 74

    Wysłany: 1 października 2016, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zygzak wrote:
    Nie chce Cie wprowadzać w błąd ale chyba cc oznacza brak mutacji.
    Nie wiem czy moge wkleić tutaj link do innego forum, tam jest odpowiedź (skasuje najwyżej) http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?f=48&t=83253
    Czytalam i masz racje piszą tam że to oznacza brak mutacji. Na wyniku pisze mi że taką mutacje posiada 50% populacji. To na to wyglada że mam tylko tą drugą mutacje

    2 IUI :-(
    Niskie AMH, MTHFR, Hiperprolaktynemia
    IVF - czerwiec :-(
    23.05.2017 moje szczęście przyszło na świat :*
‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Programy dawstwa komórek i moment, w którym warto o nich pomyśleć.

Gdy własne komórki mówią „nie”. A medycyna wciąż potrafi powiedzieć „tak”. Kiedy pada słowo „dawstwo”, niewiele osób reaguje spokojnie. To nie jest temat do rozmów między zupą a deserem. W życiu większości kobiet i par pojawia się dopiero wtedy, gdy ich pierwotna wizja drogi do rodziny zaczyna się kruszyć. Gdy mają za sobą kilka cykli IVF i za każdym razem wychodzą z wynikiem, na którym znów widnieje słowo „negatywny”. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Rana po cc – jak o nią dbać na każdym etapie jej gojenia?

Rana po cesarskim cięciu to nie tylko ślad na skórze, lecz także miejsce, które przez wiele tygodni wymaga uważnej pielęgnacji. Od pierwszych dni po operacji aż do momentu, gdy blizna blednie i mięknie, zmienia się zarówno jej wygląd, jak i potrzeby. Sprawdź, co jest typowym etapem gojenia, jak dbać o ranę w domu, czego unikać, a także kiedy zmiany w okolicy blizny wymagają konsultacji z lekarzem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ