X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 22 lutego 2017, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hei dziewczyny! Jestem Nowa na forum.... ponad 3 lata nie zabezpieczalismy się z partnerem i nic.... w kwietniu 2016 miałam laparoskopie. Wykryto endometrioze i jeden niedrozny jajowod. Ginekolog stwierdził żeby narazie próbować naturalnie Ale jak widać bez efektow... więc pewnie zdecyduje się na in vitro.
    Czy jest jeszcze tutaj ktoś w podobnej sytuacji i z podobnymi schorzeniami?

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 22 lutego 2017, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelaska miałam 2 opakowania Synareli . Stosowałam 3 tygodnie po dwa psiki do każdej dziurki i 12 dni po jednym psiku.


    Witaj Aggga ja mam endometriozę ale mam drożne jajowody. Podczas laparoskopii coś Ci usunęli czy to tylko była laparoskopia diagnostyczna ?


    e5skzzc.png


    [**]




  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 22 lutego 2017, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usuneli ogniska choroby. Nie miałam wcześniej żadnych objawów może jedynie raz na 3 miesiące mnie brzuch bolał przy okresie... zacZęło się 3 miesiące po operacji. Cały czas mnie coś boli... boję się ze przy endo in vitro się nie uda.

    Próbowała któraś z Was oleju z wiesiolka i castagnusa? Zastanawiam się czy nie spróbować w czasie oczekiwania na in vitro...

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 22 lutego 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Aggga08 ! Ja mam wodniaki jajowodów, prawdopodobnie są niedrożne. Na jajniku torbiel -podejrzenie endo. O oleju z wiesiołka i castagnusie czytałam trochę ale nigdy nie próbowałam.

    A jak wygląda protokół ze sprayem?? Najpierw stosujecie spray przez jakiś czas a po sprayu zaczynacie zastrzyki? Jestem ciekawa jak to u Was będzie wyglądało. Mało wiem na temat ewentualnych opcji stymulacji i leków jakie się stosuje. Sama pierwszy raz podchodzę do ivf.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 22 lutego 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka protokół ze sprayem - 20 dnia cyklu zaczyna się stosować spray przez minimum 2 tygodnie ( ja za pierwszym razem stosowałam 4 a teraz 3 tygodnie) a później zastrzyki i zmniejszona ilość sprayu i tyle ;-)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2017, 18:09

    e5skzzc.png


    [**]




  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 22 lutego 2017, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile mniej więcej w Oslo się czeka na rozpoczęcie całej procedury?

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 22 lutego 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za wyjaśnienie, będzie mi trochę łatwiej ogarnąć na jakim etapie są dziewczyny i co się u nich dzieje :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 22 lutego 2017, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga w Rikshospitalet - ja czekałam 7 miesięcy - skierowanie wysłane w sierpniu pierwsza wizyta grudzień leki zaczęłam dopiero brać w pod koniec marca więc długo się czeka......... w Porsgrunn czeka się o wiele krócej :-)





    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2017, 20:04

    e5skzzc.png


    [**]




  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 22 lutego 2017, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Aggga :)
    U mnie to samo -endometrioza, jeden jajowód niedrożny i tam torbiel. Niebawem druga próba przede mną, tym razem z mrozaczkiem.

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 22 lutego 2017, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @hannanna A długo po laparoskopii czekałas zanim zdecydowalas się na in vitro?

  • Farzi Koleżanka
    Postów: 42 6

    Wysłany: 22 lutego 2017, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!!! O co chodzi z tym spreyem!!! Mnie o niczym taki nikt nie mowil !!!

    Farzi
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 23 lutego 2017, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farzi Ty idziesz krótkim protokołem bez wyciszana jajników dlatego nikt Ci nie mówił o sprayu ;-) Spray stosuje się przy długim protokole do wyciszania jajników ;-)


    Farzi lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 23 lutego 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda miałaś dzisiaj punkcje? Jak poszło?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2017, 12:44

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 23 lutego 2017, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po punkcji :-) pobrali 9 komórek :-) Dostałam dodatkowy lek przeciwbólowy po którym "odleciałem" ;-) podczas punkcji nie czułam zupełnie nic .......... Takiej punkcji życzę każdej z Was :-) Tym razem nic nie krwawiłam. Od razu po punkcji pojechaliśmy do domu nawet nie "leżakowała" ;-) Teraz mam brzuch jak balon i trochę boli ale obejdzie się bez tabletki :-) Jutro czekam na telefon z kliniki ile komórek się zapłodniło.


    Mar2śka jak u Ciebie po USG ? :-)

    Hannanna jak się czujesz po plasterkach ? :-)

    Pelaska jak się czujesz po sprayu ? :-)







    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2017, 16:40

    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 23 lutego 2017, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Mam do Was pytanie. Jestem po pierwszym podglądaniu. Ogólnie wizyta tragiczna. Trafiłam na jakąś inną Doktor i pielęgniarkę. Najpierw się wystraszyłam bo mówiły coś o tym , że są 2 duże pęcherzyki 2,4 cm i 2 cm a reszta drobnica więc ta stymulacja do niczego. Wtrąciłam się i zapytałam pielęgniarkę co widzi. Powiedziała to co napisałam na co ja , że jedno to torbiel a 2 wodniak z lewej strony która generalnie nie jest sprawna. Nawet w kartę nie spojrzały !! :/ Czułam się jakby mówiły o mnie a mnie by nie było w pomieszczeniu. Ostatecznie wychodzi na to, że stymuluję się wolno. Następne podglądanie w poniedziałek, dawki leków zwiększone. Nie licząc torbieli i wodniaka :) mam 2 pęcherzyki między 10 a 12 mm i 6 między 6 a 9 mm. Doktor mówiła, że jej się wydaje, że tylko te 2 będą ok :( Czy myślicie, że jeszcze podrośnie reszta ?? Przecież nie ma jakiejś strasznej różnicy między nimi. w poniedziałek się dowiem czy dalej stymulacja czy punkcja około środy. Dodam, że minęło 8 dni z zastrzykami, endo 12 mm . Dzisiaj będzie 9 ze zwiększoną dawką Gonalu do 300. Póki co jestem trochę załamana .

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 23 lutego 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda jaki to był lek?
    Ja czuję się trochę jak w matrixie...uderzenia gorąca..mega zmęczenie i sennosc i ogólnie mega spowolnienie...żyje obok siebie:)

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 23 lutego 2017, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka przykro mi że trafiłaś na taką lekarkę :-( Moje podrosły bez zwiększenia dawki więc u Ciebie jest duża szansa że podrosną. Trzymam mocno kciuki !!!!!!



    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 23 lutego 2017, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelaska lek Oxynorm :-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 23 lutego 2017, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda a czy wiesz może ile mm miały Twoje pęcherzyki po pierwszym usg i który dzień stymulacji to był?? Strasznie się martwię po tej wizycie, nie tego się spodziewałam. Wiedziałam ,że super nie będzie z jednym jajnikiem ale żeby aż tak źle :/
    Cieszę się, że punkcja tym razem była dla Ciebie znośna :) ja też już dostałam torebeczkę z tabletkami, które mam połknąć godzinę przed punkcją i będę miała jeszcze jakieś znieczulenie miejscowe, które będzie bolało ale punkcja za to będzie przyjemniejsza (podobno).

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 23 lutego 2017, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka pierwsze USG miałam po 6 zastrzykach ja miałam Bemfole 300 wielkość pęcherzyków podobnie do Twoich 10mm i maluchy 6mm. Ja na lewym miałam 7 a na prawym 2 pęcherzyki. Prawy jajnik mam bardzo mały. Tutaj mają zawsze kłopot żeby go "złapać" na USG. Nie wiem czy to kwestia sprzętu czy umiejętności ale w Polsce nigdy nie ma takiego problemu. Nie załamuj się - będzie dobrze - musi być !




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2017, 18:32

    e5skzzc.png


    [**]




‹‹ 56 57 58 59 60 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ