X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 6 lutego 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zakladam..tak mnie tylko interesuje...wole byc przygotowana na wszystko ;)

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 lutego 2017, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baczka u mnie ok - byle do piątku ;-) od piątku zastrzyki :-)

    Pelaska jak Ci się spóźni to dłużej będziesz brała spray ;-) a mówiłaś im w klinice że masz długie cykle ;-)?

    Mar2śka witaj :-)

    Zoja do kwietnia już "niedaleko" :-)

    Evveline jak się czujesz :-) ? Brzuszek rośnie :-) ? Napisz co u Was ? :-)

    Szmivers zaglądasz tu jeszcze ? Co u Was :-) ?



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2017, 17:01

    e5skzzc.png


    [**]




  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 6 lutego 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Alda, mowilam :) jak wysylalismy søknad do nich mialam 40 dniowe regularne cykle. W miedzyczasie skrocily mi sie do 34 dni i nadal sa regularne:) Wszystko im powiedzialam...:)

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 lutego 2017, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelaska a Ty masz wizyte podczas stosowania sprayu a przed zastrzykami czy coś pomyliłam ?

    e5skzzc.png


    [**]




  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 6 lutego 2017, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam miec usg przed zastrzykami i po 7 dniach brania zastrzykow

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 lutego 2017, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To lekarz będzie miał wszystko pod kontrolą ;-) Nie zawracaj sobie tym głowy....... ;-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 6 lutego 2017, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)...juz czekam na list ze szpitala i sie zacznie...:)

  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 6 lutego 2017, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baczka dostalas list?

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 6 lutego 2017, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda z tego co wyczytałam to już w piątek zaczynasz zastrzyki. Możesz przypomnieć jakie masz zastrzyki i ile jednostek ?? Czytałam całe forum a i tak wszystkie informacje mi się mieszają i połowy nie pamiętam :) Czy jeszcze któraś z Was w najbliższym czasie startuje z zastrzykami??

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 lutego 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka ja teraz jestem "wyciszana" sprayem Synarela ;-) a zastrzyki to Bemfola 300, poprzednio miałam Bemfole 225 i udało się uzystać 3 komórki jajowe mam nadzieje że tym razem będzie trochę lepszy wynik ;-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 6 lutego 2017, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak patrzę na swój plan to strasznie mi się dziwny wydaje. Nie trafiłam nigdzie na informację żeby ktoś miał progynovę przed zastrzykami. Nawet nie wiem co to za protokół jest :) To trzymam kciuki za lepsze wyniki tym razem. Ja póki co to się modlę żeby chociaż 3 komórki mieć. Jak lekarz wspomniał, że istnieje możliwość usunięcia jajnika przy laparoskopii to mi ręce opadły bo mam tylko ten jeden :(

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 lutego 2017, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmmm u Ciebie zamiast sprayu chyba jest Progynova. A masz dostać okres między tabletkami a zastrzykami ?

    Tak naprawę wystarczy tylko 1komórka jajowej tylko żeby to była TA :-)

    Można zapytać dlaczego został Ci jeden jajnik?



    e5skzzc.png


    [**]




  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 6 lutego 2017, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelaska jeszcze nie dostałam listu ,czekam cierpliwie mają czas dopiero 19 lutego mam wystartować

    Madalada
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 6 lutego 2017, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic na ten temat nie mówili. Tabletki zaczęłam w środę a w piątek dostałam okres, nie wiem czy tak powinno być w sumie, nie zapytałam. Ale i pielęgniarka i doktor wiedzieli w którym dniu cyklu jestem akurat na spotkaniu był mój 23 dc i że cykle mam ok 25-26 dniowe. Początkowo była mowa o sprayu ale pielęgniarka zasugerowała , że jestem w takim dniu cyklu że możemy zacząć wcześniej i mam brać te tabletki 2 tygodnie a potem od razu zastrzyki. 10 lat temu miałam operację usuwania torbieli z lewego jajnika, była tak duża, że po usunięciu jej mało co zostało z niego. Śmieszne jest to, że tyle lat się nic nie działo, czasami brałam tabletki anty czasami nie. Po ślubie od razu były starania o dzidzie i nagle sypnęło się wszystko. Torbiel i 2 wodniaki jajowodów. Teraz się zastanawiam po co ja do tego ślubu czekałam :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 lutego 2017, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skąd ja to znam - z tym czekaniem ;-) Oj jak my żałujemy że nie zliczyliśmy wpadki ;-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 6 lutego 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evveline wrote:
    Jest to test na gronkowiec zlocisty robia go z krwi. Jesli wyjdzie pozytywny to trzeba isc na kilka dni do szpitala zeby dostac jakies leki na to, tak przynajmniej moj fastlege mowi. Ja raz sie przyznalam, ze bylam w Polsce u lekarza i musialam ten test zrobic od teraz nie wspominam o wizytam w Polsce :)
    Powodzenia mar2ska :)

    Im chyba naprawdę się wydaje że w Polsce to jest średniowiecze :0 Sami uczą się medycyny w Polsce na okrojonym programie, bo rady by nie dali na takim standardowym. Trochę to dziwna procedura. Chciałam zabrać ze sobą wszystkie wyniki. Nie zgłaszałam do fastlege że mam niedoczynność, więc nie przesłał tej informacji do szpitala. Jeszcze wtedy nie wiedziałam :( I jak sądzicie dziewczyny, co ja mam powiedzieć na pierwszej wizycie? Doradzcie mi proszę.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Madzia_wro Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 7 lutego 2017, 05:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki, zrobiłam dwa testy. Niestety negatywne. Wczoraj poszłam na beta. Wyniki w środę. Choć szanse są raczej znikome żebym jednak była w ciąży


  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 7 lutego 2017, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziu bardzo mi przykro ale cały czas trzymam kciuki.Moze za wcześnie zrobiłaś ?w którym dniu robiłaś?

    Madalada
  • Evveline Koleżanka
    Postów: 71 11

    Wysłany: 7 lutego 2017, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia, nie wszytko stracone ja tam testom nie ufam. Dopoki nie masz wynikow krwi i nie masz zadnych plamien to trzeba byc dobrej mysli! :)

    Alda- u mnie dobrze, brzuszek mi sie zaczyna zaokraglac, czuje sie bardzo dobrze czasami zapominam ze jestem w ciazy. W piatek mam usg w ahusie, mam nadzieje ze wszytko jest dobrze :)
    Jak dlugo bedziesz brac zastrzyki? dwa tygodnie?

    E
  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 7 lutego 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Im chyba naprawdę się wydaje że w Polsce to jest średniowiecze :0 Sami uczą się medycyny w Polsce na okrojonym programie, bo rady by nie dali na takim standardowym. Trochę to dziwna procedura. Chciałam zabrać ze sobą wszystkie wyniki. Nie zgłaszałam do fastlege że mam niedoczynność, więc nie przesłał tej informacji do szpitala. Jeszcze wtedy nie wiedziałam :( I jak sądzicie dziewczyny, co ja mam powiedzieć na pierwszej wizycie? Doradzcie mi proszę.

    Musisz powiedzieć o hashimoto z niedoczynnscia...ja też to mam. Niestety razem z tą chorobą występują inne wspoltowarzyszace, u mnie jest to homocysteinemia- za gęsta krew. Potrzebna jest szczegółowa diagnostyka. Przy wysokich wynikach TSH ciężko będzie zajść i utrzymać ciążę...nie wiem jakie masz, ale mi moja endokrynolog daje zielone światło przy TSH max 1. W ciazy zwiększa się dawkę leku...więc musisz o tym powiedzieć. Tarczyca w ciazy jest ważna, bo dopóki dziecko nie będzie miało swojej, Twoja pracuje dla Ciebie i dziecka i musisz być pod stałą kontrola.
    A jakie masz wyniki tarczycowe?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2017, 10:55

‹‹ 48 49 50 51 52 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ