X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • P.kath Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 24 lutego 2021, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Czy któraś z Was brała primolut N na wywołanie okresu?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2021, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P.kath wrote:
    Hej! Czy któraś z Was brała primolut N na wywołanie okresu?
    Tak :) przy każdym podejściu

    P.kath lubi tę wiadomość

  • P.kath Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 24 lutego 2021, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabka wrote:
    Tak :) przy każdym podejściu

    A W którym momencie cyklu zaczynałaś i jakie miałaś dawkowanie?
    Ja miałam w tym cyklu zacząć stymulacje, ale nie miałam okresu tylko plamienie przez aż 11 dni, tak więc dzisiaj miałam kontole, co tam się dzieje i się okazało, że już są i pęcherzyki i że endometrium jest niby grube, ale nie nadaje się pod zarodek i musimy wyhodować nowe i ogóle za późno na stymulacje 😥
    Jak się zapytałam lekarza kiedy mam zacząć z tym, to powiedział, że kiedy chce, a chciałabym jak najszybciej :) dawkowanie mam 3 tabletki dziennie przez 10 dni.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2021, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P.kath wrote:
    A W którym momencie cyklu zaczynałaś i jakie miałaś dawkowanie?
    Ja miałam w tym cyklu zacząć stymulacje, ale nie miałam okresu tylko plamienie przez aż 11 dni, tak więc dzisiaj miałam kontole, co tam się dzieje i się okazało, że już są i pęcherzyki i że endometrium jest niby grube, ale nie nadaje się pod zarodek i musimy wyhodować nowe i ogóle za późno na stymulacje 😥
    Jak się zapytałam lekarza kiedy mam zacząć z tym, to powiedział, że kiedy chce, a chciałabym jak najszybciej :) dawkowanie mam 3 tabletki dziennie przez 10 dni.

    Ja dostawałam zawsze datę od kiedy mam zacząć od pielęgniarki z kliniki i wszystkie inne daty też Tzn pierwszy dzień stymulacji itd. Nie dostałaś takiej listy z dawkowaniem i datami ? U mnie był każdy dzień rozpisany. Dodatkowo kazali dzwonić pierwszego dnia kiedy miałam okres żeby potwierdzić z datą z tej rozpiski.

  • P.kath Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 25 lutego 2021, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ogólnie nie miałam tego konkretnego leku w planie. Tak więc nie miałam go w rozpisce leków. Miałam iść krótkim protokołem, wg swoich cykli. Wszystko inne się zgadza, też mam zadzwonić jak dostanę okres, no i właśnie w tym cyklu doszło do komplikacji.

    Bo pielegniarka mi powiedziała, ze nie mam brać plamień pod uwagę, tylko krwawienie. I przez 11 dni miałam plamienia, dzwoniłam do nich codziennie, że coś jest na pewno nie tak, bo nigdy tak nie miałam długo płomień. Zazwyczaj było tak, że plamiłam np 3 dni I potem przychodził normalny okres i wtedy łatwo było ustalić pierwszy dzień cyklu. A tym razem nie.

    Poszłam na badanie, i lekarz mi wtedy powiedział, że okres sam przyjdzie, bo Endo grube na usg, ale już było stanowczo za późno na rozliczenie stymulacji, bo jajniki były już pełne pęcherzyków( mam pcos), do tego dodał że takie endo nie nadaje się pod zarodek,ze trzeba wyhodować nowe. I dał mi ten primolut.
    Powiedział że po tych 10 dniach jak dostanę krwawienia to mam zadzwonić i zgłosić to jako początek cyklu i wtedy można rozpocząć stymulacje.

    Jak to zapytałam, kiedy mam zacząć to brać, to mi powiedział,ze kiedy chce, byle by nie trafic z pukcja i transferem na wielkanoc :/ Jak czytałam w ulotce to można rozpocząć prawie w każdym momencie cyklu bo i na początku jak i po owulacji. Dlatego pytam:)

  • Naganna Ekspertka
    Postów: 162 114

    Wysłany: 26 lutego 2021, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    wczoraj bylam na USG i wszystko ok, serce bilo :)
    A przed chwila dzwonilam do kliniki i powiedzialam ze jestem w ciazy. Pani powiedziala ze jakby cos sie "stalo" to w ciagu trzech miesiecy moge sie jeszcze zglosic. To dobrze ze nie wykreslaja calkiem od razu, bo roznie to moze byc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2021, 11:15

    Mazwopka, P.kath, Ovulka lubią tę wiadomość

    Starania od - luty 2018
    czerwiec 2019 -9t [*]
    luty 2020 - 4t [*]
    kwiecien 2021 - 16t [*]

    IVF-
    16.11.2021 transfer 4aa, hcg<5
    zamrozone: 4aa,4aa,4aa,4ab+3ab

    grudzien 2021 - naturals i II kreski :)
    1.07.2022 - 30tc - Eliza :)

    luty (6+1 - bicie serduszka) marzec 2023 zarodek zniknal - 9t [*]
    czerwiec 2023 - II kreski
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2021, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naganna wrote:
    Hej,
    wczoraj bylam na USG i wszystko ok, serce bilo :)
    A przed chwila dzwonilam do kliniki i powiedzialam ze jestem w ciazy. Pani powiedziala ze jakby cos sie "stalo" to w ciagu trzech miesiecy moge sie jeszcze zglosic. To dobrze ze nie wykreslaja calkiem od razu, bo roznie to moze byc.
    Gratulacje !!!! :))

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2021, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P.kath wrote:
    Ja ogólnie nie miałam tego konkretnego leku w planie. Tak więc nie miałam go w rozpisce leków. Miałam iść krótkim protokołem, wg swoich cykli. Wszystko inne się zgadza, też mam zadzwonić jak dostanę okres, no i właśnie w tym cyklu doszło do komplikacji.

    Bo pielegniarka mi powiedziała, ze nie mam brać plamień pod uwagę, tylko krwawienie. I przez 11 dni miałam plamienia, dzwoniłam do nich codziennie, że coś jest na pewno nie tak, bo nigdy tak nie miałam długo płomień. Zazwyczaj było tak, że plamiłam np 3 dni I potem przychodził normalny okres i wtedy łatwo było ustalić pierwszy dzień cyklu. A tym razem nie.

    Poszłam na badanie, i lekarz mi wtedy powiedział, że okres sam przyjdzie, bo Endo grube na usg, ale już było stanowczo za późno na rozliczenie stymulacji, bo jajniki były już pełne pęcherzyków( mam pcos), do tego dodał że takie endo nie nadaje się pod zarodek,ze trzeba wyhodować nowe. I dał mi ten primolut.
    Powiedział że po tych 10 dniach jak dostanę krwawienia to mam zadzwonić i zgłosić to jako początek cyklu i wtedy można rozpocząć stymulacje.

    Jak to zapytałam, kiedy mam zacząć to brać, to mi powiedział,ze kiedy chce, byle by nie trafic z pukcja i transferem na wielkanoc :/ Jak czytałam w ulotce to można rozpocząć prawie w każdym momencie cyklu bo i na początku jak i po owulacji. Dlatego pytam:)

    Ja brałam od 20 dnia przez 10 dni :) okres ok 2-3 dni po odstawieniu :)

    P.kath lubi tę wiadomość

  • P.kath Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 8 marca 2021, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!

    Po małych turbulencjach, w końcu jutro zaczynam stymulacje 🥰
    Mam nadzieję, że więcej kłopotów nie będzie 😊
    Proszę powiedzcie mi ile mniej więcej dni, przy pcos, wyszło Wam dni stymulacji gonal f? W którym dniu cyklu była punkcja no i kiedy transfer 😊
    Chciałabym pojechać przed świętami do Polski i się zastanawiam czy się na spokojnie wyrobimy,ze wszystkim no i czy w ogóle są jakieś przeciwskazania do lotu zaraz po transferze?

    Pozdrawiam, buziaki 🥰

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2021, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P.kath wrote:
    Witam!

    Po małych turbulencjach, w końcu jutro zaczynam stymulacje 🥰
    Mam nadzieję, że więcej kłopotów nie będzie 😊
    Proszę powiedzcie mi ile mniej więcej dni, przy pcos, wyszło Wam dni stymulacji gonal f? W którym dniu cyklu była punkcja no i kiedy transfer 😊
    Chciałabym pojechać przed świętami do Polski i się zastanawiam czy się na spokojnie wyrobimy,ze wszystkim no i czy w ogóle są jakieś przeciwskazania do lotu zaraz po transferze?

    Pozdrawiam, buziaki 🥰


    Hej ja mam PCOS :) stymulację miałam wg rozpiski brałam gonal f a potem menopur ale zawsze wszystko ładnie rosło i miałam ok 12-13 komórek pobieranych. Pamiętam że od dnia USG planowego jeśli to był poniedziałek to w piątek miałam punkcję. Wiem że to kwestia indywidualna ale ja po punkcji dochodziłam kilka lub kilkanaście dni do siebie - nie wiem jak inne dziewczyny może miały lepsze doświadczenia ale ja bym zdecydowanie nigdzie nie podróżowała z tym napiętym wzdetym po hormonach brzuchu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2021, 21:21

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2021, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jeszcze w ramach ciekawostki - mój brzuch po stymulacji jeszcze przez jakieś 2 tyg był większy i bardziej wzdęty niż teraz w 11 tyg ciąży :))

    P.kath lubi tę wiadomość

  • P.kath Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 10 marca 2021, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź :) to moja pierwsza procedura i jestem ciekawa jak to wszystko wyjdzie 🥰

  • Aniaaaaa Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 28 marca 2021, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,

    Mam pytanie po ilu tygodniach dostałyście odpowiedź od kliniki ? I jak dlugo od pierwszej wizyty czekałyście na pierwsze podejscie do procedury?? Mieszkam w Oslo i już jestem trochę zmeczona tym, że to wszystko tyle trwa.

  • P.kath Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 28 marca 2021, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaaaaa wrote:
    Dzień dobry,

    Mam pytanie po ilu tygodniach dostałyście odpowiedź od kliniki ? I jak dlugo od pierwszej wizyty czekałyście na pierwsze podejscie do procedury?? Mieszkam w Oslo i już jestem trochę zmeczona tym, że to wszystko tyle trwa.


    Hej, we wrześniu złożyliśmy papiery, papiery przyszły po ok 1.5 msc, a w grudniu mieliśmy pierwszą wizytę w szpitalu :) potem trzeba zgłaszać miesiączki, bo muszą sobie wycyrklować wszystko. Polecam od razu zgłosić w tym miesiącu co masz pierwsza wizytę, nie czekać. Pamiętam że jak gadałam z pielęgniarką z Riks to mówiła mi że gdybym zgłosiła się później to wpisała by mnie dopiero na lipiec...
    Ja zaczęłam stymulacje w teraz w marcu, punkcja była 22.03 - transfer wczoraj 🥰

  • Aniaaaaa Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 28 marca 2021, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P.kath wrote:
    Hej, we wrześniu złożyliśmy papiery, papiery przyszły po ok 1.5 msc, a w grudniu mieliśmy pierwszą wizytę w szpitalu :) potem trzeba zgłaszać miesiączki, bo muszą sobie wycyrklować wszystko. Polecam od razu zgłosić w tym miesiącu co masz pierwsza wizytę, nie czekać. Pamiętam że jak gadałam z pielęgniarką z Riks to mówiła mi że gdybym zgłosiła się później to wpisała by mnie dopiero na lipiec...
    Ja zaczęłam stymulacje w teraz w marcu, punkcja była 22.03 - transfer wczoraj 🥰


    Dziekuje bardzo 😊 mam nadzieję, że w miarę szybko wszystko pójdzie :)

    Trzymam kciuki aby sie wszystko udało ❣❣

    P.kath lubi tę wiadomość

  • Aniaaaaa Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 30 marca 2021, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Chciałabym się jeszcze zapytać jak to wyglada z kosztami ivf? Słyszałam, że można starać sie o jakieś dofinansowanie ale nie wiem jak to dokładnie wyglada. Może, któraś z Was sie orientuję?

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 30 marca 2021, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaaaaa wrote:
    Hej :) Chciałabym się jeszcze zapytać jak to wyglada z kosztami ivf? Słyszałam, że można starać sie o jakieś dofinansowanie ale nie wiem jak to dokładnie wyglada. Może, któraś z Was sie orientuję?

    Masz 3 podejscia na jedno dziecko od panstwa, egenandel wynosi bodajze kolo 18 tys. Co roku sie zmienia wiec musisz sprawdzic. Zbierasz wszystkie rachunki za lekarstwa, pozniej wysylasz na helse norge o zwrot kosztow i wszystko powyzej tych 18k zwracaja 😊
    A kasa szybko leci na wszystkie leki 🙈 pamietaj zeby w aptece na rachunku dawali pieczatke i podpis zebys nie musiala ponownie latac i o to prosic.
    Zycze powodzenia, i duuzo cierpliwosci. Nie ma co sie stresowac i nakrecac. Wiem z wlasnego doswiadczenia 😍

  • Aniaaaaa Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 30 marca 2021, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovulka wrote:
    Masz 3 podejscia na jedno dziecko od panstwa, egenandel wynosi bodajze kolo 18 tys. Co roku sie zmienia wiec musisz sprawdzic. Zbierasz wszystkie rachunki za lekarstwa, pozniej wysylasz na helse norge o zwrot kosztow i wszystko powyzej tych 18k zwracaja 😊
    A kasa szybko leci na wszystkie leki 🙈 pamietaj zeby w aptece na rachunku dawali pieczatke i podpis zebys nie musiala ponownie latac i o to prosic.
    Zycze powodzenia, i duuzo cierpliwosci. Nie ma co sie stresowac i nakrecac. Wiem z wlasnego doswiadczenia 😍


    Dziękuję bardzo ❣❣❣

  • Wiosanna888 Autorytet
    Postów: 609 1214

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovulka wrote:
    Masz 3 podejscia na jedno dziecko od panstwa, egenandel wynosi bodajze kolo 18 tys. Co roku sie zmienia wiec musisz sprawdzic. Zbierasz wszystkie rachunki za lekarstwa, pozniej wysylasz na helse norge o zwrot kosztow i wszystko powyzej tych 18k zwracaja 😊
    A kasa szybko leci na wszystkie leki 🙈 pamietaj zeby w aptece na rachunku dawali pieczatke i podpis zebys nie musiala ponownie latac i o to prosic.
    Zycze powodzenia, i duuzo cierpliwosci. Nie ma co sie stresowac i nakrecac. Wiem z wlasnego doswiadczenia 😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2021, 08:08

    👱🏼‍♀️🙋🏻‍♂️

    oar8s65gz9yzog34.png
  • Wiosanna888 Autorytet
    Postów: 609 1214

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy sa tu osoby, ktore podchodza do IVF w Bergen

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2021, 14:48

    👱🏼‍♀️🙋🏻‍♂️

    oar8s65gz9yzog34.png
‹‹ 396 397 398 399 400 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ