X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 28 listopada 2017, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko pamiętaj o tym ze jak zwolnisz sie sama to zostajesz 3 miesiące bez prawa do zasiłku. Wiec z tego okresu nie bedą mieli z czego Ci naliczyć. Każdy wyjazd na bezrobotnym trzeba zgłaszać do Navu wtedy tez zostają Ci potrącone pieniążki , chyba ze bedziesz ryzykować i nie bedziesz ich powiadamiać . Moze lepiej spróbuj załatwić z szefem urlop bezpłatny . On i tak pewnie wie ze starasz sie o dzidziusia . Jak zanosilas zwolnienie to na nim był napisany powód nieobecności w pracy .

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 28 listopada 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Tylko pamiętaj o tym ze jak zwolnisz sie sama to zostajesz 3 miesiące bez prawa do zasiłku. Wiec z tego okresu nie bedą mieli z czego Ci naliczyć. Każdy wyjazd na bezrobotnym trzeba zgłaszać do Navu wtedy tez zostają Ci potrącone pieniążki , chyba ze bedziesz ryzykować i nie bedziesz ich powiadamiać . Moze lepiej spróbuj załatwić z szefem urlop bezpłatny . On i tak pewnie wie ze starasz sie o dzidziusia . Jak zanosilas zwolnienie to na nim był napisany powód nieobecności w pracy .
    Na zwolnieniu dla pracodawcy nigdy nie ma podanego powodu nieobecności w pracy. Wiem,że 3 miesiące jest bez zasiłku. Jak już mówiłam z szefem nie ma o czym rozmawiać, wszyscy w firmie by tylko o tym gadali pewnie, a i urlopu na pewno bezpłatnego nie dostanę. Oczywiście o urlop bezpłatny zanim się zwolnię zapytam dla czystości sumienia. Pytałam teoretycznie póki co, najpierw wykorzystam urlop który mi się należy. Muszę rozważyć każdą opcję.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 28 listopada 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne rozumiem :). Ja miałam napisane na zwolnieniu z Haugesund ze to z tego powodu . Tylko ze moja szefowa wie o tym . Kied

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 28 listopada 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Jasne rozumiem :). Ja miałam napisane na zwolnieniu z Haugesund ze to z tego powodu . Tylko ze moja szefowa wie o tym . Kied
    Informacja jest tylko na egzemplarzu dla pacjenta, część którą powinnaś dać pracodawcy nie zawiera informacji o powodzie zwolnienia :) To super, że masz taką szefową :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 28 listopada 2017, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Na zwolnieniu dla pracodawcy nigdy nie ma podanego powodu nieobecności w pracy. Wiem,że 3 miesiące jest bez zasiłku. Jak już mówiłam z szefem nie ma o czym rozmawiać, wszyscy w firmie by tylko o tym gadali pewnie, a i urlopu na pewno bezpłatnego nie dostanę. Oczywiście o urlop bezpłatny zanim się zwolnię zapytam dla czystości sumienia. Pytałam teoretycznie póki co, najpierw wykorzystam urlop który mi się należy. Muszę rozważyć każdą opcję.

    Dokładnie, nic nie mów szefowi, nie jego sprawa. Ja powiedziałam swojej szefowej (ufałam jej swego czasu) jak kobieta kobiecie i na początku powiedzmy, że mnie zrozumiała. Problemy zaczęły się jak poszłam na pierwsze zwolnienie po transferze. Wszyscy wszystko wiedzieli, a ja usłyszałam, że powinnam ją 'bardziej informować'. Zapytałam ją czy o terminie okresu i owulacji również? Od tamtej pory koniec sryjaźni i słowem o niczym nie wspominam. :)

    mar2śka lubi tę wiadomość

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 28 listopada 2017, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Hej Zoja! Wyniki przeciwciał na różyczkę też miałaś tego samego dnia?? Muszę zerknąć czy w Warszawie tez jest to lab

    Ponawiam pytanie czy wiecie jak wygląda sytuacja z macierzyńskim w momencie jeśli się zwolnię z pracy, przejdę na zasiłek i za jakiś czas uda się zajść w ciążę?? Tzn czy nie będzie problemów z uzyskaniem?
    Tak, wynik miałam tego samego dnia, tzn do sprawdzenia w Internecie.

    mar2śka lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 28 listopada 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diagnostyka.pl Wszystkie wyniki robię u nich. Mają konkurencyjne ceny i gdy założyłam kartę stałego klienta (na nią jest zniżka 5%), na swoim koncie w necie mam całą historię swoich wyników i możliwość ściągania w pdf. Dodatkowo warto się zapoznać z ofertą na ich stronie gdzie oferują e-pakiety. Wychodzi taniej. Są też pakiety stacjonarne ale tu jest mniejszy wybór.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2017, 22:13

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Martaja Koleżanka
    Postów: 124 15

    Wysłany: 29 listopada 2017, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja korzystalam w Polsce z laboratorii bruss rowniez duzo roznych pakietow badan, duzo punktow pobrań i również wszystkie wyniki online są dostępne.

    mar2śka lubi tę wiadomość

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do badań to potrzebne mi tylko AMH - z tym nie ma problemu bo w nOvum po 2h jest wynik i różyczka- w nOvum dopiero po 3 dniach wynik. Jeśli w diagnostyce tego samego dnia wynik to jestem uratowana :) z resztą to chyba nie jest tak znaczące badanie na tym etapie . Dostałam dokumenty z helse fonna . Proponują start 29.01 oczywiście póki co przełożę to na później. Nie będę od razu rezygnowała, nigdy nic nie wiadomo ale i tak nie chciałabym podchodzić tak szybko. Muszę odsapnąć trochę bo ta ostatnia próba dała mi w kość. Teraz priorytetem jest dla mnie leczenie w PL. A ogólnie to śmiać mi się chce...poprosiłam o wyniki moich badań...i wiecie jakie miałam badania przed IVF zrobione?? HIV,AMH oraz WZW b i c ...to by było na tyle :/

    A co się u Was się dzieje, jak się macie ??

    Martaja lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Martaja Koleżanka
    Postów: 124 15

    Wysłany: 29 listopada 2017, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2ska- Czyli Ty juz Jestes na 100%zdecydowana na Pl? My tez posprawdzalismy mozliwosci Ale sie jeszcze na Pl Nie zdecydowalam, bo logistycznie noe wiem jak to rozwiazac, jezeli nasza ostatnia proba sie Nie powiedzie Tutaj w No to nam za duzo mozliwosci Nie zostaje(kolejne ivf w prywatntnych klinikach), i wtedy Nie wiem Czy Nie zdecydujemy sie na Pl z komórka dawczyni(albo Dania), bo jak same wiecie in vitro oprocz tego jak obciaza nasze glowy , to również daje odczuć sie fizycznie.... a jeszcze cale , zycie do przezycia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2017, 21:04

    Hannanna lubi tę wiadomość

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 30 listopada 2017, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, jestem pewna. Nie chcę marnować moich komórek bez sensu:) Chcę mieć pewność, że zrobiłam wszystko co mogłam żeby być Mamą. Nie mam już zaufania do lekarzy tutaj, za dużo po drodze wychodzi błędów. Tez uważam, że mamy jeszcze dużo życia przed sobą i nie chce marnować czasu na leczenie w które nie wierzę. Hormony to nie cukierki. Jeśli w PL się nie uda i okaże się, że jednak nie będzie nam dane zostać rodzicami po kolejnej stymulacji to też będę rozważała komórkę dawczyni.

    Martaja lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 30 listopada 2017, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda jakoś dawno Cię nie było, wszystko ok u Ciebie??

    Przypominajcie się z ważnymi wydarzeniami, stymulacja,kontrole, transfery itp. Ja jestem beznadziejna w zapamiętywaniu za kogo trzeba trzymać kciuki :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 30 listopada 2017, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wreszcie dostałam konkretna datę. 19.12 Zaczynam spray. Pierwsze podejście ale mam nadzieję że więcej nie będzie

    mar2śka, Martaja lubią tę wiadomość

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 30 listopada 2017, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczny jutro mam transfer :) dostalam pismo z helfo naliczyli mi ze wydalam na leki 12772 koron a minstebeløpsgrense wyszlo 17108 czyli nic mi nie oddadza?

    mar2śka lubi tę wiadomość

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 30 listopada 2017, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Wreszcie dostałam konkretna datę. 19.12 Zaczynam spray. Pierwsze podejście ale mam nadzieję że więcej nie będzie
    Super, że zaczynasz. Nie nastawiaj się tak lepiej. Życzę Ci jak najlepiej ale rozczarowanie bardzo boli. IVF uczy pokory, lepiej podchodzić z lekkim dystansem, ta metoda nie daje przecież 100 % pewności.

    Martaja, Hannanna lubią tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 30 listopada 2017, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Hej dziewczny jutro mam transfer :) dostalam pismo z helfo naliczyli mi ze wydalam na leki 12772 koron a minstebeløpsgrense wyszlo 17108 czyli nic mi nie oddadza?

    Ja się jeszcze nie zabrałam za swoje dokumenty. Dołączyłaś wszystkie rachunki imienne z aptek?? Pamiętaj tylko, że refundowane są tylko i wyłącznie leki do IVF. Np jeśli w między czasie dostawałaś jakieś ekstra leki, przeciwbólowe po punkcji czy coś w tym stylu to za to nie zwracają. To była Twoja pierwsza próba?? Bo wkład własny za 3 próby jest 17 tys z małym haczkiem. Dopiero po przekroczeniu tej kwoty zwracają to co nadpłacisz.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Martaja Koleżanka
    Postów: 124 15

    Wysłany: 30 listopada 2017, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Hej dziewczny jutro mam transfer :) dostalam pismo z helfo naliczyli mi ze wydalam na leki 12772 koron a minstebeløpsgrense wyszlo 17108 czyli nic mi nie oddadza?
    jescze nic nie zwroca, jezeli przekroczysz to 17108 to dopiero wszystko co jest ponad te kwote -oby jutro bylo wszystko w porzadku, trzymam kciuki!!

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 30 listopada 2017, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka u mnie ok ;-) Recepty leżą od października i czekają na realizacje a mi do apteki jakoś nie po drodze .......... ;-)



    Ja w Polsce też korzystam z laboratorium Diagnostyka. Niektóre punkty są czynne 24 godziny na dobę w święta też. Czasami prosto z lotniska jadę do laboratorium ;-)

    Czekamy na obszerną relacje z wizyty w nOvum u "guru" L :-)



    Aggga i Martaja to chyba wszystkie zaczynamy kłucie w styczniu :-) oj będzie się działo .......... ;-)

    Kaktus kciuki za jutro :-) Ilu dniowe masz zarodki - 2, 3 czy 5 dniowe ?.........

    Alutka kiedy Ty wracasz po swoje "dzieciaki" ? :-)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2018, 21:41

    Martaja lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 30 listopada 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja a nie brałyście pod uwagę inseminacji przed IVF ????






    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 30 listopada 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda ja mam zadzwonić jak dostanę miesiączkę , na dniach mam dostać ale nie wiadomo czy zdążą , bo klinika będzie zamknięta w okresie Świątecznym . Wiec raczej będę czekać na kolejną. Dam znać jak juz będę coś wiedzieć:)

    Alutka
‹‹ 109 110 111 112 113 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ