X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    A są jakieś ramy czasowe w których trzeba to zrobić?


    6 miesięcy :-)



    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    6 miesięcy :-)
    No trudno to już przepadło. Na szczęście nie były to duże koszta ;)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Mar2śka a jakie badania robisz. No i fajnie że dostałaś zwolnienie. Super. 6 tydzień, jak ten czas leci.
    Do jakiego lekarza chodzisz? I czy w Sandnes?
    TSH, t4, beta, sód,wapń, potas,fosfor,kreatynina,próby wątrobowe, żelazo,ferrytyna, b12,kwas foliowy, lh,fsh,prolaktyna,estradiol,progesteron, oznaczenie hemoglobiny,leukocytów i trombocytów.
    Ja nawet nie wiem czy to wszystko potrzebne :P ja prosiłam tylko o tsh,proga i betę. I nie płaciłam za wizytę ani badania bo mam zaznaczone, że w ciąży jestem ;) chodzę w sandnes - Vagsgata.

    Moim zdaniem dobrze wypośrodkowałaś dawkę, zobaczysz jak po 5 dniach będzie. Daj znać :) Mi po 5 dniach zmniejszano bo się okazało, że mieszanka dobrze zadziałała :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2018, 17:33

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej dzieczyny co ja mam myslec, szykuje wszytskie papaierki do riks na wtorek i mam na skierowaniu z uleval ze moje ahm wybosi 35, ok 10 pecherzykow oraz zalecenje gonal f 150 z kontrola dnia 8 , czy to ahm to jest ok ?

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Ej dzieczyny co ja mam myslec, szykuje wszytskie papaierki do riks na wtorek i mam na skierowaniu z uleval ze moje ahm wybosi 35, ok 10 pecherzykow oraz zalecenje gonal f 150 z kontrola dnia 8 , czy to ahm to jest ok ?
    Ty masz AMH 35?? Masz PCOS??

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    moje ahm wybosi 35,

    W Norwegii są inne jednostki niż w Polsce trzeba to przeliczyć ;-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    W Norwegii są inne jednostki niż w Polsce trzeba to przeliczyć ;-)
    Już się wystraszyłam, że takie wysokie :) no tak jednostek brak zasugerowałam się tymi ogólnymi, które znam ;)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Når AMH verdien er mellom 3 og 60 oppfattes kvinnen å være i fruktbar alder.

    e5skzzc.png


    [**]




  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufffff dzieki !! Odrazu pomyslam o pcos a zaden lekarz nigdy mi nic nie mowil, to jak myslicie dobre to ahm ? W sumie po srodku to nienajgorzej nie najlepeij, ja juz fisiuje poprpstu i do tego wtorku chyba caly internet przeczytam, przepraszam ze tak koslawo pisze ale nie mam komputera i uzywam tel

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    do tego wtorku chyba caly internet przeczytam

    Nie czytaj ;-) szkoda nerwów ;-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie,szkoda czytać. Czasami znajdzie się gdzies jakiś rzetelny,fajny artykuł,ale najczęściej to stek bzdur lub wypowiedzi ludzi leczących się na wlasna rękę.
    Tak z innej beczki trochę-Ja ostatnio trafiłam na artykuł,gdzie początek brzmiał: „Jeśli masz ochotę na lody to sięgnij po jogurt owocowy z lodówki”. :D Jeżeli mam ochotę na lody to czy nie sięgam po lody!? Czy jak zjem jogurt to przejdzie mi ochota na lody?? To apropo tego,co czytałam co można jeść w ciazy a co nie. Generalnie wyszło na to,ze jestem opychajacym się bez umiaru prosięciem. :D Bo dwa dni z rzędu zjadłam po jednym lodzie :D Czytałam tez o dietach przed i po stymulacjach. Komedia po prostu. Dobrze,że w którymś momencie przestałam śledzić to wszystko. Zostałam tylko przy tym forum :)

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Dokładnie,szkoda czytać. Czasami znajdzie się gdzies jakiś rzetelny,fajny artykuł,ale najczęściej to stek bzdur lub wypowiedzi ludzi leczących się na wlasna rękę.
    Tak z innej beczki trochę-Ja ostatnio trafiłam na artykuł,gdzie początek brzmiał: „Jeśli masz ochotę na lody to sięgnij po jogurt owocowy z lodówki”. :D Jeżeli mam ochotę na lody to czy nie sięgam po lody!? Czy jak zjem jogurt to przejdzie mi ochota na lody?? To apropo tego,co czytałam co można jeść w ciazy a co nie. Generalnie wyszło na to,ze jestem opychajacym się bez umiaru prosięciem. :D Bo dwa dni z rzędu zjadłam po jednym lodzie :D Czytałam tez o dietach przed i po stymulacjach. Komedia po prostu. Dobrze,że w którymś momencie przestałam śledzić to wszystko. Zostałam tylko przy tym forum :)
    haha dobre! Ja często jogurt mrożę , bo lubię takie lody z jogurtu...no ale właśnie to są już lody :P a nie jogurt z lodówki :D

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda trzymam kciuki:-)
    Alda nie wiesz czy to mozna po kazdej wizycie pisac o zwrot za droge czy tylko przy transferze?

    k1iygdz.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie Was wszystkie. Pomalu zapoznaje Się z Waszymi historiamii, jest tego tak duzo że ciężko przeczytac wszystko od Razu. Dziewczynom którym się udało gratuluję, tym które są w trakcie życzę powodzenia, dużo cierpliwości i trzymam kciuki za nas wszystkie. Żebyśmy wszystkie któregoś pięknego dnia zobaczyły upragnione dwie kreski :)
    U mnie trwa już to wszystko sporo czasu i cierpliwości coraz mniej. Coraz więcej rozczarowań, żalu,bólu. Służba zdrowia w No i jej poziom nie jest bardzo zadowalająca z tego co tutaj czytam ale czasami może warto dać szanse tutejszym lekarzom ? Wiadomo przywykliśmy do polskich lekarzy ale jeśli chodzi o „ nasza dziedzinę” oszołomów nie brakuje w Pl. Kolejki które tutaj są świadczą o ilości osób które potrzebują pomocy i wspomaganego rozrodu. Ja spora część badań zrobiłam w Pl żeby troszkę przyspieszyć ( badania genetyczne, laparoskopia, Hsg itp ) Całą „ resztę” próbuje tutaj. przetłumaczone badania zostały uznane przez tutejszego lekarza. Powiedział ze co prawda oni się tym nie zajmują ( MTHFR) ale zastosuje się do zaleceń z Pl. Po swoich przejściach w Pl „ przeprosiłam się „ z norweska służba zdrowia ;) która nie widzi w nas tylko skarbonek, tak jak to często bywa w Polsce. Oczywiście nie zniechęcam do leczenia w Pl ( może miałam mało szczęścia ) najlepiej wykorzystać to co najlepsze z obu krajów ;)
    Pozdrawiam serdecznie i biorę się za czytanie forum.

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Alda nie wiesz czy to mozna po kazdej wizycie pisac o zwrot za droge czy tylko przy transferze?

    Po każdej wizycie :-)


    pati1980, Hannanna lubią tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie Mar2śka Ty pisałaś ze miałaś podobny plan lub Ty Alda bo jesteś chyba najdłużej na tym forum! Dostałam nowy plan juz z wypisanemu datami. Zaczynam jednak wcześniej . Od 24 dnia cyklu mam brać Progynowa czyli od 10.05 fo 24.05 od 25.05 zastrzyki Fostimon i od 6 dnia Orgalutran ale wychodzi mi ze zastrzyki na zbieranie jajeczek od 12 dnia cyklu. W tym dniu lub dzien pózniej mam swoją naturalną owulacje. Nie jest to dziwne ze od tego dnia chcą dopiero zbierać jajeczka? Moze juz ktoś miał taki program? Tabletki progynowa zatrzymają miesiączkę ? Wiecie coś na ten temat?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2018, 20:27

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Witam serdecznie Was wszystkie. Pomalu zapoznaje Się z Waszymi historiamii, jest tego tak duzo że ciężko przeczytac wszystko od Razu. Dziewczynom którym się udało gratuluję, tym które są w trakcie życzę powodzenia, dużo cierpliwości i trzymam kciuki za nas wszystkie. Żebyśmy wszystkie któregoś pięknego dnia zobaczyły upragnione dwie kreski :)
    U mnie trwa już to wszystko sporo czasu i cierpliwości coraz mniej. Coraz więcej rozczarowań, żalu,bólu. Służba zdrowia w No i jej poziom nie jest bardzo zadowalająca z tego co tutaj czytam ale czasami może warto dać szanse tutejszym lekarzom ? Wiadomo przywykliśmy do polskich lekarzy ale jeśli chodzi o „ nasza dziedzinę” oszołomów nie brakuje w Pl. Kolejki które tutaj są świadczą o ilości osób które potrzebują pomocy i wspomaganego rozrodu. Ja spora część badań zrobiłam w Pl żeby troszkę przyspieszyć ( badania genetyczne, laparoskopia, Hsg itp ) Całą „ resztę” próbuje tutaj. przetłumaczone badania zostały uznane przez tutejszego lekarza. Powiedział ze co prawda oni się tym nie zajmują ( MTHFR) ale zastosuje się do zaleceń z Pl. Po swoich przejściach w Pl „ przeprosiłam się „ z norweska służba zdrowia ;) która nie widzi w nas tylko skarbonek, tak jak to często bywa w Polsce. Oczywiście nie zniechęcam do leczenia w Pl ( może miałam mało szczęścia ) najlepiej wykorzystać to co najlepsze z obu krajów ;)
    Pozdrawiam serdecznie i biorę się za czytanie forum.
    Witam na forum

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Dostałam nowy plan juz z wypisanemu datami. Zaczynam jednak wcześniej . Od 24 dnia cyklu mam brać Progynowa czyli od 10.05 fo 24.05 od 25.05 zastrzyki Fostimon i od 6 dnia Orgalutran ale wychodzi mi ze zastrzyki na zbieranie jajeczek od 12 dnia cyklu. W tym dniu lub dzien pózniej mam swoją naturalną owulacje.


    To nie jest ani długi ani krótki protokół tylko coś pośredniego ..........

    Nie możesz tak na to "patrzeć" że w tym dniu będziesz miała swoją owulację bo będziesz brała Progynove a ona ma wyciszyć jajniki więc swojej owulacji nie będziesz miała . Progynova wyciszy jajniki i zaczynasz brać zastrzyki ;-) Ja to tak rozumiem ;-)



    Miałaś problem z grubością endometrium ?
    Progynova wycisza jajniki ale po niej bardzo ładnie rośnie endometrium :-)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2018, 21:19

    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda ma rację, nie martw się! Ja brałam progynove i o ile dobrze pamiętam miałam normalnie miesiączkę w terminie. Faktycznie sprzyja wzrostowi endo.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    To nie jest ani długi ani krótki protokół tylko coś pośredniego ..........

    Nie możesz tak na to "patrzeć" że w tym dniu będziesz miała swoją owulację bo będziesz brała Progynove a ona ma wyciszyć jajniki więc swojej owulacji nie będziesz miała . Progynova wyciszy jajniki i zaczynasz brać zastrzyki ;-) Ja to tak rozumiem ;-)



    Miałaś problem z grubością endometrium ?
    Progynova wycisza jajniki ale po niej bardzo ładnie rośnie endometrium :-)
    O to właśnie mi chodziło czy Progynowa też wycisza jajniki. Wiedziałam , ze sprzyja wzrostowi endo ale nie byłam pewna czy też działa wyciszająco!!
    Nigdy wcześniej nie miałam problemów z Endo , tylko ostatnio przy mrozaku miałam bardzo niskie mimo iż brałam Femar. Tylk ze brałam dopiero od 4 dnia i to dopiero wieczorem i jakos chyba zle na niego zareagowałam . Dzieki dziewczyny za odpowiedz. Cieszę się ze jest to forum zawsze można sie upewnić:)

    Alutka
‹‹ 161 162 163 164 165 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ