X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 25 listopada 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wkoncu zadzwonila do mnie moja Pani ginekolog. Powiedzials ze probujemy wyslac teraz skierowanie do Porsgrund. Zobaczymy co z tego wyjdzie trzymajcie kciuki :-)

    Zoja36, alda, kaktus85, Martaja lubią tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 25 listopada 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dziewczyny wkoncu zadzwonila do mnie moja Pani ginekolog. Powiedzials ze probujemy wyslac teraz skierowanie do Porsgrund. Zobaczymy co z tego wyjdzie trzymajcie kciuki :-)
    Ja już zaciskam :)

    pati1980 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 25 listopada 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas pytał o sypialnie, ale nie mówił że to wymóg, tylko czy zdajemy sobie sprawę że będziemy potrzebować później dwóch. No przynajmniej tak we dwie zrozumiałyśmy. Zresztą na logikę, jeśli się nie powiedzie to po co mam dwie sypialnie wcześniej. Ciąża też trwa 9 miesięcy to jest czas żeby zmienić mieszkanie na większe. A poza tym w tym kraju są inne instytucje które się tym zajmują. Więc jeśli Haugesund ma takie wymogi to na pewno nie jest to zgodne z prawem. Rozumiem że można poinformować kogoś o potrzebie posiadania dwóch sypialni w przyszłości ale żeby wymagać tego przed rozpoczęciem procedury to lekka przesada. No ale nic, witamy w Norwegii ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2017, 12:40

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 25 listopada 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    U nas pytał o sypialnie, ale nie mówił że to wymóg, tylko czy zdajemy sobie sprawę że będziemy potrzebować później dwóch. No przynajmniej tak we dwie zrozumiałyśmy. Zresztą na logikę, jeśli się nie powiedzie to po co mam dwie sypialnie wcześniej. Ciąża też trwa 9 miesięcy to jest czas żeby zmienić mieszkanie na większe. A poza tym w tym kraju są inne instytucje które się tym zajmują. Więc jeśli Haugesund ma takie wymogi to na pewno nie jest to zgodne z prawem. Rozumiem że można poinformować kogoś o potrzebie posiadania dwóch sypialni w przyszłości ale żeby wymagać tego przed rozpoczęciem procedury to lekka przesada. No ale nic, witamy w Norwegii ;)
    Mnie już chyba nic nie zdziwi w tym kraju :D Dobrze, że wyprawki i wózka nie wymagają przed podejściem :P

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 25 listopada 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martaja wrote:
    Hej dziewczyny , ja tez mozliwe ze rozpocznę następna stymulację w grudniu,jestem ogromnie zdziwiona tym , ze pytali Was o ilość sypialni!?!
    A jaki tym razem plan u Ciebie na stymulacje??

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 27 listopada 2017, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny. przepraszam ze tak pozno pisze ale mialam gosci i nie mialam czasu na nic :) Transfer mam teraz w piatek o 12.00, jak zadzwonia o 9.00 to znaczy ze z mrozonkami poszly cos nie tak , ale jestem dobrej mysli. biore dalej plastry i tabletki dopochwowe. okazalo sie ze w jajowodach ie mam juz cysty a rozmiar to 8,8 mm chyba dobry? ;) trzymam kciuki za was dziewczyny i juz jestem z wami na bierzaco :)

    alda, mar2śka lubią tę wiadomość

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 27 listopada 2017, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dziewczyny wkoncu zadzwonila do mnie moja Pani ginekolog. Powiedzials ze probujemy wyslac teraz skierowanie do Porsgrund. Zobaczymy co z tego wyjdzie trzymajcie kciuki :-)

    Pati trzymam kciuki żeby odpowiedź z terminen wizyty przyszła przed świętami :-)

    pati1980 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 27 listopada 2017, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam do Was pytanie. Czy pamiętacie może jakie badania są wykonywane w Norwegii przed ivf. Konkretnie chodzi mi o różyczkę, czy było badanie na przeciwciała. Udało mi się umówić na konsultacje w nOvum 27.12 :) Na 1 wizytę mam mieć badanie amh, różyczka, cytologia. AMH mogę zrobić u nich 27 bo wynik jest po 2 godzinach ale na różyczkę czeka się 3 dni.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 27 listopada 2017, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka - ja nie pamietam . Na tabeli miałam pozaznaczanych dość sporo badań z krwi ale juz nie pamietam jakie . Poinformowano , ze wszystkie wyszły prawidłowo wiec nie dopytywałam dokładnie. Wiec Ci nie pomogę

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 27 listopada 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimo wszystko dziękuję, ja pamiętam tyle samo co Ty :P

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 27 listopada 2017, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka super że udało się tak szybko załatwić termin wizyty ;-) Ja miałam badania na różyczkę ;-) dostałam skierowanie pocztą z kliniki bo mój lekarz nie zrobił tych badań .

    Skierowanie było na : AMH , różyczkę , zapalenie wątroby i HIV ;-)

    Może idź do fastlege niech zrobi to badanie na różyczkę a wynik niech wyślą na twój adres :-)





    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 27 listopada 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje, że to jedno z podstawowych badań. Tzn w Polsce tak jest, nie byłam pewna czy tu też. Miałam kartę A4 na niej zaznaczone potrzebne badania...zapamiętałam tylko amh i hiv . Postaram się wyciągnąć badania od kliniki :) bo wiem, że wszystkie wyszły ok. Jeśli miałam je zrobione to nie ma potrzeby sprawdzać ponownie. AMH z czystej ciekawości chciałam sprawdzić bo na pewno nie jest aktualne, zakładam że spadło po 2 procedurach.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 27 listopada 2017, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka ja czekałam na nasz papiery z kliniki 3 miesiące ;-) mam nadzieje że u Ciebie to szybciej "pójdzie " :-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 27 listopada 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehehe Nie chcę wszystkich dokumentów, niech chociaż wyniki badań prześlą. Ale masz rację, mąż ma dzwonić jak nikt nie odpisze na mojego maila bo czekać na ich łaskę nie mam czasu :) Póki co jestem bardzo szczęśliwa ,że będę pod opieką jednego z najlepszych lekarzy w Polsce.
    Czy wiecie jak wygląda sytuacja z macierzyńskim jeśli sama zwolnię się z pracy i będę na zasiłku?? Rozważam taką opcję bo nie wiem czy urlopu mi wystarczy na wszystko. Na szefa nie mam co liczyć, nigdy bym się z nim nie podzieliła powodem mojego wyjazdu.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Martaja Koleżanka
    Postów: 124 15

    Wysłany: 27 listopada 2017, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktu85 -trzymam kciuki za piatek!!
    Mar2ska- u nas plan stumulacji taki sam jak poprzednio czyli synarela, menopur 150, niestety tez nie pamietam na jakie przeciwciala sa robione badania, my na nasza dokumentacje tez czkalismy przed wiza w Polsce ale nie dostalismy na czas,bo oni nie mieli czasu wyslac.... ale mielismy wczesnijsza( bo po drugim nie udanym podejściu poprosiliśmy) i z 3 tylko to co pamiętaliśmy spisaliśmy to właściwie lekarze z Polski bardziej dowiedzieli się przeprowadzając wywiad, bo bardzo inaczej to wszystko jest opisane i nie mowia juz o dokladnosci, jak oni w Polsce wszystko bardzo szczegolowo opisuja, takze mysle ze to badanie na rozyczke nie jest potrzebne na pierwszy wizyte...
    Mam nadzieje , ze bedziesz usatysfakcjonowana wizyta i dowiesz się czegoś więcej!

  • Martaja Koleżanka
    Postów: 124 15

    Wysłany: 27 listopada 2017, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha jeszcze bralam prednisolon w 2 podejsciu i Teraz przy nastepnej stymulacji mam rowniez brac.

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 27 listopada 2017, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Mam do Was pytanie. Czy pamiętacie może jakie badania są wykonywane w Norwegii przed ivf. Konkretnie chodzi mi o różyczkę, czy było badanie na przeciwciała. Udało mi się umówić na konsultacje w nOvum 27.12 :) Na 1 wizytę mam mieć badanie amh, różyczka, cytologia. AMH mogę zrobić u nich 27 bo wynik jest po 2 godzinach ale na różyczkę czeka się 3 dni.
    Dzisiaj robiłam badanie w Polsce w laboratorium Diagnostyka i również dzisiaj w Internecie sprawdziłam wynik. Także jakby co przed wizytą zrób w Polsce w laboratorium Diagnostyka i tego samego dnia będziesz miała wynik. Diagnostyka ma bardzo dużo punktów pobran i większość wyników tego samego dnia. Powodzenia Mar2śka.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 28 listopada 2017, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Zoja! Wyniki przeciwciał na różyczkę też miałaś tego samego dnia?? Muszę zerknąć czy w Warszawie tez jest to lab

    Ponawiam pytanie czy wiecie jak wygląda sytuacja z macierzyńskim w momencie jeśli się zwolnię z pracy, przejdę na zasiłek i za jakiś czas uda się zajść w ciążę?? Tzn czy nie będzie problemów z uzyskaniem?

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 28 listopada 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolezanka zaszła w ciąże na permiteringu macierzyńskie naliczyli jej z tej kwoty którą dostawała z Navu. Wyszło jakieś 10 tysięcy

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 28 listopada 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Kolezanka zaszła w ciąże na permiteringu macierzyńskie naliczyli jej z tej kwoty którą dostawała z Navu. Wyszło jakieś 10 tysięcy
    A to dziwne bo podobno nalicza się ze średniej z ostatnich kilku lat, tak słyszałam. Chociaż tutaj pewnie jak ze wszystkim co urzędnik to inna decyzja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2017, 11:37

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
‹‹ 108 109 110 111 112 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ