Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • sylwia80 Autorytet

Wysłany: 7 grudnia 2016, 16:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiaas wrote:
    Oliwcia no tak teraz już wiem więc luz :)

Mój gin powiedział że mam brać b6 tylko nie określił w jakiej dawce więc sama sobie wybralam 50mg :p a co do femibionu to ja go odstawiam jak zacznę brać witaminy te konkretne już.. Bo akurat zostały mi chyba z cztery tabletki:)

A kobietki wasi mężczyźni jedzą jakieś witaminy żeby polepszyć jakość plemników?

Mój bierze dużo, bo ma słabe nasienie, Parenton, kwas foliowy, witamine E, D3 i b12 metylowana.

MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

Wysłany: 7 grudnia 2016, 18:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzie kupujecie b6 metylowana? Mogę prosić jakieś nazwy bo nie mogę znalezc.. Zamówilam zwykła bo myslalam ze takiej nie ma a z tego co widzę piszecie że jest :p więc wolę zmienić :)

• Justa87 Autorytet

Wysłany: 7 grudnia 2016, 19:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phoenix nutrition :)
    Ja ,,walcze" z ta mutacja od dwóch miesięcy, warto zrobić również poziom wit D. Ja suplementuje się wit D,C,wit B metylowane w tym kw foliwowy 0,8. Mam probiotyki, slen, cynk, kwasy omega EPA DHA,nie jem glutenu i nabiału, cukru tez ale to przez IO.

Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Assiak Koleżanka

Wysłany: 7 grudnia 2016, 21:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 jakie probiotyki zażywasz?

Assiak
  • sylwia80 Autorytet

Wysłany: 8 grudnia 2016, 08:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa to praktycznie mamy takie samo suplementowanie i żywienie.
    Kasia b6 metylowana to inaczej P5P na Allegro jest dużo. Ja kupuje Swansona.

Kasiaas, Justa87 lubią tę wiadomość

• Justa87 Autorytet

Wysłany: 8 grudnia 2016, 08:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z firmy joy day i sanprobi barrier

Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Justa87 Autorytet

Wysłany: 8 grudnia 2016, 08:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi taka suplementacje zalecula dietetyczka.lekarze nie maja pojecie co i jak:(

CORCIA 06.09.17r.
  • lily 333 Przyjaciółka

Wysłany: 8 grudnia 2016, 09:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia wysłałam Ci wiadomość na priv. Piszę tu ponieważ nie wiem czy odczytałaś ;)

mutacja C677T homozygota
  • sylwia80 Autorytet

Wysłany: 8 grudnia 2016, 10:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    Mi taka suplementacje zalecula dietetyczka.lekarze nie maja pojecie co i jak:(

To mądra dietetyczka.

• Justa87 Autorytet

Wysłany: 8 grudnia 2016, 13:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak bo jest dietetykiem klinicznym:)

CORCIA 06.09.17r.
  • Justa87 Autorytet

Wysłany: 8 grudnia 2016, 13:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A macie clexane przy tej mutacji?bo ja mam jeszcze ledidena i mialam juz 0.4ale nie pomoglo,pozniej odkrylam mthfr i moj ginekolog mowi ze moglomiec to znaczenie...teraz clexan 0.6wezme:)

CORCIA 06.09.17r.
  • sylwia80 Autorytet

Wysłany: 8 grudnia 2016, 13:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zalecone Clexane jak będę w ciąży.

• 0202oliwcia Autorytet

Wysłany: 8 grudnia 2016, 16:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również mam zalecone Clexane jak będę w ciąży

w4sqyx8dc2rm5g6k.png

Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • nick nieaktualny

Wysłany: 8 grudnia 2016, 17:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam od staran bo tak jak pisałam powyżej nie mogę acardu.

• Justa87 Autorytet

Wysłany: 8 grudnia 2016, 18:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi hematolog i inni mowili ze przy mthfr nie ma wskazan bo to nie trombofilia i badz tu madrym!

CORCIA 06.09.17r.
  • 0202oliwcia Autorytet

Wysłany: 8 grudnia 2016, 19:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa nie wiem czemu jest taka rozbieżność niestety co lekarz to i inna opinia

w4sqyx8dc2rm5g6k.png

Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Pedra Znajoma

Wysłany: 10 grudnia 2016, 08:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jak ostatnio okazało się mam mutację MTHFR c677t - homozygota. W 2014 roku urodziłam po bezproblemowej ciąży dziecko. Moje kłopoty zaczęły się w 2016, gdy zdecydowaliśmy się na drugie. W tym roku obumarły mi już 2 ciąże. Jedna była prowadzona bez leków (obumarcie w 11 tc) , a ta druga na Clexane 0,4 i Aspirin Cardio (obumarła w 10 tc). Badałam w zeszłym tygodniu homocysteinę, kwas foliowy i wit. b12. Wszystkie wyniki mam w normie. Lekarz zalecił mi zażywanie leku Omegamed Optima, który zawiera Actifolin. Możecie mi powiedzieć coś więcej o tych lekach z serii Swanson? Zażywacie je, bo wyszły Wam niedobory kwasu foliowego i wit. b12? Kto Wam zalecił te konkretne witaminy? Gdzie to można kupić? Czy jesteście na diecie bezglutenowej? Oliwcia - widze, że masz 3 letnią córkę. Czy Twoje problemy również zaczęły się podczas starań o drugie dziecko?

• Justa87 Autorytet

Wysłany: 10 grudnia 2016, 09:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pedra ponoc wyniki z krwi nie sa miarodajne...bo i tajk nie wiadomo ile tego kwasu i witaminy jest w tkankach..

CORCIA 06.09.17r.
  • Justa87 Autorytet

Wysłany: 10 grudnia 2016, 09:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest kilka watkow o mthfr...tam jest duzo informacj.Sa dwie szkoly albo zwykly kwas albo metylowany...ja jestem.za metylowanym.Biore 0.8 wit b9,poza tym b12 i b6 tez metylowane.Mozna.przejsc na diete bezglutenowa,mi powiedziala dietetyczka zeby unikac mlek(moE byc kozie).przy naszej mutacj wazny sa kwasy omega,probiotyki,wit.c,e...sprawdz poziom wit dbo pewnie masz niedobory:/ja nie mam dzieci,mozliwe ze ta paskudna mutacja.spowidowala moje poronienia:(

CORCIA 06.09.17r.
  • Haana Autorytet

Wysłany: 10 grudnia 2016, 09:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, warto sprawdzić poziom witaminy D. Większość osób ma niedobory, zwłaszcza w okresie zimowym. Ja sprawdziłam i też niestety niedobór, biorę teraz dawkę d3 4000.
    Pedra najlepiej brać folian, czyli aktywną postać kwasu foliowego. Ja biorę z firmy swanson 0,8 mg. Kupuję przez internet np. na allegro. Jestem heterozygotą, czyli ponoć łagodniejsze od homozygoty. B6 i b12 warto dorzucić, gdy mamy wysoką homocysteine-są opinie, że przy staraniach ma być poniżej 8.
    Pedra, przykro mi z powodu strat. Również mam 2 straty za sobą, ale dziecka jeszcze nie mam.

2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
‹‹ 35 36 37 38 39 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego