X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • BeatkaK Ekspertka
    Postów: 282 67

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiosanna888 wrote:
    A czy sa tu osoby, ktore podchodza do IVF w Bergen, Klinikk Hausken? :-)

    Hej,ja mam 3 podejście w Bergen ale w Haukeland.

    Wiosanna888 lubi tę wiadomość

  • BeatkaK Ekspertka
    Postów: 282 67

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiosanna888 wrote:
    3 podejscia od panstwa? to znaczy ze jest jakies dofinansowanie na sam zabieg czy tylko za leki? Z gory dziekuje za odpowiedz. :)

    Jest dofinansowanie od państwa na leki po przekroczeniu około 18 tys kr,państwo zwraca przekroczoną sumę,za kontrolę i transfer płaci się coś ponad 300kr a za punkcję 1500 jeśli dobrze pamiętam
    Dokładnie 18,483 nok

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2021, 23:45

    Wiosanna888 lubi tę wiadomość

  • Aniaaaaa Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Dostałam termin pierwszej wizyty na Ullevål i chciałabym się Was zapytać jak wyglada taka pierwsza wizyta ??
    Dziękuję bardzo za pomoc

  • P.kath Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaaaaa wrote:
    Hej :)

    Dostałam termin pierwszej wizyty na Ullevål i chciałabym się Was zapytać jak wyglada taka pierwsza wizyta ??
    Dziękuję bardzo za pomoc

    Hej na pierwszej wizycie powiedzą Ci co i jak będzie robione, pytaj o wszystko czego nie wiesz. Lekarz zrobi badanie, wizyta trwa do 30 min. Może Wam się uda trafić na polskiego lekarza, tak jak nam :) Potem reszte robicie w Riks. Dodam jedynie, że nie martw się wcale opiniami o Riks. Wcale nie czułam się jak w fabryce, z każdym można było normalnie porozmawiać, odpowiadali na każde pytanie ;) wiadomo to nie jest prywatną klinika, ale nie było aż tak źle jak tu dziewczyny pisały. Pewnie zależy to od tego na jakich ludzi się trafi :) Pierwszy transfer z pierwszej próby miałam 27 marca, teraz zaczęliśmy 5 tydzień ❤❤❤❤

    Mazwopka lubi tę wiadomość

  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P.kath gratulacje 🥰

    P.kath lubi tę wiadomość

  • Aniaaaaa Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P.kath wrote:
    Hej na pierwszej wizycie powiedzą Ci co i jak będzie robione, pytaj o wszystko czego nie wiesz. Lekarz zrobi badanie, wizyta trwa do 30 min. Może Wam się uda trafić na polskiego lekarza, tak jak nam :) Potem reszte robicie w Riks. Dodam jedynie, że nie martw się wcale opiniami o Riks. Wcale nie czułam się jak w fabryce, z każdym można było normalnie porozmawiać, odpowiadali na każde pytanie ;) wiadomo to nie jest prywatną klinika, ale nie było aż tak źle jak tu dziewczyny pisały. Pewnie zależy to od tego na jakich ludzi się trafi :) Pierwszy transfer z pierwszej próby miałam 27 marca, teraz zaczęliśmy 5 tydzień ❤❤❤❤




    Dziękuję bardzo i gratulacje ❣❣❣

    P.kath lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P.kath wrote:
    Hej na pierwszej wizycie powiedzą Ci co i jak będzie robione, pytaj o wszystko czego nie wiesz. Lekarz zrobi badanie, wizyta trwa do 30 min. Może Wam się uda trafić na polskiego lekarza, tak jak nam :) Potem reszte robicie w Riks. Dodam jedynie, że nie martw się wcale opiniami o Riks. Wcale nie czułam się jak w fabryce, z każdym można było normalnie porozmawiać, odpowiadali na każde pytanie ;) wiadomo to nie jest prywatną klinika, ale nie było aż tak źle jak tu dziewczyny pisały. Pewnie zależy to od tego na jakich ludzi się trafi :) Pierwszy transfer z pierwszej próby miałam 27 marca, teraz zaczęliśmy 5 tydzień ❤❤❤❤

    Gratuluję!!!!

    P.kath lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazwopka wrote:
    Gratulacje dziewczyny tym którym się udało . :) trzymam mocno kciuki za resztę ☺️
    U mnie zbliża się 33 tydzień 🥰
    Bobas rośnie i wazy już około 2 kg . Mam wizyty kontrolne w szpitalu w którym rodzę i miałam już 3 usg wykonane 🙂
    Oprócz tego chodzę do położnej na wizyty kontrolne .

    Trombofilie robiłam w Polsce . Zamawiałam internetowo zestaw do pobrania wykazów ze strony testdna.pl i odsyłała wymazy do Polski.

    A co do plamień, to kiedyś czytałam że jest to tez powiązane z niskim poziomem progesteronu w drugiej fazie cyklu. Co może powodować poronienia lub ogólnie problem z zajściem w ciąże .


    Też gratuluję. Spróbowałam podobnie jak ty Mazopcha z cyclogestem tylko powiedział żebym brała 3x1 plus agolutin plus lanzetto, clexan, acarc i encorton niestety w środę zrobiłam bhcg 0,5 w 7dpt. Progesteron był 26. Niestety 9 zarodek nie został ze mną a był najlepszej klasy blastocystą. Muszę próbować dalej.

  • Aniaaaaa Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Dziewczyny mam pytanie, w piątek mam umówioną pierwszą wizyte w klinice a akurat dostałam wcześniej miesiączke i nie wiem czy przełożyć wizyte czy nie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BeatkaK wrote:
    Hej,ja mam 3 podejście w Bergen ale w Haukeland.

    Jakie leki P.kath brałaś po punkcji do transferu i po transferze? Chodzi i progesteron i estradiol? Czy jeszcze inne leki?

  • P.kath Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyta7 wrote:
    Jakie leki P.kath brałaś po punkcji do transferu i po transferze? Chodzi i progesteron i estradiol? Czy jeszcze inne

    Estradiolu nigdy nie brałam, od punkcji do bety crinone 2 dziennie. Oprócz tego tylko witaminy : ovarin, omega 3, q10, Wit.c 1000, wit. D i ten zestaw witamin dla kobiet w ciąży w żółto pomarańczowym opakowaniu za niecałe 300kr,

  • P.kath Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaaaaa wrote:
    Hej :)

    Dziewczyny mam pytanie, w piątek mam umówioną pierwszą wizyte w klinice a akurat dostałam wcześniej miesiączke i nie wiem czy przełożyć wizyte czy nie?


    Ja bym wizyty nie przekładała, po u mnie skierowanie poszło od ginekologa i tam było napisane od razu że problemem jest pcos, więc badanie było tylko pro forma żeby je potwierdzić. Ale najlepiej zadzwonić i się zapytać. Albo po prostu powiedz lekarzowi, że masz okres i niech sam zdecyduje czy robić badanie czy nie. W Polsce przy invitro bada się w drugim dniu cyklu :)

  • Aniaaaaa Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P.kath wrote:
    Ja bym wizyty nie przekładała, po u mnie skierowanie poszło od ginekologa i tam było napisane od razu że problemem jest pcos, więc badanie było tylko pro forma żeby je potwierdzić. Ale najlepiej zadzwonić i się zapytać. Albo po prostu powiedz lekarzowi, że masz okres i niech sam zdecyduje czy robić badanie czy nie. W Polsce przy invitro bada się w drugim dniu cyklu :)


    Dokładnie tak zrobiłam i nie było żadnego problemu :) wszystko poszło sprawnie. Tylko lekarka (Norweżka) powiedziała mi że mam dopiero dzwonić i zgłasza miesiaczkę dopiero w czerwcu. I nie wiem czy dzwonić już z tą czy poczekać na następną?

  • P.kath Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaaaaa wrote:
    Dokładnie tak zrobiłam i nie było żadnego problemu :) wszystko poszło sprawnie. Tylko lekarka (Norweżka) powiedziała mi że mam dopiero dzwonić i zgłasza miesiaczkę dopiero w czerwcu. I nie wiem czy dzwonić już z tą czy poczekać na następną?

    Pewnie chodzi o to że jest dużo babek na teraz, ale ja i tak bym dzwoniła od razu ;p Bo dopiero na 3 cyklu rozpoczynają stymulacje.

  • Aniaaaaa Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 24 kwietnia 2021, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P.kath wrote:
    Pewnie chodzi o to że jest dużo babek na teraz, ale ja i tak bym dzwoniła od razu ;p Bo dopiero na 3 cyklu rozpoczynają stymulacje.


    Spróbuję zadzwonić w poniedziałek :) może akurat sie uda. A to już po tym telefonie ustalają jakiś termin?

  • P.kath Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 24 kwietnia 2021, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaaaaa wrote:
    Spróbuję zadzwonić w poniedziałek :) może akurat sie uda. A to już po tym telefonie ustalają jakiś termin?

    Oni na podstawie tych trzech cykli, mogą sobie cyrklowac kiedy zaczniesz stymulacje, kiedy będą kontrole wzrostu pęcherzyków, a za czym też i punkcji i wszystko sobie wstępnie zaplanują. Wiadomo wszystko zalezy od tego jak pecherzyki będą rosły i wtedy podejmą decyzje np o zmianie dawki na wiekszą. Jak bedziesz do nich dzwonic to zapytaj od razu to wstępny termin stymulacji, taki pi razy drzwi. Przed stymulacją zaproszą Cię na rozmowę z pielęgniarką, ona Ci da rozpiskę co kiedy brać i jak robić zastrzyki 😊

  • Aniaaaaa Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 27 kwietnia 2021, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety dzwoniłam i pielęgniarka powiedziała to samo co lekarka, że dopiero w czerwcu mogę zacząć zgłaszać miesiaczki. A termin rozpoczęcia stymulacji bedzie sierpień- wrzesień

  • P.kath Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 27 kwietnia 2021, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaaaaa wrote:
    Niestety dzwoniłam i pielęgniarka powiedziała to samo co lekarka, że dopiero w czerwcu mogę zacząć zgłaszać miesiaczki. A termin rozpoczęcia stymulacji bedzie sierpień- wrzesień

    Dużo jest par, które potrzebują pomocy, mam wrażenie,że zaraz to będzie pół na pół z parami, które bez problemu zachodzą w ciążę.... Ale nie martw się, co się odwlecze to nie uciecze ;) Wykorzystaj wakacje na relaks i przygotowania do ivf. Trzymam kciuki 🥰

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaaaaa wrote:
    Niestety dzwoniłam i pielęgniarka powiedziała to samo co lekarka, że dopiero w czerwcu mogę zacząć zgłaszać miesiaczki. A termin rozpoczęcia stymulacji bedzie sierpień- wrzesień

    Kochana czasem lepiej poczekac, przez ten czas polecam jakies suplementy na poprawienie gospodarki hormonalnej dla ciebie jak i dla meza 😊 zmienic troszke diete na zdrowsza i duuuzo relaksu 😊 co w dzisiejszych czasach pandemii nie latwe 😅
    A ty albo maz macie stwierdzone jakies choroby??

  • Wiosanna888 Autorytet
    Postów: 609 1214

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BeatkaK wrote:
    Hej,ja mam 3 podejście w Bergen ale w Haukeland.

    To juz jestes doswiadczona! :)
    Trzymam za Ciebie kciuki!

    Kiedy podchodzisz? Wiesz juz kiedy punkcja/transfer? czy masz mrozaczki z poprzedniej punkcji?

    Ja w oczekiwaniu na test jeszcze ponad tydzien

    P.kath lubi tę wiadomość

    👱🏼‍♀️🙋🏻‍♂️

    oar8s65gz9yzog34.png
‹‹ 397 398 399 400 401 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ