X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehhh. Dziewczyny ja to zawsze k... muszę miec pod górkę. Na szczescie histero sie odbyła- ale... Byly zrosty po lyzeczkowaniu i to spore. I jeszcze cos co swiadczy o andenomiozie- cos a'la endometrioza. W zwiazku z tym moj potencjalny transfer odwlecze się o 3 miesiace. Bo musze byc na wyciszeniu diperheline *(czy jakos tak) Teraz dostałam estrofem- bo podobno te zrosty błyskawicznie sie odnawiają- nawet w ciagu 7 dni. Za tydzien w sobote mam kontrolę . I caly moj plan poszedł w... A jak zamkna znowu granice to będę toalnie w czarnej d... ehh...ryczec mi się chcę. Zastanawiam sie ile czlowiek moze jeszcze zniesc. Macierzyństwo chyba nie dla mnie. Zycie mi daje tyle sygnałöw- a ja ciągle w to brnę....

    Marmis
  • Jusia 82 Autorytet
    Postów: 2369 1488

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Ehhh. Dziewczyny ja to zawsze k... muszę miec pod górkę. Na szczescie histero sie odbyła- ale... Byly zrosty po lyzeczkowaniu i to spore. I jeszcze cos co swiadczy o andenomiozie- cos a'la endometrioza. W zwiazku z tym moj potencjalny transfer odwlecze się o 3 miesiace. Bo musze byc na wyciszeniu diperheline *(czy jakos tak) Teraz dostałam estrofem- bo podobno te zrosty błyskawicznie sie odnawiają- nawet w ciagu 7 dni. Za tydzien w sobote mam kontrolę . I caly moj plan poszedł w... A jak zamkna znowu granice to będę toalnie w czarnej d... ehh...ryczec mi się chcę. Zastanawiam sie ile czlowiek moze jeszcze zniesc. Macierzyństwo chyba nie dla mnie. Zycie mi daje tyle sygnałöw- a ja ciągle w to brnę....

    kur.... jak nie urok....
    przestań z tymi znakami!!! mnie kiedyś jakiś lekarz zrugał za dopatrywanie się ich!!!
    musisz wierzyć że nie zamkną.... i pomyśl jak Twoja macica na tip top będzie przygotowana na przyjęcie maleństwa. Nie będzie miał innego wyjścia jak zostać z mamusią :)

    ale wierzę, że jesteś teraz przybita.... :(

    Marmis lubi tę wiadomość

    age.png

    Starania od 2014 , 1 ICSI maj 2018, 2 ICSI sierpień 2019, 3 ICSI kwiecień 2021
    9 transferów NOVUM (1cb, 1 poronienie zatrzymane)
    10. transfer INVIMED - 29.06.22 r.: 7dpt-20, 9 dpt- 60,12 dpt - 346, 14 dpt - 1096, 17 dpt- 4020, 20 dpt- 7200, 22 dpt - 14200
    22 dpt- YS+,CRL 1,17 mm, FHR +
    7t6d- CRL 15mm, FHR 167/min
    9t0d- CRL 23,2 mm, FHR 169/min
    NIFTY- zdrowy chłopiec, wysokie ryzyko preeklampsji
    13.03.2023, g.13:20, Maciejek- 51 cm,2870 g szczęścia do kochania 🧡🧡🧡
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis to widzę że tak jak u mnie, też zrosty. Tylko ja nic nie dostałam po histeroskopii :( Ciekawe czy się odnowily...Zobacz u mnie też było podejrzenie adenomiozy, potem wodniaka ale cóż zrobić. No czekam na lepszy czas i walczę dalej
    Ty też walcz!

    Marmis lubi tę wiadomość

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Korikala Przyjaciółka
    Postów: 81 34

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Ja byłam u dr L. na pierwszej wizycie w kwietniu, wtedy tylko bardzo mało pacjentów, więc może też dlatego, a może z racji, że to pierwsza wizyta poświęcił Nam dużo czasu.
    Był konkretny, dużo pisal, ale co mówił, żeby się nie przejmować, odpowiadał na pytania itp. byliśmy zadowoleni. Druga wizyta była szybsza, ale to też dlatego, że wypisał leki na stymulację i tyle, tutaj odczulam, że już się trochę spieszył, ale wiecie już kwota za wizytę była niższa 😉
    Potem już cała stymulację i transfer miała u dr Taszyckiej, ona po pierwszej wizycie stymulacyjnej sama zaproponowała, że dalej mam się do niej umawiać, bo będzie poprostu łatwiej.
    Druga sprawa to zarodki... My mieliśmy 9 i dr T. sama zaproponowała l, żebyśmy 5 hodowali do do 5 doby, 3 zamrozili w 2 dobie, jeden podali... Może to też zależy od lekarza?

    Durkapa, Jusia 82, Kla_Mum lubią tę wiadomość

  • Korikala Przyjaciółka
    Postów: 81 34

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Ehhh. Dziewczyny ja to zawsze k... muszę miec pod górkę. Na szczescie histero sie odbyła- ale... Byly zrosty po lyzeczkowaniu i to spore. I jeszcze cos co swiadczy o andenomiozie- cos a'la endometrioza. W zwiazku z tym moj potencjalny transfer odwlecze się o 3 miesiace. Bo musze byc na wyciszeniu diperheline *(czy jakos tak) Teraz dostałam estrofem- bo podobno te zrosty błyskawicznie sie odnawiają- nawet w ciagu 7 dni. Za tydzien w sobote mam kontrolę . I caly moj plan poszedł w... A jak zamkna znowu granice to będę toalnie w czarnej d... ehh...ryczec mi się chcę. Zastanawiam sie ile czlowiek moze jeszcze zniesc. Macierzyństwo chyba nie dla mnie. Zycie mi daje tyle sygnałöw- a ja ciągle w to brnę....
    Mamris przykro mi bardzo,
    Wiem, że łatwo mówić, ale spróbuj teraz nie myśleć o przyszłości, co będzie za 3 miesiące, bo nie masz na to wpływu. Co będzie z granicami, tego nikt nie wie, a tylko dokładasz sobie stresu. Teraz odpoczywaj, ja wierzę w to, że walka każdej z Was zostanie nagrodzona prędzej czy później. Niestety życie testuje te najsilniejsze osoby...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2020, 13:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miele2012 wrote:
    a kiedy masz wizytę? no tak z tymi lekarzami to porażka :-( my mamy być 2h przed wizytą i niby przez te dwie godziny mają kserować dokumentację i podobno dr. L ma przejrzeć ją ale jak to będzie wyglądało w praktyce to nie wiem. ja mam wizytę 27ego sierpnia.
    Tak tez mam być 2 godziny przed, tyle , że juz wszystko pokserowałam , żeby było szybciej bo dosc duzo tego sie nazbieralo. Ja mam wizyte 8 września, prosiłam o termin wcześniej bo maz 6 września wyjezdza, mieli dzwonić jak coś się zwolni ale cisza

  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem trochę zdziwiona samymi negatywnymi opiniami.
    Po wizycie w Gyncentrum i Artvimedzie w Krakowie. Novum dla mnie jak najbardziej na plus. Prowadził mnie doktor Wojewódzki i on tez robił transfer , a stymulację doktor Traczynska która mimo ze była małomówna to jeżeli miałam pytania to zawsze na nie odpowiadała. Ponadto wszystkie położne na które trafiłam były cudowne ❤️ Ja jestem bardzo zadowolona z traktowania. A jaki będzie efekt to sie okaże, to tez jest tylko i aż biologia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Durkapa wrote:
    Tak tez mam być 2 godziny przed, tyle , że juz wszystko pokserowałam , żeby było szybciej bo dosc duzo tego sie nazbieralo. Ja mam wizyte 8 września, prosiłam o termin wcześniej bo maz 6 września wyjezdza, mieli dzwonić jak coś się zwolni ale cisza
    no to ja dam znać po mojej wcześniejsze wizycie jak wyglądała i też może sobie pokseruję sama :-) pójdę zobaczę co i jak.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2020, 13:35

  • Korikala Przyjaciółka
    Postów: 81 34

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Durkapa wrote:
    Tak tez mam być 2 godziny przed, tyle , że juz wszystko pokserowałam , żeby było szybciej bo dosc duzo tego sie nazbieralo. Ja mam wizyte 8 września, prosiłam o termin wcześniej bo maz 6 września wyjezdza, mieli dzwonić jak coś się zwolni ale cisza
    Tu też nie tyle chodzi o kserowanie, ale też sami musicie full papierów wypełnić, potem jeszcze wstępny wywiad przeprowadzała położna, tak żeby dr L. Jak najmniej zajmował się papierologia. Więc te 2 h naprawdę szybko schodzą, nam zostało z tego czasu chyba tylko z 15 min do wizyty.

  • Alicja w Krainie Czarów Autorytet
    Postów: 2905 5075

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi93 wrote:
    Ja jestem trochę zdziwiona samymi negatywnymi opiniami.
    Po wizycie w Gyncentrum i Artvimedzie w Krakowie. Novum dla mnie jak najbardziej na plus. Prowadził mnie doktor Wojewódzki i on tez robił transfer , a stymulację doktor Traczynska która mimo ze była małomówna to jeżeli miałam pytania to zawsze na nie odpowiadała. Ponadto wszystkie położne na które trafiłam były cudowne ❤️ Ja jestem bardzo zadowolona z traktowania. A jaki będzie efekt to sie okaże, to tez jest tylko i aż biologia.
    Obyś z takim nastawieniem pozostała!

    MałaMi93 lubi tę wiadomość

    34 lata, AMH 3,6
    Słabe parametry nasienia ICSI 06.2020
    I transfer 02.07 nadzieja zgasła 31.07
    II transfer 21.12 bhcg 1,1😔
    III transfer 12.02.2021 3-dniowca
    8dpt bhcg 44 prog 32
    10dpt bhcg 95 prog 39
    12 dpt bhcg 287 prog 41
    14 dpt bhcg 629 prog 38
    19 dpt bhcg 3877 prog 28
    25 dpt bhcg 18596 prog 37 ❤
    31 dpt 1 cm szczęścia 😊
    8 tc 1,69 cm, rosnę 😊
    bhcg 111513, prog 35
    9 tc 2,48 cm, mam stópki 😊
    10t1d 3,6 cm 😊
    11 tc 4,39 cm 😊
    12t1d 5,74 cm 😊
    Nifty: Zdrowy Chłopak! 💪
    12t3d 6,79 cm 😊
    14t3d 8,92 cm
    20t2d 360 gram Człowieka
    21t3d 460 gram ❤
    29t6d 1348 gram ❤
    35t 2d 2520 gram ❤
    36 t 3d 2750 gram ❤
    30.10.2021 r moja miłość Aleksander ❤
    ❄❄❄❄❄cdn

    Nie zwyciężaj
    Nie broń się
    Nie poddawaj się

    "Żyj! Powiedziała nadzieja... bez Ciebie nie mogę- powiedziało cicho życie"
    1usa20mmby5mbvyf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Korikala wrote:
    Tu też nie tyle chodzi o kserowanie, ale też sami musicie full papierów wypełnić, potem jeszcze wstępny wywiad przeprowadzała położna, tak żeby dr L. Jak najmniej zajmował się papierologia. Więc te 2 h naprawdę szybko schodzą, nam zostało z tego czasu chyba tylko z 15 min do wizyty.

    no na pewno wywiad będzie przeprowadzony bo nawet tak coś mówiła jego asystentka ale już tego nie pamiętałam :-)

  • Jusia 82 Autorytet
    Postów: 2369 1488

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amica wrote:
    Marmis to widzę że tak jak u mnie, też zrosty. Tylko ja nic nie dostałam po histeroskopii :( Ciekawe czy się odnowily...Zobacz u mnie też było podejrzenie adenomiozy, potem wodniaka ale cóż zrobić. No czekam na lepszy czas i walczę dalej
    Ty też walcz!

    A Ty już ruszyłaś w tym cyklu?

    age.png

    Starania od 2014 , 1 ICSI maj 2018, 2 ICSI sierpień 2019, 3 ICSI kwiecień 2021
    9 transferów NOVUM (1cb, 1 poronienie zatrzymane)
    10. transfer INVIMED - 29.06.22 r.: 7dpt-20, 9 dpt- 60,12 dpt - 346, 14 dpt - 1096, 17 dpt- 4020, 20 dpt- 7200, 22 dpt - 14200
    22 dpt- YS+,CRL 1,17 mm, FHR +
    7t6d- CRL 15mm, FHR 167/min
    9t0d- CRL 23,2 mm, FHR 169/min
    NIFTY- zdrowy chłopiec, wysokie ryzyko preeklampsji
    13.03.2023, g.13:20, Maciejek- 51 cm,2870 g szczęścia do kochania 🧡🧡🧡
  • Arcola Autorytet
    Postów: 1351 1235

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi93 wrote:
    Ja jestem trochę zdziwiona samymi negatywnymi opiniami.
    Po wizycie w Gyncentrum i Artvimedzie w Krakowie. Novum dla mnie jak najbardziej na plus. Prowadził mnie doktor Wojewódzki i on tez robił transfer , a stymulację doktor Traczynska która mimo ze była małomówna to jeżeli miałam pytania to zawsze na nie odpowiadała. Ponadto wszystkie położne na które trafiłam były cudowne ❤️ Ja jestem bardzo zadowolona z traktowania. A jaki będzie efekt to sie okaże, to tez jest tylko i aż biologia.

    Mała to nie jest tak do końca że sa same negatywne odczucia. Ale nie da się ukryć że leczymy się tam nie charytatywnie. Płacimy za to gruby hajs (3 podwyżki w przeciągu roku) to oczekujemy też pomocy. Tym czasem jak się nie udaje to większość słyszy wina zarodka transferować aż będzie poprawny. Co tak naprawdę nie jest prawda bo dziewczyny badały zarodki po stracie i okazały się prawidłowe. Co wtedy usłyszysz w Novum - takie sytuacje się zdarzają i koniec ich ekspertyzy. Nie uznają immunologi (kilku lekarzy uznaje ale nigdy nie wiesz na kogo trafisz), nie uznają PSG wiec transferujesz wszystkie zarodki jak leci. Nie chcą wypisywać heparyny z refundacja nawet jak masz badania które pokazuja że sie należy. Trzeba isc do ich hematologa żeby był papier. No ludzie.
    Ja akurat od początku byłam poprowadzona w miarę dobrze. Ale jak wszyscy dostawali encorton do transferu ja nie dostałam. A może z nim pierwszy transfer by się udał. Teraz to już nie ma mowy o tym żeby przepisali choć inni lekarze przepisują bez problrmu. Inaczej mówiąc jeśli wpisujesz się w schemat i jesteś łatwym pacjentem to spoko. Jeśli jednak potrzebujesz trochę więcej badań i pokombinowania to już jest problem.
    Dodatkowo w innych klinikach nie podejdziesz do transferu jak nie masz zrobionej trombofilii i kariotypów. W novum sama sobie robiłam po przeczytaniu forum. Jakbym nie czytała to żadnych badań bym pewnie nie robiła tylko czekała co lekarz wymyśli no i transferowala do oporu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2020, 14:30

    Jusia 82, Aś2018, Kla_Mum, HINATA lubią tę wiadomość

    Kariotypy ok, Mthfr +v (R2) heterozygotyczne
    Nk - 13%, kiry AA/hlac c1,
    Allo 28,5%, Ana - ujemne
    Starania od lipiec`18
    AMH 4,63 ng/ml
    Euthyrox 75mg
    Nasienie:
    styczeń'19- morfologia 0%
    marzec'19 - morfologia 8%
    CB - wrzesień'18 (6t*), kwiecien'19(5t), kwiecien' 20(5t)
    ICSI maj' 19 (14 pobranych i zapłodnionych, jeszcze 4 ❄️)
    1 transfer 27.07.19 - 4.1.1 -złe przyrosty bety. Mały pęcherzyka do tygodnia ciąży. Aniołek (8t*).
    2 transfer 26.10.19 - 4.1.1 9dpt - 241,5/11dpt - 478/14dpt - 1260 (2x9t*)
    3 transfer 18.06.20- 8dpt beta 0,2
    Ciąża naturalna czerwiec'20 - pusty pęcherzyk (9t*)
    4 transfer 21.11.20- pusty pecherzyk (9t*)
    5 transfer 07.04.21 - 10t*
    To nie walka to wojna, a ja już się poddaje...
  • Alicja w Krainie Czarów Autorytet
    Postów: 2905 5075

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcola wrote:
    Mała to nie jest tak do końca że sa same negatywne odczucia. Ale nie da się ukryć że leczymy się tam nie charytatywnie. Płacimy za to gruby hajs (3 podwyżki w przeciągu roku) to oczekujemy też pomocy. Tym czasem jak się nie udaje to większość słyszy wina zarodka transferować aż będzie poprawny. Co tak naprawdę nie jest prawda bo dziewczyny badały zarodki po stracie i okazały się prawidłowe. Co wtedy usłyszysz w Novum - takie sytuacje się zdarzają i koniec ich ekspertyzy. Nie uznają immunologi (kilku lekarzy uznaje ale nigdy nie wiesz na kogo trafisz), nie uznają PSG wiec transferujesz wszystkie zarodki jak leci. Nie chcą wypisywać heparyny z refundacja nawet jak masz badania które pokazuja że sie należy. Trzeba isc do ich hematologa żeby był papier. No ludzie.
    Ja akurat od początku byłam poprowadzona w miarę dobrze. Ale jak wszyscy dostawali encorton do transferu ja nie dostałam. A może z nim pierwszy transfer by się udał. Teraz to już nie ma mowy o tym żeby przepisali choć inni lekarze przepisują bez problrmu. Inaczej mówiąc jeśli wpisujesz się w schemat i jesteś łatwym pacjentem to spoko. Jeśli jednak potrzebujesz trochę więcej badań i pokombinowania to już jest problem.
    Dodatkowo w innych klinikach nie podejdziesz do transferu jak nie masz zrobionej trombofilii i kariotypów. W novum sama sobie robiłam po przeczytaniu forum. Jakbym nie czytała to żadnych badań bym pewnie nie robiła tylko czekała co lekarz wymyśli no i transferowala do oporu.
    Dochodzi jeszcze to nieszczęsne mrożenie zarodków w 2 dobie i przeciąganie transferow na siłę, a potem tak jak usłyszała moja znajoma no przykro mi ma Pani ponad 40 lat...
    Ja też myślę, że jeśli jest standard no to jakoś idzie...

    34 lata, AMH 3,6
    Słabe parametry nasienia ICSI 06.2020
    I transfer 02.07 nadzieja zgasła 31.07
    II transfer 21.12 bhcg 1,1😔
    III transfer 12.02.2021 3-dniowca
    8dpt bhcg 44 prog 32
    10dpt bhcg 95 prog 39
    12 dpt bhcg 287 prog 41
    14 dpt bhcg 629 prog 38
    19 dpt bhcg 3877 prog 28
    25 dpt bhcg 18596 prog 37 ❤
    31 dpt 1 cm szczęścia 😊
    8 tc 1,69 cm, rosnę 😊
    bhcg 111513, prog 35
    9 tc 2,48 cm, mam stópki 😊
    10t1d 3,6 cm 😊
    11 tc 4,39 cm 😊
    12t1d 5,74 cm 😊
    Nifty: Zdrowy Chłopak! 💪
    12t3d 6,79 cm 😊
    14t3d 8,92 cm
    20t2d 360 gram Człowieka
    21t3d 460 gram ❤
    29t6d 1348 gram ❤
    35t 2d 2520 gram ❤
    36 t 3d 2750 gram ❤
    30.10.2021 r moja miłość Aleksander ❤
    ❄❄❄❄❄cdn

    Nie zwyciężaj
    Nie broń się
    Nie poddawaj się

    "Żyj! Powiedziała nadzieja... bez Ciebie nie mogę- powiedziało cicho życie"
    1usa20mmby5mbvyf.png
  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcola wrote:
    Mała to nie jest tak do końca że sa same negatywne odczucia. Ale nie da się ukryć że leczymy się tam nie charytatywnie. Płacimy za to gruby hajs (3 podwyżki w przeciągu roku) to oczekujemy też pomocy. Tym czasem jak się nie udaje to większość słyszy wina zarodka transferować aż będzie poprawny. Co tak naprawdę nie jest prawda bo dziewczyny badały zarodki po stracie i okazały się prawidłowe. Co wtedy usłyszysz w Novum - takie sytuacje się zdarzają i koniec ich ekspertyzy. Nie uznają immunologi (kilku lekarzy uznaje ale nigdy nie wiesz na kogo trafisz), nie uznają PSG wiec transferujesz wszystkie zarodki jak leci. Nie chcą wypisywać heparyny z refundacja nawet jak masz badania które pokazuja że sie należy. Trzeba isc do ich hematologa żeby był papier. No ludzie.
    Ja akurat od początku byłam poprowadzona w miarę dobrze. Ale jak wszyscy dostawali encorton do transferu ja nie dostałam. A może z nim pierwszy transfer by się udał. Teraz to już nie ma mowy o tym żeby przepisali choć inni lekarze przepisują bez problrmu. Inaczej mówiąc jeśli wpisujesz się w schemat i jesteś łatwym pacjentem to spoko. Jeśli jednak potrzebujesz trochę więcej badań i pokombinowania to już jest problem.
    Dodatkowo w innych klinikach nie podejdziesz do transferu jak nie masz zrobionej trombofilii i kariotypów. W novum sama sobie robiłam po przeczytaniu forum. Jakbym nie czytała to żadnych badań bym pewnie nie robiła tylko czekała co lekarz wymyśli no i transferowala do oporu.

    Masz racje moze mam takie odczucia bo to pierwszy transfer. W każdym bądź razie ja heparynę dostałam z refundacja i kariotyp musiałam mieć zrobiony u wojewódzkiego, trombofilii nie .
    No nic miejmy nadzieje ze jednak wiedza co robią i robią to w jakimś stopniu dla naszego dobra.

  • Ika Autorytet
    Postów: 608 379

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Ehhh. Dziewczyny ja to zawsze k... muszę miec pod górkę. Na szczescie histero sie odbyła- ale... Byly zrosty po lyzeczkowaniu i to spore. I jeszcze cos co swiadczy o andenomiozie- cos a'la endometrioza. W zwiazku z tym moj potencjalny transfer odwlecze się o 3 miesiace. Bo musze byc na wyciszeniu diperheline *(czy jakos tak) Teraz dostałam estrofem- bo podobno te zrosty błyskawicznie sie odnawiają- nawet w ciagu 7 dni. Za tydzien w sobote mam kontrolę . I caly moj plan poszedł w... A jak zamkna znowu granice to będę toalnie w czarnej d... ehh...ryczec mi się chcę. Zastanawiam sie ile czlowiek moze jeszcze zniesc. Macierzyństwo chyba nie dla mnie. Zycie mi daje tyle sygnałöw- a ja ciągle w to brnę....

    Marmis gdzie miałaś histeroskopie? Ja przez zrosty już walczę 4 lata i nic nawet nie drgnęło 😞

    Amica a u Ciebie zrosty wyleczone?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2020, 14:52

    Od 2017 starania o 2 dziecko
    2x ciąża pozamaciczna,
    Brak jajowodów
    6xhisteroskopia
    Zespół Ashermana
    Hashimoto
    08.2019 I IVF -4 transfery-nieudane
    07.2020 II IVF-4 transfery-nieudane
    07.2021 III IVF
    08.2021 - cb
    09.2021- cb
    12.2021 😔
    02.2022 😔
    04.2022 transfer blastki 4.1.1
    8dpt - beta 55,1
    9dpt - beta 106,3
    12dpt - beta 528,0
    14dpt- beta 1132,0
    18dpt - beta 5071,0 prog 37
    23dpt- beta 19450, prog 36
    27dpt - serduszko ❤
    16.05 - usg - 8w3d 1,9 cm 170 fhr 😍
    🙏
  • Alicja w Krainie Czarów Autorytet
    Postów: 2905 5075

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ika wrote:
    Marmis gdzie miałaś histeroskopie? Ja przez zrosty już walczę 4 lata i nic nawet nie drgnęło 😞

    Amica a u Ciebie zrosty wyleczone?
    Dziewczyny, a zrosty macie po zabiegu?

    34 lata, AMH 3,6
    Słabe parametry nasienia ICSI 06.2020
    I transfer 02.07 nadzieja zgasła 31.07
    II transfer 21.12 bhcg 1,1😔
    III transfer 12.02.2021 3-dniowca
    8dpt bhcg 44 prog 32
    10dpt bhcg 95 prog 39
    12 dpt bhcg 287 prog 41
    14 dpt bhcg 629 prog 38
    19 dpt bhcg 3877 prog 28
    25 dpt bhcg 18596 prog 37 ❤
    31 dpt 1 cm szczęścia 😊
    8 tc 1,69 cm, rosnę 😊
    bhcg 111513, prog 35
    9 tc 2,48 cm, mam stópki 😊
    10t1d 3,6 cm 😊
    11 tc 4,39 cm 😊
    12t1d 5,74 cm 😊
    Nifty: Zdrowy Chłopak! 💪
    12t3d 6,79 cm 😊
    14t3d 8,92 cm
    20t2d 360 gram Człowieka
    21t3d 460 gram ❤
    29t6d 1348 gram ❤
    35t 2d 2520 gram ❤
    36 t 3d 2750 gram ❤
    30.10.2021 r moja miłość Aleksander ❤
    ❄❄❄❄❄cdn

    Nie zwyciężaj
    Nie broń się
    Nie poddawaj się

    "Żyj! Powiedziała nadzieja... bez Ciebie nie mogę- powiedziało cicho życie"
    1usa20mmby5mbvyf.png
  • Ika Autorytet
    Postów: 608 379

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja w Krainie Czarów wrote:
    Dziewczyny, a zrosty macie po zabiegu?

    Tak ja mam zrosty po łyżeczkowaniach, tylko drugie lyzeczkowianie u mnie było na stanie zapalnym wiec macica wtedy jest bardziej narażona na zrosty. Alicja Ty się nic nie martw, bo pewnie już myślisz jak to będzie jak będą musieli Cie łyżeczkowac. Mnóstwo dziewczyn ma łyżeczkowanie i wszystko jest ok. My miałyśmy porostu jakiegoś pecha okropnego

    Od 2017 starania o 2 dziecko
    2x ciąża pozamaciczna,
    Brak jajowodów
    6xhisteroskopia
    Zespół Ashermana
    Hashimoto
    08.2019 I IVF -4 transfery-nieudane
    07.2020 II IVF-4 transfery-nieudane
    07.2021 III IVF
    08.2021 - cb
    09.2021- cb
    12.2021 😔
    02.2022 😔
    04.2022 transfer blastki 4.1.1
    8dpt - beta 55,1
    9dpt - beta 106,3
    12dpt - beta 528,0
    14dpt- beta 1132,0
    18dpt - beta 5071,0 prog 37
    23dpt- beta 19450, prog 36
    27dpt - serduszko ❤
    16.05 - usg - 8w3d 1,9 cm 170 fhr 😍
    🙏
  • Alicja w Krainie Czarów Autorytet
    Postów: 2905 5075

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ika wrote:
    Tak ja mam zrosty po łyżeczkowaniach, tylko drugie lyzeczkowianie u mnie było na stanie zapalnym wiec macica wtedy jest bardziej narażona na zrosty. Alicja Ty się nic nie martw, bo pewnie już myślisz jak to będzie jak będą musieli Cie łyżeczkowac. Mnóstwo dziewczyn ma łyżeczkowanie i wszystko jest ok. My miałyśmy porostu jakiegoś pecha okropnego
    Przykro mi, mi witki opadly i chyba już jestem zdecydowana na ten szpital zobaczę co jutro powiedzą.

    34 lata, AMH 3,6
    Słabe parametry nasienia ICSI 06.2020
    I transfer 02.07 nadzieja zgasła 31.07
    II transfer 21.12 bhcg 1,1😔
    III transfer 12.02.2021 3-dniowca
    8dpt bhcg 44 prog 32
    10dpt bhcg 95 prog 39
    12 dpt bhcg 287 prog 41
    14 dpt bhcg 629 prog 38
    19 dpt bhcg 3877 prog 28
    25 dpt bhcg 18596 prog 37 ❤
    31 dpt 1 cm szczęścia 😊
    8 tc 1,69 cm, rosnę 😊
    bhcg 111513, prog 35
    9 tc 2,48 cm, mam stópki 😊
    10t1d 3,6 cm 😊
    11 tc 4,39 cm 😊
    12t1d 5,74 cm 😊
    Nifty: Zdrowy Chłopak! 💪
    12t3d 6,79 cm 😊
    14t3d 8,92 cm
    20t2d 360 gram Człowieka
    21t3d 460 gram ❤
    29t6d 1348 gram ❤
    35t 2d 2520 gram ❤
    36 t 3d 2750 gram ❤
    30.10.2021 r moja miłość Aleksander ❤
    ❄❄❄❄❄cdn

    Nie zwyciężaj
    Nie broń się
    Nie poddawaj się

    "Żyj! Powiedziała nadzieja... bez Ciebie nie mogę- powiedziało cicho życie"
    1usa20mmby5mbvyf.png
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ika wrote:
    Marmis gdzie miałaś histeroskopie? Ja przez zrosty już walczę 4 lata i nic nawet nie drgnęło 😞

    Amica a u Ciebie zrosty wyleczone?
    Ja robilam w Angeliusie w Katowicach. Teraz lecze sie u dr Paligi, i chcialam zeby ona mi robiła zabieg. Bo jest super specjalista. . Mi moja stara ginekolog opowiadałaa- ze jej kolega lekarz miał taka pacjentke ktorej.non stop sie odnawialy te zrosty i to w błyskawicznym tempie i juz nie miał pomysłöw. Nawet jakies dreny ten lekarz wymyslal i inne nietypowe rozwiazania. W końcu podeslal ja do tej mojej gin. I ona zastosowała u tej pacjentki jakies hormonalne leczenie. I o dziwo podziałało. Wszyscy byli mega zaskoczeni.

    Kla_Mum, Jusia 82 lubią tę wiadomość

    Marmis
‹‹ 1158 1159 1160 1161 1162 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ