X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie moge zasnac ze stresu;/ jutro mam wizyte kontrola przed zastrzykami i jakos panicznie sie boje, czy ta synarela zadzila tak jak oni chca i mam miliony mysli w glowie, napisze jutro jak mi poszlo w riks

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Ja nie moge zasnac ze stresu;/ jutro mam wizyte kontrola przed zastrzykami i jakos panicznie sie boje, czy ta synarela zadzila tak jak oni chca i mam miliony mysli w glowie, napisze jutro jak mi poszlo w riks
    Wyluzuj trochę bo jesteś na samym początku drogi! Stres tylko zaszkodzi. Jak nie ma jeszcze efektu to będziesz brać chwile dłużej i tyle :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K.,Czarodziejka-powodzenia! Trzymam mocno kciuki :)

    Czarodziejka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. Spokojnie :) bedzie dobrze jak juz poznasz cała procedurę to bedzie to łatwiejsze w ogarnięciu stresu
    Powodzenia :*

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam Wam tylko napisać, że byłam dzisiaj na usg - 28dpt mój groszek ma 4,7 mm i bijące serduszko. Lekarz mówi, że wygląda mu to na długą i zdrową ciążę :)

    Alutka 32, K., WNadzieji, Zoja36, Hannanna, alda, Czarodziejka, majola lubią tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka gratuluje :) piękne wiaodmosci z rana :) <3

    mar2śka lubi tę wiadomość

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Chciałam Wam tylko napisać, że byłam dzisiaj na usg - 28dpt mój groszek ma 4,7 mm i bijące serduszko. Lekarz mówi, że wygląda mu to na długą i zdrową ciążę :)
    Mar2śka super super, gratulacje :D Ale dobre wiadomości, extra :)

    mar2śka lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka A gdzie byłaś na usg? Prywatnie czy państwowo? Twoją ciążę będzie prowadził fastlege czy ginekolog?

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisałam się sama, bez skierowania od lekarza. Poszłam jak zawsze do dr Tone . Myślałam, że będę dużo płacić ale okazało się, że ze względu na ciążę zapłaciłam tylko 100 nok i za 4 tyg dr umówiła mi kolejną wizytę. Co do prowadzenia ciąży to ja sama nie wiem jak to ma wyglądać. No ale zaproponowała kolejną wizytę a ja się nie broniłam :) Tutaj chyba wszystkie ciąże prowadzi rodzinny albo położna .

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie,ciąże prowadzi fastlege albo położna. Z różnych opinii wiem,ze lepiej wybrać położną,ze wzg na większe doświadczenie niż fastlege. Ja się już zapisałam i założyłam kartę ciazy(udało się dużo wcześniej,bo położna akurat czas miała). W 12 tygodniu mam wizytę u fastlege,żeby pobrać krew,mocz itp. Ustalenie grupy krwi i reszta badań kontrolnych. A usg u ginekolog będę miała tylko ze wzg na to,że mam torbiel i ku mojemu zaskoczeniu lekarka stwierdziła,że chce Spr czy się nie powiększa. A tak to skierowania na różne badania wysyła położna,chyba ze coś się dzieje to do lekarza. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2018, 10:39

    mar2śka, Zoja36 lubią tę wiadomość

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Dokładnie,ciąże prowadzi fastlege albo położna. Z różnych opinii wiem,ze lepiej wybrać położną,ze wzg na większe doświadczenie niż fastlege. Ja się już zapisałam i założyłam kartę ciazy(udało się dużo wcześniej,bo położna akurat czas miała). W 12 tygodniu mam wizytę u fastlege,żeby pobrać krew,mocz itp. Ustalenie grupy krwi i reszta badań kontrolnych. A usg u ginekolog będę miała tylko ze wzg na to,że mam torbiel i ku mojemu zaskoczeniu lekarka stwierdziła,że chce Spr czy się nie powiększa. A tak to skierowania na różne badania wysyła położna,chyba ze coś się dzieje to do lekarza. :)
    A jak wygląda zapisanie do położnej?? Przez fastlege się to robi?? Ja zielona jeszcze strasznie jestem :P

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poszłam do najbliższego oddziału familiesenter og helsestasjon i tyle :) powiedziałam o co chodzi i akurat położna miała chwilę to mnie wzięła na rozmowę ;) normalnie wizyta w 16tyg.

    mar2śka lubi tę wiadomość

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Poszłam do najbliższego oddziału familiesenter og helsestasjon i tyle :) powiedziałam o co chodzi i akurat położna miała chwilę to mnie wzięła na rozmowę ;) normalnie wizyta w 16tyg.
    To już wiem nawet gdzie taki odział jest :) przejdę się tam jak będę szła do lekarza bo to bardzo blisko. Dziękuję! Myślałam, że może lekarz tam kieruje czy coś. Ja też będę wolała u położnej prowadzić. W końcu ona się tylko tym zajmuje, ma tak naprawdę większe doświadczenie niż lekarze.
    A jak Ty się czujesz?? Bo ja mam straszne nudności i czasami na kilka godzin mnie ścina, tak mi niedobrze.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Dokładnie,ciąże prowadzi fastlege albo położna. Z różnych opinii wiem,ze lepiej wybrać położną,ze wzg na większe doświadczenie niż fastlege. Ja się już zapisałam i założyłam kartę ciazy(udało się dużo wcześniej,bo położna akurat czas miała). W 12 tygodniu mam wizytę u fastlege,żeby pobrać krew,mocz itp. Ustalenie grupy krwi i reszta badań kontrolnych. A usg u ginekolog będę miała tylko ze wzg na to,że mam torbiel i ku mojemu zaskoczeniu lekarka stwierdziła,że chce Spr czy się nie powiększa. A tak to skierowania na różne badania wysyła położna,chyba ze coś się dzieje to do lekarza. :)
    Czy położna również wypisuje zwolnienie lekarskie?

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co, nie mam pojęcia szczerze mówiąc. Teoretycznie po co? Ciąża to nie choroba, więc jak nic nie dolega to ani ginekologa nie oglądasz ani nie idziesz na zwolnienie. Jak coś się dzieje, czyli choroba podczas ciąży-wtedy ewentualne zwolnienie wystawia lekarz do którego idziesz.
    Ja zamierzam jeszcze popracować trochę, zobaczymy ile i będę chciała sobie załatwić svangerskapspenger. To nie jest zwolnienie lekarskie, tylko zasiłek ciążowy dla zdrowych kobiet, ale nie mogących pracować ze wzg na szkodliwe warunki w pracy. Wtedy będzie mi potrzebna opinia położnej, lub lekarza.

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie moje warunki pracy nie są sprzyjające w ciąży, dlatego o to zapytałam. W Polsce w moim zawodzie dają od razu zwolnienie. Nie wiem jak tutaj. Jestem kierowcą zawodowym ;) Ale spokojnie, przyjdzie pora to pewnie się dowiem.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie prowadzil lekarz rodziny I polozna raz bylam tu raz tu....do poloznej kierowal mnie fastlege...mialam tez wizyty I ginekologa ze dwa razy robią usg....

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    byłam dzisiaj na usg - 28dpt mój groszek ma 4,7 mm i bijące serduszko

    Gratulacje :-) :-) :-)


    mar2śka lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka!!! Gratulacje!!! Niech rośnie zdrowo!

    mar2śka lubi tę wiadomość

  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Ja nie moge zasnac ze stresu;/ jutro mam wizyte kontrola przed zastrzykami i jakos panicznie sie boje, czy ta synarela zadzila tak jak oni chca i mam miliony mysli w glowie, napisze jutro jak mi poszlo w riks
    Jak wizyta??

‹‹ 163 164 165 166 167 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ