X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 23 listopada 2016, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katariiinkaa wrote:
    Hej, mam krótkie pytanie..
    Do jakiego lekarza trzeba sie udac zeby zlecił te badania na homocysteine, mutacje itp?
    Jestem po 3 nieudanym ivf i chcialabym wszystko przebadac a nie wiem jak sie za to zabrac.. a moja Pani dr prowadzaca delikatnie mowiac z "dystansem" podchodzi do takich tematow jak immunologia czy genetyka :(


    do immunologa, np jest w Będzinie ( i można sie przebadać na nfz), a immunolog moze Ci dac skierowanie do genetyka na badanie genetyczne.
    pozdr

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 23 listopada 2016, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy rodzinny da Ci skierowanie do genetyka. Ja tak zrobiłam i mam wizytę na 6 grudnia.

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2016, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez polecam immunologa w Będzinie :) pani dr Papuga, świetna babka i zleca badania bez problemu :)

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 24 listopada 2016, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    atat wrote:
    Mi tez sie wydaje ze mozna w kazdej, trzeba tylko byc na czczo.
    Ale genetyk z invicty tlumaczyl, ze to musi byc specjalistyczna, ktora nie przewozi probek tylko ma laboratorium na miejscu. Na przyklad ich ;)
    Nikt tego pozniej nie potwierdzil.


    Moim zdaniem on ma racje, ja już dwa razy o tym słyszałam. I odkąd to wiem, to zawsze jeźdzę, tam gdzie na miejscu przeprowadzają badanie.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 26 listopada 2016, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lily 333 wrote:
    Ja jestem z tych nielicznych na tym forum, która bierze końskie dawki 15 mg plus metylowany


    Lily333, ja też biorę 15 mg i metylowanego 1,2 mg, oprócz tego acard, B12 metylowana i b6 zwykła i metylowana. Tydzień temu badałam homocysteinę i mam 5,15, a rok temu ponad 14.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 26 listopada 2016, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam jeszcze, że nie jestem przekonana do tego 15 mg zwykłego kwasu foliowego, ale z drugiej strony nigdy tak niskie homocysteiny nie miałam jak teraz. I bądź tu mądra....
    Biorę jeszcze, B1, B2, B3 bo są w b complex, które biorę.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • lily 333 Przyjaciółka
    Postów: 325 41

    Wysłany: 27 listopada 2016, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 ja od tygodnia przestałam brać zwykły w ogóle. Przez 3 miesiące brałam raz 15 mg raz 10 raz 5. Wszyscy lekarze u których byłam kazali brać zwykły, ale teraz postanowiłam, że zwiększę dawki metylowanego a zwykłego nie będę brała. Moja lekarka (rodzinna) też się nie zna na tym ale obiecała mi że skontaktuje się ze znajomym gin. i może on coś doradzi. Najgorsze jest to, że nie do końca wiadomo kto ma rację. A ty jesteś teraz w ciąży?

    mutacja C677T homozygota
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 27 listopada 2016, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie jestem, staramy się bezskutecznie.Nigdy nie byłam w ciąży.Ja to 15 mg mam zalecone przez Jerzak, mam homozygotę.
    A czy ma sens brać 15 mg raz na 3 dni ?
    Im więcej czytam na temat kwasu tym mniej wiem.
    W piątek byłam na innych konsultacjach, to też lekarz kazał brać 15 mg kwasu i acard.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 27 listopada 2016, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lily333, a jaki masz wynik kwasu foliowego ? Ja mimo, że stosuje taką dawkę plus metylowanego 1,2 mg to mam niewiele ponad normę dokładnie 20.

    Wczoraj jak byłam w Diagnostyce to była przede mną dziewczyna,która miała ponad 80 wynik i nie chcieli jej oznaczyć ile dokładnie, bo podobna laboratoria tylko do 80 oznaczają.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2016, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy po akardzie zauważyliście siniaki na udach? Takie wielkości opuszka, bądź jakieś plamienie w trakcie cyklu? Czytałam że to może być skutek uboczny i niestety ja tak mam..

  • lily 333 Przyjaciółka
    Postów: 325 41

    Wysłany: 28 listopada 2016, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia80 wyslalam Ci zaproszenie

    mutacja C677T homozygota
  • lily 333 Przyjaciółka
    Postów: 325 41

    Wysłany: 28 listopada 2016, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 gdy badałam kwas miałam ponad normę ponad 40, homocysteina 7,6. ZA kilka tyg. sobie powtórzę.

    mutacja C677T homozygota
  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia80, mam pytanie, bo widze,że chodzisz do słynnej Pani J. Mam taką samą mutację jak Ty, czy oprócz tych leków,witamin które teraz bierzesz będziesz brała coś jeszcze w ciąży? np clexane? Zaleciła Ci z Twoją mutacją czy nie?

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia87, tak wspominała o Clexane i inny lekarz również. A Ty brałaś Clexane w ciąży ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Assiak Koleżanka
    Postów: 33 9

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny,

    Śledzę to forum już od jakiegoś czasu, mam stwierdzoną mutację C677T - heterozygota i 1298A - heterozygota. Moim problemem jest rosnąca homocysteina.
    1,5 miesiąca termu zrobiłam badania na kwas foliowy, homocysteinę i wit B12. Kwas foliowy wtedy 19, homocysteina -5,8 - takie wyniki po stosowaniu przez 3 miesiąc tylko femibionu.
    Po tych badaniach, w związku z obecnością mutacji zaczęłam stosować większy kwas foliowy (actifolin 2mg dwa razy dziennie) oraz dalej zażywam femibion wczoraj powtórzyłam wyniki i kwas foliowy jest ponad normę a homocysteina 7,5.

    Mocno mnie to zmartwiło, ponieważ z tego co czytam to zażywanie kwasu i witamin ma spowodować, że homocysteina spadnie, dlaczego u mnie jest odwrotnie. Czy spotkałyście się z taka sytuacją? Wiem, że 7,5 to nadal norma, ale dlaczego ona wzrosła? w tym miesiącu chciałam zacząć starania, ale ta sytuacja mnie martwi, że cos jest nie tak.

    Assiak
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez tak miałam z homocysteina najpierw 7,5 później nagle powyżej 11 a teraz 5,15. Nie wiem z czego to wynika ? Obstawiałam laboratorium. Wtedy kiedy wyszło powyżej 11 robiłam w Alabie ale w takim punkcie w którym nie mieli na miejscu laboratorium i przewozili próbkę do innego miejsca. Staram się zazwyczaj robić w punkcie w którym badają krew na miejscu. Ale na 100 % nie wiem czy to jest słuszne myślenie.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Assiak Koleżanka
    Postów: 33 9

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja homocysteine badałam za każdym razem w diagnostyce. Zauważyłam że zaczęła rosnąć od kiedy zwiekszyłam kwas. Teraz spróbuję zażywać tylko aktywny. Dołożę do niego aktywna b12 i b6 bo te witaminy brałam tylko w dawce, która jest w femibion ie i może ich jest za mało.

    Assiak
  • Anian31 Przyjaciółka
    Postów: 77 29

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    llallka wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Odebrałam dzisiaj wyniki i stwierdzono u mnie 2 mutacje MTHFR- c677t i A1298C oraz mutację G1691A(Leiden).
    W pierwszej chwili aż się popłakałam. Jestem dosyć świeżo po poronieniu, a o dziecko staramy się już ok. 6 lat.

    Czy któraś z Was miała podobnie? Do wizyty u lekarza mam jeszcze trochę czasu, a chciałabym trochę rozjaśnić se w głowie.
    ja tak mam i bez problemu zaszłam w ciąże od razu po podaniu Pregnylu - wcześniej kilka msc nie pękały mi pęcherzyki i robiły się torbiele. Teraz jestem na Clexane i Acard i jak na razie jest ok

    f2w3rjjg5nzl29l8.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kochane podczytuje Was od jakiegoś czasu i postanowiłam się przedstawić mam na imię Sylwia 26 lat prawie cztero letnia córeczke Oliwie .
    Jestem po 4 wczesnych poronieniach max do 10 tygodnia z badań wyszło mi iz również i ja mam MTHRF C677T (hetrozygota CT) badałam poziom Homocysteiny i po prześledzeniu całego wontku wnioskuje że mam najwyższy z Was wszystkich 14.50 (Kongo) poziomu kwasy foliowego nie badałam ponieważ mój gin mi tego nie zalecał dopiero czytając Was wiem że powinna zrobić to badanie
    A teraz Podam Wam rozpiskę jaką dostalam od mojego Gina i kochane poradzcie mi co o tym myśleć Czy stosować się do tych zaleceń czy je po swojemu zmodyfikować
    - Acidum Folicum Vasco 5mg (1*1 dziennie)
    - Femibion Natal 1 (1*1 dziennie)
    - Acard 75mg (1*1 dziennie)
    - Witamina B12 Metylokobalamina Swanson (1*1 dziennie)

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia80 dzięki za odp. Nie ja nie brałam, w pierwszej ciąży nie było żadnych problemów, idealna ciąża. A teraz takie przeboje :( Zrobiłam mutacje na wlasną ręke i wyszła mi ta jedna mutacja. I właśnie nie wiem jak z clexane, bo jeden gin mówi,że nie ma podstaw i jest to na tyle łagodna mutacja,że wystarczy acard i te wszystkie witaminy, a inny powiedział,że przepisze clexane po potwierdzeniu ciąży. Dlatego szukam jakie Wy macie zalecenia (z taką samą mutacją) na pewno pójde jeszcze do trzeciego gina się skonsultować, ale widze,że chyba jednak zdecyduje sie na zastrzyki. Nie darowałabym sobie gdybym znowu straciła dziecko.

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

‹‹ 33 34 35 36 37 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ