X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    To jakie bierzesz witaminy i w jakich ilościach? Z jakich firm ? Tak aby homocystejna była dobra? Podasz mi firmy ? Robiłaś kwas foliowy b12 i b6 żelazo? A jedli tak to odstawialas do tych badań witaminy ? Na ile dni?


    Odstawia się witaminy przed badaniem na minimum 48h.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Selinko weź d3 w kroplach na V na receptę
    Ja biorę razem z prenatal em uno gdzie jest d3 2000j. Ja biorę dodatkowo 7 kropli d3.

    Mówisz o Vigantolu?

    Ja mam z nim problem... od lutego biorę 4 krople- nie potrafię przeliczyć tej dawki która powinna być- czy wystarczająco tego łykam.
    Miał pomagać we wchłanianiu letroxu. Tsh rośnie i się zastanawiam czy to nie przez małą ilość kropli.

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna kropla to 500 jm. Jeśli 4 krople to 2 tys jm.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serio te 4 krople to 2000?
    Nie wiem czemu wychodziło nam 50...
    Sprawdzę jeszcze ale to chyba przez jednostkę błąd miałam. Chociaż te 2000 to u mnie wynik krwi i tak poniżej normy...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już się doszkoliłam ;)

    Dzięki dziewczyny, uchroniłyście mnie dzisiaj przed złymi wyborami :D
    Od kolejnego cyklu nowa suplementacja będzie :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam dziś kolejny test, znów biel. Na @ się nie zanosi, brzuch nie boli, czasem zakluje, tylko lewa pierś boli a prawa to flak :/ więc już w ogóle dziwnie... Szlag mnie trafia bo nie mam pojęcia czemu @ się może spóźniać :( przecież to chyba nie przez te nowe witaminy B metylowane? Bo nic innego nowego nie brałam, dietę mam taką samą, nie miałam stresów a wręcz przeciwnie dużo wypoczywałam w sierpniu. Niech już tą małpa przyjdzie, bo wyjdę z siebie :(

  • Esperanza Mia Autorytet
    Postów: 6076 4460

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w klinice kazano brać prentanal classic
    jest tam wid d3 2000 j i to ma mi starczyć.
    Za dużo kobitka powiedziała że nie zdrowo.

    z wit metylowanych biore B12 co 2 dzień i b6 codziennie a kwas jest w prentanal.

    age.png
    age.png
    "Cokolwiek zasiejesz, po jakimś czasie zbierzesz ! Twoje myśli to ziarno i od nich będą zależeć żniwa ".
    21.03.2022 transfer 2AA
    5 dpt 21,4 7 dpt 61,2 10 dpt 205,9 14 dpt 955 23 dpt 💗
    7.06.22 prenetralne, synek
    18.07.22 pierwsze ruchy 19+5
    22.07.2020 20+2 waga 329g połówkowe
    30.09.22 3 genetyczne 30+2 1445g
    12.12.2022 40+5 56 cm, 3550 g, g.15.55 😍
    02.01.2020 *IVF *ICSI MACS
    15.01.2020 punkcja ❄❄ ❄
    15.02.2020 transfer 3AA
    6 dpt 49,5 9 dpt 181,5 11 dpt 286 13 dpt 446 16 dpt 1446 19 dpt 3893
    26 dpt ❤️ 12.03.2020
    18.06.2020 20+3 połówkowe- waga 385 g szczęścia 💕 będzie synek
    19.06.2020 pierwsze ruchy💗
    21.07.2020 25+1 waga 776 g
    21.08.2020 29+5 gene 1502g
    09.09.2020 waga 1944g
    34+2 waga 2200, 35+2 waga 2600
    09.10.2020 36+4 - 54 cm, 2620g godz 23.21 😍
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2966 2025

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Zrobiłam dziś kolejny test, znów biel. Na @ się nie zanosi, brzuch nie boli, czasem zakluje, tylko lewa pierś boli a prawa to flak :/ więc już w ogóle dziwnie... Szlag mnie trafia bo nie mam pojęcia czemu @ się może spóźniać :( przecież to chyba nie przez te nowe witaminy B metylowane? Bo nic innego nowego nie brałam, dietę mam taką samą, nie miałam stresów a wręcz przeciwnie dużo wypoczywałam w sierpniu. Niech już tą małpa przyjdzie, bo wyjdę z siebie :(

    Selina zrób Bete HCG z krwi, może coś się dzieje tzn jakaś ciąża biochemiczna i nie wychodzi na teście z moczu.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Selina zrób Bete HCG z krwi, może coś się dzieje tzn jakaś ciąża biochemiczna i nie wychodzi na teście z moczu.
    No właśnie :/ nie wytrzymam do jutra, idę za 2h

  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Mówisz o Vigantolu?

    Ja mam z nim problem... od lutego biorę 4 krople- nie potrafię przeliczyć tej dawki która powinna być- czy wystarczająco tego łykam.
    Miał pomagać we wchłanianiu letroxu. Tsh rośnie i się zastanawiam czy to nie przez małą ilość kropli.
    Jak to bierzesz D, żeby poprawić wchłanianie Letroxu? Przecież witamina D3 i żelazo zaburzają wchłanianie leków na tarczycę i powinno się je brać ze sporym odstępem czasowym, mówią, że minimum 2 godziny, ale moja lekarka zaleca nawet 8 godzin. Jeśli weźmiesz D3 za szybko to możesz całkiem zablokować wchłanianie leków

    Ania1003 lubi tę wiadomość

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaokruszka wrote:
    Jak to bierzesz D, żeby poprawić wchłanianie Letroxu? Przecież witamina D3 i żelazo zaburzają wchłanianie leków na tarczycę i powinno się je brać ze sporym odstępem czasowym, mówią, że minimum 2 godziny, ale moja lekarka zaleca nawet 8 godzin. Jeśli weźmiesz D3 za szybko to możesz całkiem zablokować wchłanianie leków
    Ja brałam z godzinnym odstępstwem. Nikt mi nie powiedział żeby tak brać.

    A d3 też prz3szkadza w wchlanianiu b12 b6 folianu? Może dlatego moja homocystejna nie ruszyła się? Będę brać d3 wieczorem. Często d3 dają w jednej tabletce z folianach np w prenatal uno czy femibion ie tak jest.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaokruszka wrote:
    Jak to bierzesz D, żeby poprawić wchłanianie Letroxu? Przecież witamina D3 i żelazo zaburzają wchłanianie leków na tarczycę i powinno się je brać ze sporym odstępem czasowym, mówią, że minimum 2 godziny, ale moja lekarka zaleca nawet 8 godzin. Jeśli weźmiesz D3 za szybko to możesz całkiem zablokować wchłanianie leków

    Tak mi przepisała endo w lutym i tak trwam... ale to było przed staraniami i przed jakimikolwiek wynikami.
    Ale Letrox biorę o 6 a zanim wezmę Magne, Jodid i Vigantol, to czasami jest 10 a czasami 12. Zależy jak mnie ciągnie do tabletek. Przeważnie nie ciągnie więc się nie spieszę.

    Inofolic piję wieczorem.

    A ktoś mi łopatologicznie powie co to jest ten Myo?
    Myo-inozytol 2000 mg
    Kwas foliowy 200 mcg

    Czy to syntetyk czy metylowe? Mam za mało kwasu a mimo że czytałam na internecie opisy, to nigdzie nie napotkałam się na jakąkolwiek informację, że jest to specyfik przyswajalny.
    Do końca cyklu zużyję resztę i przerzucam się na Folian Swansona i Dr's Best- zamówienie idzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2017, 22:51

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mioinozytol ma wpływać na regulację gospodarki hormonalnej i lepsza owulację. Ja tego nie piję, bo kwas foliowy jest w zwykłej formie

    Ania1003 lubi tę wiadomość

  • migotka_83 Ekspertka
    Postów: 311 76

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, i jak beta? Gratulować? :)

    3i49zbmhg4kfjp76.png

    5 lat walki...
    3 x IUI, 1 x IMSI, 6 x FET
    Aniołek [*] 8tc 02.2017 - córeczka (T22)
    Aniołek [*] 5tc 08.2017 cb, 04.2018 cb, 05.2018 cb
    Ciąża pozamaciczna 05.2018
    NK 9,9%, KIR BX, ALLO-MLR 38%
    05.2019 Naturalsik ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    migotka_83 wrote:
    Selina, i jak beta? Gratulować? :)
    No coś Ty ;) jakby była + to by już tu wszyscy wiedzieli :D Wyobraź sobie że godzinę po pobraniu krwi dostałam @ :P no jaja jak berety... Na szczęście wiem, że to nie był żaden biochem, bo beta 0,1

  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Ja brałam z godzinnym odstępstwem. Nikt mi nie powiedział żeby tak brać.

    A d3 też prz3szkadza w wchlanianiu b12 b6 folianu? Może dlatego moja homocystejna nie ruszyła się? Będę brać d3 wieczorem. Często d3 dają w jednej tabletce z folianach np w prenatal uno czy femibion ie tak jest.
    Z tego co wiem to nie ma wpływu na wchłanianie witamin z grupy B. Ale, D3 jest rozpuszczalna w tłuszczach, więc lepiej brać ją po posiłku, chyba, że się bierze coś w rodzaju Vitrum D3, tam w kapsułce jest nośnik, który ułatwia przyswajanie. Witaminy z grupy B rozpuszczają się w wodzie, więc trzeba je solidnie popić

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Mioinozytol ma wpływać na regulację gospodarki hormonalnej i lepsza owulację. Ja tego nie piję, bo kwas foliowy jest w zwykłej formie

    W takim razie ja nie przyswajam tego kwasu wcale... mam ledwo 8. Myślałam że to coś metylowego ale nigdzie nie znalazłam dokładniej. To że poprawia owulację to doczytałam. Ale jakoś tego nie widać.

    Mutacji jeszcze nie ma a dzisiaj minęło 14 dni... doczytałam wczoraj że oni sobie liczą 14 dni ROBOCZYCH... w piątek wizyta i chyba nic z tego nie wyjdzie :(

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    No coś Ty ;) jakby była + to by już tu wszyscy wiedzieli :D Wyobraź sobie że godzinę po pobraniu krwi dostałam @ :P no jaja jak berety... Na szczęście wiem, że to nie był żaden biochem, bo beta 0,1
    Selina nie bądź taka pewna. Ja miałam w 12 dpo 3,8 a 14 dpo 0 i na pewno to nie był błąd laboratorium. Wtedy kiedy moje krwawienie było takie samo jak teraz (2 cykle temu) a tempka była wyższa przez 18 dni też w dniu krwawienia miałam betę 0 a jestem pewna ze doszło do zapłodnienia ale się nie zagniezdzilo.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 01:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Selina nie bądź taka pewna. Ja miałam w 12 dpo 3,8 a 14 dpo 0 i na pewno to nie był błąd laboratorium. Wtedy kiedy moje krwawienie było takie samo jak teraz (2 cykle temu) a tempka była wyższa przez 18 dni też w dniu krwawienia miałam betę 0 a jestem pewna ze doszło do zapłodnienia ale się nie zagniezdzilo.
    No to nic nie wiem, ale gdybać nie będę. Może w tym cyklu coś pyknie jak już dłużej będę brała te witaminy i dalej Acard. Mam nadzieję też, że nowy gin pomoże i dobrze poprowadzi. Mimo wszystko jakoś czuję, że będziemy potrzebować inseminacji. Nie ma gwarancji że to nie przez nasienie męża (morfologia na granicy normy i dużo powolnych plemników, choć lekarze każą się tym nie przejmować, bo jest i sumarycznie b.duzo). Ja się tu diagnozuje na lewą stronę a może wcale nie muszę... On też został przebadany już chyba na każdy możliwy sposób (seminogram 3x z czego za 3 razem b.rozszerzony, hormony, posiewy z cewki i usg jąder), więc nie wiem czy jest sens brnąć dalej w jakąś immunologię czy dalszą genetykę, skoro w życiu w ciąży nie byłam i nie poroniłam. Genetyk już tak na siłę skierował nas na te kariotypy. Ja sama wymyśliłam dzięki temu forum te komórki NK do zbadania i ANA. Czuję, że chybaba zaczynam za bardzo z tym świrować chcąc być mądrzejsza od wszystkich...

    Ania ja doplacalam 100zl żeby mieć wyniki mutacji w 5dni roboczych. Nic mi to jednak nie dalo, bo gin olał moje wyniki mówiąc, że nie są żadna przeszkodą. Mam 1 mutacje hetero a drugą homo, co podobno złe nie jest a już na pewno nie przeszkadza w zajściu w ciążę (w utrzymaniu już tak)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2017, 00:49

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz żałuję że wzięłam to za 330...
    Dzisiaj postaram się zadzwonić i zapytać kiedy będą. Może mi powiedzą.

‹‹ 85 86 87 88 89 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ