Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną ✨✨Nasze Letnie Cuda po In Vitro (maj–sierpień 2026)✨✨
Odpowiedz

✨✨Nasze Letnie Cuda po In Vitro (maj–sierpień 2026)✨✨

Oceń ten wątek:
  • Valletta Autorytet
    Postów: 2062 3563

    Wysłany: 24 maja, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusiaa22 wrote:
    Polecacie dziewczyny jakąś chustę albo nosidło? Jeśli tak to bede wam bardzo wdzięczna jak jakąś polecicie 🥰 u nas od 3 dni wszystko jest bee... łóżeczko be wózek be tata be ino mama jest na tak 🤣🤭 rece juz powoli odpadają 🫣🤣

    Lusia my mamy lennylamb i polecam w Bieruniu starym jest fajna położna, ona pracuje w Tychach robi lekcje 1h, na IG centrum macierzyństwa Natalia Latocha. My kupiliśmy chustę za ok 250, jak chcesz wyślę ci linka na priv filmik jaka metodą nas uczyła;)

    👩36l endometrioza, niedoczynność tarczycy, Amh 0.9 🧔🏻‍♂️35l zdrowy

    🖇 Starania z przerwami od 10/2019
    🩺 2021-2023 leczenie endometriozy (III laparoskopie, 6m sztucznej menopauzy 💉Zoladex).

    ☘️ I IVF 07/2023 ❄️
    08/2023 - histeroskopia diagnostyczna, NK, CD138, EndoBiome, próbny transfer. Leczenie stanu zapalnego endometrium 💊
    FET- 03/2024 - 6dpt - 7.2, 8dpt - 31,30- cb 💔 (accofil)
    ☘️ II IVF 11/2024 ❄️ - ET <2.3 (accofil, encorton, neoparin, acard, intralipid).

    ☘️ III IVF 02/2025 ❄️ - ET <2.3 (accofil, encorton, neoparin, acard, atosiban)
    🍀 IV IVF 04/2025 ❄️❄️ - FET 22/04 ❄️- 6dpt - ⏸ 7dpt - 52 🥹, 10dpt - 236 🥹 13dpt - 1362, 16dpt - 5134 (acard, neoparin, prograf, accofil, 2x immunoglobuliny).

    4 IVF / 4 transfery / jeden 4BB -Baby Girl 🩷 🍼

    Styczeń 2026 - jest już z nami 🫠✨🩷
  • Muczylando Autorytet
    Postów: 3467 4672

    Wysłany: 24 maja, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rakieta_P🚀 wrote:
    A ja czytam i patrzę na swój suwaczek i na wasze i kminie - czy nas to omija, bo już by się zaczęło, czy wszystko przed nami 🫣🫣🫣
    My wczoraj na imprezce urodzinowej i Nel nam padła
    o 21.30. Na śpiocha dałam jej cycka o 2.35, bo mnie bolał. Sama obudziła się o 6.27 na jedzenie i potem spała do 9.05 🫣☺️
    Ej no, weź tu z takimi przechwałkami nie przychodź, bo zazdraszczam 😂😂
    A tak na poważnie to ciesz się i korzystaj z łagodnych dni, bo takie jak nasze mogą zbombardować w każdym momencie (ale oby ten dobry czas trwał jak najdłużej). Może też jesteście dużo bardziej spokojni, po wpisach widzę dużo dobrej energii, bo u nas duuużo nerwów i chaosu od pierwszych chwil, mało delikatności, a to dzieci wyczuwają jak nie wiem. Im więcej spokoju we mnie tym mały lepiej funkcjonuje, a jak jestem przemęczona,chaotyczna i zdenerwowana to zaraz więcej ryku 🫣
    Ból i funkcjonowanie po CC, potem ból i problemy z laktacją, to wszystko odbija się na dziecku, które i bez tego musi wykonać ogrom pracy żeby przystosować się do życia poza brzuchem.

    👩94👦87. Starania od 2018, klinika od 2024:
    🍀I:
    🐮07/04 - punkcja, 5❄️
    ❌07/31, 09/04, 10/30, 12/04 IV FET, 2 cb
    2025:
    ❌01/08 - V FET, cb
    🍀II:
    🐮03/13 punkcja, 4❄️
    🐄07/22 - VI FET, 🍼04/11 3740g, 57cm🩵

    ❌KIR: Bx +2DS2
    ❔PAI-1, mthfr - homo
    ❌Tężyczka, niedoczynność tarczycy, przewlekłe zapalenie endometrium
    🆗Kariotypy, cytokiny, immunofenotyp, ana2, asa, AMH ~3
    age.png

    "Odwaga bycia nielubianym to odwaga bycia wolnym."
  • włosy barwy zboża Autorytet
    Postów: 1047 1677

    Wysłany: 24 maja, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy mieć doradcę chustowego w szkole, ale taki zajebisty termin sobie zaklepali, że moje koleżanki to na pewno w nim nie wezmą udziału, a ja no to zobaczę czy jeszcze się nie rozpakuje. Bo termin mam na 30 czerwca z miesiączki, a termin w szkole jest 24 czerwca. A jedna psiapsi ma termin na 21 a druga na 24 właśnie. Beznadziejnie to zrobili, bo kurde czekałam na to, a np niepotrzebne mi było spotkanie z dietetykiem co jeść w ciąży jak już byłam w 30+ tygodniu.

    🧑 37 lat 🧔 37 lat
    Starania od: ~sierpień 2021
    2023: 3 x IUI ❌
    2023 lipiec: I stymulacja IVF ✔️ 3 ❄️
    2023 wrzesień: biopsja - przewlekły stan zapalny endometrium - Sumarycznie biopsja 5x
    2024 marzec: transfer ❌
    2024 wrzesień: transfer ✔️
    2024 listopad: 8tc 💔
    2024 grudzień: transfer ❌
    2025 luty: II stymulacja IVF - brak zarodków
    2025 sierpień III stymulacja do IVF - 1 x AB po PGTA
    11.10 transfer ♥️
    19.10 II 😍
    21.10 beta 201,9U/l
    23.10 beta 625,8U/l
    31.10 USG ok
    07.11 USG ♥️
    19.11 8+2 CRL 1,78 FHR 171 😍
    03.12 10+4 CRL 3,63 FHR 168
    16.12 prenatalne CRL 6,2 FHR 168 ryzyka niskie ♥️
    Zdrowa dziewczynka 🩷

    preg.png
  • Chomik_mandżurski Autorytet
    Postów: 336 407

    Wysłany: 24 maja, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczelam szkole rodzenia w ostatni czwartek lutego Szkola przyszpitalna w ramach nfz. Zajecia byly co tydzien i niedawno zapytalam ile jeszcze mamy spotkan, bo na podpisywanej liscie obecnosci bylo ich jeszcze na dobrych kilka tygodni a tu termin sie zbliza - babka odpowiedziala ze nie wie ile. Na ostatnich zajeciach dziewczyny mowia ze na fb pojawilo sie info ze juz wchodzi nowa grupa o tej porze w czwartki co my, tak z zaskoczenia, czyli nagle mielismy juz miec ostatnie zajecia, a nie bylo nawet poruszone nic a nic o pielegnacji noworodka, kapieli, kikucie, szczepieniach, problemach brzuszkowych 🤣 Mielismy zobaczyc oddzial - nigdy nie poszlismy. Za to duzo bylo przez te pare tygodni offtopu z zakresu polityki i wszelakich historii o rodzinie poloznej prowadzacej, np o edukacji zdrowotnej w szkole Jej dzieci. Znalazl sie tez czas na reklame bankowania krwi pepowinowej za miliony. Jestem troche zawiedziona bo biorac pod uwage ze od 32 tc przysluguja az 2 spotkania z polozna tygodniowo a wczesniej 1/tydz, to mozna by bylo pewnie duzo lepiej wykorzystac ten czas w taki indywidualny sposob i nie wiem czy na przyszlosc to nie jest lepsze rozwiazanie.

    ♀️ 88 AMH 1.27 -> 0.93 maj 25, jajowody drożne, BMI 18.5, KIR AA, HLA-C C2, ANA 1:1000, PAI-1 5g/5g, cross match 25.9%, cd56 cd138 ok
    ♂️ 87 niedoczynność tarczycy, żylaki powrózka 3st, BMI 26.9, morfologia 2% -> 4%, HLA-C C1
    Kariotypy ok

    Starania od 2021
    05.23 Invicta Gdynia
    08.23 - zmiana na Gamete
    09.23 - 11.23 - 3 x IUI 👎
    12.23 - I IVF, długi protokół
    01.24 - punkcja 9 oocytów -> 1 ❄️ 4.1.2
    02.24 - FET beta 0

    07.24 II IVF, krótki protokół
    19.07 - punkcja, przedwczesna owulacja, z 20 pęcherzykow 7 oocytow -> 1 ❄️ 4.2.3
    13.08 FET 7tc 💔

    05.25 III IVF, krótki protokół
    21.05 - punkcja, 10 kumulusów -> 8 🥚 -> 1 ❄️ 3.1.1 PGTA + 🥰
    01.10.25 FET 🌈 (euthyrox, encorton, accofil, hcq, neoparin) 6dpt ⏸️😍 8dpt 87,9 10dpt 262,50 12dpt 691 14dpt 1728 20dpt 16591 26dpt ❤️ CRL 0.35cm
    preg.png
  • Monixma Autorytet
    Postów: 1113 2911

    Wysłany: 24 maja, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chomik_mandżurski wrote:
    Ja zaczelam szkole rodzenia w ostatni czwartek lutego Szkola przyszpitalna w ramach nfz. Zajecia byly co tydzien i niedawno zapytalam ile jeszcze mamy spotkan, bo na podpisywanej liscie obecnosci bylo ich jeszcze na dobrych kilka tygodni a tu termin sie zbliza - babka odpowiedziala ze nie wie ile. Na ostatnich zajeciach dziewczyny mowia ze na fb pojawilo sie info ze juz wchodzi nowa grupa o tej porze w czwartki co my, tak z zaskoczenia, czyli nagle mielismy juz miec ostatnie zajecia, a nie bylo nawet poruszone nic a nic o pielegnacji noworodka, kapieli, kikucie, szczepieniach, problemach brzuszkowych 🤣 Mielismy zobaczyc oddzial - nigdy nie poszlismy. Za to duzo bylo przez te pare tygodni offtopu z zakresu polityki i wszelakich historii o rodzinie poloznej prowadzacej, np o edukacji zdrowotnej w szkole Jej dzieci. Znalazl sie tez czas na reklame bankowania krwi pepowinowej za miliony. Jestem troche zawiedziona bo biorac pod uwage ze od 32 tc przysluguja az 2 spotkania z polozna tygodniowo a wczesniej 1/tydz, to mozna by bylo pewnie duzo lepiej wykorzystac ten czas w taki indywidualny sposob i nie wiem czy na przyszlosc to nie jest lepsze rozwiazanie.

    Ja nie poszłam na szkołę rodzenia tylko właśnie miałam indywidualne spotkania z położną, która też do nas chodzi jako położona środowiska i to było pewnie o wiele lepsze rozwiązanie. O wszystko możesz zapytać, ustalałyśmy co w pierwszej kolejności chcę omówić, razem tworzyłyśmy plan porodu.
    W piątek będzie u nas ostatni raz położona i jakoś tak dziwnie 🥲 zawsze lubię jak przychodzi, bo wszystkie wątpliwości związane z Olgą omawiamy, waży, mierzy, sprawdza. Jak Oldze wyskoczyła wysypka to jej wysłałam zdjęcie i zapytałam co z tym zrobić.

    Chomik_mandżurski lubi tę wiadomość

    👱🏼‍♀️ 29
    Prolaktyna✅Ferrytyna✅ wit. D3 ✅ Tarczyca ✅ homocysteina✅
    MTHFR 677C- hetero ❌️PAI-1 4G/5G hetero ❌ P/c p. plemnikom✅ APS✅ Kariotyp ✅ ANA1 ✅
    🙍‍♂️32
    Niedoczynność tarczycy
    Ciężka oligozoospermia
    Kariotyp ✅Region Azf ✅

    I Procedura krótka, ICSI
    05.05.2025- start stymulacji
    16.05.2025 - punkcja 💉 - 18🥚 - 9MII - ❄️❄️(5.1.1 i 4.1.1)
    21.05.2025 - ET ❄️ 5.1.1 - 12dpt - 16,1; 14dpt-10,4❌
    28.07.2025 - FET 🥹 6dpt ⏸️ 7dpt - 89,6🍀9dpt-277 🍀11dpt-576🍀 14dpt -1 559 🍀 17dpt -4 987🍀 21dpt -13 929🍀 22dpt -GS 13mm; YS 3 mm 🍀 23dpt - CRL 0,28cm i❤️ 🥹 32dpt-0,82cm 🥹 8+6-1,92 cm ❤️10+3 - 3,59cm❤️ 11+5 - 4,97🍀
    Sanco ✅ Olga 🩷14+5 111 g🩷 18+5 292g 🩷21+1 390g🩷24+5 740g🩷 27+5 1117g🩷30+1 1502g 🩷33+5 2243
    age.png
  • włosy barwy zboża Autorytet
    Postów: 1047 1677

    Wysłany: 24 maja, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chomik_mandżurski wrote:
    Ja zaczelam szkole rodzenia w ostatni czwartek lutego Szkola przyszpitalna w ramach nfz. Zajecia byly co tydzien i niedawno zapytalam ile jeszcze mamy spotkan, bo na podpisywanej liscie obecnosci bylo ich jeszcze na dobrych kilka tygodni a tu termin sie zbliza - babka odpowiedziala ze nie wie ile. Na ostatnich zajeciach dziewczyny mowia ze na fb pojawilo sie info ze juz wchodzi nowa grupa o tej porze w czwartki co my, tak z zaskoczenia, czyli nagle mielismy juz miec ostatnie zajecia, a nie bylo nawet poruszone nic a nic o pielegnacji noworodka, kapieli, kikucie, szczepieniach, problemach brzuszkowych 🤣 Mielismy zobaczyc oddzial - nigdy nie poszlismy. Za to duzo bylo przez te pare tygodni offtopu z zakresu polityki i wszelakich historii o rodzinie poloznej prowadzacej, np o edukacji zdrowotnej w szkole Jej dzieci. Znalazl sie tez czas na reklame bankowania krwi pepowinowej za miliony. Jestem troche zawiedziona bo biorac pod uwage ze od 32 tc przysluguja az 2 spotkania z polozna tygodniowo a wczesniej 1/tydz, to mozna by bylo pewnie duzo lepiej wykorzystac ten czas w taki indywidualny sposob i nie wiem czy na przyszlosc to nie jest lepsze rozwiazanie.
    To ja też tak zaczynałam mniej więcej, w 22tc mi wypadło pierwsze spotkanie, bo zapomnieli do mnie zadzwonić w 21 🤣 ale te wszystkie rzeczy kąpanie, podnoszenie etc to mieliśmy i całkiem obszernie nawet opisane. Z tych zajęć mam też dużo różnych fajnych książeczek i materiałów, które sama szkoła przygotowała. Temat krwi pępowinowej też był u nas, babka rozdała kartki żeby powypelniac i jej oddać 🤣 ja nie wypełniłam oczywiście, bo nie chciałam żadnych spam telefonów czy maili.

    Chomik_mandżurski lubi tę wiadomość

    🧑 37 lat 🧔 37 lat
    Starania od: ~sierpień 2021
    2023: 3 x IUI ❌
    2023 lipiec: I stymulacja IVF ✔️ 3 ❄️
    2023 wrzesień: biopsja - przewlekły stan zapalny endometrium - Sumarycznie biopsja 5x
    2024 marzec: transfer ❌
    2024 wrzesień: transfer ✔️
    2024 listopad: 8tc 💔
    2024 grudzień: transfer ❌
    2025 luty: II stymulacja IVF - brak zarodków
    2025 sierpień III stymulacja do IVF - 1 x AB po PGTA
    11.10 transfer ♥️
    19.10 II 😍
    21.10 beta 201,9U/l
    23.10 beta 625,8U/l
    31.10 USG ok
    07.11 USG ♥️
    19.11 8+2 CRL 1,78 FHR 171 😍
    03.12 10+4 CRL 3,63 FHR 168
    16.12 prenatalne CRL 6,2 FHR 168 ryzyka niskie ♥️
    Zdrowa dziewczynka 🩷

    preg.png
  • meei Przyjaciółka
    Postów: 92 215

    Wysłany: 24 maja, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusiaa22 wrote:
    Polecacie dziewczyny jakąś chustę albo nosidło? Jeśli tak to bede wam bardzo wdzięczna jak jakąś polecicie 🥰 u nas od 3 dni wszystko jest bee... łóżeczko be wózek be tata be ino mama jest na tak 🤣🤭 rece juz powoli odpadają 🫣🤣

    My mamy z little frog i sprawdza się super :).

    Lusiaa22 lubi tę wiadomość

    👱‍♀️31👨36 🐱 11


    age.png

    1 procedura IVF 2024 ❄️❄️❄️
    ❄️1 FET beta 0 ❌
    ❄️2 FET beta 0❌
    ❄️3 FET 5 + 3 tc 💔poronienie samoistne

    2 procedura IVF 2025 ❄️❄️❄️❄️❄️
    ❄️1 FET 20.08 : 10 dpt 79 mIU/ml. 12 dpt 172,3 mIU/ml, 14 dpt 426,5 mIU/ml, 16 dpt 980,6 mIU/ml, 26dpt - jest bijące 🩷
    29.10 - badania prenatalne, USG ok, pośrednie ryzyko T21 (obniżone białko pappa)
    4.11 - sanco niskie ryzyka, znamy płeć! Czekamy na Emilkę 🩷
    17.11 140g człowieka
    8.12 250g 🥹 rośnij skarbie!
    29.12 połówkowe; 417 g szczęścia ♥️
    19.01 770g dziewczyny 🥹
    09.02 1044g 😊
    02.03 1515 g
    23.03 2014 g 🥹
    13.04 2700 g
    30.04. Witaj na świecie kochanie 🥰 54 cm, 3110 g
  • Malowybitna Autorytet
    Postów: 758 1352

    Wysłany: 24 maja, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rakieta_P🚀 wrote:
    A ja czytam i patrzę na swój suwaczek i na wasze i kminie - czy nas to omija, bo już by się zaczęło, czy wszystko przed nami 🫣🫣🫣
    My wczoraj na imprezce urodzinowej i Nel nam padła
    o 21.30. Na śpiocha dałam jej cycka o 2.35, bo mnie bolał. Sama obudziła się o 6.27 na jedzenie i potem spała do 9.05 🫣☺️

    U mnie też było od początku złote dziecko natomiast wczoraj zaczęłyśmy skok rozwojowy i wszystko zaczyna się rozjeżdżać 😅😅

    Ja mam nosidło (nowe) i chustę (Vinted) z lennylamb ale narazie nie mogę nic o nich powiedzieć. Nosidło bee a chustę dopiero będziemy testować ale doradziła nam położna :)

    starania od 2022
    🙍‍♀️'92
    AMH - 7,48
    ❌PCOS w obrazie usg
    ❌MTHTR A1298 homo
    ❌PAI hetero
    ✅homocysteina - 7
    ✅ASA, ANA1, ANA3, APS
    ✅KIR 4/5 brak 2DS5
    ✅HLA-C oboje C1
    ✅kariotyp
    ✅cd138
    🙍‍♂️'90
    ❌Koncentracja 2,1 mln/ml
    ✅Morfologia 4%
    ❌FSH - 15,64
    ✅kariotyp, CFTR, usg jąder

    I IVF (menopur 150, orgalutran)
    11.2024 - punkcja: 19 pobranych, 12 dojrzałych, 8 zapłodnionych, ❄️❄️❄️❄️

    12.12.24 FET I (CS) (estrofem, cyclogest, duphaston, clexane), 9w6d poronienie zatrzymane (8+2) 💔.

    4.8.25 🌈 FET II (CN) 6 dpt ⏸️, 7 dpt beta 55, 9 dpt beta 130, 12dpt beta 685 15 dpt beta 2389 23 dpt GS 1,55 cm, CRL 0,24 cm i ❤️, 7+4 CRL 1,49 cm, 9+1 CRL 2,65 cm, 11+4 5,2 cm, 12+5 prenatalne ✅,
    15+5 nifty: zdrowa dziewczynka 🩷🩷🩷

    age.png
  • Acmvj Autorytet
    Postów: 1149 2079

    Wysłany: 24 maja, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malowybitna wrote:
    U mnie też było od początku złote dziecko natomiast wczoraj zaczęłyśmy skok rozwojowy i wszystko zaczyna się rozjeżdżać 😅😅

    Ja mam nosidło (nowe) i chustę (Vinted) z lennylamb ale narazie nie mogę nic o nich powiedzieć. Nosidło bee a chustę dopiero będziemy testować ale doradziła nam położna :)

    U mnie do 3 tygodnia Aniołek też był a później zaczęły się przygody brzuszkowe, skoki rozwojowe i dopiero po kolejnych 2,5 tygodnia jest trochę lepiej.

    Malowybitna lubi tę wiadomość

    👩'94 :
    -AMH 3,5
    -adenomioza
    -3x histeroskopia: leczenie stanu zapalnego endometrium, korekta blizny po cc, usuwanie mikropolipowatości

    2020- początek starań
    2021- początek starań z pomocą medyczną
    2023- nasz Aniołek żył jeden dzień 💔
    2024- powrót do starań z pomocą medyczną 👩‍⚕️
    03.2025- AIH ❌
    04.2025- kwalifikacja do IVF:
    Stymulacja: Rekovelle 12j+ Menopur 75j +Orgalutran-> 2x Zivafert+ 2x Gonapeptyl Daily
    04.2025- Punkcja-> Pobrano 17 🥚-> 9 MII-> Zapłodnieniu poddano 6 komórek, wszystkie udało się zapłodnić - mamy 4 ❄️
    05.2025- 3 histeroskopia-> znowu stan zapalny-> antybiotyki
    16.06.2025, 14.07.2025- Diphereline-> 26.07.2025 start estrofemu
    14.08.2025 FET 5BA
    5DPT BETA : 31->7DPT BETA : 114->9DPT BETA : 232->11DPT BETA: 473
    05.09.2025-> mamy mrugające serduszko ❤️

    preg.png
  • Monixma Autorytet
    Postów: 1113 2911

    Wysłany: 25 maja, 05:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acmvj wrote:
    U mnie do 3 tygodnia Aniołek też był a później zaczęły się przygody brzuszkowe, skoki rozwojowe i dopiero po kolejnych 2,5 tygodnia jest trochę lepiej.

    U nas podobnie, do 3/4 tygodnia żadnych problemów, a potem się zaczęło 😅 gdybym wiedziała, to mąż na początku chodizlby do pracy i wolne teraz by wziął.

    Ale mamy chyba jakiś przełom 🙏 od piątku widzę poprawę, a dziś Olga spała w nocy 7,5h 🥳

    Chomik_mandżurski, Nowa31, Mimi7, Karo_27, Agulek24, Malowybitna, tika32 lubią tę wiadomość

    👱🏼‍♀️ 29
    Prolaktyna✅Ferrytyna✅ wit. D3 ✅ Tarczyca ✅ homocysteina✅
    MTHFR 677C- hetero ❌️PAI-1 4G/5G hetero ❌ P/c p. plemnikom✅ APS✅ Kariotyp ✅ ANA1 ✅
    🙍‍♂️32
    Niedoczynność tarczycy
    Ciężka oligozoospermia
    Kariotyp ✅Region Azf ✅

    I Procedura krótka, ICSI
    05.05.2025- start stymulacji
    16.05.2025 - punkcja 💉 - 18🥚 - 9MII - ❄️❄️(5.1.1 i 4.1.1)
    21.05.2025 - ET ❄️ 5.1.1 - 12dpt - 16,1; 14dpt-10,4❌
    28.07.2025 - FET 🥹 6dpt ⏸️ 7dpt - 89,6🍀9dpt-277 🍀11dpt-576🍀 14dpt -1 559 🍀 17dpt -4 987🍀 21dpt -13 929🍀 22dpt -GS 13mm; YS 3 mm 🍀 23dpt - CRL 0,28cm i❤️ 🥹 32dpt-0,82cm 🥹 8+6-1,92 cm ❤️10+3 - 3,59cm❤️ 11+5 - 4,97🍀
    Sanco ✅ Olga 🩷14+5 111 g🩷 18+5 292g 🩷21+1 390g🩷24+5 740g🩷 27+5 1117g🩷30+1 1502g 🩷33+5 2243
    age.png
  • Nowa31 Autorytet
    Postów: 1415 4017

    Wysłany: 25 maja, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monixma wrote:
    U nas podobnie, do 3/4 tygodnia żadnych problemów, a potem się zaczęło 😅 gdybym wiedziała, to mąż na początku chodizlby do pracy i wolne teraz by wziął.

    Ale mamy chyba jakiś przełom 🙏 od piątku widzę poprawę, a dziś Olga spała w nocy 7,5h 🥳

    A już wrócił pewnie do pracy co?♥️😁
    Wow ! 7,5 h oby tak częściej!♥️😁 czujesz się chodź trochę wyspana?😀


    Jak tam dziewczyny po weekendzie ? 🙃 Jak pogoda ? 😃 u nas ostatnie parę dni upalnie i kolejne też takie się zapowiadają 🫣 ja dzisiaj wybieram się do fryzjera na farbę 😀jutro mam ostatnią ostatnią wizytę 😁♥️ a potem biorę się za konkretne porządki bo chce mieć wszystko ogarnięte na przyjście młodego na świat 🙃😀

    Karo_27, Sikoreczkaaa lubią tę wiadomość

    💁‍♀️33
    Amh - 3,01
    Kariotyp - 🆗
    👨‍💼33
    Morfologia nasienia 2%
    Kariotyp 🆗

    2014 - 👧 naturalnie

    I IVF - 08.04.2025 - punkcja 28 komórek - 16 🥚 - 15❄️- 1❄️💔💔

    II IVF 🙏🙏
    01.08.2025 - punkcja 💉 27 komórek - 22 - mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️

    1.10.2025 - 9dpt 74mlU/ml 🙏 11dpt - 159 mln/ml 🥹🥹 13dpt - 348 mln/ml - 15dpt - 916 mln/ml ❤️❤️
    24.10.2025 - mamy serduszko ❤️
    Chwilo trwaj ❤️
    💙💙Czekamy na Ciebie Synku 💙

    05.06.2026 🥹 Witamy na świecie synku! 😍
    age.png
  • włosy barwy zboża Autorytet
    Postów: 1047 1677

    Wysłany: 25 maja, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa31 wrote:
    A już wrócił pewnie do pracy co?♥️😁
    Wow ! 7,5 h oby tak częściej!♥️😁 czujesz się chodź trochę wyspana?😀


    Jak tam dziewczyny po weekendzie ? 🙃 Jak pogoda ? 😃 u nas ostatnie parę dni upalnie i kolejne też takie się zapowiadają 🫣 ja dzisiaj wybieram się do fryzjera na farbę 😀jutro mam ostatnią ostatnią wizytę 😁♥️ a potem biorę się za konkretne porządki bo chce mieć wszystko ogarnięte na przyjście młodego na świat 🙃😀
    Po weekendzie ciepło 😅 dużo czasu spędziłam na balkonie, choć momentami duszność była straszna. Ale nic nie spuchlam, więc to dobrze. Teraz właśnie wróciłam z psem ze spaceru i już teraz jest mega gorąco, a ja muszę jeszcze na cmentarz zajechać do mamy, więc chwila odpoczynku i lecę żeby się bardziej temperatura nie podniosła 😅
    Wczoraj pocwiczylam biodra i znowu dały mi spać 🥳 także naprawdę muszę polecić te ćwiczenia. Wystarczył dzień bez i już lekko bolały. Także codziennie po 5 powtórzeń i daje radę.
    Za tydzień odbieramy klucze i zaczynamy pakowanie 🥰

    Karo_27, Agulek24, sylstaa, Sikoreczkaaa lubią tę wiadomość

    🧑 37 lat 🧔 37 lat
    Starania od: ~sierpień 2021
    2023: 3 x IUI ❌
    2023 lipiec: I stymulacja IVF ✔️ 3 ❄️
    2023 wrzesień: biopsja - przewlekły stan zapalny endometrium - Sumarycznie biopsja 5x
    2024 marzec: transfer ❌
    2024 wrzesień: transfer ✔️
    2024 listopad: 8tc 💔
    2024 grudzień: transfer ❌
    2025 luty: II stymulacja IVF - brak zarodków
    2025 sierpień III stymulacja do IVF - 1 x AB po PGTA
    11.10 transfer ♥️
    19.10 II 😍
    21.10 beta 201,9U/l
    23.10 beta 625,8U/l
    31.10 USG ok
    07.11 USG ♥️
    19.11 8+2 CRL 1,78 FHR 171 😍
    03.12 10+4 CRL 3,63 FHR 168
    16.12 prenatalne CRL 6,2 FHR 168 ryzyka niskie ♥️
    Zdrowa dziewczynka 🩷

    preg.png
  • Nowa31 Autorytet
    Postów: 1415 4017

    Wysłany: 25 maja, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    włosy barwy zboża wrote:
    Po weekendzie ciepło 😅 dużo czasu spędziłam na balkonie, choć momentami duszność była straszna. Ale nic nie spuchlam, więc to dobrze. Teraz właśnie wróciłam z psem ze spaceru i już teraz jest mega gorąco, a ja muszę jeszcze na cmentarz zajechać do mamy, więc chwila odpoczynku i lecę żeby się bardziej temperatura nie podniosła 😅
    Wczoraj pocwiczylam biodra i znowu dały mi spać 🥳 także naprawdę muszę polecić te ćwiczenia. Wystarczył dzień bez i już lekko bolały. Także codziennie po 5 powtórzeń i daje radę.
    Za tydzień odbieramy klucze i zaczynamy pakowanie 🥰

    Ta duszność mi nie pasuje , lubię ciepło , ale teraz w ciąży odczuwam to razy dwa no i u mnie nogi wtedy puchną więc ciesz się że nie masz tego problemu!
    Ja właśnie rano kupiłam kwiaty dla mamy ale pojadę z mężem jak wróci z pracy bo też chcę trochę pomnik ogarnąć i wogole. We dwójkę zawsze pójdzie szybciej.

    Jednak ćwiczenia dawaja radę ? Widziałam te wygibasy🤣 jejku przeprowadzka na końcówce to będzie hardcore co?😃😃😃

    włosy barwy zboża lubi tę wiadomość

    💁‍♀️33
    Amh - 3,01
    Kariotyp - 🆗
    👨‍💼33
    Morfologia nasienia 2%
    Kariotyp 🆗

    2014 - 👧 naturalnie

    I IVF - 08.04.2025 - punkcja 28 komórek - 16 🥚 - 15❄️- 1❄️💔💔

    II IVF 🙏🙏
    01.08.2025 - punkcja 💉 27 komórek - 22 - mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️

    1.10.2025 - 9dpt 74mlU/ml 🙏 11dpt - 159 mln/ml 🥹🥹 13dpt - 348 mln/ml - 15dpt - 916 mln/ml ❤️❤️
    24.10.2025 - mamy serduszko ❤️
    Chwilo trwaj ❤️
    💙💙Czekamy na Ciebie Synku 💙

    05.06.2026 🥹 Witamy na świecie synku! 😍
    age.png
  • Monixma Autorytet
    Postów: 1113 2911

    Wysłany: 25 maja, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa31 wrote:
    A już wrócił pewnie do pracy co?♥️😁
    Wow ! 7,5 h oby tak częściej!♥️😁 czujesz się chodź trochę wyspana?😀

    Wrócił w czwsrtek i staram się przyzwyczaić do nowej rzeczywistości 🙈😅
    Akurat na noce od Olgi nie mogę narzekać, bo nawet przy wzmożonych problemach z brzuszkiem to budziła się raz, góra dwa razy w nocy. Z reguły około 3 w nocy i potem spała do 7. Dzisiaj się obudziła o 5 i też spała do 7 😊 ale na pewno czuje się lepiej, bo mieliśmy z mężem dłuższy nieprzerwany sen

    👱🏼‍♀️ 29
    Prolaktyna✅Ferrytyna✅ wit. D3 ✅ Tarczyca ✅ homocysteina✅
    MTHFR 677C- hetero ❌️PAI-1 4G/5G hetero ❌ P/c p. plemnikom✅ APS✅ Kariotyp ✅ ANA1 ✅
    🙍‍♂️32
    Niedoczynność tarczycy
    Ciężka oligozoospermia
    Kariotyp ✅Region Azf ✅

    I Procedura krótka, ICSI
    05.05.2025- start stymulacji
    16.05.2025 - punkcja 💉 - 18🥚 - 9MII - ❄️❄️(5.1.1 i 4.1.1)
    21.05.2025 - ET ❄️ 5.1.1 - 12dpt - 16,1; 14dpt-10,4❌
    28.07.2025 - FET 🥹 6dpt ⏸️ 7dpt - 89,6🍀9dpt-277 🍀11dpt-576🍀 14dpt -1 559 🍀 17dpt -4 987🍀 21dpt -13 929🍀 22dpt -GS 13mm; YS 3 mm 🍀 23dpt - CRL 0,28cm i❤️ 🥹 32dpt-0,82cm 🥹 8+6-1,92 cm ❤️10+3 - 3,59cm❤️ 11+5 - 4,97🍀
    Sanco ✅ Olga 🩷14+5 111 g🩷 18+5 292g 🩷21+1 390g🩷24+5 740g🩷 27+5 1117g🩷30+1 1502g 🩷33+5 2243
    age.png
  • włosy barwy zboża Autorytet
    Postów: 1047 1677

    Wysłany: 25 maja, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa31 wrote:
    Ta duszność mi nie pasuje , lubię ciepło , ale teraz w ciąży odczuwam to razy dwa no i u mnie nogi wtedy puchną więc ciesz się że nie masz tego problemu!
    Ja właśnie rano kupiłam kwiaty dla mamy ale pojadę z mężem jak wróci z pracy bo też chcę trochę pomnik ogarnąć i wogole. We dwójkę zawsze pójdzie szybciej.

    Jednak ćwiczenia dawaja radę ? Widziałam te wygibasy🤣 jejku przeprowadzka na końcówce to będzie hardcore co?😃😃😃
    Obrączkę już schowałam do szkatułki, bo po nocy mam tylko opuchnięte palce, choć później bez problemu udaje się ją zdjąć, to wolę nie ryzykować 😁 ja dziś pierwszy raz w sandałach! Rany jak dobrze mi!
    Jeszcze jak byłam na cmentarzu to dzwoniła agentka, że mamy kolejnych oglądających nasze mieszkanie, więc znowu trzeba je ogarnąć i co najgorsze wszystko pochować 🙄 bo niby lepiej się prezentuje jak nie ma np desek do krojenia na blacie czy prania 😅 więc szybka bezkofeinowa kaffka i lecimy 😁

    🧑 37 lat 🧔 37 lat
    Starania od: ~sierpień 2021
    2023: 3 x IUI ❌
    2023 lipiec: I stymulacja IVF ✔️ 3 ❄️
    2023 wrzesień: biopsja - przewlekły stan zapalny endometrium - Sumarycznie biopsja 5x
    2024 marzec: transfer ❌
    2024 wrzesień: transfer ✔️
    2024 listopad: 8tc 💔
    2024 grudzień: transfer ❌
    2025 luty: II stymulacja IVF - brak zarodków
    2025 sierpień III stymulacja do IVF - 1 x AB po PGTA
    11.10 transfer ♥️
    19.10 II 😍
    21.10 beta 201,9U/l
    23.10 beta 625,8U/l
    31.10 USG ok
    07.11 USG ♥️
    19.11 8+2 CRL 1,78 FHR 171 😍
    03.12 10+4 CRL 3,63 FHR 168
    16.12 prenatalne CRL 6,2 FHR 168 ryzyka niskie ♥️
    Zdrowa dziewczynka 🩷

    preg.png
  • Muczylando Autorytet
    Postów: 3467 4672

    Wysłany: 25 maja, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś u chirurga, bo do kompletu dolegliwości doszła przepuklina pępkowa. Co prawda mała 0,7cm, ale jest taki wystający pępek i muszę uważać z dźwiganiem oraz wzmocnić mięśnie.

    👩94👦87. Starania od 2018, klinika od 2024:
    🍀I:
    🐮07/04 - punkcja, 5❄️
    ❌07/31, 09/04, 10/30, 12/04 IV FET, 2 cb
    2025:
    ❌01/08 - V FET, cb
    🍀II:
    🐮03/13 punkcja, 4❄️
    🐄07/22 - VI FET, 🍼04/11 3740g, 57cm🩵

    ❌KIR: Bx +2DS2
    ❔PAI-1, mthfr - homo
    ❌Tężyczka, niedoczynność tarczycy, przewlekłe zapalenie endometrium
    🆗Kariotypy, cytokiny, immunofenotyp, ana2, asa, AMH ~3
    age.png

    "Odwaga bycia nielubianym to odwaga bycia wolnym."
  • Monixma Autorytet
    Postów: 1113 2911

    Wysłany: 25 maja, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muczylando wrote:
    Byłam dziś u chirurga, bo do kompletu dolegliwości doszła przepuklina pępkowa. Co prawda mała 0,7cm, ale jest taki wystający pępek i muszę uważać z dźwiganiem oraz wzmocnić mięśnie.

    To trzymam kciuki, żeby wszystko szybko się unormowało🙏
    My właśnie wracamy z drugich badań bioderek i jest lepiej, ale jeszcze kolejna kontrola w 12 tygodnia życia. Lekarz powiedział, że skoro Olga nie lubi chusty to mamy spróbować nosidła hybrydowego. I tu mam rozjast, bo fizjo twierdzą, że niby nosidło może być dużo później, a ortopeda mówi, że można już 🙈

    Muczylando lubi tę wiadomość

    👱🏼‍♀️ 29
    Prolaktyna✅Ferrytyna✅ wit. D3 ✅ Tarczyca ✅ homocysteina✅
    MTHFR 677C- hetero ❌️PAI-1 4G/5G hetero ❌ P/c p. plemnikom✅ APS✅ Kariotyp ✅ ANA1 ✅
    🙍‍♂️32
    Niedoczynność tarczycy
    Ciężka oligozoospermia
    Kariotyp ✅Region Azf ✅

    I Procedura krótka, ICSI
    05.05.2025- start stymulacji
    16.05.2025 - punkcja 💉 - 18🥚 - 9MII - ❄️❄️(5.1.1 i 4.1.1)
    21.05.2025 - ET ❄️ 5.1.1 - 12dpt - 16,1; 14dpt-10,4❌
    28.07.2025 - FET 🥹 6dpt ⏸️ 7dpt - 89,6🍀9dpt-277 🍀11dpt-576🍀 14dpt -1 559 🍀 17dpt -4 987🍀 21dpt -13 929🍀 22dpt -GS 13mm; YS 3 mm 🍀 23dpt - CRL 0,28cm i❤️ 🥹 32dpt-0,82cm 🥹 8+6-1,92 cm ❤️10+3 - 3,59cm❤️ 11+5 - 4,97🍀
    Sanco ✅ Olga 🩷14+5 111 g🩷 18+5 292g 🩷21+1 390g🩷24+5 740g🩷 27+5 1117g🩷30+1 1502g 🩷33+5 2243
    age.png
  • jabk0va Autorytet
    Postów: 1082 2883

    Wysłany: 25 maja, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monixma wrote:
    My właśnie wracamy z drugich badań bioderek i jest lepiej, ale jeszcze kolejna kontrola w 12 tygodnia życia. Lekarz powiedział, że skoro Olga nie lubi chusty to mamy spróbować nosidła hybrydowego.

    Te hybrydowe to można chyba już od 3,5kg-4kg
    Ja bym spróbowała, wiadomo najpierw krótkie momenty, może akurat przypasuje ☺️☺️

    Z tymi nosidłami to chyba podobnie jak z tymi leżaczkami czy bujaczkami. Jakby dziecko w tym długo siedziało to może być różnie, ale wg mnie np 2x dziennie po 15min nikomu krzywdy nie zrobi.

    Ze wszystkim trzeba mieć umiar po prostu ☺️

    @Muczylando 🤞 kciuki, żeby wszystko było ok

    Ja wczoraj miałam drugi babyshower 🫣🫣
    I dostałam super prezenty 🥰
    Pionowy bujaczek, karuzele do łóżeczka i kubek termiczny do kawy dla mnie 🩵

    Adaś będzie miał dużo cudownych cioteczek 😍

    Monixma, Muczylando, sylstaa, Karo_27, włosy barwy zboża lubią tę wiadomość

    Starania od 11.23❤️

    💃34
    ❌AMH 0,13 😭
    ❌Lewy jajnik niedrożny
    🕺35
    ✅Morfologia
    ✅idealne parametry

    Chapter 1☘️
    🗓️29.04
    💉Menopur
    💉Orgalutran
    🗓️9.05 podgląd - 4🥚
    🗓️14.05 punkcja - 4, przeżyło 0 ❌😭

    Chapter 2☘️
    ⏳28.05
    16.06 💉 GnRH
    30.06 start stym
    💉 Gonal450
    💉 Menopur450
    18,21,23.07 podgląd🥚
    25.07 punkcja
    30.07 jeden zarodek
    4 db💔

    Chapter 3☘️
    1.08 ☘️
    🤞decyzja o AK⏳
    6.08 psycholog 😌

    Naturals😱🤯
    19.10 ⏸️
    20.10 beta 198,60
    22.10 beta 564,50
    24.10 beta 1416,80
    27.10💍☘️
    03.11❤️CRL 0,43 🥰
    18 11❤️CRL 1,94 🥰
    11.12 I p - ryzyka niskie 🥹
    9.02 II p - 364g miłości 💞
    6.03 700g szczęścia 🩵
    24.03 Adaś 1102g 🐻
    16.04 III p -1503g 🥰
    11.05 Misio - 2400g 🙊
    08.06 mamy 3205g 💪
    preg.png
  • Nina94 Autorytet
    Postów: 676 1395

    Wysłany: 25 maja, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monixma wrote:
    To trzymam kciuki, żeby wszystko szybko się unormowało🙏
    My właśnie wracamy z drugich badań bioderek i jest lepiej, ale jeszcze kolejna kontrola w 12 tygodnia życia. Lekarz powiedział, że skoro Olga nie lubi chusty to mamy spróbować nosidła hybrydowego. I tu mam rozjast, bo fizjo twierdzą, że niby nosidło może być dużo później, a ortopeda mówi, że można już 🙈
    U nas na szkole rodzenia, doradczyni chustonoszenia mówiła, że hybrydowe jest od urodzenia ale to też zależy od firmy i jej uszycia. Dlatego musiałabyś zobaczyć która firma ma hybrydowe od urodzenia (chyba LennyLamb takie ma). Mi się hybrydowe bardzo spodobały i nie wiem czy wybrać je czy chustę elastyczną.
    A może warto zaprosić taką doradczynię? Ona potrafi dobrać pod dziecko ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja, 21:25

    Monixma lubi tę wiadomość

    🧔🏼‍♂️ 32 👩🏽 30 Starania od 2021 r.
    - 03.22 r. laparoskopia, 06.23 klinika.
    -01.24 r. I procedura: ❄️❄️
    🍀02.24 I ❄️ ❌
    -04.24 r. Laparo - Usunięcie jajowodów + laparotomia
    🍀07.24 r. II ❄️ ❌ ➡️ 09.24 r. immuno 👎🏼
    -10.24 r. II procedura 4x❄️
    🍀11.24 r. III ❄️ ❌ ➡️ Cross: 54,4%
    - 01.25 r. Immunosupresja
    🍀02.25 r. IV ❄️❄️ ❌ ➡️ diphereline x2
    🍀 29.04.25 r. V ❄️ 6 tc 💔
    - 06.25 r. III procedura 9 x ❄️ ➡️ 07.-08.25 immunosupresja i diphereline
    🍀 10.09.25 r. VI ❄️ cb 💔
    🍀13.10.25 7️⃣ transfer ❄️ 3.1.1 🙏🏼
    8dpt 82,2 10 dpt 173 12 dpt 393
    24 dpt ❤️ CRL 0,22 cm
    10+4 Felia Test zdrowa dziewczynka
    18+1 220 g, 21+1 401 g, 22+5 501 g, 26+5 944 g, 29+5 1417 g, 31 1820 g, 32+5 2098 g, 35+5 2821 g💓
    preg.png
  • Monixma Autorytet
    Postów: 1113 2911

    Wysłany: 25 maja, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina94 wrote:
    U nas na szkole rodzenia, doradczyni hustonoszenia mówiła, że hybrydowe jest od urodzenia ale to też zależy od firmy i jej uszycia. Dlatego musiałabyś zobaczyć która firma ma hybrydowe od urodzenia (chyba LennyLamb takie ma). Mi się hybrydowe bardzo spodobały i nie wiem czy wybrać je czy chustę elastyczną.
    A może warto zaprosić taką doradczynię? Ona potrafi dobrać pod dziecko ☺️

    No chyba się skuszę na hybrydowe, widziałam wlasnie takie z lennylamb. Jeżeli ma to pomóc jej bioderkom to warto. Chyba, że przestanie być obrażona na chustę, ale jakoś nie łudzę się 😅

    👱🏼‍♀️ 29
    Prolaktyna✅Ferrytyna✅ wit. D3 ✅ Tarczyca ✅ homocysteina✅
    MTHFR 677C- hetero ❌️PAI-1 4G/5G hetero ❌ P/c p. plemnikom✅ APS✅ Kariotyp ✅ ANA1 ✅
    🙍‍♂️32
    Niedoczynność tarczycy
    Ciężka oligozoospermia
    Kariotyp ✅Region Azf ✅

    I Procedura krótka, ICSI
    05.05.2025- start stymulacji
    16.05.2025 - punkcja 💉 - 18🥚 - 9MII - ❄️❄️(5.1.1 i 4.1.1)
    21.05.2025 - ET ❄️ 5.1.1 - 12dpt - 16,1; 14dpt-10,4❌
    28.07.2025 - FET 🥹 6dpt ⏸️ 7dpt - 89,6🍀9dpt-277 🍀11dpt-576🍀 14dpt -1 559 🍀 17dpt -4 987🍀 21dpt -13 929🍀 22dpt -GS 13mm; YS 3 mm 🍀 23dpt - CRL 0,28cm i❤️ 🥹 32dpt-0,82cm 🥹 8+6-1,92 cm ❤️10+3 - 3,59cm❤️ 11+5 - 4,97🍀
    Sanco ✅ Olga 🩷14+5 111 g🩷 18+5 292g 🩷21+1 390g🩷24+5 740g🩷 27+5 1117g🩷30+1 1502g 🩷33+5 2243
    age.png
‹‹ 266 267 268 269 270 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ