X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • BeatkaK Ekspertka
    Postów: 282 67

    Wysłany: 11 lutego 2021, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolcia87 wrote:
    Beatka moze zmien klinike.


    Właśnie myśleliśmy żeby zmienić na Trondheim,jutro mąż wizytę u lekarz i wybiorę się z nim żeby wypytać co i jak

  • P.kath Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 11 lutego 2021, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabka wrote:
    Próbować !:)) U mnie dziś pomimo krwi i plamien 6 tydzień 4 dni i beta hcg rośnie prawidłowo !!!:)


    Super wiadomość Żabka! ❤
    A mogę zapytać, to twoje pierwsze podejście? Który transfer?



    BeatkaK, Ja bym robiła następną próbę tak szybko jak się da, albo może warto poszukać przyczyny dlaczego tak się stało? 😥

  • BeatkaK Ekspertka
    Postów: 282 67

    Wysłany: 12 lutego 2021, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P.kath wrote:
    Super wiadomość Żabka! ❤
    A mogę zapytać, to twoje pierwsze podejście? Który transfer?



    BeatkaK, Ja bym robiła następną próbę tak szybko jak się da, albo może warto poszukać przyczyny dlaczego tak się stało? 😥

    Tylko że tu nic nie chcą robić,sama na,własną rękę robię dużo dodatkowych badań jak jestem w pl,dlatego chciałam przenieść do pl ale ze względu na to że jest 🦠zastanawiamy się czy nie spróbować jeszcze raz tu bo nie ma na co czekać,a,że wczoraj mi pow że mogłabym bym już w kwietniu podejść to jest zachęta,nie musielibyśmy czekać pół roku,ja już 2 ciążę poroniłam i nikt nie docieka dlaczego ani żadnych dodatkowych badań nic kompletnie nic,ostatnio sama już pow że to już bardzo dużo nie udanchy prób jest czy można coś zrobić w końcu jakieś badnia jakieś leki czy coś to mi dali progynova i po transferze dołożyli heparyne tak zachwalili że na pewno teraz już się uda i co nic

  • P.kath Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 12 lutego 2021, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BeatkaK wrote:
    Tylko że tu nic nie chcą robić,sama na,własną rękę robię dużo dodatkowych badań jak jestem w pl,dlatego chciałam przenieść do pl ale ze względu na to że jest 🦠zastanawiamy się czy nie spróbować jeszcze raz tu bo nie ma na co czekać,a,że wczoraj mi pow że mogłabym bym już w kwietniu podejść to jest zachęta,nie musielibyśmy czekać pół roku,ja już 2 ciążę poroniłam i nikt nie docieka dlaczego ani żadnych dodatkowych badań nic kompletnie nic,ostatnio sama już pow że to już bardzo dużo nie udanchy prób jest czy można coś zrobić w końcu jakieś badnia jakieś leki czy coś to mi dali progynova i po transferze dołożyli heparyne tak zachwalili że na pewno teraz już się uda i co nic


    teraz to macie trudną decyzję do podjęcia...
    Ale powiem Ci że mam koleżankę, która akurat teraz robi ivf w Polsce, troche sobie robimy relację, co i jak. Ona teraz podchodzi do drugiej procedury. Pierwszy transfer cb, a z drugiego mrozak nie ruszył nic. I też sama szukała przyczyny, bo lekarz specjalnie nie był pomocny. Skończyło się na zmianie lekarza, inny protokół, inna kombinacja leków, dodatkowo bierze acard i heparyne właśnie. Dodatkowo lekarz zaproponał by wysłać zarodki na badania genetyczne teraz. Ja mam wrażenie, że wszędzie robią to jakoś na chybił trafił...

    joliiwu lubi tę wiadomość

  • Lolcia87 Ekspertka
    Postów: 273 94

    Wysłany: 14 lutego 2021, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BeatkaK wrote:
    Właśnie myśleliśmy żeby zmienić na Trondheim,jutro mąż wizytę u lekarz i wybiorę się z nim żeby wypytać co i jak

    Ja jestem bardzo zadowolona z Trondheim,popytaj lekarza moze bedzie cos wiedzial wiecej. Powinni badac dlaczego tak sie dzieje,za kazdym razem wiecej stresu masz a to tez nie pomaga. Najwazniejsze ze zachodzisz w ciaze. Musza tylko spawdzic dlaczego tak sie dzieje.

  • P.kath Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 20 lutego 2021, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Ratunku :( czekam na @, by wystartować że symulacją, A tu plamię od niedzieli cały czas po trochu. Wg kalendarzyka powinnam dostać okres wczoraj, a tu się nic nie rozkręca, doszły tylko od wczoraj małe skrzętpki i delikatnie troche krwi na tamponie dojrzałam ( wiem obrzydliwe przepraszam...) i to tyle, troche mało zeby to nazwac miesiączką... żadnego bólu brzucha, piersi nabite jakby miały zaraz wybuchnąć...
    Zazwyczaj u mnie plamienia trwają 3-5 dni potem dzień przerwy i przychodzi normalny okres.
    Ten zasra ny gonal trzeba zacząć drugiego dnia i nie wiem czy jeszcze czekać czy już dzisiaj np liczyć jako pierwszy. Zgłupiałam zupełnie... pomóżcie 😫😫😫

  • Lolcia87 Ekspertka
    Postów: 273 94

    Wysłany: 20 lutego 2021, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabka wrote:
    Hej dziewczyny ! U mnie 8 tydzień i pierwsze USG ok ; było bicie serca :) chciałabym zrobić badanie genetyczne na trombifilie bo w rodzinie były przypadki zawałów serca i problemów z krążeniem - czy można zrobić takie badanie w Norwegii prywatnie? Szukam szukam i nic znaleźć nie mogę.

    Super 😍😍 a nadal plamisz ?

  • Lolcia87 Ekspertka
    Postów: 273 94

    Wysłany: 20 lutego 2021, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovulka wrote:
    Jesli ktoras z was potrzebuje to mam 1 cala plus prawie cala paczke luzem lutinusa. Moge wyslac 😊


    Ovulka jak u Ciebie? Nå kiedy masz termin ?

    Ovulka lubi tę wiadomość

  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 20 lutego 2021, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dziewczyny tym którym się udało . :) trzymam mocno kciuki za resztę ☺️
    U mnie zbliża się 33 tydzień 🥰
    Bobas rośnie i wazy już około 2 kg . Mam wizyty kontrolne w szpitalu w którym rodzę i miałam już 3 usg wykonane 🙂
    Oprócz tego chodzę do położnej na wizyty kontrolne .

    Trombofilie robiłam w Polsce . Zamawiałam internetowo zestaw do pobrania wykazów ze strony testdna.pl i odsyłała wymazy do Polski.

    A co do plamień, to kiedyś czytałam że jest to tez powiązane z niskim poziomem progesteronu w drugiej fazie cyklu. Co może powodować poronienia lub ogólnie problem z zajściem w ciąże .

    Zabka, P.kath, BeatkaK lubią tę wiadomość

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 20 lutego 2021, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolcia87 wrote:
    Ovulka jak u Ciebie? Nå kiedy masz termin ?

    U nas wszystko dobrze, zaczynamy zaraz 20tc i maluszek juz od jakiegos czasu daje o sobie znac i czasem nawet czuje mocniejsze ruchy. W srode ide na polowkowe to poznam dokladna date ale kolo 18 lipca ❤️

    P.kath, Zabka, Mazwopka, BeatkaK lubią tę wiadomość

  • Moonikaa Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 21 lutego 2021, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Wraz z mężem przymierzamy się do invitro. Czy możecie polecic jakąś sprawdzona klinikę w Oslo? Od czego zacząć? Jakie pierwsze kroki poczynić? :)

  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 22 lutego 2021, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moonikaa wrote:
    Hej dziewczyny! Wraz z mężem przymierzamy się do invitro. Czy możecie polecic jakąś sprawdzona klinikę w Oslo? Od czego zacząć? Jakie pierwsze kroki poczynić? :)

    My pierwsze co zrobiliśmy to poszliśmy do fastlege po skierowanie do kliniki niepłodności . U nas procedura odbyła się w Rikshospitalet Oslo. Niestety pierwsza procedura bez sukcesu.

  • Naganna Ekspertka
    Postów: 162 114

    Wysłany: 23 lutego 2021, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    co mam zrobic jesli w trakcie oczekiwania na pierwsza wizyte naturalnie zaszlam w ciaze?
    Oczywiscie - cieszyc sie :) i tak tez robie.
    Ale boje sie ze moge szybko te ciaze stracic i wtedy i tak chcialabym podejsc do IVF.
    Wizyte mam na Ulleval 8.03.2021, wiec bardzo niedlugo.
    Najchetniej przenioslabym ja na wtedy jak bede juz w 2 trymestrze. Ale czy wogole tak mozna?

    Starania od - luty 2018
    czerwiec 2019 -9t [*]
    luty 2020 - 4t [*]
    kwiecien 2021 - 16t [*]

    IVF-
    16.11.2021 transfer 4aa, hcg<5
    zamrozone: 4aa,4aa,4aa,4ab+3ab

    grudzien 2021 - naturals i II kreski :)
    1.07.2022 - 30tc - Eliza :)

    luty (6+1 - bicie serduszka) marzec 2023 zarodek zniknal - 9t [*]
    czerwiec 2023 - II kreski
  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 23 lutego 2021, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naganna wrote:
    Hej,
    co mam zrobic jesli w trakcie oczekiwania na pierwsza wizyte naturalnie zaszlam w ciaze?
    Oczywiscie - cieszyc sie :) i tak tez robie.
    Ale boje sie ze moge szybko te ciaze stracic i wtedy i tak chcialabym podejsc do IVF.
    Wizyte mam na Ulleval 8.03.2021, wiec bardzo niedlugo.
    Najchetniej przenioslabym ja na wtedy jak bede juz w 2 trymestrze. Ale czy wogole tak mozna?
    Gratulacje , ja w podobnej sytuacji poinformowalam szpital o ciąży dość szybko. Mam nadzieje , że inna para wskoczyła na nasz termin :) Z tego co pamietam to na henvisningu chyba jest określony termin kiedy najpóźniej możesz odwołać wizytę , ewentualnie zmienić termin. Chyba jest możliwość zmienić termin maksymalnie 3 razy.
    Jak dobrze pamietam , ale sprawdź dokładnie, żebym nie wprowadziła Cię w błąd.
    Gratulacje jeszcze raz i życzę zdrowej ciąży ❤️

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 23 lutego 2021, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moonikaa wrote:
    Hej dziewczyny! Wraz z mężem przymierzamy się do invitro. Czy możecie polecic jakąś sprawdzona klinikę w Oslo? Od czego zacząć? Jakie pierwsze kroki poczynić? :)

    Ja poszlam prywatnie do ginekolog, i to ona wyslala skierowanie. Najpierw bylismy w riks w oslo... ale czulam sie jak na jakiejs linji produkcyjnej. Zero zrozumienia czlowieka... no i tam sie nam nie udalo, pozniej przenieslismy sie do porsgrunn, super podejscie do ludzi, wszystko na spokojnie, zero tloku. No i udalo sie 😊 troszke jazdy jest ale oplaca sie, wiec polecam i zycze powodzenia i duuuzo sily 😊

  • Naganna Ekspertka
    Postów: 162 114

    Wysłany: 23 lutego 2021, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazwopka wrote:
    Gratulacje , ja w podobnej sytuacji poinformowalam szpital o ciąży dość szybko. Mam nadzieje , że inna para wskoczyła na nasz termin :) Z tego co pamietam to na henvisningu chyba jest określony termin kiedy najpóźniej możesz odwołać wizytę , ewentualnie zmienić termin. Chyba jest możliwość zmienić termin maksymalnie 3 razy.
    Jak dobrze pamietam , ale sprawdź dokładnie, żebym nie wprowadziła Cię w błąd.
    Gratulacje jeszcze raz i życzę zdrowej ciąży ❤️
    Dzieki serdeczne :D
    Tak, tam jest ze do czerwca mam czas na wizyte.
    Boje sie poki co calkiem z niej rezygnowac.
    Tylko zastanawiam sie czy jak zadzwonie przelozyc termin to mnie nie wysmieja, bo ja przeciez w ciazy jestem. Nie wiem czy maja to gdzies w systemie czy nie.
    Ale teraz w czwartek ide prywatnie do gina to sie dowiem czy na tym etapie jest ok. Powinno juz serduszko byc :)

    Starania od - luty 2018
    czerwiec 2019 -9t [*]
    luty 2020 - 4t [*]
    kwiecien 2021 - 16t [*]

    IVF-
    16.11.2021 transfer 4aa, hcg<5
    zamrozone: 4aa,4aa,4aa,4ab+3ab

    grudzien 2021 - naturals i II kreski :)
    1.07.2022 - 30tc - Eliza :)

    luty (6+1 - bicie serduszka) marzec 2023 zarodek zniknal - 9t [*]
    czerwiec 2023 - II kreski
  • Moonikaa Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 23 lutego 2021, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovulka wrote:
    Ja poszlam prywatnie do ginekolog, i to ona wyslala skierowanie. Najpierw bylismy w riks w oslo... ale czulam sie jak na jakiejs linji produkcyjnej. Zero zrozumienia czlowieka... no i tam sie nam nie udalo, pozniej przenieslismy sie do porsgrunn, super podejscie do ludzi, wszystko na spokojnie, zero tloku. No i udalo sie 😊 troszke jazdy jest ale oplaca sie, wiec polecam i zycze powodzenia i duuuzo sily 😊


    Dziękuję za opinie. Porsgrunn jest już dla nas za daleko. Bierzemy pod uwagę tylko Oslo do którego mamy ponad 100km.
    A co powiecie o Livio Oslo?
    Wydają się być spoko przez telefon ale jak w rzeczywistości to trudno powiedzieć.
    Jest może tutaj ktoś komu się udało w którejś z klinik w Oslo?

  • Moonikaa Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 23 lutego 2021, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazwopka wrote:
    My pierwsze co zrobiliśmy to poszliśmy do fastlege po skierowanie do kliniki niepłodności . U nas procedura odbyła się w Rikshospitalet Oslo. Niestety pierwsza procedura bez sukcesu.


    Hej, proszę powiedz mi czy po skierowanie muszę iść do swojego fastlege (strasznie ciężko się ostatnio dostać do niego) czy np u męża lekarza też możemy to załatwić?

  • P.kath Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 23 lutego 2021, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moonikaa wrote:
    Hej, proszę powiedz mi czy po skierowanie muszę iść do swojego fastlege (strasznie ciężko się ostatnio dostać do niego) czy np u męża lekarza też możemy to załatwić?


    Ja myślę, że nie ma znaczenie czyj fast lege, warto zadzwonić do przychodni i się zapytać:)
    Ja akurat brałam skierowanie najpierw do ginekologa i dopiero ginekolog skierował nas do szpitala, ale była trochę inna sytuacja, bo my najpierw próbowaliśmy samej stymulacji bez ivf.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2021, 22:05

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2021, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej nas też skierował fastlege do ginekologa na badania a potem ginekolog skierował do kliniki. Warunek u fastlege wiadomo - trzeba się rok starać żeby skierował.

‹‹ 395 396 397 398 399 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ