Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • P.kath Koleżanka

Wysłany: 16 maja, 09:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiosanna888 wrote:
    A co bylo zmienione w diecie, wiesz moze? Ciekawa jestem po jakim czasie stosowania diety cialo chociaz troche sie poprawia

Jedna moja znajoma przeszła na weganizm i praktycznie zaszła od razu; druga odstawiła gluten, słodycze czy czerwone mięso i trwało to kilka msc a u trzeciej wystaczyło ze rzuciła fajki w przygotowaniah do ivf i tez sie udało bardzo szybko naturalnie :) Złotego środka nie ma. Duzo w necie mozna poczytac o diecie przy endometriozie czy pcos. Przedewszystkim postawic na swieze produkty, ograniczyć smażenine i cukry. Jesteśmy tym co jemy, dieta może poczynić cuda. A w przypadku ifv też nie zaszkodzi napewno. Suplementacja pigułkami to nie wszystko:)

• P.kath Koleżanka

Wysłany: 16 maja, 09:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Witaj! A gdzie znalazłaś informację, że od 35 rż?Wiem, że miały być zmiany od tego roku ale póki co na stronie helsenorge jest informacja, że po 38rż. Nie wiem, czy zrobisz prywatnie w Norwegii. Dziewczyny jeździły do Danii, ja w Polsce robiłam. Tutaj nie było możliwości .

Oj dokładnie nie pamiętam, gdzieś w necie szukałam, że właśnie będą stopniowo wprowadzać zmiany, chyba w tym roku zmienili że wcześniej można robić w ramach refundacji plus oczywiście w przypadkach wcześniejszych ciąż z wadami itp. I dodatkowo mają wprowadzić że można robić prywatnie, ale kiedy to nie wiadomo. Właśnie mam problem, jestem teraz w Polsce i chciałam zrobić, zaczynam 10 tydzień jutro a musi być początek 11, a my dzień wcześniej wracamy do Oslo. Może poszukam innego labu, bo pytałam w invicta Gdańsk.

• mar2śka Autorytet

Wysłany: 16 maja, 09:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    P.kath wrote:
    Oj dokładnie nie pamiętam, gdzieś w necie szukałam, że właśnie będą stopniowo wprowadzać zmiany, chyba w tym roku zmienili że wcześniej można robić w ramach refundacji plus oczywiście w przypadkach wcześniejszych ciąż z wadami itp. I dodatkowo mają wprowadzić że można robić prywatnie, ale kiedy to nie wiadomo. Właśnie mam problem, jestem teraz w Polsce i chciałam zrobić, zaczynam 10 tydzień jutro a musi być początek 11, a my dzień wcześniej wracamy do Oslo. Może poszukam innego labu, bo pytałam w invicta Gdańsk.
    Też o tym czytałam ale póki co jeszcze nic się nie zmieniło niestety. Też liczyłam, że tym razem uda mi się prenatalne zrobić na miejscu w Norwegii. Większość dobrych ginekologów może zrobić nifty , sanco itp. Ja robiłam prywatnie u ginekologa , nie w klinice. Poszukaj w necie, na pewno dużo miejsc znajdziesz. Nie wiem tylko czy jest sens robić jeśli nie łapiesz się jeszcze z zaawansowaniem ciąży w odpowiedni termin kiedy to badanie powinno być zrobione. Może na ostatnią chwilę, dzień przed wyjazdem ale to już lekarza dopytaj najlepiej.

km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • P.kath Koleżanka

Wysłany: 16 maja, 18:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Też o tym czytałam ale póki co jeszcze nic się nie zmieniło niestety. Też liczyłam, że tym razem uda mi się prenatalne zrobić na miejscu w Norwegii. Większość dobrych ginekologów może zrobić nifty , sanco itp. Ja robiłam prywatnie u ginekologa , nie w klinice. Poszukaj w necie, na pewno dużo miejsc znajdziesz. Nie wiem tylko czy jest sens robić jeśli nie łapiesz się jeszcze z zaawansowaniem ciąży w odpowiedni termin kiedy to badanie powinno być zrobione. Może na ostatnią chwilę, dzień przed wyjazdem ale to już lekarza dopytaj najlepiej.

Ale ty robiłaś je w Polsce czy w Norwegii prywatnie? Bo w Polsce to dużo jest opcji żeby zrobić , ale musi być skończony 10 tydzień. I powiedzieli mi że nie ma sensu robić wcześniej, bo po prostu nie wyjdzie.

• mar2śka Autorytet

Wysłany: 16 maja, 19:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    P.kath wrote:
    Ale ty robiłaś je w Polsce czy w Norwegii prywatnie? Bo w Polsce to dużo jest opcji żeby zrobić , ale musi być skończony 10 tydzień. I powiedzieli mi że nie ma sensu robić wcześniej, bo po prostu nie wyjdzie.
    W pierwszej ciąży robiłam w Polsce bo w Norwegii to nawet nie wiedzieli o co chodzi 😆 Teraz jestem w drugiej i liczyłam, że coś się już zaczęło zmieniać na lepsze ale chyba póki co wygląda to tak jak wyglądało czyli ewentualnie po 38rż jeśli są wskazania .

km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • KsiezniczkaAnna Nowa

Wysłany: 18 maja, 12:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć😊 Chciałbym podzielić się informacja na temat badań prenatalnych. Jestem na bieżąco. W Norwegii dostępne od 38. roku życia. Pomimo tego, ze projekt już jest gotowy od roku, to zostanie wprowadzony najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku. Informacja ze źródła. Obdzwoniłam różne miejsca.
    Ja mam 37 lat i nie było opcji. Rozmawiałam tez z ginekologiem na wizycie prywatnej i prywatnie tez się nie da zrobić tego badania. Jedyne wyjście to Polska, Dania i lub Szwecja. Ja nie mogłam obecnie lecieć do Polski ze względu na prace i kwarantannę, wiec zrobiłam badanie w Szwecji. Wszystko bardzo sprawnie poszło. Paczkę z testem dostałam dzień po zamówieniu, krew pobrałam u fastlege, odesłałam i kolejnego dnia miałam info, ze moje próbki są w laboratorium. To było w okolicach świat Wielkanocy, wiec trochę się przedłużyło, ale w sumie analiza zajęła im 5 dni roboczych. Na innym forum dziewczyny pisały, ze czekały średnio tydzień. Koszt 6500+przesyłka około 1000. Korzystałam z edda labs z siedziba w Geteborgu. Lekarz z którym się rozmawia przed wykonaniem badania jest Norwegiem.

mar2śka, P.kath lubią tę wiadomość

‹‹ 397 398 399 400 401
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego