X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Andzia1985 Autorytet
    Postów: 572 174

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emka29 wrote:
    Tak serio. Powiedziałam mu, że chce podejść do invitro ale mój lekarz z kliniki chce abym zrobiła histeroskopie bo coś tam widzi w macicy. I zrobił usg i kazał mi się zgłosić do niego na dyżur w szpitalu znowu na usg i wtedy dał mi skierowanie na zabieg. Ja byłam u niego w listopadzie w połowie i na połowę grudnia miałam termin. Bardzo fajny lekarz. A i na ginekologii w Piaseczno są zajebiste położne. Zwłaszcza pani Kasia 😃.


    Muszę w takim razie spróbować. Widzę że ma terminy już na piątek, A wizyta 170 zeta. Mam lekki uraz do tego szpitala. Jak zaszłam w ciążę i miałam w 5 tygodniu krwawienia to delikatnie mówiąc zostałam olana bo pewnie sobie pomyśleli że i tak nic na tym etapie nie zrobią. 3 godziny się prosiłam położnej żeby jakiś lekarz mnie zbadał. Potem przyszedł i pozwolił żeby mi usg robił jakiś "studenciak " i powiedział mi że mogę zostać na oddziale ale on na moim miejscu by wrócił do domu bo oni mi i tak nie pomogą.

    Cudzie trwaj...

    hchydqk36gozmwny.png
  • Fresa Autorytet
    Postów: 472 351

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś na wizycie startowej u dr Zamory. Bardzo konkretny lekarz - ale to chyba lepsze niż to, że miałby smieszkować, a nie wnieść do rozmowy nic znaczącego. Kazał powtórzyć badanie AMH. Podniosło mi się do 1.61 z 0. 605 - wynik sprzed ok. dwóch tygodni, trochę jestem w szoku, że aż tyle 🤭 Ale przynajmniej będzie refundacja z czego się bardzo cieszę. Od drugiego dnia cyklu, czyli ok. 12.06 zaczynam stymulację, mam nadzieję, że na wizycie w novum dalej poprowadzi nas dr Zamora. :)

    PS Znacie jakiś hotel znajdujący się w pobliżu kliniki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2020, 22:29

    NOVUM, 2020 r. 🔹 29.04- telewizyta wstępna, dr W🔹01.06- wizyta startowa, dr Z🔹 13.06- I wizyta stym.,dr Z-P🔹 15.06- II wizyta stym., dr Z🔹 18.06- punkcja, dr W 🍀 23.06- transfer, blastocysta 4AA
    ✨6dpt - druga kreska 🙏
    ✨9dpt - 126,58mlU/ml
    ✨20dpt- pęcherzyk/ ✨26dpt - ♥️ 03.2021 - Córka 😍😍 ❄️4.1.2
    🔹 28.11.2022-wizyta archiwalna
    🔹 24.01.2023 - 🍀transfer pod narkozą (duże tyłozgięcie), dr W; beta <1,2 😭
    🔹16.02.2023 - histero ➡️ stan zapalny endo, isthmocele🔹16.03.2023 - wizyta startowa, dr W 🔹29.04.2023 - I wizyta stym.,dr Ł 🔹02.05.2023 - II wizyta stym., dr W🔹05.05.2023 punkcja, dr Z, 5 trzydniowcow
    🍀 08.05.2023 - transfer trzydniowca, dr Z - beta <1,2 😭
    💘Lipiec - kolejne podejście: 🔹
    🍀 3.07 - transfer - beta <1,2 😭
    🍀 28.07 - transfer - beta <1.2 😭 prog.60… zostały 2❄️🥹

    202103024980.png
  • emka29 Autorytet
    Postów: 1127 954

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia1985 wrote:
    Muszę w takim razie spróbować. Widzę że ma terminy już na piątek, A wizyta 170 zeta. Mam lekki uraz do tego szpitala. Jak zaszłam w ciążę i miałam w 5 tygodniu krwawienia to delikatnie mówiąc zostałam olana bo pewnie sobie pomyśleli że i tak nic na tym etapie nie zrobią. 3 godziny się prosiłam położnej żeby jakiś lekarz mnie zbadał. Potem przyszedł i pozwolił żeby mi usg robił jakiś "studenciak " i powiedział mi że mogę zostać na oddziale ale on na moim miejscu by wrócił do domu bo oni mi i tak nie pomogą.
    Faktycznie jako szpital w razie jakiejś pomocy na początku ciąży jest do du... Byłam tam dwa razy po pomoc. Raz dostałam opierdziel od lekarza , że szpital to nie jest aby co tydzień przychodzić na usg.
    Dlatego ja do porodu wybiorę inny szpital.

    12.05.2016 ciąża pozamaciczna :(
    18.04.2017 7 tc serce przestało bić :(
    20.01.2018 7tc serce przestało bić :(
    28.01.2020 KD blastka 3BB ❤🤰
    1.06.2020 zdrowa 👨‍👩‍👧
    12.10.2020 ❤ Dominika
    km5suay3h4up5iou.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fresa wrote:
    Byłam dziś na wizycie startowej u dr Zamory. Bardzo konkretny lekarz - ale to chyba lepsze niż to, że miałby smieszkować, a nie wnieść do rozmowy nic znaczącego. Kazał powtórzyć badanie AMH. Podniosło mi się do 1.61 z 0. 605 - wynik sprzed ok. dwóch tygodni, trochę jestem w szoku, że aż tyle 🤭 Ale przynajmniej będzie refundacja z czego się bardzo cieszę. Od drugiego dnia cyklu, czyli ok. 12.06 zaczynam stymulację, mam nadzieję, że na wizycie w novum dalej poprowadzi nas dr Zamora. :)

    PS Znacie jakiś hotel znajdujący się w pobliżu kliniki?
    Coś mi się kojarzy, że kiedyś dziewczyny na tym wątku polecały jakiś hotel. Może któraś się jeszcze odezwie...

    Jak będziesz cokolwiek rezerwować, to pamiętaj o lodówce w pokoju😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2020, 22:34

    Fresa lubi tę wiadomość

  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fresa wrote:
    Byłam dziś na wizycie startowej u dr Zamory. Bardzo konkretny lekarz - ale to chyba lepsze niż to, że miałby smieszkować, a nie wnieść do rozmowy nic znaczącego. Kazał powtórzyć badanie AMH. Podniosło mi się do 1.61 z 0. 605 - wynik sprzed ok. dwóch tygodni, trochę jestem w szoku, że aż tyle 🤭 Ale przynajmniej będzie refundacja z czego się bardzo cieszę. Od drugiego dnia cyklu, czyli ok. 12.06 zaczynam stymulację, mam nadzieję, że na wizycie w novum dalej poprowadzi nas dr Zamora. :)

    PS Znacie jakiś hotel znajdujący się w pobliżu kliniki?
    Kurde to wychodzi ze on mnie chyba po prostu nie lubi 😥

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Fresa Autorytet
    Postów: 472 351

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Philly wrote:
    Coś mi się kojarzy, że kiedyś dziewczyny na tym wątku polecały jakiś hotel. Może któraś się jeszcze odezwie...

    Jak będziesz cokolwiek rezerwować, to pamiętaj o lodówce w pokoju😉

    Tak, wiem, muszę mieć to na uwadze😊😊

    Philly lubi tę wiadomość

    NOVUM, 2020 r. 🔹 29.04- telewizyta wstępna, dr W🔹01.06- wizyta startowa, dr Z🔹 13.06- I wizyta stym.,dr Z-P🔹 15.06- II wizyta stym., dr Z🔹 18.06- punkcja, dr W 🍀 23.06- transfer, blastocysta 4AA
    ✨6dpt - druga kreska 🙏
    ✨9dpt - 126,58mlU/ml
    ✨20dpt- pęcherzyk/ ✨26dpt - ♥️ 03.2021 - Córka 😍😍 ❄️4.1.2
    🔹 28.11.2022-wizyta archiwalna
    🔹 24.01.2023 - 🍀transfer pod narkozą (duże tyłozgięcie), dr W; beta <1,2 😭
    🔹16.02.2023 - histero ➡️ stan zapalny endo, isthmocele🔹16.03.2023 - wizyta startowa, dr W 🔹29.04.2023 - I wizyta stym.,dr Ł 🔹02.05.2023 - II wizyta stym., dr W🔹05.05.2023 punkcja, dr Z, 5 trzydniowcow
    🍀 08.05.2023 - transfer trzydniowca, dr Z - beta <1,2 😭
    💘Lipiec - kolejne podejście: 🔹
    🍀 3.07 - transfer - beta <1,2 😭
    🍀 28.07 - transfer - beta <1.2 😭 prog.60… zostały 2❄️🥹

    202103024980.png
  • Fresa Autorytet
    Postów: 472 351

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynadzidzie wrote:
    Kurde to wychodzi ze on mnie chyba po prostu nie lubi 😥

    Może nie do końca tak jest - on jest po prostu specyficzny i faktycznie można mieć różne przeczucie względem tego, czy nas lubi, czy też nie. Ja odłożyłam to na bok bo zauważyłam, że bardzo się przykłada do tego co robi i nie olewa tematu. Gdyby nie to, że kazał powtórzyć moje AMH i tak już dwukrotnie powtórzone w mojej miejscowości, nie załapałabym się na refundację i znów glowilibysmy się, jak ogarnąć na to finanse. Co prawda czas w klinice się przez to wydłużył, ale jak stwierdził "Opłacało się czekać" 😉 Nie jest wylewny, mówi praktycznie wyłącznie o konkretach, ale działa, chce pomóc, wie co robi i to jest super. 😊

    Philly, Ziuta@ 35, ami87 lubią tę wiadomość

    NOVUM, 2020 r. 🔹 29.04- telewizyta wstępna, dr W🔹01.06- wizyta startowa, dr Z🔹 13.06- I wizyta stym.,dr Z-P🔹 15.06- II wizyta stym., dr Z🔹 18.06- punkcja, dr W 🍀 23.06- transfer, blastocysta 4AA
    ✨6dpt - druga kreska 🙏
    ✨9dpt - 126,58mlU/ml
    ✨20dpt- pęcherzyk/ ✨26dpt - ♥️ 03.2021 - Córka 😍😍 ❄️4.1.2
    🔹 28.11.2022-wizyta archiwalna
    🔹 24.01.2023 - 🍀transfer pod narkozą (duże tyłozgięcie), dr W; beta <1,2 😭
    🔹16.02.2023 - histero ➡️ stan zapalny endo, isthmocele🔹16.03.2023 - wizyta startowa, dr W 🔹29.04.2023 - I wizyta stym.,dr Ł 🔹02.05.2023 - II wizyta stym., dr W🔹05.05.2023 punkcja, dr Z, 5 trzydniowcow
    🍀 08.05.2023 - transfer trzydniowca, dr Z - beta <1,2 😭
    💘Lipiec - kolejne podejście: 🔹
    🍀 3.07 - transfer - beta <1,2 😭
    🍀 28.07 - transfer - beta <1.2 😭 prog.60… zostały 2❄️🥹

    202103024980.png
  • Korikala Przyjaciółka
    Postów: 81 34

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fresa wrote:
    Może nie do końca tak jest - on jest po prostu specyficzny i faktycznie można mieć różne przeczucie względem tego, czy nas lubi, czy też nie. Ja odłożyłam to na bok bo zauważyłam, że bardzo się przykłada do tego co robi i nie olewa tematu. Gdyby nie to, że kazał powtórzyć moje AMH i tak już dwukrotnie powtórzone w mojej miejscowości, nie załapałabym się na refundację i znów glowilibysmy się, jak ogarnąć na to finanse. Co prawda czas w klinice się przez to wydłużył, ale jak stwierdził "Opłacało się czekać" 😉 Nie jest wylewny, mówi praktycznie wyłącznie o konkretach, ale działa, chce pomóc, wie co robi i to jest super. 😊
    Gratuluję!!! Pięknie podskoczył wynik, a powiedz, czy już na stymulację zamieszkacie w Wawie? Czy z ewentualnym zwolnieniem na ten czas nie miałaś problemu? Ja startową mam jutro😉

  • varsovie Znajoma
    Postów: 24 9

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja też jestem u dr Zamory. Jest specyficzny, trzeba za nim biegać po klinice, ale dla mnie jest śmieszny i ma mega poczucie humoru i jak się z nim pogada, zagada to zmienia swoje oblicze :) Zawsze u niego pod gabinetem czeka kolejka pacjentek, co druga w grafiku dopisana dlatego, że jest jednym z najlepszych lekarzy tam. Nigdy, jak go o coś poprosiłam, nie odmówił. Faktycznie, trzeba mu czasem przypominać o czymś, ale ma po prostu dużo pracy. Myślę, że jak się dobrze nastawicie do wizyt z nim, to będzie OK, mnóstwo par go chwali za efektywność.
    U mnie trudny przypadek, drugie in vitro i czekam na wyniki bety.

    Ziuta@ 35 lubi tę wiadomość

    Ja 36 lat, niedoczynność tarczycy, KIR BX (bez dwóch ważnych), PAI hetero, ANA ujemne; Mąż 36 lat, - nasienie OK
    Dwie histeroskopie OK
    Novum
    1. Pierwsza procedura: 4 zarodki, beta 0, częste plamienia w środku cyklu, po transferach też.
    Leczenie + suplementacja od Prof. Jerzak
    2. Podejście do drugiej procedury (dr Zamora), 4 zarodki lepszej klasy niż w czasie pierwszej procedury, raz ciąża biochemiczna, pozostałe transfery beta 0.
    Leczenie u dr Paśnika, szczepienia.
    3. Podejście do 3 procedury (dr Lewandowski), 4 zarodki:
    * 1 transfer z accofilem, acardem, clexane, encortonem, beta 0, skurcze po transferze
    * 2 transfer z accofilem, acardem, clexane, encortonem, arosibanem - beta 2,9, skurcze mimo atosibanu i scopolanu
    pozostały dwa **
  • Fresa Autorytet
    Postów: 472 351

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Korikala wrote:
    Gratuluję!!! Pięknie podskoczył wynik, a powiedz, czy już na stymulację zamieszkacie w Wawie? Czy z ewentualnym zwolnieniem na ten czas nie miałaś problemu? Ja startową mam jutro😉

    Dzień pierwszego zastrzyku doktor Z wyznaczył na 2 dzień cyklu. W pierwszym dniu trzeba zadzwonić do novum i umówić się na wizytę w 6. dc (chyba, że ten dzień wypada w niedzielę - wtedy należy przyjechać w 5 dc). Chciałam zapytać lekarza o zwolnienie, ale niestety nie zdążyłam, ponieważ na koniec wizyty przejęła nas już pielęgniarka, więc to pytanie zadałam jej. Odpowiedziała, że nie ma możliwości wypisania zwolnienia przez lekarza, bo oni nie mogą przyjąć "chorych" pacjentek na stymulację. Może spróbuj zapytać o to lekarza i od niego otrzymać info. Powiem szczerze, że nie wiem co robić. Trzeba byłoby wziąć sporo urlopu, a wolałabym tego uniknać 🤦‍♀️ Co do wyjazdu do Warszawy, to póki co mamy w planach, aby zastrzyki, które trzeba zrobić w pierwszych dniach cyklu ogarniemy sobie na miejscu, oplacimy pielęgniarkę, do której mamy namiar, a do Warszawy owszem, przyjedziemy na dłużej, ale dopiero od 5-6dc. Zawsze to jakaś oszczędność na hotelu, a przecież jeśli chodzi o samo robienie zastrzyków to chyba nie ma sensu jechać qs do stolicy. :)

    NOVUM, 2020 r. 🔹 29.04- telewizyta wstępna, dr W🔹01.06- wizyta startowa, dr Z🔹 13.06- I wizyta stym.,dr Z-P🔹 15.06- II wizyta stym., dr Z🔹 18.06- punkcja, dr W 🍀 23.06- transfer, blastocysta 4AA
    ✨6dpt - druga kreska 🙏
    ✨9dpt - 126,58mlU/ml
    ✨20dpt- pęcherzyk/ ✨26dpt - ♥️ 03.2021 - Córka 😍😍 ❄️4.1.2
    🔹 28.11.2022-wizyta archiwalna
    🔹 24.01.2023 - 🍀transfer pod narkozą (duże tyłozgięcie), dr W; beta <1,2 😭
    🔹16.02.2023 - histero ➡️ stan zapalny endo, isthmocele🔹16.03.2023 - wizyta startowa, dr W 🔹29.04.2023 - I wizyta stym.,dr Ł 🔹02.05.2023 - II wizyta stym., dr W🔹05.05.2023 punkcja, dr Z, 5 trzydniowcow
    🍀 08.05.2023 - transfer trzydniowca, dr Z - beta <1,2 😭
    💘Lipiec - kolejne podejście: 🔹
    🍀 3.07 - transfer - beta <1,2 😭
    🍀 28.07 - transfer - beta <1.2 😭 prog.60… zostały 2❄️🥹

    202103024980.png
  • Fresa Autorytet
    Postów: 472 351

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    varsovie wrote:
    Dziewczyny, ja też jestem u dr Zamory. Jest specyficzny, trzeba za nim biegać po klinice, ale dla mnie jest śmieszny i ma mega poczucie humoru i jak się z nim pogada, zagada to zmienia swoje oblicze :) Zawsze u niego pod gabinetem czeka kolejka pacjentek, co druga w grafiku dopisana dlatego, że jest jednym z najlepszych lekarzy tam. Nigdy, jak go o coś poprosiłam, nie odmówił. Faktycznie, trzeba mu czasem przypominać o czymś, ale ma po prostu dużo pracy. Myślę, że jak się dobrze nastawicie do wizyt z nim, to będzie OK, mnóstwo par go chwali za efektywność.
    U mnie trudny przypadek, drugie in vitro i czekam na wyniki bety.

    O tak jest zapracowany, to trzeba przyznac. W przerwie, gdy czekałam na wynik AMH i wypisywalismy dokumenty, doktor zrobił już w międzyczasie 2-3 transfery i przepraszal że jest taki że tak powiem "zalatany". Ciągle w biegu, wciąż musi pracować na maksymalnym skupieniu i być mega precyzyjnym. Takich ludzi się podziwia 😉

    NOVUM, 2020 r. 🔹 29.04- telewizyta wstępna, dr W🔹01.06- wizyta startowa, dr Z🔹 13.06- I wizyta stym.,dr Z-P🔹 15.06- II wizyta stym., dr Z🔹 18.06- punkcja, dr W 🍀 23.06- transfer, blastocysta 4AA
    ✨6dpt - druga kreska 🙏
    ✨9dpt - 126,58mlU/ml
    ✨20dpt- pęcherzyk/ ✨26dpt - ♥️ 03.2021 - Córka 😍😍 ❄️4.1.2
    🔹 28.11.2022-wizyta archiwalna
    🔹 24.01.2023 - 🍀transfer pod narkozą (duże tyłozgięcie), dr W; beta <1,2 😭
    🔹16.02.2023 - histero ➡️ stan zapalny endo, isthmocele🔹16.03.2023 - wizyta startowa, dr W 🔹29.04.2023 - I wizyta stym.,dr Ł 🔹02.05.2023 - II wizyta stym., dr W🔹05.05.2023 punkcja, dr Z, 5 trzydniowcow
    🍀 08.05.2023 - transfer trzydniowca, dr Z - beta <1,2 😭
    💘Lipiec - kolejne podejście: 🔹
    🍀 3.07 - transfer - beta <1,2 😭
    🍀 28.07 - transfer - beta <1.2 😭 prog.60… zostały 2❄️🥹

    202103024980.png
  • Korikala Przyjaciółka
    Postów: 81 34

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fresa wrote:
    Dzień pierwszego zastrzyku doktor Z wyznaczył na 2 dzień cyklu. W pierwszym dniu trzeba zadzwonić do novum i umówić się na wizytę w 6. dc (chyba, że ten dzień wypada w niedzielę - wtedy należy przyjechać w 5 dc). Chciałam zapytać lekarza o zwolnienie, ale niestety nie zdążyłam, ponieważ na koniec wizyty przejęła nas już pielęgniarka, więc to pytanie zadałam jej. Odpowiedziała, że nie ma możliwości wypisania zwolnienia przez lekarza, bo oni nie mogą przyjąć "chorych" pacjentek na stymulację. Może spróbuj zapytać o to lekarza i od niego otrzymać info. Powiem szczerze, że nie wiem co robić. Trzeba byłoby wziąć sporo urlopu, a wolałabym tego uniknać 🤦‍♀️ Co do wyjazdu do Warszawy, to póki co mamy w planach, aby zastrzyki, które trzeba zrobić w pierwszych dniach cyklu ogarniemy sobie na miejscu, oplacimy pielęgniarkę, do której mamy namiar, a do Warszawy owszem, przyjedziemy na dłużej, ale dopiero od 5-6dc. Zawsze to jakaś oszczędność na hotelu, a przecież jeśli chodzi o samo robienie zastrzyków to chyba nie ma sensu jechać qs do stolicy. :)
    Ahh no tak, ja tez mam problem z urlopem, ale jak na pierwszej wizycie mimochodem wspomnieliśmy o przeniesieniu sie do Wawy, to dr powiedział, ze nie ma potrzeby, bo pary i ze Szczecina co drugi dzien przyjeżdżały..
    No okej jak kto moze, ja szczerze wolalabym być na zwolnieniu i spokojnie przeczekać też w wawie. My mamy tam rodzinę, wiec z noclegiem nie pomogę, ale moze przez booking jakieś mieszkanko udaloby Wam się wynająć? Moze finansowo by sie bardziej oplacalo?
    Co to l4 dopytam jeszcze dr jutro, bo jak sie pechowo nawet przeziebisz, to juz Nas nie wpuszczą do kliniki🤷‍♀️😉

  • Korikala Przyjaciółka
    Postów: 81 34

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    varsovie wrote:
    Dziewczyny, ja też jestem u dr Zamory. Jest specyficzny, trzeba za nim biegać po klinice, ale dla mnie jest śmieszny i ma mega poczucie humoru i jak się z nim pogada, zagada to zmienia swoje oblicze :) Zawsze u niego pod gabinetem czeka kolejka pacjentek, co druga w grafiku dopisana dlatego, że jest jednym z najlepszych lekarzy tam. Nigdy, jak go o coś poprosiłam, nie odmówił. Faktycznie, trzeba mu czasem przypominać o czymś, ale ma po prostu dużo pracy. Myślę, że jak się dobrze nastawicie do wizyt z nim, to będzie OK, mnóstwo par go chwali za efektywność.
    U mnie trudny przypadek, drugie in vitro i czekam na wyniki bety.
    Trzymam kciuki za pozytywny wynik!😁

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, bez problemu dostaniecie zwolnienie na stymulację, jak już trzeba będzie przyjeżdżać na częstsze podglądy. Ja też mieszkam poza Warszawą i przy obu stymulacjach miałam zwolnienie. Trzeba tylko lekarza poprosić.

  • Fresa Autorytet
    Postów: 472 351

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Korikala wrote:
    Ahh no tak, ja tez mam problem z urlopem, ale jak na pierwszej wizycie mimochodem wspomnieliśmy o przeniesieniu sie do Wawy, to dr powiedział, ze nie ma potrzeby, bo pary i ze Szczecina co drugi dzien przyjeżdżały..
    No okej jak kto moze, ja szczerze wolalabym być na zwolnieniu i spokojnie przeczekać też w wawie. My mamy tam rodzinę, wiec z noclegiem nie pomogę, ale moze przez booking jakieś mieszkanko udaloby Wam się wynająć? Moze finansowo by sie bardziej oplacalo?
    Co to l4 dopytam jeszcze dr jutro, bo jak sie pechowo nawet przeziebisz, to juz Nas nie wpuszczą do kliniki🤷‍♀️😉

    Cóż, to jest jednak trochę męczące i też uważam, że po prostu wygodniej dla mnie byłoby tam przeczekać, przecież wydaje mi się, że same powinnyśmy mieć możliwość wyboru. :) Jeździć 500 km dziennie co dwa dni... No błagam. Wydaje mi się, że takie zwolnienie powinno być jakoś uzasadnione, bo ciężko to inaczej ogarnąć bez urlopu, a generalnie dużo dziewczyn ma z tym problem, to po pierwsze. Po drugie, urlop to urlop, już nieraz brałam go nie na wypoczynek, a załatwianie różnych spraw. A to jest jakby leczenie więc powinni to jakoś uwzględniać...

    NOVUM, 2020 r. 🔹 29.04- telewizyta wstępna, dr W🔹01.06- wizyta startowa, dr Z🔹 13.06- I wizyta stym.,dr Z-P🔹 15.06- II wizyta stym., dr Z🔹 18.06- punkcja, dr W 🍀 23.06- transfer, blastocysta 4AA
    ✨6dpt - druga kreska 🙏
    ✨9dpt - 126,58mlU/ml
    ✨20dpt- pęcherzyk/ ✨26dpt - ♥️ 03.2021 - Córka 😍😍 ❄️4.1.2
    🔹 28.11.2022-wizyta archiwalna
    🔹 24.01.2023 - 🍀transfer pod narkozą (duże tyłozgięcie), dr W; beta <1,2 😭
    🔹16.02.2023 - histero ➡️ stan zapalny endo, isthmocele🔹16.03.2023 - wizyta startowa, dr W 🔹29.04.2023 - I wizyta stym.,dr Ł 🔹02.05.2023 - II wizyta stym., dr W🔹05.05.2023 punkcja, dr Z, 5 trzydniowcow
    🍀 08.05.2023 - transfer trzydniowca, dr Z - beta <1,2 😭
    💘Lipiec - kolejne podejście: 🔹
    🍀 3.07 - transfer - beta <1,2 😭
    🍀 28.07 - transfer - beta <1.2 😭 prog.60… zostały 2❄️🥹

    202103024980.png
  • Fresa Autorytet
    Postów: 472 351

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Philly wrote:
    Dziewczyny, bez problemu dostaniecie zwolnienie na stymulację, jak już trzeba będzie przyjeżdżać na częstsze podglądy. Ja też mieszkam poza Warszawą i przy obu stymulacjach miałam zwolnienie. Trzeba tylko lekarza poprosić.

    Czyli będę musiała zagadać do doktora, bo wizyta wypadnie mi mniej więcej w poniedziałek i albo mi wypisze to zwolnienie, albo uprzedzę p. dyrektor, że jeśli tak się nie stanie, to prosiłabym o wpisanie urlopu. Chociaż dobrze, że piszesz, że jest nadzieja na l4. 😊😊

    NOVUM, 2020 r. 🔹 29.04- telewizyta wstępna, dr W🔹01.06- wizyta startowa, dr Z🔹 13.06- I wizyta stym.,dr Z-P🔹 15.06- II wizyta stym., dr Z🔹 18.06- punkcja, dr W 🍀 23.06- transfer, blastocysta 4AA
    ✨6dpt - druga kreska 🙏
    ✨9dpt - 126,58mlU/ml
    ✨20dpt- pęcherzyk/ ✨26dpt - ♥️ 03.2021 - Córka 😍😍 ❄️4.1.2
    🔹 28.11.2022-wizyta archiwalna
    🔹 24.01.2023 - 🍀transfer pod narkozą (duże tyłozgięcie), dr W; beta <1,2 😭
    🔹16.02.2023 - histero ➡️ stan zapalny endo, isthmocele🔹16.03.2023 - wizyta startowa, dr W 🔹29.04.2023 - I wizyta stym.,dr Ł 🔹02.05.2023 - II wizyta stym., dr W🔹05.05.2023 punkcja, dr Z, 5 trzydniowcow
    🍀 08.05.2023 - transfer trzydniowca, dr Z - beta <1,2 😭
    💘Lipiec - kolejne podejście: 🔹
    🍀 3.07 - transfer - beta <1,2 😭
    🍀 28.07 - transfer - beta <1.2 😭 prog.60… zostały 2❄️🥹

    202103024980.png
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fresa wrote:
    Może nie do końca tak jest - on jest po prostu specyficzny i faktycznie można mieć różne przeczucie względem tego, czy nas lubi, czy też nie. Ja odłożyłam to na bok bo zauważyłam, że bardzo się przykłada do tego co robi i nie olewa tematu. Gdyby nie to, że kazał powtórzyć moje AMH i tak już dwukrotnie powtórzone w mojej miejscowości, nie załapałabym się na refundację i znów glowilibysmy się, jak ogarnąć na to finanse. Co prawda czas w klinice się przez to wydłużył, ale jak stwierdził "Opłacało się czekać" 😉 Nie jest wylewny, mówi praktycznie wyłącznie o konkretach, ale działa, chce pomóc, wie co robi i to jest super. 😊
    U mnie nie mowi nic, a na pytania odpowiada zdawkowo typu "zobaczymy" . Gdyby nie wasze opinie o nim to juz dawno bym zrezygnowała. Mam nadzieje ze chociaz wie co robi.

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    varsovie wrote:
    U mnie trudny przypadek, drugie in vitro i czekam na wyniki bety.
    ✊✊✊

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Fresa Autorytet
    Postów: 472 351

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynadzidzie wrote:
    U mnie nie mowi nic, a na pytania odpowiada zdawkowo typu "zobaczymy" . Gdyby nie wasze opinie o nim to juz dawno bym zrezygnowała. Mam nadzieje ze chociaz wie co robi.

    U mnie też mało się odzywał 🤭 Wręcz pomyślałam, że może nie ma ochoty ze mną rozmawiać. Ale widziałam, że skupił się bardziej na analizie wyników i konkretnym działaniu, jakby najważniejsze było dla niego osiągnięcie celu i do tego dąży. Myślę, że jest jakaś nadzieja dla niego, bo raz się nawet głośno zaśmiał 😀 co na początku wizyty uznałam za nierealne 😀 Wszystkie chyba jesteśmy zgodne, że najważniejsza jest dla nas ciąża. A wydaje mi się, że doktor Z nie jest niesympatyczny, tylko pracuje ciągle na maksymalnych obrotach i jest przemęczony, tak jak pisałam wcześniej, w momencie mojego oczekiwania na wynik hormonu on zdążył już zrobić kilka transferów. W ogóle na samym początku wizyty wspomniał, że "przyjechaliśmy mniej przygotowani niż inni", a to dlatego, że nie mieliśmy wypełnionej żadnej dokumentacji, wyłącznie wyniki badań. Ale pretensje miał oczywiście nie do nas, ktoś tam pewnie po drodze nawalił, bo można było spokojnie to uzupełnić w domu i wystarczyło wysłać to mailowo. Samo wypisywanie praktycznie ciągle tych samych danych zajęło nam ponad 1.5h.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2020, 08:20

    NOVUM, 2020 r. 🔹 29.04- telewizyta wstępna, dr W🔹01.06- wizyta startowa, dr Z🔹 13.06- I wizyta stym.,dr Z-P🔹 15.06- II wizyta stym., dr Z🔹 18.06- punkcja, dr W 🍀 23.06- transfer, blastocysta 4AA
    ✨6dpt - druga kreska 🙏
    ✨9dpt - 126,58mlU/ml
    ✨20dpt- pęcherzyk/ ✨26dpt - ♥️ 03.2021 - Córka 😍😍 ❄️4.1.2
    🔹 28.11.2022-wizyta archiwalna
    🔹 24.01.2023 - 🍀transfer pod narkozą (duże tyłozgięcie), dr W; beta <1,2 😭
    🔹16.02.2023 - histero ➡️ stan zapalny endo, isthmocele🔹16.03.2023 - wizyta startowa, dr W 🔹29.04.2023 - I wizyta stym.,dr Ł 🔹02.05.2023 - II wizyta stym., dr W🔹05.05.2023 punkcja, dr Z, 5 trzydniowcow
    🍀 08.05.2023 - transfer trzydniowca, dr Z - beta <1,2 😭
    💘Lipiec - kolejne podejście: 🔹
    🍀 3.07 - transfer - beta <1,2 😭
    🍀 28.07 - transfer - beta <1.2 😭 prog.60… zostały 2❄️🥹

    202103024980.png
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podczas biopsji męża nocowaliśmy w AirPort Aparthotel. Mieszkanko na bocianiej, jest lodówka 😉 ja tez będę musiała wynająć nocleg, ale jeszcze nie wiem jak to ogarnąć, na ile i ile wziąć urlopu. Co drugi dzień do Wawy, nie bardzo. Mamy ponad 300 w jedna str. A L4 z Novum jak wezmę, to u mnie w pracy szybciej się wszyscy dowiedzą co u mnie się dzieje, nim zdążę wrócić z L4...

‹‹ 1071 1072 1073 1074 1075 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ