X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Mi dr mówiła ze jesli zdecyduje sie na Novum to ona poleca dr J. Doniec i jak na NFZ to tez w Wawie jego polecala

    Mi histero robił właśnie dr Doniec. Wszyscy go polecają i w Novum i w szpitalu, w którym pracuje. Po histeroskopii byłam u niego w szpitalu na usg 3D. Sprawdził, czy ładnie się wszystko zagoiło.
    Warto polować na termin u tego lekarza. Nie ma z tym w sumie większego problemu. Wystarczy poprosić o zabieg u tego konkretnego doktora.

    ka_tarzyna, emeska lubią tę wiadomość

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wirusy w Diagnostyce to tak właśnie kolo 350-400 zł.

  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem zapisana do dr Dońca. Oni maja dwóch lekarzy którzy przyjeżdżają do nich na zabiegi histeroskopii po południu. I z tego co się orientuję, to nie w każdy dzień tygodniu. Na pewno w poniedziałki jest histero wykonywana.

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanie do tych, które przechodziły już punkcję w Novum. Jak to mniej więcej przebiega? To nie moja pierwsza punkcja, ale pierwsza w tym miejscu. Chodzi mi bardziej o kwestie organizacyjne, a nie o przebieg samego zabiegu, ponieważ to już znam.

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey Dziewczynki, mam pytanko: w styczniu jade na wizyte startową do in vitro w Novum, to moje 3 podejście, chcę zmienić lekarza, zastanawiam się nad dr Starosławską a Taszycką. Którą polecacie bardziej? Macie z nimi jakieś doświadczenie???

  • emeska Ekspertka
    Postów: 218 179

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma_pi wrote:
    Dziewczyny, mam pytanie do tych, które przechodziły już punkcję w Novum. Jak to mniej więcej przebiega? To nie moja pierwsza punkcja, ale pierwsza w tym miejscu. Chodzi mi bardziej o kwestie organizacyjne, a nie o przebieg samego zabiegu, ponieważ to już znam.

    Na wizycie wyznaczają ci termin punkcji. Wtedy podpisujesz zgode na punkcje, dawstwo komorek i zaplodnienie in vitro. W dniu punkcji Zgłaszasz sie do rejestracji. Potem do zabiegowego z partnerem. Tam mierzą wam ciśnienie i zakladaja ci juz chyba tam wenflon...ale nie jestem pewna może dopiero na sali... Potem partner idzie do labu andrologicznego tam was legitymuja jeszcze raz. Następnie tobie każą pójść pod blok zabiegowy w novum to jest na 1pietrze. A M oddaje zolnierzyki. Nie malujesz paznokci. Na czczo chociaż mi kazali 6godzin przed polknac lek na tarczyce. Nie pijesz nie żujesz gumy. Jak cie poprosza juz na blok to anestezjolog daje ci papiery do podpisu o znieczuleniu. W szatni zie przebierasz w fartuch jednorazowy. Możesz miec swój stanik i podkoszulke ale gatki zdejmujesz. Potem cie prosza na sale.

    ma_pi lubi tę wiadomość

    Niepłodność idiopatyczna, rocznik 77'

    Crio 4aa - 10.04.2016 - 25.11.2016 synek 💖
    Crio 4aa- 09.05.2020 - córeczka 11.01.2021 💞


    Jeśli szczęście jeszcze do ciebie nie przyszło to znaczy, że jest wielkie i idzie powoli.
  • emeska Ekspertka
    Postów: 218 179

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na sali pytają o pesel. Dezynfekują pochwę. Dostajesz w zyle robi ci sie ciemno przed oczami i budzisz sie po punkcji. Potem odpoczywasz na sali po zabiegowej pod kroplowka. Z jakas godzinę może być dluzej jesli boli to dają więcej kroplówki z przeciwbólowym. Po wyjściu z bloku na dole w kafejce dostaniesz gratis herbatę i bulke. Chyba w rządowym tez tak jest chociaż ja bylam na komercje. I czekasz na wypis. Lekarz dzwoni na bufet i prosi do gabinetu. Lekarz potwirdza ile pobrali komórek. Czy zapladniac wszystkie jak masz więcej niz 6 i możesz więcej zaplodnic to chyba wtedy do tez uzgadnia ale dopytaj na ostatnij wizycie przed punkcja bo nie pamiętam kiedy ja to ystalalam...na wypisie masz podane jakie leki zaczynasz juz od dnia punkcji. A co do tego kiedy jest transfer... U mnie w sumie z góry bylo założenie ze w 3dnia. Wiec następnego dnia jak zadzwonili z info ile sie zaplodnilo to tylko mi potwierdzili ze wtak i podali godzinę ale chciałam żeby transfer robił mój lekarz no niekoniecznie tak cie zapiszą. Wiec jeszcze musieli sie zapytać czy doktor zrobi transfer i o której bo akurat moja nie miała okna transferowego w tym dniu.

    ma_pi lubi tę wiadomość

    Niepłodność idiopatyczna, rocznik 77'

    Crio 4aa - 10.04.2016 - 25.11.2016 synek 💖
    Crio 4aa- 09.05.2020 - córeczka 11.01.2021 💞


    Jeśli szczęście jeszcze do ciebie nie przyszło to znaczy, że jest wielkie i idzie powoli.
  • emeska Ekspertka
    Postów: 218 179

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT wrote:
    Hey Dziewczynki, mam pytanko: w styczniu jade na wizyte startową do in vitro w Novum, to moje 3 podejście, chcę zmienić lekarza, zastanawiam się nad dr Starosławską a Taszycką. Którą polecacie bardziej? Macie z nimi jakieś doświadczenie???
    Przeszłam z dr Staroslawska od wizyty startowej do transferu. W trakcie stymulacji raz byłam u dr T na podglądaniu komórek. Może dlatego ze bylam tak właśnie z przypadku u dr T to miałam troche wrażenie wizyty "do odbębnienia". Ale zmieniała mi dawki i bardzo dobrze je ustawiła.
    Dr S raczej nie wylewna ale konkretna i uprzejma. Natomiast nie ma glowy do papierologii i np u nas zwrocila uwagę ze mąż nie ma aktualnego posiewu nasienia nuz w połowie stymulacji. A jak zrobil i dostaliśmy wynik to juz bylam po ovitrelle...tyle ze wyszla mu jakas bakteria co w dniu punkcji potraktowano dosyć lekceważąco ze i tak jest plukane nasienie antybiotykiem ....no nie wiem...moim zdaniem niedopilnowane przez lekarza. Aha i maja zasadę ze wystarczy tsh 2.5 żeby podejść do procedury wiec jak twój Endo nie przypilnuje żeby bylo kolo 1 to dr nie zwraca uwagi na to.

    Niepłodność idiopatyczna, rocznik 77'

    Crio 4aa - 10.04.2016 - 25.11.2016 synek 💖
    Crio 4aa- 09.05.2020 - córeczka 11.01.2021 💞


    Jeśli szczęście jeszcze do ciebie nie przyszło to znaczy, że jest wielkie i idzie powoli.
  • emeska Ekspertka
    Postów: 218 179

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna wrote:
    Ja też jestem zapisana do dr Dońca. Oni maja dwóch lekarzy którzy przyjeżdżają do nich na zabiegi histeroskopii po południu. I z tego co się orientuję, to nie w każdy dzień tygodniu. Na pewno w poniedziałki jest histero wykonywana.
    Hej ja tez zapisalam sie na 21 grudnia

    Niepłodność idiopatyczna, rocznik 77'

    Crio 4aa - 10.04.2016 - 25.11.2016 synek 💖
    Crio 4aa- 09.05.2020 - córeczka 11.01.2021 💞


    Jeśli szczęście jeszcze do ciebie nie przyszło to znaczy, że jest wielkie i idzie powoli.
  • emeska Ekspertka
    Postów: 218 179

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może się spotkamy na sali pozabiegowej

    Niepłodność idiopatyczna, rocznik 77'

    Crio 4aa - 10.04.2016 - 25.11.2016 synek 💖
    Crio 4aa- 09.05.2020 - córeczka 11.01.2021 💞


    Jeśli szczęście jeszcze do ciebie nie przyszło to znaczy, że jest wielkie i idzie powoli.
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki emeska :)

    Ja też podchodzę komercyjnie, u dr Starosławskiej. Potwierdzam opinię emeski o niej. Ja ją przez ten bałagan w papierach ni polecam jakoś socjalne, ale też nie odradzam definitywnie.
    W Novum lecą utartymi schematami. Mam wrażenie, że mniejsza z tym, na kogo się trafi. W mojej poprzedniej klinice podejście do pacjenta było bardziej indywidualne. Z drugiej strony Novum ma dobre wyniki. Nie żałuję, że tu jestem.

    emeska lubi tę wiadomość

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczynki!

    Emeska ja jak miałam moją całkiem pierwszą wizyte startowa w Novum, to bylam u dr Wojewódzkiego i On zwrócił uwagę na moje tsh, miałam ok 2 i powiedział, że za wysokie i dał mi leki na zbicie...potem niestety przejął mnie Lewandowski i nie mam dobrego wrażenie o nim. Do Taszyckiej też chodziłam i z niej jestem zadowolona, ale teraz jest to moje ostatnie podejście i chce do kogoś bardzo dobrego. MOjej znajomej udało się zajść w ciążę, chodzila do Starosławskiej wlasnie podczas ostatniej stymulacji, miała bardzo niskie amh, więc dobrze Ją poprowadziła. Nie wiem kurcze co robić :(

  • emeska Ekspertka
    Postów: 218 179

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT wrote:
    Dzięki Dziewczynki!

    Emeska ja jak miałam moją całkiem pierwszą wizyte startowa w Novum, to bylam u dr Wojewódzkiego i On zwrócił uwagę na moje tsh, miałam ok 2 i powiedział, że za wysokie i dał mi leki na zbicie...potem niestety przejął mnie Lewandowski i nie mam dobrego wrażenie o nim. Do Taszyckiej też chodziłam i z niej jestem zadowolona, ale teraz jest to moje ostatnie podejście i chce do kogoś bardzo dobrego. MOjej znajomej udało się zajść w ciążę, chodzila do Starosławskiej wlasnie podczas ostatniej stymulacji, miała bardzo niskie amh, więc dobrze Ją poprowadziła. Nie wiem kurcze co robić :(

    dr S ma dobre opinie generalnie w necie. Natomiast moje doświadczenie jest takie, że niezbyt wnikliwie ogląda wszystkie wyniki. Co do poprowadzenia stymulacji to myślę, że podejmuje dobre decyzje. Ale nie chodzi tylko o to żeby przeć na III procedurę tylko podchodząc do III wyciągnąć wnioski z poprzednich. Jeśli zależałoby Ci na analizie nie tylko przebiegu stymulacji ale poszukaniu powodów że się nie udało to musiałabyś chyba trochę "przycisnąć" żeby dała Ci odpowiedź na Twoje pytania. Ja w Novum znam tylko ją, nie mam porównania z innymi klinikami także ale zgadzam się z ma_pi że chyba mają w Novum utarte schematy postępowania.

    Niepłodność idiopatyczna, rocznik 77'

    Crio 4aa - 10.04.2016 - 25.11.2016 synek 💖
    Crio 4aa- 09.05.2020 - córeczka 11.01.2021 💞


    Jeśli szczęście jeszcze do ciebie nie przyszło to znaczy, że jest wielkie i idzie powoli.
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na którą godzinę się zapisałaś?
    emeska wrote:
    Może się spotkamy na sali pozabiegowej

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • emeska Ekspertka
    Postów: 218 179

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna wrote:
    A na którą godzinę się zapisałaś?
    dzisiaj mi zadzwonili i podali 15.30

    Niepłodność idiopatyczna, rocznik 77'

    Crio 4aa - 10.04.2016 - 25.11.2016 synek 💖
    Crio 4aa- 09.05.2020 - córeczka 11.01.2021 💞


    Jeśli szczęście jeszcze do ciebie nie przyszło to znaczy, że jest wielkie i idzie powoli.
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki nie wiecie czy w Novum była sytuacja taka ze wykluczyli kogoś z programu MZ bo po którejś tam z kolei stymulacji amh spadło poniżej tego poziomu od którego kwalifikują teraz, czyli 0,7???

  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja jestem na 14, byłam właśnie zapisana na 15.30 ale mi przesunęli.
    Czyli pewnie wchodzisz zaraz po mnie.
    Znając życie, to pewnie tylko we dwie tam będziemy na tym zabiegu :-P
    emeska wrote:
    dzisiaj mi zadzwonili i podali 15.30

    emeska lubi tę wiadomość

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • emeska Ekspertka
    Postów: 218 179

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna wrote:
    To ja jestem na 14, byłam właśnie zapisana na 15.30 ale mi przesunęli.
    Czyli pewnie wchodzisz zaraz po mnie.
    Znając życie, to pewnie tylko we dwie tam będziemy na tym zabiegu :-P
    Hej to do zobaczenia

    Niepłodność idiopatyczna, rocznik 77'

    Crio 4aa - 10.04.2016 - 25.11.2016 synek 💖
    Crio 4aa- 09.05.2020 - córeczka 11.01.2021 💞


    Jeśli szczęście jeszcze do ciebie nie przyszło to znaczy, że jest wielkie i idzie powoli.
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane :)

    ja wreszcie ruszam 28 grudnia podgladanko :) i moze IUI przed sylwkiem ;D

    AniaT, aszka lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to trzymam kciuki
    ja jak zdążę usunąć na czas polipa
    od świat zaczynam procedurę invitro

    no to kciuki w górę ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2015, 09:18

    Ania_84 lubi tę wiadomość

‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ