X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • migotka_83 Ekspertka
    Postów: 311 76

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Jeszcze jedno mam pytanie: Pregna PLUS, w składzie ma

    Foliany:
    - Kwas foliowy 400 mcg

    - MetaPregnaFolic 208 mcg

    Czy to jest metylowe czy sobie darować?
    Zamiast pregny, biorę femibion Natal 1 (lub zero), tam metylowanego kwasu jest drugie tyle, bo 0,4

    3i49zbmhg4kfjp76.png

    5 lat walki...
    3 x IUI, 1 x IMSI, 6 x FET
    Aniołek [*] 8tc 02.2017 - córeczka (T22)
    Aniołek [*] 5tc 08.2017 cb, 04.2018 cb, 05.2018 cb
    Ciąża pozamaciczna 05.2018
    NK 9,9%, KIR BX, ALLO-MLR 38%
    05.2019 Naturalsik ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie zamawiam taki zestaw:

    - Doctor's BEST Fully Active B-Complex, 30 kaps
    - FOLIAN SWANSON Quatrefolic™ (glukozamina 5MTHF) 400 µg
    - F-VIT K2 D3 MAX Witamina K-2 MK-7 200 µg + D3 4000IU (do picia)
    - SELEN 200 µg

    Dodatkowo do Norprocac jeszcze dorzuciłam NIEPOKALANEK Chasteberry VITEX SWANSON.

    Chyba powinno wystarczyć nawet jeśli mutacje nie wyjdą?

    A z magnezem jak? Cytrynian? Jabłczan? W końcu czuję, że się ogarnęłam z tym, ale tutaj stanęłam i nie wiem w którą stronę iść. I chyba wolę też do picia, bo ja mam problem z połykaniem tabletek. A proszki ma FORMEDS.
    Czy tyle magnezu wystarczy?

    http://allegro.pl/magnez-cytrynian-100-czysty-stres-serce-formeds-i6612044895.html

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    migotka_83 wrote:
    Zamiast pregny, biorę femibion Natal 1 (lub zero), tam metylowanego kwasu jest drugie tyle, bo 0,4

    Jak popatrzyłam na skład, to niestety dla mnie za mało wszystkiego. Mam kiepskie witaminy B a D3 jest poniżej zakresu i muszę mieć większego kopa, żeby ją podnieść, bo LETROX mi się nie wchłania i TSH dlatego idzie w górę (tak przypuszczam). A Jod biorę osobno, więc chciałabym na razie się wystrzec czegokolwiek z Jodem w składzie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    migotka_83 wrote:
    Zamiast pregny, biorę femibion Natal 1 (lub zero), tam metylowanego kwasu jest drugie tyle, bo 0,4
    Ale one zawierają chyba też zwykły kwas foliowy prawda? Skoro mamy mutacje, to chyba lepiej go nie brać w cale?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2017, 15:52

  • migotka_83 Ekspertka
    Postów: 311 76

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co, wychodzę z założenia, że skoro nie przyswajam sztucznego kwasu foliowego, to te marne 0,4 nie zrobi mi strasznego syfu, skoro dziennie przyswoje 0,8 metylowanego.
    Dawniej brałam 5mg zwykłego kwasu dziennie, aby cokolwiek się z niego przyswoilo, i na tym kwasie + aspirin cardio też miałam ładna homocysteine, ale ile z niego mi się odłożyło w organizmie to już nawet nie chce myśleć ;)

    Selina lubi tę wiadomość

    3i49zbmhg4kfjp76.png

    5 lat walki...
    3 x IUI, 1 x IMSI, 6 x FET
    Aniołek [*] 8tc 02.2017 - córeczka (T22)
    Aniołek [*] 5tc 08.2017 cb, 04.2018 cb, 05.2018 cb
    Ciąża pozamaciczna 05.2018
    NK 9,9%, KIR BX, ALLO-MLR 38%
    05.2019 Naturalsik ❤
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ale one zawierają chyba też zwykły kwas foliowy prawda? Skoro mamy mutacje, to chyba lepiej go nie brać w cale?
    SElinko masz mutacje w heterozygocie więc częściowo organizm akceptuje kwas foliowy tylko wolniej go wchlania tak mi genetyk mówiła. 0.4 mg kwasu zwykłego nie zaszk9dzi. Ja biorę osobno witaminy b 6 i b 12 Us folian 0.8 plus prenatal uno który ma 0.4 zwykłego kwasu i 0.4 aktywnego. Ten dr b complex jest bardzo fajny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2017, 17:06

    Selina lubi tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    SElinko masz mutacje w heterozygocie więc częściowo organizm akceptuje kwas foliowy tylko wolniej go wchlania tak mi genetyk mówiła. 0.4 mg kwasu zwykłego nie zaszk9dzi. Ja biorę osobno witaminy bi b compleks z tego co widzę ma mało tych witamin co do ilości
    ok, rozumiem dziękuję :)
    Możecie ocenić czy w tym zestawie który biorę jest w końcu dawka 800 czy 400mcg metylowanego kwasu? Podaję link http://testosterone.pl/jarrow-formulas-b-right
    Jest sens bym brała jeszcze Femibion1? bo mam napoczęte opakowanie

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem ma aktywny kwas foliowy 0.4. Może dokup sobie jeszcze prenatal uno oraz folian solgara. Razem będziesz mieć 1.2 aktywnego kwasu foliowego oraz 0.4 zwyklego

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2017, 17:12

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Femibion i prenatal to prawie to samo

    Selina lubi tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamina k2 nie jest wskazana przy brania np heparyny bo działa odwrotnie zwiększa krzepliwosc

    Ania1003 lubi tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Witamina k2 nie jest wskazana przy brania np heparyny bo działa odwrotnie zwiększa krzepliwosc

    Ja jeszcze nie wiem czy u mnie coś z mutacji wyjdzie, ale obstawiam że tak.

    Więc jeśli będę chciała brać Acard i tą K2 MK7 to będę sobie robiła źle?
    Ja mam problem z kośćmi, skurczami, bardzo lekko ktoś mnie dotknie, to zaraz mam siniaki. Ostatnio już jest to nie do zniesienia, szczególnie skurcze.
    Wyniki są złe, dlatego kombinuję żeby brać wszystko co trzeba a nie narobić sobie kłopotu.

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może idź do hematologa i zapytaj
    ?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też nie biorę k2 bo czytałam ze zwiększa krzepliwosc. Nie biorę tez witamin prenatalnych tylko same metyle. Wcześniej widziałam jakiś modulator ale on ma zwykły kwas foliowy i zwykła wit b12 chyba? Nie wiem czy to dobry suplement przy mutacjach.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do hematologa jestem zapisana, ale czekam na wynik mutacji. Podpytuję na razie, żeby wiedzieć co najlepiej brać.

    Hopeless wrote:
    Też nie biorę k2 bo czytałam ze zwiększa krzepliwosc. Nie biorę tez witamin prenatalnych tylko same metyle. Wcześniej widziałam jakiś modulator ale on ma zwykły kwas foliowy i zwykła wit b12 chyba? Nie wiem czy to dobry suplement przy mutacjach.

    Jak patrzyłam na składy suplementów w aptece, to przy moich wynikach chyba musiałabym brać z 10 tabletek żeby miało to jakiś wpływ na wynik...
    Modulator też przejrzałam, ale lepiej zwalczyć homocysteinę witaminą metylową B12.
    I najlepiej ten Dr's Best wypadł w moim zestawieniu, bo są wszystkie witaminy B, kwas foliowy metylowy i to wszystko w 1 tabletce.

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    Też nie biorę k2 bo czytałam ze zwiększa krzepliwosc. Nie biorę tez witamin prenatalnych tylko same metyle. Wcześniej widziałam jakiś modulator ale on ma zwykły kwas foliowy i zwykła wit b12 chyba? Nie wiem czy to dobry suplement przy mutacjach.
    A co to są prenatalne witaminy ? To są te nieaktywne ? Prenatal uno ma 0.4 mg aktywnego kwasu i 0.4 zwykłego.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piję Folic a kwasu w krwi mam bardzo mało. Więc na mnie i tak on nie działa. Wcześniej brałam co innego i było to samo, a nie wiedziałam gdzie przyczyna.

    Poza tym, przy moim braku tarczycy, suplementuję jod osobno i mam go jeszcze bardzo dużo, dlatego nie chcę nic brać co ma go w składzie. U mnie to trochę bardziej skomplikowane, przez tą tarczycę. Nie funkcjonuję jak inni.

    A jeśli metyle każdemu się wchłaniają, to dlaczego mam przyjmować jakikolwiek syntetyk skoro u mnie on wcale się nie wchłania? Mimo że jak napisałaś jest i jedna forma i druga? Po prostu, dla mnie te dawki są za małe.

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    A co to są prenatalne witaminy ? To są te nieaktywne ? Prenatal uno ma 0.4 mg aktywnego kwasu i 0.4 zwykłego.
    Witaminy prenatalne to te które się bierze w ciąży. Miałam na myśli głównie femibion pregne i prenatal bo one mają i kwas syntetyczny i folian. Jestem mthfr hetero wiec cześć tego syntetycznego wchlaniam ale po co kusić los? 3 ciaze juz straciłam i teraz nie dotykam nawet syntetycznego kwasu.

    Ania1003 lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jakie bierzesz witaminy i w jakich ilościach? Z jakich firm ? Tak aby homocystejna była dobra? Podasz mi firmy ? Robiłaś kwas foliowy b12 i b6 żelazo? A jedli tak to odstawialas do tych badań witaminy ? Na ile dni?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra no masz Ci los... a ja łykam cały czas Acard i D3+k2 :/ czyli odstawię chyba te krople. Pokręcone to wszystko na maxa, miałam niedobór D3 a ona najlepiej wchłania się z k2, wychodzi na to, że lepiej jej nie suplementować w naszym przypadku.

    Tak w ogóle okropnie się czuję od kilku h :( boli mnie głowa i mam troche podwyzszona temperaturę, echh oby mnie nic nie brało

    Ania1003 lubi tę wiadomość

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinko weź d3 w kroplach na V na receptę
    Ja biorę razem z prenatal em uno gdzie jest d3 2000j. Ja biorę dodatkowo 7 kropli d3.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
‹‹ 84 85 86 87 88 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ