X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiaas wrote:
    Oliwcia no tak teraz już wiem więc luz :)

    Mój gin powiedział że mam brać b6 tylko nie określił w jakiej dawce więc sama sobie wybralam 50mg :p a co do femibionu to ja go odstawiam jak zacznę brać witaminy te konkretne już.. Bo akurat zostały mi chyba z cztery tabletki:)

    A kobietki wasi mężczyźni jedzą jakieś witaminy żeby polepszyć jakość plemników?

    Mój bierze dużo, bo ma słabe nasienie, Parenton, kwas foliowy, witamine E, D3 i b12 metylowana.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzie kupujecie b6 metylowana? Mogę prosić jakieś nazwy bo nie mogę znalezc.. Zamówilam zwykła bo myslalam ze takiej nie ma a z tego co widzę piszecie że jest :p więc wolę zmienić :)

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phoenix nutrition :)
    Ja ,,walcze" z ta mutacja od dwóch miesięcy, warto zrobić również poziom wit D. Ja suplementuje się wit D,C,wit B metylowane w tym kw foliwowy 0,8. Mam probiotyki, slen, cynk, kwasy omega EPA DHA,nie jem glutenu i nabiału, cukru tez ale to przez IO.

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Assiak Koleżanka
    Postów: 33 9

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 jakie probiotyki zażywasz?

    Assiak
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa to praktycznie mamy takie samo suplementowanie i żywienie.
    Kasia b6 metylowana to inaczej P5P na Allegro jest dużo. Ja kupuje Swansona.

    Kasiaas, Justa87 lubią tę wiadomość

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z firmy joy day i sanprobi barrier

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi taka suplementacje zalecula dietetyczka.lekarze nie maja pojecie co i jak:(

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • lily 333 Przyjaciółka
    Postów: 325 41

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia wysłałam Ci wiadomość na priv. Piszę tu ponieważ nie wiem czy odczytałaś ;)

    mutacja C677T homozygota
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    Mi taka suplementacje zalecula dietetyczka.lekarze nie maja pojecie co i jak:(

    To mądra dietetyczka.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak bo jest dietetykiem klinicznym:)

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A macie clexane przy tej mutacji?bo ja mam jeszcze ledidena i mialam juz 0.4ale nie pomoglo,pozniej odkrylam mthfr i moj ginekolog mowi ze moglomiec to znaczenie...teraz clexan 0.6wezme:)

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zalecone Clexane jak będę w ciąży.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również mam zalecone Clexane jak będę w ciąży

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam od staran bo tak jak pisałam powyżej nie mogę acardu.

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi hematolog i inni mowili ze przy mthfr nie ma wskazan bo to nie trombofilia i badz tu madrym!

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa nie wiem czemu jest taka rozbieżność niestety co lekarz to i inna opinia

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Pedra Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jak ostatnio okazało się mam mutację MTHFR c677t - homozygota. W 2014 roku urodziłam po bezproblemowej ciąży dziecko. Moje kłopoty zaczęły się w 2016, gdy zdecydowaliśmy się na drugie. W tym roku obumarły mi już 2 ciąże. Jedna była prowadzona bez leków (obumarcie w 11 tc) , a ta druga na Clexane 0,4 i Aspirin Cardio (obumarła w 10 tc). Badałam w zeszłym tygodniu homocysteinę, kwas foliowy i wit. b12. Wszystkie wyniki mam w normie. Lekarz zalecił mi zażywanie leku Omegamed Optima, który zawiera Actifolin. Możecie mi powiedzieć coś więcej o tych lekach z serii Swanson? Zażywacie je, bo wyszły Wam niedobory kwasu foliowego i wit. b12? Kto Wam zalecił te konkretne witaminy? Gdzie to można kupić? Czy jesteście na diecie bezglutenowej? Oliwcia - widze, że masz 3 letnią córkę. Czy Twoje problemy również zaczęły się podczas starań o drugie dziecko?

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pedra ponoc wyniki z krwi nie sa miarodajne...bo i tajk nie wiadomo ile tego kwasu i witaminy jest w tkankach..

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest kilka watkow o mthfr...tam jest duzo informacj.Sa dwie szkoly albo zwykly kwas albo metylowany...ja jestem.za metylowanym.Biore 0.8 wit b9,poza tym b12 i b6 tez metylowane.Mozna.przejsc na diete bezglutenowa,mi powiedziala dietetyczka zeby unikac mlek(moE byc kozie).przy naszej mutacj wazny sa kwasy omega,probiotyki,wit.c,e...sprawdz poziom wit dbo pewnie masz niedobory:/ja nie mam dzieci,mozliwe ze ta paskudna mutacja.spowidowala moje poronienia:(

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, warto sprawdzić poziom witaminy D. Większość osób ma niedobory, zwłaszcza w okresie zimowym. Ja sprawdziłam i też niestety niedobór, biorę teraz dawkę d3 4000.
    Pedra najlepiej brać folian, czyli aktywną postać kwasu foliowego. Ja biorę z firmy swanson 0,8 mg. Kupuję przez internet np. na allegro. Jestem heterozygotą, czyli ponoć łagodniejsze od homozygoty. B6 i b12 warto dorzucić, gdy mamy wysoką homocysteine-są opinie, że przy staraniach ma być poniżej 8.
    Pedra, przykro mi z powodu strat. Również mam 2 straty za sobą, ale dziecka jeszcze nie mam.

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
‹‹ 35 36 37 38 39 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ