X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 22 lipca 2021, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Może jesteście zorientowane jak wyglądają badania prenatalne w NO? Można je zrobić w ramach ubezpieczenia?

  • P.kath Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 23 lipca 2021, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dosłownie posty wyżej odnosiły się do badań prenatalnych. Jeśli nie ma kilku przesłanek typu wiek matki czy poprzednie ciąże z chorobami, lub jakieś nieprawidłowości, ciąża przebiega prawidłowo to robią dopiero dokładne usg pomiędzy 17 a 20 tygodniem. Badania genetyczne typu harmony/ nifty nie wykonuje się, nawet prywatnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2021, 20:29

  • Nagana Przyjaciółka
    Postów: 154 36

    Wysłany: 15 sierpnia 2021, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, widze ze cos milczy ta grupa ostatnio :p
    Ja w pazdzierniku zaczynam stymulacje w Riks w Oslo.
    Czy ktos teraz tam podchodzi do ivf? Jakie wrazenie? Bo czytalam rozne opinie

    Wiosanna888 lubi tę wiadomość

    poczatek staran - 02.2018
    06.2019 - 9 tc [*]
    02.2020 - 5 tc [*]
    30.04.21 - 16tc [*]
  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 16 sierpnia 2021, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nagana wrote:
    Hej, widze ze cos milczy ta grupa ostatnio :p
    Ja w pazdzierniku zaczynam stymulacje w Riks w Oslo.
    Czy ktos teraz tam podchodzi do ivf? Jakie wrazenie? Bo czytalam rozne opinie
    Powodzenia !
    Ja miałam jedną stymulację w Riks . Podano mi w sumie trzy zarodki , ale żaden z nich z nami nie został. Dziś cieszymy się trzymiesięczną dziewczynką :) - Drugie podejście mieliśmy w Polsce.

  • P.kath Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 16 sierpnia 2021, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też po leczeniu w Riks :) dzisiaj zaczęliśmy 23 tydzień z pierwszego transferu 😍 już się nie możemy doczekać syncia 🥰

    Ogólnie poszło całkiem gładko, złe opinie się zupełnie nie sprawdziły :) trzymam kciuki 🥰

    Mazwopka, Wiosanna888 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2021, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazwopka wrote:
    Powodzenia !
    Ja miałam jedną stymulację w Riks . Podano mi w sumie trzy zarodki , ale żaden z nich z nami nie został. Dziś cieszymy się trzymiesięczną dziewczynką :) - Drugie podejście mieliśmy w Polsce.

    Gdzie Mazwopka podchodziłaś w Polsce?

  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 17 sierpnia 2021, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyta7 wrote:
    Gdzie Mazwopka podchodziłaś w Polsce?
    Gameta Łódź

  • Nagana Przyjaciółka
    Postów: 154 36

    Wysłany: 18 sierpnia 2021, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazwopka wrote:
    Powodzenia !
    Ja miałam jedną stymulację w Riks . Podano mi w sumie trzy zarodki , ale żaden z nich z nami nie został. Dziś cieszymy się trzymiesięczną dziewczynką :) - Drugie podejście mieliśmy w Polsce.
    Dzieki.
    A czemu nie probowalas w Nor kolejny raz? czy podejscie w Polsce tez bylo refundowane z helfo?

    poczatek staran - 02.2018
    06.2019 - 9 tc [*]
    02.2020 - 5 tc [*]
    30.04.21 - 16tc [*]
  • pauliśka Ekspertka
    Postów: 206 279

    Wysłany: 26 sierpnia 2021, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, może ktoś tu jeszcze jest i czyta wątek :)

    Orientujecie się może czy dofinansowanie do IVF obejmuje tak samo osoby posiadające jedynie D-numer?

    🇳🇴

    Ona:
    PCOS, IO, bardzo nieregularne cykle

    On:
    Oligozoospermia

    Starania od 2018r
    2020 IUI ❌

    Start IVF w 🇳🇴 2023:
    Stymulacja Menopur150+Fyremadel 0,25 (31.01)
    13.02 punkcja: pobrano tylko 1 🥚 😥-prawidłowo zapłodnione-1 ❄️

    05.23 - poronienie zatrzymane (naturalny cud)

    18.08 - punkcja. Mamy 7 zarodków
    23.08 - ET
    27.09 USG - mamy ❤️ 7+4 i 1,34cm człowieka 🥹

    Mamy 7❄️ na zimowisku

    preg.png
  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 26 sierpnia 2021, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nagana wrote:
    Dzieki.
    A czemu nie probowalas w Nor kolejny raz? czy podejscie w Polsce tez bylo refundowane z helfo?
    Brak odpowiedzi na moje pytania. Nie czułam się zaopiekowana.
    W Polsce było trochę lepiej z tym . Ale myśle , ze jeśli będziemy starali się o rodzeństwo i zaczniemy kolejną procedurę w Norwegii i nie będę się wczuwala . Tak się niestety dzieje , ze nie wszystkim się udaje i teraz to rozumiem i mam inne podejście :)
    Próba w Polsce nie była refundowana ponieważ każdy podany zarodek miał nacinaną otocze a w Norwegii tego nie praktykują .

  • Aniaaaaa Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 5 września 2021, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :),

    Mam pytanie, ponieważ za parę dni zaczynamy pierwszą prcedurę i chciałabym zapytać czy potrzebowałyście dodatkowych dni wolnych w trakcie procedury ??

  • P.kath Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 6 września 2021, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaaaaa wrote:
    Cześć Dziewczyny :),

    Mam pytanie, ponieważ za parę dni zaczynamy pierwszą prcedurę i chciałabym zapytać czy potrzebowałyście dodatkowych dni wolnych w trakcie procedury ??

    Po kilku dniach zastrzyków brzuch ma prawo być obolały, do tego opuchnięty. Myślę że warto wziąć wolne od punkcji od transferu :)
    Trzymam kciuki 😊😊😊

  • Aniaaaaa Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 7 września 2021, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P.kath wrote:
    Po kilku dniach zastrzyków brzuch ma prawo być obolały, do tego opuchnięty. Myślę że warto wziąć wolne od punkcji od transferu :)
    Trzymam kciuki 😊😊😊

    Dziękuję bardzoo😊❣ właśnie miałam szkolenie i już niedługo zaczynamy ❣ jak na razie bardzo miła opieka w Riks. A powiedźcie mi prosze ile czasu minęło od kontrolnego usg do punkcji??

  • P.kath Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 7 września 2021, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaaaaa wrote:
    Dziękuję bardzoo😊❣ właśnie miałam szkolenie i już niedługo zaczynamy ❣ jak na razie bardzo miła opieka w Riks. A powiedźcie mi prosze ile czasu minęło od kontrolnego usg do punkcji??

    To wszystko zależy jak pęcherzyki będą rosły, jak pytałam się to raczej przy pierwszym usg rzadko kiedy są gotowe do pobrania, wtedy mogą np zwiększyć dawkę żeby jeszcze urosły :)
    U mnie całość trwała od 18 dni od pierwszego zastrzyku do transferu :)
    Trzymam mocno kciukasy, napewno bedzie dobrze 🥰
    My wczoraj zaczęliśmy 26 tydzień ❤

    Aniaaaaa lubi tę wiadomość

  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 7 września 2021, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.legevaktvest.no/kvinnehelse/nipt
    Można zrobić badania w NO

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2021, 22:10

  • Aniaaaaa Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 10 września 2021, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P.kath wrote:
    To wszystko zależy jak pęcherzyki będą rosły, jak pytałam się to raczej przy pierwszym usg rzadko kiedy są gotowe do pobrania, wtedy mogą np zwiększyć dawkę żeby jeszcze urosły :)
    U mnie całość trwała od 18 dni od pierwszego zastrzyku do transferu :)
    Trzymam mocno kciukasy, napewno bedzie dobrze 🥰
    My wczoraj zaczęliśmy 26 tydzień ❤

    Dziękuję bardzo ❣❣ od jutra już zaczynam brać zastrzyki i zobaczymy jak się wszystko ułoży 😊

    Jacie jak zleciało szybko ❣❣ dbajcie o siebie ❣

  • Aniaaaaa Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 12 września 2021, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiosanna888 wrote:
    Czy jest tu ktoś po transferze/w trakcie stymulacji?

    👀😊

    Ja właśnie zaczełam stymulacje :)

  • Moonikaa Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 12 września 2021, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Czy możecie mi powiedzieć jak wygląda sprawa z rozpoczęciem leczenia? Chodzi o in vitro. Powinnam najpierw zgłosić sie do mojego fastlege, czy może lepiej od razu udac sie do odpowiedniej kliniki i tam rozpocząć przygotowania do leczenia?
    Ciekawa także jestem jak tu w Norwegii wygląda sprawa dofinansowania/ refundacji in vitro ? Jak to w praktyce wygląda?

    Monika :)

    Aniaaaaa lubi tę wiadomość

  • Aniaaaaa Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 13 września 2021, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moonikaa wrote:
    Hej,
    Czy możecie mi powiedzieć jak wygląda sprawa z rozpoczęciem leczenia? Chodzi o in vitro. Powinnam najpierw zgłosić sie do mojego fastlege, czy może lepiej od razu udac sie do odpowiedniej kliniki i tam rozpocząć przygotowania do leczenia?
    Ciekawa także jestem jak tu w Norwegii wygląda sprawa dofinansowania/ refundacji in vitro ? Jak to w praktyce wygląda?

    Monika :)


    Hej,

    Ja najpierw poszlam do fastlege i on probował mnie skierować do kliniki. Jednak on nie złożył odpowiednich dokumentów i nie dostałam odpowiedzi od szpitala. Później poprosiłam go aby wysłał mnie do ginekologa i on juz zajał sie wszystkim (najpierw zrobił badania, a pozniej wysłał dokumenty do kliniki) i po miesiacu dostałam termin 1 wizyty, a pozniej prawie 6 miesiecy czekałam na rozpoczecie stymulacji. Co do refundacji to można się o nią starać po przekroczeniu progu (chyba 18 650 kr) zbierasz paragony po lekach, wypełniasz i wysyłasz wniosek o refundację.

    Moonikaa lubi tę wiadomość

  • Moonikaa Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 13 września 2021, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaaaaa wrote:
    Hej,

    Ja najpierw poszlam do fastlege i on probował mnie skierować do kliniki. Jednak on nie złożył odpowiednich dokumentów i nie dostałam odpowiedzi od szpitala. Później poprosiłam go aby wysłał mnie do ginekologa i on juz zajał sie wszystkim (najpierw zrobił badania, a pozniej wysłał dokumenty do kliniki) i po miesiacu dostałam termin 1 wizyty, a pozniej prawie 6 miesiecy czekałam na rozpoczecie stymulacji. Co do refundacji to można się o nią starać po przekroczeniu progu (chyba 18 650 kr) zbierasz paragony po lekach, wypełniasz i wysyłasz wniosek o refundację.


    Hej, dzięki za info 😉 a może wiesz czy jest możliwość udania się prosto do prywatnej kliniki z pominięciem fastlege i jednoczesne ubieganie się o zwrot kosztów za leki.

‹‹ 399 400 401 402 403 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ