X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agga mi sie wydaje ,że w każdej aptece ceny bedą takie same!!
    Agudana- witam na grupie i zycze powodzenia

    Alutka
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agudana witam i trzymam kciuki za pozytywny test :-)

    k1iygdz.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agudana wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Jestem tu nowa i chciałabym wam opowiedzieć o moim doświadczeniu z in vitro tutaj w Norwegii. Po roku nieskutecznych starań o dziecko z moim mężem, udałam się do mojego fast lege, który dał mi skierowanie na wizytę do ginekologa. Czas oczekiwania wynosił 3 miesiące. Po wizycie dostaliśmy skierowanie na zrobienie badań hormonalnych, na których wyszło, że wszystko jest ok, więc dostałam skierowanie na laparoskopię. Czas oczekiwania wynosił znowu ok 3 miesiące. Laparoskopia wykazała, że mam lekko niedrożne jajowody, ale ogólnie powinnam być w stanie zajść naturalnie w ciążę, więc miałam dalej próbować z moim mężem zajść naturalnie.

    Mimo wszystko dostałam też skierowanie na wizytę konsultacyjną w sprawie in vitro do Rikshospitalet w Oslo, gdzie czas oczekiwania wynosił pół roku (czerwiec 2017). Tam przyjęła nas bardzo miła pani doktor, która wypytała nas o historię chorób, jaki zawód wykonujemy na co dzień, itd. Ponieważ zbliżał się okres wakacyjny, na cały proces in vitro musiałam trochę poczekać. Nie miałam już kolejnej wizyty przed rozpoczęciem kuracji hormonalnej. Zaczęłam brać spray do nosa Synarela 1 listopada, a 22 listopada zastrzyki Gonal F. Ogólnie strasznie boję się igieł, więc wszystkie zastrzyki robił mi mój mąż.Całą terapię hormonalną zniosłam bardzo dobrze. 2 grudnia wzięłam zastrzyk Ovitrelle, a 4 grudnia miałam pobranie komórek jajowych. Zabieg był robiony bez znieczulenia ogólnego, rano tylko dostałam Paracet, Diclofenac i Dormicum. Trochę bolało, ale dało się przeżyć. Ból bym porównała do tego u dentysty, tylko, że w środku :P Udało się pobrać 13 komórek jajowych, z czego zapłodniło się 11. Dzisiaj mam transfer zarodka, więc trzymajcie za mnie kciuki.



    Agudana witamy i trzymam kciuki :) ja juz jestem 6 dni po transferze ;) zobaczymy co bedzie dalej :)

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Co słychać? Kaktus,Agudana-jak tam po transferze? :)

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dobrze Hannanna :) juz minelo 8 dni a ja siedze jak na szpilkach ;) mam mieszane uczucia :( no ale jakos musze do wtorku wytrzymac ;)

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    zrobilam dzisiaj test bo dzisiaj jest 12 dzien o transferu i wyszedl negatywny :( :( myslicie ze za dwa dni beda dwie kreski ? nie mam zadnego plamienia ani krwawienia nic czysto nie wiem co mam myslec i robic :(

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Hej dziewczyny :)
    zrobilam dzisiaj test bo dzisiaj jest 12 dzien o transferu i wyszedl negatywny :( :( myslicie ze za dwa dni beda dwie kreski ? nie mam zadnego plamienia ani krwawienia nic czysto nie wiem co mam myslec i robic :(
    Kaktus sprobuj za dwa dni. U mnie bylo tak samo i test byl pozytywny. Trzymam kciuki :-)

    kaktus85 lubi tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki pati1980 za slowa otuchy bo juz wychodze z siebie :( pojade zrobicc jesczze beta moza mi sie uda :)

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus,spróbuj za dwa dni. Jeszcze nic przesądzone. :)

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Kaktus,spróbuj za dwa dni. Jeszcze nic przesądzone. :)
    no pewnie ze sprobuje :) powiedzcie mi jeszcze dziewczyny czy za kazdym razem jak mialyscie test negatywny to mialyscie jakies plamienia albo mocne krwawienie czy nic ?

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w dwóch przypadkach miałam normalne krwawienie (mimo, że brałam progesteron), jak okres. Ostatnim razem dostałam okres dopiero po odstawieniu progesteronu, jakoś z tydzień po.

  • Martaja Koleżanka
    Postów: 124 15

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agudana -czesc i powodzenia w staraniach, ciekawe jak Twoj test?
    Kaktus trzymam kciuki nadal!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2017, 20:31

    kaktus85 lubi tę wiadomość

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agudana kiedy robisz test i jak sie czujesz?

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nareszcie dostalam odpowiedz z Porsgrunn.No Mam wizyte co prawda dopiero 07 marca. Ale udalo sie,strasznie sie ciesze.
    Pozdrawiam Was wszystkie :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2017, 22:03

    alda, Martaja, Hannanna, kaktus85 lubią tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati nawet nie wiesz jak ja się cieszę :-) SUPER !!!!!!!!!!!! Nie mogło być inaczej :-)


    Kaktus daj nam jutro znać


    pati1980 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny niestety znowy tylko jedna kreska :( MIlego dnia Wam zycze ;)

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus przykro mi , liczyłam na to ze Tobie sie uda . Ze wróci mi wiara w to całe in vitro, życie jest niesprawiedliwe!

    Alutka
  • Martaja Koleżanka
    Postów: 124 15

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus-bardzo mi przy przykro...odpoczywaj i zbieraj sily do walki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2017, 08:35

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jescze jakas nadzieje jest dzwonilam do nich i kazali mi jeszcze brac tabletki i za dwa dni zrobic test poniewaz jeszcze nie dostalam miesiaczki :) ale dzieki dziewczyny za slowa otuch, szczerze mam juz dosc tego in vitro trace nadzieje z dnia na dzien myslalam ze to jest prostsza sprawa ale sie mylilam :(

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martaja zaczynasz w grudniu ?

    e5skzzc.png


    [**]




‹‹ 112 113 114 115 116 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ