X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Martaja Koleżanka
    Postów: 124 15

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prednisolon bralam w tym samym czasie co robilam zasrzyk czyli u mnie to bylo o 17 , tak latwiej bylo mi pamietac :)

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martaja i Kaktus dziękuje za odpowiedź ;-)

    Czyli dobrze zapamiętałam że pielęgniarka mówiła że razem z zastrzykami wieczorem ;-)

    Dwie punkcję miałam w Riks trzecia będzie w Porsgrunn .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2017, 20:33

    Martaja lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Martaja Koleżanka
    Postów: 124 15

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda kiedy zaczynasz? ja powinnam zaczac synarelle w grudniu ale cos sie nie odzywaja do nas z Porsgrunn...zastanawiam sie czy moze nie maja nas dosyc, bo ostatnio jak z nimi rozmawialismy to mocno na nich naciskalismy jak potrzebowalismy papiery tzn cala dokumentacje leczenia bo jechalismy do Polski na umowina wizyte a oni nie bardzo kwapili sie zebysmy otrzymali na czas...

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martaja ja zaczynam zastrzyki od 2 dnia cyklu w styczniu tym razem bez Synarela ;-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • Martaja Koleżanka
    Postów: 124 15

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda czym bedziesz stymulowana? i w jakiej dawce?

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Końska" dawka Menopur 412,5 , Prednisolon , zastrzyki Orgalutran 0,5 ;-)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2017, 19:06

    e5skzzc.png


    [**]




  • Martaja Koleżanka
    Postów: 124 15

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozesz napisac czy to oni dobrali sami taka kombinacje lekow? czy jakos na nich wplyneliscie ? a w Riks tez mialas taka mieszanke zastrzykow?

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martaja w Riks miałam Synarela i zastrzyki Bemfola dawki: pierwsza stymulacja 250 , druga stymulacja 300 czyli całkiem inny zestaw.

    Przy trzeciej stymulacji też miałam mieć taki sam zestaw więc im "podziękowałam" i zmieniłam klinikę na Porsgrunn.



    Na pierwszej wizycie w Porsgrunn doktor powiedział że do nas należy decyzja czy "idziemy" długim protokołem z Synarela czy krótkim bez Synarela od razu powiedzieliśmy że tym razem chcemy spróbować całkiem innej stymulacji bez Synarela. My wybraliśmy jaki protokół lekarz dobrał leki i dawki ;-)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2017, 19:56

    e5skzzc.png


    [**]




  • Martaja Koleżanka
    Postów: 124 15

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda dziekuje za odpowiedz :)

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Martaja dziękuje za odpowiedź ;-)

    Czyli dobrze zapamiętałam że pielęgniarka mówiła że razem z zastrzykami wieczorem ;-)

    Dwie punkcję miałam w Riks trzecia będzie w Porsgrunn .


    Aaaaa....no i pczywiscie partner musi dac sperme ;)

    pati1980 lubi tę wiadomość

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Martaja Koleżanka
    Postów: 124 15

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus85 :) haha

  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie po dluzszej nieobecnosci :)
    ... i zycze powodzenia dla wszystkich. Trzymam mocno kciuki!
    My wreszcie dostalismy list z data pierwszego spotkania.
    Termin mamy wyznaczony na 02.01, ale niestety musze jutro zadzwonic do Riks i przelozyc wizyte z powodu wyjazdu.
    Czytalam wszystkie wasze wiadomosci no i zobaczymy jak nas potraktuja w Riks.
    Pisalam wczesniej... u nas jest problem, ale ze strony malzonka.
    Ja mam wszystko pieknie i na miejscu u siebie :) Oby tylko wydobyli z niego to co jest nam potrzebne w tym momencie najbardziej :)

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Aaaaa....no i pczywiscie partner musi dac sperme ;)


    ;-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazwopka witamy ;-) Trzymam kciuki :-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Aaaaa....no i pczywiscie partner musi dac sperme ;)



    ja te tabletki dostalam jak bylam na kontrolnym USG , wiec przypuszczam ze ty tez wtedy je dostaniesz ;)

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeszcze jedno pytanie znowu dostalam papiery do Helfo mam teraz wysylac czy czekac i zebtac jeszcze raz wszystkie paragony i im wtedy wyslac? Dzisiaj juz mija 5 dni od transfera :) staram sie nie myslec o tym ale troche sie boje :( dzisiaj ide na troche do pracy mam nadzieje ze bedzie ok ;) a powiedzcie mi kiedy robilescie pierwszy tesc po 12 dnia i nastepny po 14 czy po 14 i nastepny po 16? :)

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus ja papiery do Helfo wysłałam dopiero jak przekroczyłam tą wyznaczoną kwotę czyli 17108 :-)

    Test robiłam 12 dni po transferze :-)

    kaktus85 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam na receptę żeby kupić spray . Jest jakaś różnica cenowa jeśli chodzi o różne apteki? Gdzie wy kupowalyscie?

  • agudana Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Jestem tu nowa i chciałabym wam opowiedzieć o moim doświadczeniu z in vitro tutaj w Norwegii. Po roku nieskutecznych starań o dziecko z moim mężem, udałam się do mojego fast lege, który dał mi skierowanie na wizytę do ginekologa. Czas oczekiwania wynosił 3 miesiące. Po wizycie dostaliśmy skierowanie na zrobienie badań hormonalnych, na których wyszło, że wszystko jest ok, więc dostałam skierowanie na laparoskopię. Czas oczekiwania wynosił znowu ok 3 miesiące. Laparoskopia wykazała, że mam lekko niedrożne jajowody, ale ogólnie powinnam być w stanie zajść naturalnie w ciążę, więc miałam dalej próbować z moim mężem zajść naturalnie.

    Mimo wszystko dostałam też skierowanie na wizytę konsultacyjną w sprawie in vitro do Rikshospitalet w Oslo, gdzie czas oczekiwania wynosił pół roku (czerwiec 2017). Tam przyjęła nas bardzo miła pani doktor, która wypytała nas o historię chorób, jaki zawód wykonujemy na co dzień, itd. Ponieważ zbliżał się okres wakacyjny, na cały proces in vitro musiałam trochę poczekać. Nie miałam już kolejnej wizyty przed rozpoczęciem kuracji hormonalnej. Zaczęłam brać spray do nosa Synarela 1 listopada, a 22 listopada zastrzyki Gonal F. Ogólnie strasznie boję się igieł, więc wszystkie zastrzyki robił mi mój mąż.Całą terapię hormonalną zniosłam bardzo dobrze. 2 grudnia wzięłam zastrzyk Ovitrelle, a 4 grudnia miałam pobranie komórek jajowych. Zabieg był robiony bez znieczulenia ogólnego, rano tylko dostałam Paracet, Diclofenac i Dormicum. Trochę bolało, ale dało się przeżyć. Ból bym porównała do tego u dentysty, tylko, że w środku :P Udało się pobrać 13 komórek jajowych, z czego zapłodniło się 11. Dzisiaj mam transfer zarodka, więc trzymajcie za mnie kciuki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2017, 10:36

    kaktus85 lubi tę wiadomość

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam @ zadzwoniłam do Haugesund tak jak mi kazano , usłyszałam ze przez przerwę Świąteczna maja cieżko z terminami i mam zadzwonić jak dostanę @dopiero w Lutym

    Alutka
‹‹ 111 112 113 114 115 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ